• Přihlas se
  • Registrace nového člena
  • Získej PLUSPRO
  • Doporučujeme:  Beremese.cz Modrastrecha.cz
  • Přihlas se
  • Registrace nového člena
  • Získej PLUSPRO

Termín porodu červen 2011

16. října 2011 
krásný večer holky
21. říj 2010 v 19:23  • Odpověz  •  To se mi líbí
badrick: gratuluji ge kontrole :slight_smile:
artikula: taky gratuluji ke kontrole, a neboj bude to dobré, a za chvilku už bude vidět
21. říj 2010 v 19:24  • Odpověz  •  To se mi líbí
katie_25: taky jsem před chvíli přišla z práce, nachystáme si s manželem něco k večeři, a ulehneme k televizi a půjdeme brzo spát. Nějak je člověk unavený z té práce, dřív zvládl od rána do pozdě večerních hodin, a ted mi stačí osm devět :unamused:

vidím že už řešíte jména :wink: mně osobně se simonka moooc líbí, a z klučičích jestli lukáš, marek či radek, tak u mě vyhrává marek.

No my osobně máme jasno - kluk po manželovi Honzík, a holčička asi Natali.
21. říj 2010 v 19:33  • Odpověz  •  To se mi líbí
holky tak pro dnesek koncim...jsem nejaka unavena...jdu hodit sprchu a budu pri telce s pritelem spocivat :slight_smile:....tak zase zitra mejte se pekne.... dobrou noc
21. říj 2010 v 19:36  • Odpověz  •  To se mi líbí
@tajemna30 jj, já jindy ještě večer vařila oběd na další den, ale teď jsem ráda, že namažu chleba nebo udělám zeleninový salát a jsem mrtvá .. a to chci vidět prosinec, kdy chci péct cukroví :grinning:

a jméno máme jen pro holčičku, klučicí jsme zatím neprobírali
21. říj 2010 v 19:36  • Odpověz  •  To se mi líbí
@badrick dobrou :wink:
taky za chvíli půjdu .. tak všem dobrou noc, pěkné sny :slight_smile:
21. říj 2010 v 19:37  • Odpověz  •  To se mi líbí
katie_25: a jaké máte jméno pro holčičku, prozrad :wink:
21. říj 2010 v 19:46  • Odpověz  •  To se mi líbí
@tajemna30 zatím máme vymyšleno - Terezka :slight_smile: ale třeba najdeme v kalendáři ještě jiné
21. říj 2010 ve 20:05  • Odpověz  •  To se mi líbí
@bara_trava no to si raději rychle pozišťuj jak to živnostníci mají, pokud vím od kamarádky, tak si musela několik měsíců (nevím jestli to nebylo náhodou 12) platit nemocenské pojištění aby dostala vůbec mateřskou.
třeba tady to máš hezky popsané:
http://www.cssz.cz/NR/rdonlyres/AA659DDA-E538-4BEE-9D32-16CA26D6EF02/0/prirucka_OSVC_2010_web.pdf
21. říj 2010 ve 20:06  •  2 děti  • Odpověz  •  To se mi líbí
ahoj holky, vůbec vašemu tepmu nestíhám, teprve teď jsem po celém dnu usedla k PC.
Jenom jsem zahlédla, že tu řešíte jména...u nás to bude na holku Tereza nebo Nela a kluk Ondřej, Jakub nebo Filip.
gratuluju všem, co měly dneska kontrolu :wink:
na které webové stránce je to hodnocení lékařů? včera jsem to tam někde zahlédla a nechce se mi to hledat..víte některá?
21. říj 2010 ve 20:10  • Odpověz  •  To se mi líbí
katie_25: Terezka je moc hezká, já si taky říkám že to jméno ještě změníme, u chlapečka tedy ne, tam je to dáno :wink:
21. říj 2010 ve 20:11  • Odpověz  •  To se mi líbí
veru23: ahoj, ty webové stránky jsou www.znamylekar.cz
21. říj 2010 ve 20:12  • Odpověz  •  To se mi líbí
@tajemna30 také se mi líbí Tereza. A já jsem přemýšlela nad Aničkou a Karolínkou.Kluk bude asi Jindřich(po manželovi)ale to jsou jen tipy...prozatím
21. říj 2010 ve 20:14  •  2 děti  • Odpověz  •  To se mi líbí
@tajemna30 díky, jdu to omrknout jak na tom ten můj je :slight_smile:
21. říj 2010 ve 20:16  • Odpověz  •  To se mi líbí
katka_j: u nás to také musí být po manželovi :slight_smile: a holčičku vybírám já. Karolínka se mi líbí daleko více než Anička. :wink:
no nase doktorka tam nevysla uplne nejlepe, ale dalsi doktorky od nas dopadly jeste hur... takze asi to u nas je spatne celkove...
veru23: není zač.

