• Přihlas se
  • Registrace nového člena
  • Získej PLUSPRO
  • Doporučujeme: Beremese.czModrastrecha.cz
  • Přihlas se
  • Registrace nového člena
  • Získej PLUSPRO

Termín porodu březen 2013

(Zamčená)
no holky ja som dnes uplne vyrizena , musim jest inak mi je blbe, tak neviem co je horsie asi uz by som chcela zvracet....je to hrozne , dnes ma kus pobolievali vajecniky tak snad je to ok.... :frowning2: na KO idem az 8.8 a to bude cca 8tt tak uvidime.... a zcinam byt unavena dnes , vcera som uz o 22:00 sla spat a inak som to vydrzala cca do tej 23 aj dlhsie :sunglasses: uvidime ako to bude dnes :grinning:
31. črc 2012 ve 12:28  • Odpověz
Tak dneska jsem konečně dostala průkazku a proběhl první UTZ přes bříško :slight_smile: Mimčo za 14 dní vyrostlo jednou tolik, už máme 3,2 cm (nebo 3,4? :astonished:). Nevolnosti ustupují, už je to druhý den co nezvracím, hurá!
Holky, jak se stavíte ke screeningu v 1.trimestru? Dr. mi ho dneska nabízel, s tím, že stejně za pár týdnů budu muset na ten povinnej, navíc už mám jen tenhle týden a nemám se kdy dostat do nemocnice, kde ho dělají :unamused: Co vy, připlatíte si to nebo ne?
31. črc 2012 ve 12:53  • Odpověz
@sarkar no manžel by rád a je ochotný ho i zaplatit takže pojedeme...a můžu se zeptat v kolikátem týdnu jsi??? a gratuluji k dnešní kontrole :slight_smile: jste už velicí :slight_smile:
31. črc 2012 ve 13:04  • Odpověz
@valendinka Ja jsem taky na konci uplne, podle ruznych kalkulacek mi vychazi 28/3 a nekde i 1/4 :slight_smile: uvidis :wink:
31. črc 2012 ve 13:06  • Odpověz
@sarkar Urcite!

