• Přihlas se
  • Registrace nového člena
  • Získej PLUSPRO
  • Doporučujeme: Beremese.czModrastrecha.cz
  • Přihlas se
  • Registrace nového člena
  • Získej PLUSPRO

Termín porodu červen 2011

16. října 2011 
@artikula nevím, jestli znáš stránky www.kojeni.net . Podle mě to jsou nejlepší stránky (nejen) o kojení. Je tam obrovská databáze otázek a odpovědí. Třeba bys tam našla nějakou inspiraci pro odstav Filípka nebo rady, jak se u dalšího mimi problémům s kojením vyhnout. Já z těch stránek čerpám doteď. Teď už vážně dobrou noc :slight_smile:
21. říj 2010 ve 23:04  • Odpověz  •  To se mi líbí
ahoj tak vas du narychlo pozdravit a padim spat, sem naka kaput :grinning: obdivuju ty co chodi do prace, me da zabrat denni uklid - mame dva pejsky, takze kazdy den vytrit, vyluxovat - kdyz to dodelam, tak muzu zacit znova :grinning: plus jsem byli vecer na nakupu a teda zmohlo me to uplne a zaviraji se mi oci :grinning:

K tem jmenum : my nemame zatim ani zadne tipy, obcas jsme se bavili pred tehu o jmenech a teda bude to asi sranda, protoze co se libi me, to se nelibi manzelovi a naopak :grinning: Me by se libila treba pro holcicku Viktorie nebo Barbora, ale ani jedno se mu nelibi :angry: Pro kluka vubec nevim, tam by se mi toho libilo vic, ale opet se to manzovi nelibi :grinning: Takze budeme mit asi dite bezejmena :sweat_smile:
Terezky vam schvaluju, jmeno ma hodne zdrobnelin a nic neni tak nejak osklivy :grinning: Akorat teda nesnasim, kdyz mi nekdo rika Terčo :grinning:
21. říj 2010 ve 23:27  • Odpověz  •  To se mi líbí
Ahojda holky, pěkné ráno :wink:
Já už jsem zase v práci, to je opruz :frowning2:
Tak snad to už dneska přežiju. Jinak jak se těšíte na příští kontroly a máte nervy tak já jsem byla zatim docela v pohodě, ale dneska v noci jsem přemejšlela a dostala fakt strach aby bylo všechno dobrý :confounded:
A nevim čim to je, v noci mě vůbec nebolely prsa a "mohla" jsem spát ve svojí oblíbený poloze, ale spala jsem málo,
jestli to neni nějaký divný, že mě ty prsa nebolej :confounded: Chjo :frowning2:

S těma jménama ještě vůbec nevíme.
Mě se z holčičích líbí Gabriela a z klučičích Marek.
Podle mě by se taky mělo přihlížet na příjmení aby pak nebyl Jonáš Jánoš :grinning: , potom taky třeba Petr Rychlý nebo Adam Myška, aby jim pak bylo rozumět jak se vůbec jmenujou, taky budem vybírat, podle toho kdy bude mít svátek,
aby se nenarodil na Vánoce a nejmenoval se Silvestr :grinning: , taky podle toho jak se jmenujou sourozenci (pokud bude mít) aby nebyl Mikuláš a Anděla :wink: a tak...

Jinak já tipuju, že pokavaď bude všechno dobrý a v to budu pevně věřit, že budu mít chlapečka :wink:
Nejdřív chlapečka a potom holčičku, to by bylo pro mě ideální :grinning:
Toť můj názor a tip do tabulky :grinning:
22. říj 2010 v 07:02  • Odpověz  •  To se mi líbí
@katcha21 jj, taky se po deváté přidám do pracovního proceesu, ze včerejšího celodenního stání v práci mě pěkně bolí záda .. chtělo by to masáž :grinning: jj, a s tím jménem právě nevím, kamarádka mi psala, že by jméno nemělo mít ke konci stejné písmeno, kterým začíná příjmení, že prý děti to neumí vyslovit .. a to zrovna Terezka by byl tento případ, ale zas by si užila svátek, vánoce i narozeniny .. jinak se mi líbí Markétka, Bára- Barunka- Barbora, Dorotka

