Termín porodu červen 2011

Právě dnes mi vyšel ukázkově pozitivní těhu test,pokud vše půjde dobře a dotáhneme to do zdárného konce měli bychom mít v červnu příštího roku doma druhý nejkrásnější poklad,baby č.2
Pokud je tu někdo kdo máte podobný termín porodu,zrovna jste se dozvěděli krásnou zprávu,pojďte to prožívat společně.Těším se
katcha21
20. říj 2010
@katie_25 To jsi šikovná, tak pak zveřejníš svoje dílo, až bude hotové? 🙂
katie_25
20. říj 2010
@katcha21 ruční práce mě baví .. s holkama pak vyměňuju .. o víkendu budu vyšívat a šít levandulový pytlíčky a zato mi kamarádka udělá nějaký šperky .. to se vyplatí ..jasný, pak se pochlubím 😃
veru23
20. říj 2010
teda, vas docitat je mazec🙂 pres den sem nemam vubec cas chodit...
Jinak jim vsechno, krome tech syru. A myslite, ze se nemuze niva ani tepelne upravena? Jako omacka treba?
Vitam vsechny nove tehulky, pekne to tu pribyva🙂
Latkove pleny taky chci pouzivat. Je to setrnejsi k prirode a taky levnejsi a vyuziju je i pro dalsi mimco.
Do prace chodim zatim normalne, delam jen od 9do13 a v kancelari, takze se nenadelam.
Caj piju, od apotheke, a v utery se dr. zeptam, jestli mam brat i nejake tehu vitaminy...
A chtela jsem se zeptat, jaky mate nazor na sex v 1.trimestru...ja se trochu bojim...
katcha21
20. říj 2010
@katie_25 Teda to jsou kšefty 😃 Tak jo těšim se 😉
katcha21
20. říj 2010
@veru23 Ahoj, to jo, něž jsem odpověděla tak byla popsaná další stránka 😉 To nevim, jestli to nevadí, ale já jsem si dala zrovna nivovou omáčku, to jsem ještě nevěděla že jsem těhu, ale k pití už jsem si nedala muj oblíbený grepový Tonic, asi nějaká intuice 🙂 Super, tak si pak budem psát jaký už máme kousky 😃 Já beru ten Calibrum Babyplan a doktorka řikala, že to je dobrý, že to stačí, že už žádnou kyselinu listovou přidávat nemusim. Já když jsem byla u doktorky tak mě objednala za dalších 14 a řekla mě že bez pohlavního styku, já jsem řekla že v pohodě těch 14 dní a ona, že prý myslela do ikonce trimestru 😃 pak,ale řikala, že teda těch 14dní bez milování a pak jo, ale jen opatrně, takže žádný řádění 😃
jajulin
20. říj 2010
@veru23 myslím, že tepelně upravené sýry jsou v pohodě. Nemají se jíst kvůli riziku listeriózy a listerie se ničí teplem. Takže podle mě je nivová omáčka a smažený hermelín v pohodě 🙂 . S tím sexem si myslím, že pokud je těhu zatím v pořádku a nemáš hodně velké bolesti v podbřišku a nešpiníš, tak by to taky mělo být v poho.
veru23
20. říj 2010
holky vy co uz mate mimco - kdy se chodi na utz i s tatinkem?
@katcha21 ja miluju nivovou omacku, tak prave proto se ptam🙂
Na netu jsem cetla, ze sex mimcu neublizi.....ale dr. jsem se zatim neptala...
malejmonasek
20. říj 2010
@veru23
Ahoj,
já si také myslím že když nemáš žádné problémy a nijak zvlášť neřádíte,že by to nemělo vadit....

katcha21
20. říj 2010
@veru23 já právě taky a i hermelíny 😞 tak nevim asi si k večeři budu ty sýry smažit 🙂
jajulin
20. říj 2010
@veru23 ty UTZ jsou asi u každého doktora jiné - teda aspoň podle toho, co jsem četla na jiných diskuzích. Tzv. velké UTZ se dělají ve 12., 20. a 32. týdnu. Mě dělala mudr. UTZ relativně často při poradně, ale na ten ve 20. týdnu nás poslala na speciální pracoviště v Brně. Bylo to super, byl tam i manžel a Dr. nám všechno ukazoval, UTZ byl 3D. A jednou byl manžel se mnou i u mé MUDr. Doporučuji se u Tvého mudr. zeptat, kdy ti bude dělat UTZ a jestli může být s tebou manžel - budeš mít jistotu a nepoženeš tam manžela třeba zbytečně 🙂
veru23
20. říj 2010
@jajulin diky! A na ty poradny se chodi primo ke gynekologovi? A chodilas i na nejaky predporodni kurz? Tam se chodi kdy?
badrick
20. říj 2010
ahojky holky....muzu se mezi vas pridat? ja bych mela mit termin nekdy kolem 19.6.2011.... zjistila jsem to na testech 11.10 a na kontrolu jsem sla k Dr. 14.11....v tom kdyz mi doktor potvrdil tehu tak jsem se uplne zapomela zeptat v kterem tydnu jsem....ale zitra jdu opet na kontrolu tak jsem zvedava....jsem tehu poprve takze je pro me vsechno nove ale mooooooooc se tesime asi jako vsichni tady 🙂......jinak gratuluju vsem k mimiskum 🙂
badrick
20. říj 2010
samozrejme tam ma byt termin 14.10 🙂 ... no jo jsem marod tak se mi to trochu plete.....
