• Přihlas se
  • Registrace nového člena
  • Získej PLUSPRO
  • Doporučujeme: Beremese.czModrastrecha.cz
  • Přihlas se
  • Registrace nového člena
  • Získej PLUSPRO

Teplicko, těhulky, maminky?

24. února 2013 
Mají to odpoledne no,jinak bychom samozřejmě nešly,tedy pokud nebude pršet,pže jestly jo,budou to mít v Koloseu a tam my s malym nemůžem,tak by šel manža sám.
Tak si užijte nákup!Malej mi spí v kočárku tak já jdu něco dělat než se probudí.
30. dub 2009 v 09:51  • Odpověz  •  To se mi líbí
čauky

v úterý jsme byli v poradně a malá už má 4480 g, taky je to pěkný žroutík už vypije 120ml mlíka. Včera jsem jí poprvé zkusila dát trohu čajíku, jen na žížu dvakrát cucnout z lahve. teda poprvý se fakt netvářila že by jí to jelo :grinning: ale pak si dala říct :wink:
30. dub 2009 v 10:26  • Odpověz  •  To se mi líbí
v Koloseu? jako v Krupce? jiné neznám :grinning: ivik jéééé když měl Matěj 4kg.. :dizzy_face: teď má 12 :grinning: čajík děti který pijou sunar by měli pít né? ten snad dehydruje.. teda nevim to tak úplně my byli kojený dlouho..
30. dub 2009 ve 12:33  • Odpověz  •  To se mi líbí
já jí dávám Nutrilon, ten je lépe stravitelnější než Sunar. a kojím částečně, mám málo mlíka, co naplat no :unamused:
30. dub 2009 ve 13:31  • Odpověz  •  To se mi líbí
jasně přes koleno se to lámat nedá,mám známou a ta od 4měsíců s výmluvou,že malá jí všechno zvrací dávala 2krát denně krupicovou kaši a k obědu rajsou s knedlíkem..to je co jsem valila bulvy.. :confused:
30. dub 2009 ve 14:39  • Odpověz  •  To se mi líbí
ty kráso!!! :astonished: :astonished: :astonished: :astonished: chudák dítě :unamused: já jsem se jednou v nemocnici na praxi starala o půlročního chlapečka kterýmu doma dávali knedlíky se svíčkovou, měl 10 kilo a jenom ležel jako válec ani pást koníky neuměl a byl pěkně tlustej. jak měl teplotu a potil se, smrděl jak dospělej chlap, fuj :confounded:
malá mi tekda dost ublinkává a proto jsem se radila s dr. o Nutrilonu AR který obsahuje nějakou přírodní látku která to mlíko v žaludku zahustí a tak se nevrací zpátky. moje Terí je takovej malej janek, nevydrží v klidu a jak sebou furt mele, tak se jí to pořád vrací. zkoušela jsem všechno možný aby neblinkala. občas je to dobrý a jíndy mě obhodí dost a pak chce znova jíst :confounded:
30. dub 2009 v 16:54  • Odpověz  •  To se mi líbí
no ona ta holčička tlustá neni nějak jako dobrý,ale já jsem si tak říkala,kde teda bere vitamínky a tak.. no chudák no.. Matěj taky blindil,ale tak nějak normálně,ale teď my pije sunar a teda nevim jak dlouho ještě bude má ho tak 500ml denně.. a to mu budou dva..
30. dub 2009 ve 21:51  • Odpověz  •  To se mi líbí
Ahoj holky.Ivíku Péta mi taky strašně blinkal i po kojení a i po flašce,protože taky nevydržel v klidu a dodneška nevydrží,tak nám doktorka taky doporučila Nutrilon AR a po něm to bylo uplně perfektní,takže fakt doporučuju.
30. dub 2009 ve 22:37  • Odpověz  •  To se mi líbí
aktijt: fakt? potřebovala jsem od někoho slyšet že to fakt funguje, protože na netu si můžou propagovat co chtěj. tak to já si ho koupím až dodělám balení toho normálního nutrilonu. mám tam ještě půlku. jo a kolik stojí to velké balení? je to dražší než ten normální nutrilon?

lematka: ty jo 500 ml? to má na večer před spaním?