(Samozrejme je to hodne o prostupu k tomu, jak by ses postavila k tomu mit postizene miminko.) Ale tenhle test je hodne spolehlivy! Kamaradce treba na UTZ ve 12tt prisli na to, ze ma miminko rozstep bricha a porod by pravdepodobne neprezilo... tak se nemusela trapit az do 20tt. :(
31. črc 2012 ve 13:08  • Odpověz
@zuuuzaaa Jsem 10+1...Mám termín 25.2., ale myslím, že stejně budu rodit až v březnu.
Já nevím, jestli to má cenu - tenhle týden bych šla jen na krev a až za 14 dní na UTZ. Kdyby se zjistilo něco zlýho tak bych potrat už stejně asi nestihla (to budu min. ve 13. týdnu, jestli teď už se počítá, že jsem v 11tt), tak nevím, jestli má cenu se s tím stresovat...Ale zase bych nerada něco podcenila. Ale nemám důvod si myslet, že by mimčo nebylo zdravý, jsme s přítelem fit, miminko jsme počali po měsíci snažení, nikdy jsme neměli žádný zdrav. problémy a v rodině toho taky moc není...Já fakt nevím :unamused:
31. črc 2012 ve 13:10  • Odpověz
@anielkha Teď jsem to právě dopsala...když se něco zjistí tak ještě stihnu potrat? do kdy se dělá?
31. črc 2012 ve 13:11  • Odpověz
@sarkar můsíš dát na svoji intuici, ono je to každého rozhodnutí...jak jsem psala my půjdeme...doufám že manželovi dají dovolenou :slight_smile: ale jiné východisko není..držím pěsti ať je vše OK :slight_smile:
31. črc 2012 ve 13:14  • Odpověz
@sarkar já bych na screening určitě šla (a taky půjdu), pokud by zjistili závažnou vadu, tak by potrat udělali i v tom 20tt po amniu. A to je podle mě teda o dost horší než ve 12/13tt. Navíc je ten prvotrimestriální screening o dost spolehlivější, než triply. Ty se dělají v 16tt a pokud vyjde vysoká pravděpodobnost třeba na Downa, tak se dělá amniocentéza a výsledky jsou až kolem toho 20tt a to už je na potrat fakt pozdě. Ale určitě to záleží na tom, jak se stavíš k vychovávání postiženýho dítěte. Já třeba za sebe vím, že bych to nezvládla a proto jsem ráda za to, že je možnost toho NT screeningu.
31. črc 2012 ve 13:26  • Odpověz
@littlemousecz
@zuuuzaaa
Tak ještě se poradím s manžou, ale asi nepůjdem...necháme to na přírodě. Moje mamka tyhle testy taky neměla a jsem se ségrou úplně ok...Nebudu chtít ani monitor dechu, ani žádný jiný technický pomůcky, kromě bondingu ani žádný moderní způsoby porodu, natož dulu, pěkně postaru, a myslím, že to bude ok. Strašně jsem se bála, že nebudu moct otěhotnět, všude se o tom teď mluví a vlítla jsem do toho hned, takže už na to asi kašlu a prostě to nechám na osudu. Od tý doby co jsem zkoukla dokument Tajemství věřím tomu, že když budu optimista, tak taky všechno dobře dopadne :slight_smile:
I když nikdy neříkám nikdy, třeba zítra napíšu, že tam nakonec jdu :grinning:
31. črc 2012 ve 13:37  • Odpověz
@sarkar tak záleží to na tobě. já ale čekala na mimi 3 roky a nakonec je až po IVF, tak prostě chci mít jistotu a ten screening máme i tak doporučenej genetičkou, i když nějaký prokazatelný mutace nemáme a v rodině taky nic. Je to fakt každýho věc a když to chceš nechat na přírodě, tak nech. Určitě to dobře dopadne :wink:
31. črc 2012 ve 13:58  • Odpověz
@littlemousecz No tak to v tom případě chápu :slight_smile: Tak hlavně ať vám vše dobře dopadne, i když věřím, že jo :wink:
31. črc 2012 ve 14:01  • Odpověz
@sarkar díky, já taky věřím, ale víš jak....
31. črc 2012 ve 14:04  • Odpověz
@sarkar urcite to zalezi na Vas jestli chcete nebo ne. Ja jsem na ne uz objednana. Mam uz 2letou holcicku,ktera je zdrava,v tu dobu NT screening teprve zacinal a ja se o nich dozvedela pozde,takze jsem byla az na triple testech,ale ted kdyz o tom vim,tak jdu - nikdy nevi clovek co se muze stat a radsi to zjistit ve 12-13tydnu nez ve 20:frowning2: Jinak my s pocetim taky problem nemeli,prvni dite jsme pocali 3 mesice od vysazeni antikoncepce a ted druhe hned napoprve. Ale jak rikam,zalezi na Vas :wink:
31. črc 2012 ve 14:36  • Odpověz
@sarkar ahoj, já jsem u prvního syna screening v 1.nim trimestru nestihla, byla jsem az na druhem screening a naštěstí bylo vše o.k.Při tomto těhotenství raději pojedu a už to neprošvihnu. Jsem už objednaná.:slight_smile: zaplatím sice 1400,-Kč, ale 1000,- mi pojištovna vrátí, ale budu mít jistotu,že jsou děti v pořádku...
31. črc 2012 ve 14:38  • Odpověz
@valendinka ahojky, vítej mezi námi :slight_smile:

Holky, gratuluju ke kontrolám a průkajdám, já na screening rozhodně půjdu, nejsem nejmladší a na mimčo jsme čekali 5 let...
Jinak mně vůbec není špatně, trochu se toho bojím...vám všem je...mě jen občas pobolívá břicho a prsa :confused: Už aby byl pátek, hrozně se těším, ale také bojím. Snažím se věřit, že je všechno v pořádku, co snažím, určitě je!!!
31. črc 2012 ve 14:38  • Odpověz
Ahoj kolegyňky, tak mě to taky čeká nejspíš v březnu, pokud všechno půjde dobře :slight_smile:
31. črc 2012 ve 14:41  • Odpověz
@prumyslovacka vítej a moc gratuluju :dizzy_face:
31. črc 2012 ve 14:48  • Odpověz
@rory_g - děkujeme pěkně :slight_smile: jak to snášíš? mě je zatím blbě z každýho jídlo, na který kouknu a když se nedejbože chvilku nenajím, už mam žaludek na vodě....
31. črc 2012 ve 14:50  • Odpověz
@rory_g ahoj, jestli te to uklidní, tak mě v prvním těhotenství taky nebylo vůbec špatně, kdyby mi nerostlo bříško,tak nevím, že jsem těhotná..:slight_smile: Teď mi bylo špatně a to si myslím, že jen skrz to, že tam mám 2 miminka.:slight_smile:
31. črc 2012 ve 14:56  • Odpověz
@prumyslovacka Vitaj medzi nami :slight_smile: no to mam tiez , nedajboze sa trochu nenajem tak uz mi je soufl ....akurat mi nejak zacina vadit maso :unamused: vcera si daval manzel uzeny bucek a ja myslela ze se pobliju , no nastesti ne :grinning: ale bolo mi zle z tej vone....
31. črc 2012 ve 14:59  • Odpověz
@prumyslovacka právě že jsem úplně v pohodě :sweat_smile:
@venuss děkuju za uklidnění, snad to budu mít jako Ty :slight_smile:
31. črc 2012 v 15:03  • Odpověz
@rory_g - ooooo, jak já záááávidím!
@anemi83 - děkuji :slight_smile: tak vůně zatím nějak neregistruju, i když tedka si mě tím masem navnadila, že bych si možná klobásku nějakou dobrou s hořčicí ideálně.... :D i když to se moc masu nedá srovnat :D
31. črc 2012 v 15:06  • Odpověz
@prumyslovacka no já bych byla možná klidnější, kdyby mi bylo blbě :grinning:

Holky, nevíte nějaké stránky, jak mají aplikaci, že posílají na mail jak zrovna teď vypadá mimčo a co se u něj vyvíjí?
31. črc 2012 v 15:08  • Odpověz
@rory_g - to je pravda, to mi naznačuje, než uplyne ten pověstnej třetí měsíc, že musim něco vytrpět, tak je vše OK :slight_smile: zkus tady http://www.klub-maminek.cz/mashup/pregnancy , já tam dneska zadávala datum, co sem si vypočetla na netu podle poslední MS, tak uvidíme, co pošlou :slight_smile:
31. črc 2012 v 15:15  • Odpověz
@rory_g
děkuji :dizzy_face:

jsem tu asi jediná zatím bez toho srdíčka, no :unamused:

ad nevolnosti
není mi špatně, jen manžel musel o víkendu vyhodit vonítko z auta, to jsem moc nedávala :wink:
a nemám chuť k jídlu, spíš se musím nutit
ale ono to asi teprve přijde, jestli teda bude TEN důvod :dizzy_face:
:slight_smile:
31. črc 2012 v 15:21  • Odpověz
@prumyslovacka díky, zkusím to :slight_smile:
@valendinka určitě, ještě je moc brzy na srdíčko, kdy jdeš k dr?
Jinak teda holky mně občas smrdí chlap, když se zpotí:D Po 6. letech mi občas smrdí jako houmles :grinning: :grinning: :grinning: Tak nevím, jestli je to těhu, i když dřív se mi to nestávalo :grinning:
31. črc 2012 v 15:25  • Odpověz
@valedinka - já taky ještě srdí neviděla, jen váček, poslední ms byla 15.6. :slight_smile: neboj se nic
31. črc 2012 v 15:30  • Odpověz
@rory_g
jsem domluvená zas v neděli :wink: to jen proto, že dr je kamarád, jinak bych určo ještě na uts čekala
budu podle mých vlastních propočtů 6+0, minule mi říkal, že už :hearts: bude, tak jsem zvědavá :dizzy_face:

ta druhá poznámka o vůni Tvého manžela :sweat_smile:
stoprocentně je to vlivem těhu a určitě jde jen o dočasnou záležitost :sunglasses:
31. črc 2012 v 15:31  • Odpověz
@prumyslovacka
děkujííííí :dizzy_face:
já měla PM 24.6.
a kdy jsi byla u dr?
31. črc 2012 v 15:33  • Odpověz
Jdi na stranu:   Zruš
Téma bylo zamčeno adminem. Není možné přidávat další odpovědi.