katcha21
20. říj 2010
@badrick Ahojda, jasně 🙂 Do zítra to vydžíš, horší by bylo až za 14 dní 😉
jajulin
20. říj 2010
@veru23 jj, na poradny se chodi primo ke gynekologovi. Napr. moje mudr. ma pro poradny vyhrazene ctvrtky. Nejdriv mi vzdycky sestricka zmerila tlak, zkontrovala moc a zapsala si mou vahu a pak jsem sla primo k mudr. Ta me prohlidla, nekdy pouzila UTZ. Vetsinou to byla takova rutina. Na predporodni kurz jsem chodila a vsem to doporucuju. Myslim, ze je dobre nejdriv zjistit, kolik tech setkani je a naplanovat to tak, aby ten kurz skoncil plus minus mesic pred terminem porodu. Ale zase zalezi na tom, kdo ten kurz vede, co doporučí. Prinos je hlavne v tom, ze se muzes na cokoli zeptat, protoze co si budeme povidat, v ordinaci u mudr. neni tolik casu. A taky na kurzu potkas dalsi tehule s podobnym terminem v tvem okoli.
veru23
20. říj 2010
@jajulin chtela bych na ten predporodni chodit, ale vubec nevim, kde se na to informovat...a za to se i myslim plati, ze?
veru23
20. říj 2010
@badrick vitej🙂
To jsi sla brzy k dr. Bylo uz neco videt?
spymike
20. říj 2010
@katcha21 Na neschopenku jsem jít nemohla a výpověď jsem nedávala, nebojte vím že jako těhotná jsem v ochranné lhůtě,ale já jsem byla OSVČ takže mám smůlu, nemocenskou jsem si neplatila, zas tolik jsem si nevidělávala. Ale nějakou podporu dostanu a zkusím se podívat po nějakém přivýdělku jen na pár hodin denně v týdnu.
spymike
20. říj 2010
@cristll Na neschopenku jsem jít nemohla a výpověď jsem nedávala, nebojte vím že jako těhotná jsem v ochranné lhůtě,ale já jsem byla OSVČ takže mám smůlu, nemocenskou jsem si neplatila, zas tolik jsem si nevidělávala. Ale nějakou podporu dostanu a zkusím se podívat po nějakém přivýdělku jen na pár hodin denně v týdnu.
badrick
20. říj 2010
no kdyz jsem si delala test tak byly ta dalnice hoooodne silna....doktor mi udelal vnitrni vysetreni a byla videt jen takova ta tecicka....a rikal, ze jeste to neni zahnizdeno ci co.....ze to je teprve na zacatku takze nevim ve kterem jsem...ale podle nejakych vypoctu bych mela byt 5 mozna 6týden....tak nevim....zitra se uvidi...jinak zadne nevolnosti zatim nemam....akorat me boli prsa a to uz pekne dlouho....to je vse....jinak jak uz jsem psala tak jsem zacala v nedeli marodit a celkem dost silna ryma a kasel a zvysena teplota.....takze jak jinak nechodim na nemocenske a kuriruju to na par dnu doma tak jsem sla radeji k doktorovi no a do 2.11 jsem doma....takze si alespon spocnu....ale nejspis se unudim....porad asi jako vsichni tady ctu nejake nove prizpevky a vyhledavvam co a jak vsak to asi vsechny znate....no a ted na to mam cas takze jsem porad na netu....
katcha21
20. říj 2010
@spymike Aha, tak to jo 😞 No teďka je právě u zaměstnavatelů móda, že ti nedaj smlouvu ale jseč OSVČ a to má pak svoje nevýhody. Snad se ti podaří něco najít 😉
badrick
20. říj 2010
@spymike tak alespon na druhou stranu nemas stresy z prace....to taky pro mimi neni nejspis nejlepsi....tak drzim palecky at sezenes neco alespon na nejaky castecny uvazek.....
badrick
20. říj 2010
holky ted se nacpavam zemlovkou hmmm mnam...je vynikajici... 🙂
spymike
20. říj 2010
Díky moc holky, s tím stresem máte pravdu, bylo to tam čím dál horší, takže svým způsobem jsem ráda že jsem doma. V úterý jdu na kontrolu a vypsat průkajdu tak se moc těším, jsem zvědavá jestli se mi po UTZ nějak změní termín porodu a týden, podle kalkulačky na netu jsem 8+2 tak uvidíme.
veru23
20. říj 2010
@badrick a kdy jsi mela posledni ms?
badrick
20. říj 2010
posledni byla 11.9 ja se v tom fakt nevyznam...nikdy jsem to tak nestudovala.....prijde mi, ze tady vite snad vsechno a ja se teprve ucim i novym vyrazum 🙂
katcha21
20. říj 2010
@spymike Já se taky těšim na průkazku, ale jdu až za 12 dní! A už si teda řeknu o fotku, ať mám taky 😃
katcha21
20. říj 2010
@badrick Já jsem měla poslední 9.9. a termín mám 16.6. tak ty asi budeš mít 18.6. 😉
veru23
20. říj 2010
@badrick mrkni na tehotenskakalkulacka.cz..i kdyz me to podle ni vychazi a 12.6. A dr. mi to spocital na 15.6.
Ja fotku ma z pondelka a prukazku dostanu ted v utery🙂
badrick
20. říj 2010
tak to je super.... mame skoro spolecny termin 🙂