• Přihlas se
  • Registrace nového člena
  • Získej PLUSPRO
  • Doporučujeme:  Beremese.cz Modrastrecha.cz
  • Přihlas se
  • Registrace nového člena
  • Získej PLUSPRO

Termín porodu březen 2013

(Zamčená)
@anielkha jo ja mam taky pupek, nor,lne me dneska jedna pan pustila sednout v buse
30. črc 2012 v 10:56  • Odpověz
@antymania666 to bud rada ze ta pustili sadnut, na mna stale cumia ci v metre alebo v buse ze taka mladica a musi sediet a ja sa nepostavim , mozem kaslat .Mala som taku prihodu z pani v metru , sla som od dr a bolo mi desne spatne , bolo to skor a to som brala lieky na srdce a ta "sliepka " pustila sadnut chlapa asi cca 50 let mal hole tie co su na NordWalking ci jak sa to vola ....a samozrejme si neodpustila poznamku ze tu mlada pani nepusti sadnut starsich ludi, tak som jej povedala ze mi je zle a viac som to neriesila no pani nemala pokoj az pokial nevystupila a som si v duchu vravela ze keby vedela ze pan ju pekne odrba tak neviem co by bolo :grinning: No ale "Blby lidi taky lidi, mozna je ma Pan Buh rad."
30. črc 2012 v 11:17  • Odpověz
@antymania666 Tak moje dite ne :wink:)) To ale asi mluvis o nejakych vagonech cesneku ne? Ja jsem v zivote neslysela, ze se cesnek v tehotenstvi nema... Jen syrove maso, nepasterizovane syry (ty se stejne normalne moc neprodavaji) a nema se to prehanet s vnitrnostmi. Mne teda cesnek snizuje tlak, tak je mi po nem spatne, ale to i normalne :slight_smile:

Ja teda jim vsechno. :slight_smile:
30. črc 2012 v 11:21  • Odpověz
@antymania666 Ja nemyslim bricho, ale pupik... v prvnim tehotenstvi mi uplne vylezl a ted uz zacina taky :slight_smile:
30. črc 2012 v 11:22  • Odpověz
@antymania666 tak to jsem teda nevěděla. Ale bublinka je neomylná a dává mi to dost najevo. I když tolik česneku to zase nebylo, jen tři topinky trochu potřený.Ale už si dám pozor. Ono asi svý udělaly i ty topinky mastný.
30. črc 2012 v 11:24  • Odpověz
Ahoj holky, můžu se přidat? Mám doma roční holčičku Míšu a na začátku března čekáme další přírůstek :slight_smile:
30. črc 2012 v 11:28  • Odpověz
@anielkha já to chtěla taky utajit, hlavně v práci, ale nějak se mi to nepovedlo.měli jsme poradu s ředitelem a objednal mi kafe. Chtěla jsem být statečná a aspoň půlku vypít, ale jen jsem ho cítila, tak se mi udělalo zle a musela jsem s pravdou ven.Vzal to docela dobře a řekl mi, že už na to mám věk, tak že to v dohledné době čekal... O tom, že je to uměle, ví jen nejbližší rodina. To mu přece nebudu vykládat. Jen ať si každej myslí, že je to díl onáhody :grinning:
30. črc 2012 v 11:28  • Odpověz
Ahoj holky, musím se pochlubit, že mi snad konečně začínají odeznívat ranní nevolnosti, jupí :grinning:
30. črc 2012 v 11:39  • Odpověz
@littlemousecz Ja to zatim fakt nechci rikat, jeste jsem nebyla ani u doktorky! Ufff, ale drzim se :slight_smile:
30. črc 2012 v 11:44  • Odpověz
@anielkha

