• Přihlas se
  • Registrace nového člena
  • Získej PLUSPRO
  • Doporučujeme: Beremese.czModrastrecha.cz
  • Přihlas se
  • Registrace nového člena
  • Získej PLUSPRO

Termín porodu červen 2011

16. října 2011 
@artikula slysela jsem, ze se to stava :slight_smile:
21. říj 2010 ve 14:26  • Odpověz  •  To se mi líbí
@artikula jj, příroda je mocná čarodějka :slight_smile:
@darkwitch aha, takže cena je ok..
21. říj 2010 ve 14:41  • Odpověz  •  To se mi líbí
@artikula no tak to jsou vcelku pozitivni zpravy, urcite bude vsechno ok! a bude to holcicka, to jsou bojovnice :grinning:
u nas se plati za NT screening 60eur a za odber krve dalsich 40eur. :rolling_eyes:
poprve jsem sla i na krev, jsem vedela ze v CR se to bezne dela, a koukali na me jak na exota. pry kdyz byl utz v poradku tak proc jeste krev. tentokrat asi tu krev vynecham pokud vyjde utz stejne dobre jako posledne.... i kdyz.... asi tu krev dam at jsem klidna :slight_smile:
21. říj 2010 ve 14:47  • Odpověz  •  To se mi líbí
Příspěvek byl pozměněn adminem, protože nesplňoval pravidla fóra. Porušoval pravidlo "Neodbočuj od původního tématu".
21. říj 2010 ve 14:51 • dracinek
@artikula gratuluju ke kontrole....ja jsem se taky pred malinkatou chvili vratila od Dr. delal mi vnitrni ultrazvuk a rekl, ze jsem nekdy na konci 6 tydne...srdicko zatim neni....rikal, ze by uz mohlo nekdy v pondeli ci utery bit, ale ze me si pozve taky az za dva tydny coz je stejne jako u tebe 4.11.....to uz mi snad udela i fotecku :slight_smile:...jinak je mimisko taky takove malilinkate....takovy vacek jak tady pisete....ale je to svely zazitek :slight_smile: uz se tesim...kez by se ten cas dal posunout :slight_smile:......ja vim, dockame se vsechny :slight_smile:
21. říj 2010 v 15:00  • Odpověz  •  To se mi líbí
@badrick tak to taky gratulace :slight_smile: ...jejda, já už chci jít taky! :stuck_out_tongue_closed_eyes:
21. říj 2010 v 15:11  •  čeká miminko, termín má v červnu 2011  • Odpověz  •  To se mi líbí
Jejda holky, to je síla, jak je to u každého mudr. jiné - hlavně ty poplatky. Ale asi to je normální, že to má každý nastaveno jinak, četla jsem o tom na všech těhotenských diskuzích :slight_smile: . Já jsem kromě prvního poplatku 30 Kč a 50 Kč za každou fotku z UTZ nikdy nic neplatila. A to nás dr. ve 20. týdnu poslala na 3D UTZ, jenom kvůli tomu, že jsme chtěli vědět pohlaví a ona ho prý neříká :slight_smile: .
Jinak jsem nikdy neslyšela o tom, že by UTZ mohl mít jakýkoli škodlivý vliv. Je to hlavně zajímavé v souvislosti s amniocentézou, kde je riziko vědecky potvrzené - 1-2 % riziko potratu, 3-5 % riziko trvalého poškození. A na amniocentézu doktoři posílají jak na běžícím páse, když se jim cokoli nezdá. Teď vyslovím jednu domněnku, nemusí být správná, ale prostě mě to napadlo: Není to spíš tak, že doktor mamču odbyde s tím, že UTZ není pro mimi moc dobré, protože se bojí, že by mamina škemrala o UTZ při každé kontrole? :slight_smile: . Nevím, můžete se mnou polemizovat. :slight_smile:
21. říj 2010 v 16:46  • Odpověz  •  To se mi líbí
@jajulin dodnes není známa míra alkoholu,kt. by byla pro plod nebezpečná.Ale všeobecně se ví,že větší popíjení už škodí plodu.Ale všeobecně se v době těhu nedoporučuje pít jak 2 jednotky alkoholu týdně (tzn. max. 2 skl. 2dc vína,nebo piva).Tvrdý alkohol vynechat úplně.Někteří lékaři doporučují červené víno,na krvinky.Ale konkrétně bezinkový likér může snižovat tlak.