@terrorkax no to já už měla půlnoc :grinning: jj, já ráno rychle uvařím, pak jsem celý den v práci, přijdu domů kolem sedmé večer a jdu spát, uklízet budu jen o víkendu (v neděli), v sobotu jsem taky v práci ... hrůůůzaaaaa, už abych tady měla pomocnici :wink:
22. říj 2010 v 07:32  • Odpověz  •  To se mi líbí
@noone jj, nutelou mě včera večer ládoval manžel, prý miminko by si dalo .. :grinning: :grinning: :grinning: jj a nástěnka už je někde daleko na začátku diskuze .. jj, ale jde sem něco vkládat z excelu, nemusí to být vždycky jako obrázek .jpg?
22. říj 2010 v 07:35  • Odpověz  •  To se mi líbí
Taky jsem v pracovním procesu, ale jsem ráda, doma bych určitě řešila blbosti a bála se, jestli je vše ok, takhle na to nemám čas :slight_smile: A na kontrolu jdu už v pondělí! Když jsem se na začátku října objednávala, přišlo mi to, že to bude za straaaašně dlouho a ono už je to skoro tady :slight_smile: Chce jít se mnou i manžel, tak doufám, že se nám paní doktorka nebude smát, že jsme takoví nadšení snaživci :grinning:

Ad jména, nám se líbí Anežka, ale tu teď dali kamarádi, tak nevím nevím... na klučičích jsme se nikdy nedohodli a já mám zrovna pocit, že to kluk je :grinning: A nechceme si nechat říct, co to bude, takže to bude překvápko až do konce :slight_smile:
22. říj 2010 v 08:11  • Odpověz  •  To se mi líbí
@artikula myslím si, že vůbec by nevadilo, kdybys malého odstavila, je mu už rok a to nejdůležitější dostal. Hodně důležitý je první půl rok života a pak jak dáváš příkrmy a jinou stravu tak nevadí,že to mlíčko už nemá. já jsem teda ráda, že od roku nekojím, představa že by ted malá za mnou přišla a chtěla prso :slight_smile:) . ale samozřejmě že jak to cítíš jinak tak není třeba to hrotit, se musíš rozhodnout ty :slight_smile: . Já se rozhodla a raději jí dávala pak sunar.
22. říj 2010 v 08:28  •  2 děti  • Odpověz  •  To se mi líbí
Dobré ráno všem taky se hlásim z práce :confounded: musim rict ze ty rána jsou pro mně čím dál tím víc naročnější,mám návaly na zvracení nejhorší je to když jedu autem do práce ah jo,na kontrolu jdu už v úterý docela to uteklo,manžel tam chce jít se mnou :dizzy_face: tak jsem zvědavá,jestli tam něco bude vidět budu asi 6+5?

jinak jméno pro holku máme už od minula a to Kristýna a kluk by byl Šimon nebo Matouš :wink:

s tim že jméno nemá končit stejným nebo podobným písmenem jako začíná příjmení je pravda fakt se to blbě vyslovuje :confused:
22. říj 2010 v 08:35  • Odpověz  •  To se mi líbí
Ahoj holky,
tak jsem dneska absolvovala kontrolu u paní doktorky. :slight_smile: Všechno je v naprostém pořádku, krásně rosteme (už 1,2 cm) a viděla jsem tlouct srdíčko :slight_smile: :slight_smile: :slight_smile: Mám i fotečku pro manžela za 40,- Kč, těhotenskou průkazku a ten prenatal box :slight_smile: Mám fakt obrovskou radost. :slight_smile: Na další kontrolu jdu 11.11. už do poradny. :slight_smile: Podle MS mám termín porodu 27.5., ale podle pravděpodobné ovulace i výsledků na UTZ to bude později a jsem v 8. týdnu.
Taky mi paní doktorka dala kontakt, abych se objednala na to screeningové vyšetření mezi 11. a 13. týdnem. Buď jen UTZ, který hradí pojišťovna, nebo nějaké vyšetření NT+, které stojí 1.400,- Kč a je to i s odběry krve. Je to prý nejlepší pracoviště v Brně, dělají krásné fotečky, protože mají hrozně dobrý ultrazvuk a mám s sebou vzít i manžela, pokud budeme chtít, že je miminko krásně vidět. :slight_smile: A taky paní doktorka říkala, že je teď strašně moc těhotných a budou plné porodnice, že se bude rodit asi i mimo Brno. A totéž objednávat se dopředu na ten screening, protože tam bude nával.