Holky přeji krásnou dobrou noc všem.
21. říj 2010 ve 20:17  • Odpověz  •  To se mi líbí
@tajemna30 dobrou!! :wink:
21. říj 2010 ve 20:21  • Odpověz  •  To se mi líbí
@tajemna30 jenže my máme Kristýnku a asi Karolínka by byla taková divná,nevím jak bychom jí říkali, kristýnce říkáme Kiki a Karolínce bychom asi říkali Káji :slight_smile:))) fakt nevím, je to jeste ve vzduchu.
21. říj 2010 ve 20:30  •  2 děti  • Odpověz  •  To se mi líbí
@tajemna30 dobrou noc.
21. říj 2010 ve 20:30  •  2 děti  • Odpověz  •  To se mi líbí
Tak já jsem se ted dobře najedla,zapečené brambory - mňamka.Spláchla jsem to jablečným džusem:slight_smile:.Jdu si hodit sprchu a spát.Zítra ráno jdu ke gynekologovi:slight_smile: Odpoledne vám podám info,jak to dopadlo.Dobrou noc všem:slight_smile:
21. říj 2010 ve 20:42  •  3 děti  • Odpověz  •  To se mi líbí
@cristll tak držím palce :wink:
a pc vypínám.. dobrou
21. říj 2010 ve 20:47  • Odpověz  •  To se mi líbí
Holky, co vy kojite jeste...budete nebo se uz snazite odstavovat? Ja momentalne dost pri kojeni trpim. Strasne me to boli a malej me taha, pri sani jak by me zaroven i kousal a v noci se porad budi na kojeni i trikrat...Rikam si uz dost, jen nevim jak...nemam moc zkusenosti s odstavovani. Sofinku jsem musela odstavit prakticky ze dne na den, protoze jsem byla v nemocnici...
21. říj 2010 ve 20:50  • Odpověz  •  To se mi líbí
@katie_25 jojo, dobrou
A vsem zitra hodne uspechu!
21. říj 2010 ve 20:51  • Odpověz  •  To se mi líbí
@artikula mi se malá odstavila v 9.měsících přes den a pak v roce jsem to utla přes noc a dobrý.ale dávala jsem Umku. asi to chce zkoušet mu nabízet spíše čaj nebo tak.těžko radit.
21. říj 2010 ve 21:04  •  2 děti  • Odpověz  •  To se mi líbí
@cristll drzim palce na zitra!
ja jsem prave posvacila banan a nutellu a koukam co bych jeste splacala. chjo. dziny jsou mi normalne uz regulerne maly, to je sila teda :confused: . budu se muset krotit.
vase tempo taky moc nestiham, tak snad jsem nic dulezityho neprosvihla. jen me napadlo s tou tabulkou, se nejak ztratila v propadlisti dejin... navrhuju vyhlasit "nastenkare", kterej ji sem vzdycky soupne kdyz bude neco noveho - novy termin kontroly a tak... casem doplnovat pohlavi treba... co vy na to? :sweat_smile:
samozrejme nastenkaru muze byt vic, jen kdyz tam dopisujem ty udaje kazda sama, tak se to nejak ztrati mezi prispevkama a treba se to pak uz nechce dohledavat a tak... (a taky by se tim padem dala udelat nejak prehledneji treba v excelu....). to jsem ale detailista ze? :grinning:
21. říj 2010 ve 21:08  • Odpověz  •  To se mi líbí
@artikula přesně tuhle otázku jsem tady chtěla nadhodit :slight_smile: . Myslím, že odstavení před porodem bude lepší než pak kojit tandemově :slight_smile:. Akorát chci odstavit z jiného důvodu - kojím syna tak, že mi leží na klíně a bojím se, že zá pár měsíců se na ten klín nevejde. Jiná poloha na kojení nám bohužel nikdy nešla.