holky mlíka se mi dělá pořád mín a mín.... včera jsem před kojením odsála jen 20ml (malá totiž spala déle) já nevím jesti to má ještě nějakej smysl udržovat laktaci když UM vypije víc než ode mě MM... jenže kdybych chtěla přestat úplně kojit co mám dělat? mám si jít pro nějaký prášky , samo to asi nemizí a kdybych nekojila, mlíko se bude dělat dál ne?
1. kvě 2009 v 07:04  • Odpověz  •  To se mi líbí
no před spaním 250ml a k ránu 250ml.. a dneska dokonece v jednu hodinu na mě volal mamiko posím ňami.. tak měl mlíko v jednu a pak ještě v sedm a teď jsme vstávali :slight_smile: No nevim asi bych to kojení vzdala.. nemusíš nic dělat ono to prostě zmizí,myslím že se ti prsa extra nenalévaj,aby jsi musela odstříkat,já to nechala už se mi taky tvořilao málo a dobrý nic mě nebolelo a mlíko jsem si teda dokázala vymáčknout ještě 3měsíce potom co jsme dokojili.. :slight_smile:
1. kvě 2009 v 09:14  • Odpověz  •  To se mi líbí
Ahoj Iviku,já nevím jak ted ale já když jsem ten Nutrilon kupovala Pétovi,tak prodávali jenom malé balení.Bylo to v plechovce a ta plechovka stála kolem 200 kc.Ale už si nepamatuju jestli ta plechovka byla 300g nebo 400g.Asi je to dražší,ale nám to fakt pomohlo.
1. kvě 2009 v 11:18  • Odpověz  •  To se mi líbí
tak jsem hledala na netu a ten nutrilon AR. stojí stále kolem těch 200 Kč a je to malá plechovka 200g :unamused:
ale našla jsem tam jinou věc proti ublinkávání, jemenuje se to NUTRITON, je tood stejné firmy a přidává se to jak do mateřského tak kojeneckého mléka. ale je to 135 g taky za 200 Kkč jde o to jestli se to vyplatí víc než kupovat už rovnou Nutrilon AR

tady je odkaz jak to vypadá:

http://www.mujobchudek.mojedite.cz/index.php?page=produkt&item=143
1. kvě 2009 v 16:11  • Odpověz  •  To se mi líbí
Ahoj Ivíku.Me nejdřív doktorka taky říkala ještě když jsem kojila at si koupím ten NUTRITON,to se dává tomu díteti nejak na lžičku a pak ho normálně nakojíš (nebo tak nějak),a ono mu to v tom břiše zhoustne a pak že by se neměli poblinkat.Ale já jsem nakonec ten NUTRITON nekupovala,protože nějak Pétovi to kojení nestačilo a rovnou jsem kupovala nutrilon AR.A je fakt,že jsme tu plechovku měli hned v čudu.Ještě bych se zkusila zeptat v lékarně co by ti spíš doporučili.My tady u nás máme takovou docela šikovnou lékarnu a vždycky když jsem něco potřebovala poradit nebo vysvětlit, a i když za mnou ve frontě stálo dalších 10 lidi,tak byly strašně moc ochotný a jen tak me neodbyli.Tak se zkus ještě poptat v lékarně a uvidíš co ti spíš poradí.Já si myslím jestli ten NUTRITON nevydrží náhodou dýl,že se třeba přidáva lžička nebo dvě do toho mlíka.Já už si to fakt nepamatuju.TO by ti pak vydržel dýl než ten ANTI REFLUXNÍ.Tak dobře pořid at máš spokojenou Terezku. :slight_smile:
1. kvě 2009 ve 22:38  • Odpověz  •  To se mi líbí
aktijt: moje dr. to zřejmě nezná, ona ví jen o tom AR :unamused: a na netu jsem si přečetla návod k použití, dává se 2 -3 lžičky na každých 60 -90 ml mléka, dává se to do lahve, když nekojíš, ono to zhoustne už v lahvi proto musíš udělat větší díru, je to prej pak takový gel. a musíš to hned spotřebovat. v lékárně se zeptám nějkej den si zajedu do teplic busem
2. kvě 2009 v 06:48  • Odpověz  •  To se mi líbí
Ahojky holky.
Ivik tak to už je kus Terezka.
My tedy dáváme BebuHa Tomík moc neublinkává jen po říhnutí malinko a to dr. říkala,že po říhnutí je to vpořádku..Jinak na to zahuštění prodávají ještě něco,nechci kecat,ale myslím,že to je vláknina,přidá se to do mléka a taky to v tom zhoustne,sestřenka to měla,ale nevim jak se to jmenuje nic,jen mi o tom říkala,ale ten Nutrilon bude asi nejlepší to je jasný.