Ahoj, tak to jsem asi jediné dvě co nebyli na kontrole, objednám se příští týden Dr. má dovču.Také mám takový pocit a furt si říkám jestli test nekecá.Vůbec nic necítím, trošku břicho ale to mě pobolívá často a občas je mi trošíčku šoufl ,ale to si vždy zdůvodním a jeansy mi jsou už jen jedny. Takže buď jsem nenažraná nebo vážně těhotná :slight_smile:
30. črc 2012 v 11:56  •  3 děti  • Odpověz
@anielkha no já musela, i když se mi moc nechtělo, ale na druhou stranu jsem ráda, že to už tajit nemusím. Snad to dobře dopadne, když jsem s tím musela ven takhle brzo
30. črc 2012 v 11:57  • Odpověz
Holky taky Vám někomu dělali na gyndě test na štítnou žlázu za 1000,-? Nikdy jsem o tom neslyšela, že se to dělá tak jsem na to koukala jak spadlá z višně...
30. črc 2012 ve 12:00  • Odpověz
@businek ahojky, mě ho nabízela sestřička, ale u prvního mimča jsem ho taky neměla, tak teď taky nechci..u nás to stojí kolem 500,- také jsem o tom slyšela poprvé..
30. črc 2012 ve 12:20  • Odpověz
@businek mě to teda nikdo nenabízel a nikdy jsem o tom neslyšela
30. črc 2012 ve 12:22  • Odpověz
Ahoj děvčata! :slight_smile:
Konečně - již třetí den - mi není tak děsně špatně, jako předtím! Už jen žaludek na vodě a pokud se nenajím, je to horší :wink:
Takže se hlídám, abych pravidelně posouvala něco do bříška... Pupík roste, prsa bolí méně.
Gratuluji k úspěšným kontrolám a novým fotečkám! :dizzy_face:
30. črc 2012 ve 12:23  • Odpověz
@businek Tento test mi nikdo nenabízel.
@fair Mně je už 3 týdny zle :frowning2: Některé dny jsou lepší, jiné horší a nemůžu se dočkat, až mi bude konečně líp!!! Naštěstí teda nezvracím, ale nemám absolutně chuť k jídlu. a pokud se k jídlu donutím, tak toho stejně moc nesním...
30. črc 2012 ve 12:30  • Odpověz
no to Vam teda zavidim ze uz nemate tie nevolnosti, ja mam stale zaludek na vode a neviem co je lepsie .....ked mi je soufl musim nieco zjest , potom je to lepsie ale mam pocit ze stale jem :grinning: no pupik roste o 103 obcas ma aj pobolieva este a prsa tie ma asi budu boliet az do konca ....som zvedava na aku vekost sa vysplham teraz zatial 75B tak uvidime :slight_smile: Inak o tom teste som este nepocula, no uvidime ci ma na nieco take poslu alebo nie ....
@vilibalda vitaj medzi nami :wink:
dnes si idem vyzdvihnut veci do prace a tak :sunglasses:
30. črc 2012 ve 12:35  • Odpověz
hm, to je divné. nevěděla jsme pořádně o co jde říkala, že pokud jsme štítnou žlázu ještě nikdy vyšetřenou neměla že to určitě doporučuje, tak jsem si to nechala udělat. Pak ještě nabízela kontrolu na nějakém specializovaném pracovišti, na vrozené vady za 1500,-. U toho mě zase ale říkala, že to doporučuje až od 35. let, takže to mít nemusím. Co vy byli jste některá na tomto vyšetření nebo se chystáte?
30. črc 2012 ve 12:41  • Odpověz
@businek ahoj, mně to nenabízeli u prvního těhu a teď ještě taky ne.:slight_smile: ani jsem o tom neslysela... A proc ti to nabidla? mas nejake problemy nebo jsi nekdy mela?
30. črc 2012 ve 12:44  • Odpověz
@littlemousecz já byla 24.7. v CARu a teď jdu v pátek ke svojé mudře, potom až toho 3.9. na NT zase do CARu, jestli mě neobjedná OG, ale myslím, že ne:(
@antymania666 gratuluju!!! Je krásně veliký, my měli v 7+0tt :grinning: 0.98mm
30. črc 2012 ve 12:48  • Odpověz
Holky, dělá Vám doktorka pokaždé ultrazvuk? Já jsem dnes 9+3 a ultrazvuk mi nedělala. :frowning2: skoda, jen dělala cytologii, brali mi krev a testy z moči. Jsem se právě těšila na ten ultrazvuk, ale dostala jsem pruuuukajduuu. :slight_smile: Další kontrolu mám 20.8., ale neuvědomila jsem si,že jsme na dovolené, tak se musím přeobjednat.:slight_smile: a taky se mam objednat na screening, ale ještě nevím kam. musím si to prostudovat.
30. črc 2012 ve 12:50  • Odpověz
@businek Jak už jsem psala o šítné žláze mi ani u prnvího těhotenství nikdo nic neříkal, ale prý se nějaký skrínink někde dělá, ale není to tak rozšířené. Zase naopak vyšetření na vrozené vady (myslím, že se tomu říká NT+ skrínink) myslím, že je hodně prospěšné a určitě na něj půjdu. Běžně se chodí totiž v 16tt na tripl testy a ty bývají často falešně pozitivní :frowning2: Test na vývojové vady v 11-14tt bývá mnohem přesnější a pokud vyjde negativně, nemusí se tripl test dělat.
30. črc 2012 ve 12:50  • Odpověz
@vilibalda ahojky, vítej mezi námi a gratuluju :dizzy_face:
30. črc 2012 ve 12:51  • Odpověz
Ahoj,já jdu na test na štítnou žlázu....i minulé těhu jsem byla.Akorát já za to nic neplatím......na NT screening jdu 18.9.12 a to platím 12000kč ale 1000kč mi proplatí pojištovna takže paráda. :slight_smile:

gratuluju všem ke kontrolám a k srdíčkům :slight_smile:

vítá nově příchozí :wink:
30. črc 2012 ve 12:51  • Odpověz
@ireeeeen Jeeeee diky za uklidneni :wink: akorat ja pujdu asi az po tobe, jdu az koncem mesice :wink:
@littlemousecz to jsou jen povery, ja to minule rekla v praci hned, jak jsem se to dozvedela (bylo to fer vuci sefovi, aby si mohl vybrat dovcu, protoze jsem ho zastupovala) a dobry :slight_smile:
30. črc 2012 ve 12:52  • Odpověz
@venuss Moje Dr. nemá UTZ, takže jsem miminko ještě neviděla a předpokládám, že pokud nebudou komplikace, udělají mi UTZ jen asi 4x za těhotenství. Gratuluju k průkazce a koukám, že budete mít dvojčátka :dizzy_face: to je krásné!
30. črc 2012 ve 12:53  • Odpověz
@vilibalda hmm v dnesnej dobe a nema UTZ tak to je divne ..... apon podla mna :D no ale bola som v Frantovkach a tam ho nemaju tiez co mi pride divne kedze sa specializuju na neplodnost a zenske gyn onemocnenia .....
30. črc 2012 ve 13:01  • Odpověz
@businek to vyšetření na vrozené vady je NT screening a myslím, že to nejsou vyhozený peníze (dělá se myslím do 14tt). Je to spolehlivější, než triple testy v 16tt, který jsou povinný a hradí je pojišťovna - z těch vzniká hodně falešně pozitivních výsledků. Bohužel, NT screening si musíme platit sami.Nevím, odkud jsi, ale ve Zlíně je prý zadarmo, kvůli evropským dotacím.
30. črc 2012 ve 13:05  • Odpověz
@vilibalda Na posledním ultrazvuku jsme měli 2 srdíčka, ale teď nevím na čem jsme, protože mi doktorka řekla,že děti můžou ještě zaniknout. raději bych je viděla i dneska, jestli je vše o.k., takhle budeme čekat 3 tydny...:frowning2:
Moje doktorka se take specializuje na neplodnost a ultrazvuk ma dokonce i 2D nebo 3D, ted si nejsem jista.:slight_smile: Je to fajn videt ty prcky...
30. črc 2012 ve 13:07  • Odpověz
@anemi83 Souhlasím s Tebou, že to není v dnešní době obvyklé. Já byla u prvního těhotenství taky zaskočená, ale dle standardů pojišťoven je normální jen UTZ ve 20tt a 30tt. Takže řádná péče zanedbaná rozhodně není. Zvažovala jsem, zda nepřejít jinam, ale k této doktorce mám důvěru, vždy mi dobře poradila, první těhotenství bylo v pohodě, pokud jsem potřebovala zůstat doma kvůli stresu v práci, vyšla mi maximálně vstříc, mám ji kousek od domu... Tak jsem se prostě rozhodla zůstat u ní. Pokud bych měla zdravotní komplikace, budu hledat vybavenějšího doktora. Takto jsem však neměla zatím důvod a co jsem slyšela, jaké vyšetření absolvují ostatní, tak až na ten UTZ je její péče srovnatelná. :slight_smile:
30. črc 2012 ve 13:09  • Odpověz
Jdi na stranu:   Zruš
Téma bylo zamčeno adminem. Není možné přidávat další odpovědi.