21. říj 2010 v 16:54  •  3 děti  • Odpověz  •  To se mi líbí
Ještě upřesnění k předchozímu příspěvku - ne že bych polemiky o škodlivosti UTZ neslyšela, ale neslyšela jsem o tom, že by to bylo opravdu vědecky prokázané.
A ty reklamní kufříky jsou super. Taky jsem dostala jeden u dr. zároveň s těhotenskou průkazkou a druhý při odchodu z porodnice - ten byl skoro jednou tak velký jak ten první :slight_smile: . Ty různé vzorečky nám vydržely hrozně dlouho a člověk si může zkusit, jestli to k něčemu je, než to koupí.
21. říj 2010 v 16:57  • Odpověz  •  To se mi líbí
@cristll díky. Do 4 dc mám hóóódně daleko :slight_smile: . Jedná se mi o cca 10 ml týdně. Likér je domácí, jsou v něm samé dobré věci, množsví alkoholu v něm je o dost nižší než u kupovaných. Množsví alkoholu bych přirovnala k vínu, tzn. že 10 ml vína týdně by nemuselo moc vadit :slight_smile: . Ale třeba to nějak dopadne a já se tomu štamprli vyhnu :slight_smile: .
Akorát o tom snižování tlaku jsem nevěděla. Je pravda, že při minulém těhu jsem měla hodně nízký tlak, tak si na to tentokrát budu muset dát pozor.
21. říj 2010 v 17:05  • Odpověz  •  To se mi líbí
jsem zvědavá za co a kolik budu platit u svého lékaře já.Při předešlých těhu jsem byla na UTZ 3x za to jsem neplatila nic.Za foto 50kč a za video 200K,určení pohlaví bylo taky za 50Kč..A to jsem na UTZ docházela do nemocnice,můj doktor tehdy ještě UTY neměl..teď už má:slight_smile:A protože jsem při těhu měla zán ět ledvin a moč. cest chodila sjem na urologii,kde byl moc hodný pan doktor,když mi dělal UTZ ledvin,udělal mi i břicha a pohlaví prozradil zadarmo:slight_smile:
21. říj 2010 v 17:11  •  3 děti  • Odpověz  •  To se mi líbí
@cristll jsi na to dobre vyzrala, i kdyz ten zanet ledvin nezavidim...
21. říj 2010 v 17:14  • Odpověz  •  To se mi líbí
@darkwitch Přesně tak,vyzrála.Ale raděj bych si zaplatila těch 50Kč,než lozit téměř po čtyrech bolestí:((
To nikomu fakt nepřeji:(
21. říj 2010 v 17:16  •  3 děti  • Odpověz  •  To se mi líbí
@cristll tak to byl šikovný urolog, že pohlaví poznal. Kolikrát se seknou i gynekologové :grinning:
21. říj 2010 v 17:19  • Odpověz  •  To se mi líbí
holky vim, ze je sice brzo....ale uz mate nejake jmena pro sve deticky? ja si nevim rady pro holcicku.....nejspis to vypada na simonku nebo anetku....ale prijde mi, ze anetek uz je docela hodne....a chtela jsem nejake ceske jmeno....pro kluka budeme mit nejspis marecka nebo roberta....to se jeste uvidi...ale nejspis marek....co rikate na tu simonku?