A ještě jedna zajímavost - prý těhotenství vede k samovolnému odstavení. Dítě okamžitě ucítí, že se chuť mléka díky hormonům změnila a prostě už nechce. U nás to je přesně naopak. Vždycky jsem měla pocit, že syn moje mlíko zas tak moc nechce, zato teď by si dal kdykoli :grinning: . Prostě mu to s těma hormonama chutná :grinning: . Jinak kojím večer, jednou v noci a ráno.
21. říj 2010 ve 21:09  • Odpověz  •  To se mi líbí
@jajulin presne jak u nas.Normalne pred dvema mesici jsem ho kojila jen vecer a pak v pet rano a to vecerni uz bylo skoro jen takove jen pricucnuti(byl nazranej kase), ale ted na me visi i pres den nekolikrat...Myslim, ze je to tez vekem. Kolem toho roku maji takove mamankovske obdobi, kdy se nemuzes ani hnout a jit treba na zachod a tak se utesuji tim kojenim...Pro mne kojeni teda nikdy zadna pohoda nebyla a nekdo rika, jak je to krasny pocit...Ja mam s tim spojene jen nocni divadla rvani, caste nocni buzeni a bolest( bud jsou prsa nality a bolej nebo uplne vycucany a bolej...). Nejradeji bych to dalsi dite rovnou soupla na sunar, ale samozrejme materske city mi rikaji, ne, musim ho kojit, je to pro nej to nejlepsi. Ale taky si rikam, ale co matka? Co je pro ni vlastne nejlepsi? Vyspana a elanem nabita pro ditko, ci nevyspala, nevrla , unavena matka? Je to me dlouhodobe dilema a fakt se tesim, az bude malej spat celou noc a on bude taky konecne vyspinkanya spokojeny...
21. říj 2010 ve 21:30  • Odpověz  •  To se mi líbí
No ja jdu holky taky spat. Jsem naka dnes unavenejsi...A musim jeste povesit pradlo :angry: a to jsem taky chtela neco tvorit, ale dnes uz to necham, jdu cerpat sily a budu toho meho mimiska premlouvat, aby se hezky zahnizdil a prospival a krasnel a byl zdravy! :dizzy_face: Budu mu vypravet, jaka je Sofinka ulicnice a co s nim bude vsechno vyvadet, jak si budou hrat s Filipkem za dva roky na piskovisti a tak, je to bude krasa, az ty prvni roky prezijem, to pak uz bude jen radost! :sweat_smile: :dizzy_face:
21. říj 2010 ve 21:34  • Odpověz  •  To se mi líbí
@artikula pořád čekám, kdy nás potká mamánkovské období, ale zatím nepřišlo. Přijde mi, že kdybych syna nechala v obchodě cizím prodavačkám, tak bude spokojený, protože já jsem pro něj moc okoukaná :grinning: . S kojením jsme měli velké problémy, ale hlavně na začátku - špatně se přisával, já jsem měla prsa úplně dodělaná... Pak se to nějak ustálilo a dá se říct, že kojení si teď užívám. V noci se snad od šestinedělí budí jen jednou (samozřejmě jsou výjimky), ale zato mu to zůstalo doteď. Nebudí se z hladu, ale ze zvyku. A já vždycky přemýšlím, jak ho to odnaučit. Když se v noci vzbudí a já mu nedám prso, tak ho budu uspávat snad hodinu a bude šíleně řvát. Když mu prso dám, tak se za cca 5 minut napije a po položení do postýlky okamžitě usíná. Takže kojení je pro mě zatím jasně lepší varianta :slight_smile:.
Jsem zastánkyně kojení, ale určitě ne za každou cenu. Pokud Tě to tak vyčerpává a máš s tím problémy, tak neměj výčitky, že další dítko bude na sunaru. Budeš mít tři děti a na to je potřeba hodně energie. Ale uvidíš po porodu, každé dítě je jiné a třeba to tentokrát půjde hladce :slight_smile: . Moc bych ti to přála.
21. říj 2010 ve 22:08  • Odpověz  •  To se mi líbí
Jdi na stranu:   Zruš
Tvůj příspěvek