Co se týče jmen, máme zatím předvybráno Krištof a Eliška. Líbí se mi ještě Kristýnka a Anežka. U kluků ještě František a Vojtěch, ale těch máme v okolí hodně.
22. říj 2010 v 08:43  • Odpověz  •  To se mi líbí
Jinak jsem samozřejmě taky v práci. Ráno se vůbec nemůžu probrat a večer jen přijdu domů, najím se, dám si sprchu a už padám únavou. Snad se to trochu zlepší. A to spím mnohem víc než před těhotenstvím. Ještěže bude ten víkend, to si aspoň trošku přispím. :wink:
22. říj 2010 v 08:46  • Odpověz  •  To se mi líbí
@badrick
@katie_25

díky holky,snad to bude v pohodě,dnes budu jen ležet a odpočívat.... :unamused:
Na těch dvanáctkách se bohužel flákat nemůžu,mám moc práce..... :unamused:
22. říj 2010 v 09:07  • Odpověz  •  To se mi líbí
@jennyparadise tak to velka velka velka gratulace :slight_smile: me to ceka za dva tydny,.....uz se mooooc tesim......
22. říj 2010 v 09:11  • Odpověz  •  To se mi líbí
@malejmonasek nemas zac hlavne odpocivej....a trva to jeste dneska? a nemuzes si vzit dovolenou, nebo nemocenskou?
22. říj 2010 v 09:12  • Odpověz  •  To se mi líbí
@badrick ne už to netrvá,ale pořád mě pobolívá bříško....dovču mám právě ted,tak ta nepůjde a nemocenská asi taky ne,zaučuju.... :unamused: no snad to bude dobrý....
22. říj 2010 v 09:22  • Odpověz  •  To se mi líbí
@malejmonasek to je normalni ze te brisko poboliva....me pobolivalo vcera....vetsinou tak na vecer me poboliva....takze z toho si nedelej zadne stresy.....hlavne ze to prestalo...tak se drz
22. říj 2010 v 09:25  • Odpověz  •  To se mi líbí
@badrick já vím,však mě pobolívalo i před tím ,ale tohle je trochu jiný....díky
22. říj 2010 v 09:27  • Odpověz  •  To se mi líbí
@jennyparadise tak to gratuluji .. j, já jdu a to screeningové vyetření ve 12tt , je to UTZ a odběr krve a dělají to v nemocnici, kde je fakt narváno, objednání prý trvá i víc než 14 dní ..ale já už se včera objednala, akže to mám jisté toho 18.11. v 8:20 :grinning:
22. říj 2010 v 09:34  • Odpověz  •  To se mi líbí
Ahoj holky, přišla jsem se na vás podívat, chodila jsem sem, ale pak jsem nějak nestíhala a už jste tu toho napsaly tolik, že mi bylo blbý sem znova naskočit :sweat_smile:

Všem chci pogratulovat k úspěšným kontrolám a popřát, ať to tak dobře pokračuje dál :wink:

jinak @malejmonasek nechci tě nijak děsit, nebo ti nijak radit, jen ti chci říct, že před dcerou jsem byla těhotná 2x a z vlastní zkušennosti vím, že žádné špinění ani krvácení není jen tak a mělo by se prozkoumat u doktora... I kdyby na tebe koukala jako na blázna, prostě radši být tebou bych tam šla. První těhu jsem slabounce špinila, opravdu jen slabě, šla jsem pro jistotu k doktorce a ta zjistila, že embryjko nic nedělá, takhle jsem špinila 3 dny, během toho jsem párkrát nešpinila, ale na další ko pak zjistila, že je to špatný, druhý den jsem samovolně potratila... S dalším těhu to bylo podobné a 3. těhu byla dcera a s tou jsem měla taky problémy se špiněním a pořád mě pozorovali a hlídali, naštěstí to dopadlo dobře... Teď jsem začla zase špinit a jedeme za chvilku na kontrolu, jestli je to OK nebo jestli se něco neděje :unamused: A bolesti břicha jsou různé, musíš to brát pouze podle sebe, pokud se ti něco nezdá, radši jdi fakt k mudře...
22. říj 2010 v 09:44  • Odpověz  •  To se mi líbí
@ivasa Ahojky,a to si tam mám zavolat?Mám doktora jen na objednání...a takhle jsem k němu nikdy nešla....Držím palečky at jste v pořádku
22. říj 2010 v 09:48  • Odpověz  •  To se mi líbí
@malejmonasek já nevím, u mé mudry je to tak, že pokud je to takový případ, volat nemusím a stačí, když to řeknu sestře a ona mě bez problémů vezme. Jak říkám, nechci tě strašit, jen mám špatné zkušennosti... Tak jestli chceš, tak ji zkus třeba zavolat a říct jí, jaké problémy mám a tak a ona ti řekne, jestli tě chce nebo nechce vidět. Moje mudra v takových případech chce vidět těhulku vždycky, protože to nechce podceňovat...
22. říj 2010 v 09:50  • Odpověz  •  To se mi líbí
krásné ráno všem