21. říj 2010 v 17:20  • Odpověz  •  To se mi líbí
@jajulin no to mas pravdu.....nevim proc, ale citim, ze budeme mit holcicku.... :slight_smile:
21. říj 2010 v 17:21  • Odpověz  •  To se mi líbí
@badrick Mě se Simonka taky moc líbí.Taky ji navrhuji,ale zatím bezúspěchu. Na chlapečka by se mi líbil Lukáš,Marek nebo Radek.Radek neprošel,protože tak se jmenuje manžel a nechce dítě pojmenovat po sobě.My jsme se zatím ještě na jménech nedohodly,spíše přemýšlíme,spekulujeme..ale na ničem se zatím neshodneme:(
21. říj 2010 v 17:23  •  3 děti  • Odpověz  •  To se mi líbí
@badrick tak také gratuluji ke kontrole :wink: my máme zatím vybrané jen pro holčičku, Terezka :grinning: jé a Simonku má moje kamarádka, je to pěkné jméno :wink:
21. říj 2010 v 17:24  • Odpověz  •  To se mi líbí
@badrick jj, taky mám takový pocit .. a taky občas , že budeme mít dvojčata :grinning:
21. říj 2010 v 17:25  • Odpověz  •  To se mi líbí
@badrick no já mám holky takovej docela přesvědčivej pocit, že to bude kluk :wink: no můžeme tu dát svoje tipy a uzavírat si sami na sebe sázky, docela by mě zajímalo, která z nás se doopravdy trefí :stuck_out_tongue_closed_eyes:
21. říj 2010 v 17:53  •  čeká miminko, termín má v červnu 2011  • Odpověz  •  To se mi líbí
@katie_25 jeeee dvojcatka jo? No tak to by jsi mela pekny zaber....ale na druhou stranu je to moc pekne :slight_smile: ..... no ja si porad s tou simonkou nebyla jista, ale cim vic si to tak porad dokola rikam v hlave tim vic se mi libi.....
21. říj 2010 v 17:58  • Odpověz  •  To se mi líbí
@bara_trava to neni spatny napad....tak muj tip je holcicka :slight_smile: a co vy tipujete?
21. říj 2010 v 18:00  • Odpověz  •  To se mi líbí
@badrick no proto jsem se tak těšila na UTZ, abych už věděla ..no takhle si musím počkat :confused:
21. říj 2010 v 18:00  • Odpověz  •  To se mi líbí
@bara_trava já taky tipuju holčičku :slight_smile:
21. říj 2010 v 18:01  • Odpověz  •  To se mi líbí
všechny tipy eviduju :wink: ... no nic, já ještě trčím v práci, nemám pojizdné auto, takže mě čeká cesta domů trolejbusem, tak snad to přežiju, mám rychlou záchranu, lízátko proti nevolnosti, v lékárně říkali, že je to se zázvorem a je pravda, že už jsem četla i tip na jabka se zázvorem, takže možná opravdu na tom zázvoru něco bude!
21. říj 2010 v 18:13  •  čeká miminko, termín má v červnu 2011  • Odpověz  •  To se mi líbí
vubec by nebylo spatne to nekde zaevidovat nekde tady na tuto diskuzi at muzeme potom porovnavat :slight_smile:
21. říj 2010 v 18:31  • Odpověz  •  To se mi líbí
Tak se začínám bát já,malinko jsem špinila a teď mě pobolívá bříško a na kontrolu jdu až ve středu a před tím mě čekají dvě dvanáctky!:frowning2:
21. říj 2010 v 18:41  • Odpověz  •  To se mi líbí
@malejmonasek tak drzim palecky moooooc palecku...ale urcite to bude dobre....vsude rikaji, ze spineni nic neznamena, ze by jsi musela krvacet, ale pro jistotu si radeji kdyby to nepreslo zajdi zitra k Dr. ale uctie to nic neznamena.....bez si lehnout a spocivej.....
21. říj 2010 v 18:52  • Odpověz  •  To se mi líbí
@malejmonasek neboj, přesně jak píše @badrick špinění nemusí nic znamenat, jen se na dvanáctkách "flákej" a bude to určitě dobrý
21. říj 2010 v 19:19  • Odpověz  •  To se mi líbí
jinak já kolem sedmé dorazila domů a padám únavou .. dala jsem si večeři, kouknu na ulici a zprávy, dám koupel a jdu zalehnout, zítra mě čeká zas celodenní maraton v práci :confounded:
21. říj 2010 v 19:21  • Odpověz  •  To se mi líbí
Jdi na stranu:   Zruš
Tvůj příspěvek