Aktijt v Duchcově lékárna ALfa?Jestly máš na mysly tuhle tak ta je fakt dobrá,mě taky vždycky se vším poradily a když jsem si šla něco koupit a řekla na co to chci tak my třeba poradily i něco jiného lepšího fakt super
:slight_smile:

Tomík se včera pořád obracel na bříško,hrozně ho to bavilo,jen jsem šla třeba na záchod,přídu a on na bříšku a rukou bouchal do pěnového puzzle,bude to asi raubíř :grinning: My jdeme v pondělí na poslední hexavakcínu,tak jsem ráda,že to budeme mít zasebou.
Tak se mějte.
2. kvě 2009 v 08:30  • Odpověz  •  To se mi líbí
Sarkal,přesně tak lékarna Alfa.Jsou tam strašně moc šikovný holky a fakt se ti věnujou i když je tam narváno.Tomík je ŠIKULKA,už to začíná co .Za chvilku ti ještě začne lézt,pak si začne stoupat,běhat a to pak bude teprve sranda.Mějte se fajn.Dneska je zase krásně co.Vyhnala jsem kluky na písek,tak to zas přijdou jak čunátka.
2. kvě 2009 v 10:19  • Odpověz  •  To se mi líbí
Jo jo Alfa :slight_smile:
Začínáto no,hrozně ho to baví moc se tomu směje,je to malej rošťák.Bude to něco až bude běhat,ale těšim se,každý den s nim je krásnej :dizzy_face: .
Holky se musim pochlubit,včera jsem u toho ztrávila skoro celý den,než jsem pořádně přišla na to jak se to dělá..no fuška to byla a udělala jsem video.Tak kdo se chce juknout tady je na něj odkaz http://www.stream.cz/video/292967-jak-sel-cas/0
Tak se mějte krásně!
2. kvě 2009 ve 13:12  • Odpověz  •  To se mi líbí
sarkal: ty jo, to je krásné, jsem normálně uronila slzu :wink: moooc se ti to povedlo, v jakým programu js to udělala? já už jsem právě taky přemýšlela že něco podobnýho udělám :wink:
2. kvě 2009 v 15:43  • Odpověz  •  To se mi líbí
No teda Sarkal,ty jsi uplná šikulka,to je tak nádherný,že jsi mě uplně přesvědčila o tom,že to třetí mimčo opravdu chci.Fakt je to moc krásný. :slight_smile: To já jsem takovej počítačovej antitalent,že ani ty pitomý fotky si sem neumím dát.
2. kvě 2009 v 19:21  • Odpověz  •  To se mi líbí
Holky děkuju.
Ivik je to v programu Windows Movie Maker tam všechno najdeš,je to celkem jednoduché,je tam pár malých chybek a taky blbá kvalita,pže na streamu si to upravily podle sebe,ale alespoň tak.Dáš si tam fotky nebo video,nebo obojí,mezy to efekty,přechody a muziku,mě to chvíly trvalo,ale dostala jsem se do toho.

Aktijt fakt?Tak držím palečky ať se třetí mimčo co nejdříve povede!!!
2. kvě 2009 ve 21:11  • Odpověz  •  To se mi líbí
ahoj holky.. teda sarkal normálně jsem měla husí kůži a jsi teda fakt šikulka to bych nesvedla.. aktijt jak más starý kluky? a kdy by jsi tak chtěla otěhu?
3. kvě 2009 v 09:17  • Odpověz  •  To se mi líbí
Lematko klukum je 5 let a 2,5 roku a další by jsem chtěla až tak třeba za 2 roky,protože za těch 6 let co jsem doma už potřebuju jít nutně do práce mezi lidi jinak se za chvilku zblázním.I když je to krásný být s dětma doma,ale nic se asi nemá přehánět.Takže od října nejdřív do práce a pak za ty 2 roky asi nejspíš bych do toho šla.Jinak se mějte hezky.
4. kvě 2009 v 08:54  • Odpověz  •  To se mi líbí
Ahoj holky,ivik ten Nutrilon AR je fakt super,akorát u nás nastal jeden problém,malá pak hůř kakala,tak jsme to začli střídat,přes den jsem dávala normální protože když ublinkla,tak jsem si ji ohlídala a na noc jsem dávala ten AR a vyhovovalo to.Jinak se mějte moc hezky
4. kvě 2009 v 09:45  • Odpověz  •  To se mi líbí
tak my slavíme veleúspěchy s nočníkem.. no bylo na čase.tak uvidíme jak mu to půjde dál :slight_smile: to se ale zkazilo počásko co? no my vezmem holiny a pojedem do lesa se projít
4. kvě 2009 ve 13:12  • Odpověz  •  To se mi líbí
luckaa: já jsem na zkoušku koupial Nutriton, teda jsem jí to přidala do mlíka udělal se z toho takový gel :unamused: tka uvdíme jesltibude blinkošit :wink:

lematka: gratulace k nočníku :wink:

jo jinak jsem byla na gyndě a dr. mi prášky na zastavení laktace zatím nenapsal, říkal že mám prsa stahovat, nekojit, neodsávat, dávat studené obklady a pokud by to do 14 dní nepomohlo tak mi prášky předepíše. takže tu sedím zabandážovaná jako poloviční mumie, sotva dejchám - teda nevím jak v 18 století mohli nosit korzety :astonished:

taky jem si koupila šalvějový čaj (prej to pomáhá na zastavení mlíka) není moc dobrý ale jde to, jsem zvyklá na tu chuŤ, jak jsem cucala pořád šalvějový pastylky, když jsem byla nemocná.
4. kvě 2009 ve 13:59  • Odpověz  •  To se mi líbí
iviku a když teda máš málo mlíka tak by se to mělo přeci samo nějak ztratit úplně né? já si je nestahovala nic a ono to samo odeznělo snad dvakrát jsem trošičku odstříkala a dobrý,se mi samo přestalo tvořit a neměla jsem je bolavé nic.. No a jinak hajzlík jak má plínu tak si neřekne,že potřebuje čůrat.. :stuck_out_tongue_closed_eyes: teď jsem ho vyhnala chrupkat,tak už mám klídek :slight_smile:
4. kvě 2009 v 19:47  • Odpověz  •  To se mi líbí
Ahojky holky.
Tak jsme včera byli na poslední Hexavakcíně,Tomášek hrozně plakal tak mu jako bolestné dnes musím objednat židličku na papání a oblečeníčko :grinning: ,chudínek můj a když jsme přišly domů,dala jsem ho do kočárku a okamžitě byl tuhej,byl z toho úplně hotovej,ale po probuzení byl už vpohodě a žádná reakce nebyla.

Lematka taky gratuluju k nočníčku :slight_smile:

Ivik já jak měla málo mlíka(teda já ho měla hodně málo,odsála jsem třeba jen 10ml) tak mě to taky přestalo samo..tak držím palce ať jsi co nejdříve ok!

Holky mě to taaaaaaak mrzí,že jsem neměla mlíko,to si nedovedete představit,když pominu těch peněz co jsme daly a ještě dáme za UM za které Tomášek mohl mít jezdící auto na zahradu(třeba) tak mě to mrzí,škoda,že jsem tenkrát nevěděla co teď,že existuje nějaký Gravimilk a takové ty věci na podporu tvorby mlíčka..ale zase na druhou stranu,svět se nezboří a dávám Tomáškovi jedno z nejlepších mlíček na trhu tak si myslím,že to není taková tragédie.
5. kvě 2009 v 07:31  • Odpověz  •  To se mi líbí
sarkal: díky moc. vím přesně jak ti, je prožívám to stejně. na začátku mě vadilo fakt hodně, že nejsem schopná kojit, ted už je to lepší. ještě že existjí takový mlíka jako dnes. dřív byl jen sunar a nic jinýho.máma říkala že to museli ještě pasírovat aby v tom nebyly hrudky, a ted koukala že já to jen zamíchám a ono se to rozpustí :grinning:

přišla jsem na to, jak budu dělat malé to jídlo s tím nutritonem proti ublinkávání. jsou dvě varienty - bud rovnou do flašky jenže to pak tak stuhne že to nemůže Terí vysát - je z toho úplná kaše :angry: a druhá možnost je s kojeneckou vodou smíchat a podávat lžičkou - tak teda lžičkou to nechce ani náhodou protože samotný jí to nechutná - asi to je hnusný :grinning: a tak jsem vzala stříkačku, musela jsem jí trochu oblafnout, v puse měla dudlík z lahve a občas když sála jsem jí stříkla stříkačkou ten gel a takhle to sní, ovšem dost toho vyplive :confounded:

No na očkování se netěším, to budu brečet i s Terí :frowning2:
5. kvě 2009 v 07:54  • Odpověz  •  To se mi líbí
Čau holky,
píšu po delší době - zase nám nešel počítač, museli jsme reklamovat grafickou kartu.
Sarkal, ivik třeba si to s tim kojením vyberete u druhýho mimča jako já. Taky jsem z toho byla špatná, že mi kojení u Honzíka nešlo. Dneska už to vidim tak, že jsem měla dýl vydržet a ne to po 3 týdnech vzdát. Měla jsem kojit alespoň částečně.
Jinak Terezka už taky začala chodit na nočník, doma jí už plínky nedávám, lítá v kalhotkách a kraťasech. Chce si i sama vylejvat nočník do záchodu, takže lítáme furt na záchod. Akorát teda nechce do nočníku kadit, ale to ji snad přejde.
5. kvě 2009 v 08:50  • Odpověz  •  To se mi líbí
ahojky.. no to je přesně co jsem říkala,akorát naopak.. jsem ráda,kolik jsme ušetřili peněz za mlíko když jsem kojila 9měsíců :slight_smile: sice teď kupujeme už rok sunar,ale není to tak hrozné jako když to byla jejich hlavní strava,ale taky jsem toho měla kolikrát plné zuby,to vstávání,když jsem někam šla byla jsem omezená kojením a tak,ale za to to stálo.. no nic jdu vařit
5. kvě 2009 v 09:26  • Odpověz  •  To se mi líbí
Jdi na stranu:   Zruš
Tvůj příspěvek