jennyparadise: moooc gratuluji k vyšetření.
22. říj 2010 v 09:50  • Odpověz  •  To se mi líbí
@malejmonasek tak to opravdu radeji nepodcenuj.....tak tam zavolej, ze mas nejaky problem, a ze potrebujes mlluvit s doktorem.....jestli muzes prijit....myslim si, ze te snad vezme ne....u nas to je bez obednani....muzu prijit kdykoliv.....drzim palecky
22. říj 2010 v 09:51  • Odpověz  •  To se mi líbí
@ivasa dobře,tak já ji zkusím zavolat a uvidím...ale snad to nic nebude....děkuji moc za radu
22. říj 2010 v 09:52  • Odpověz  •  To se mi líbí
@katka_j ahoj, děkuji za odkaz, naštuduju...nemocenskou já si platím, to jsem vedela, že je tam povinost platit min. nějakých 200 dnů před nástupem na nemocenskou.... ale od nového roku mají být změny, takjsem jen chtěla vědět, jestli máte někdo přehled...no nic musím z pravdou ven, mamka je účetní, poradí mi v tomto, ale to jí musím nejdřív říct že čekáme mimčo, že :grinning:
jinak Karolína je pěkné jméno, znám taky jednu a normálně jí říkají Kájo...mě se to na holku líbí :wink:
22. říj 2010 v 09:53  •  čeká miminko, termín má v červnu 2011  • Odpověz  •  To se mi líbí
katka_j máš pravdu Karolínka a Kristýnka, že by to k sobě moc nešlo. :frowning2: Ale sami o sobě ty jména jsou obě krásná, aspon mě se velmi libí.

malejmonasek: mě bříško pobolívá celou dobu co jsem zjistila, že jsem těhotná, hlavně tedy večer, ale není to nic hrozného. Pokud bych špinila, at víc, či mín, jela bych hned k doktorce, či o víkendu do nemocnice. Ale tohle si musí rozhodnout každý sám, jak se cítíš atd.
22. říj 2010 v 09:55  • Odpověz  •  To se mi líbí
Ahojky, pár dní jsme tu nebyla, a mám co dočítat. :wink: Všem novým příchozím moc gratuluji k těhu! Mě teď trápily dost nevolnosti, včera jsem si koupila zázvorové lízátka a super, můžu zase normálně jíst. :slight_smile:
22. říj 2010 v 10:03  • Odpověz  •  To se mi líbí
tak jsem ji volala a mohu přijet do 12 h....tak tam pojedu :slight_smile:
22. říj 2010 v 10:03  • Odpověz  •  To se mi líbí
malejmonasek: uvidíš bude to dobré, a hlavně bnudeš klidnější.Hodně štěstí.
22. říj 2010 v 10:06  • Odpověz  •  To se mi líbí
@jennyparadise dobré ránko, taky z práce :unamused: , normálně chodím na osmou, ale teď jsem ráda, že jsem dorazila o půl desáté... jinak koukám, že jsi taky z Brna, no tak to mě moc nětěší, že je všude tak plno... je pravda, že kamarádky taky jeli rodit až do Ivančič :unamused: ale to je ještě hudba budoucnosti...
malejmonaskovi přeju ať to dobře dopadne, dobře se obleč, mrzne tam! :wink: a pak napiš co je nového
22. říj 2010 v 10:14  •  čeká miminko, termín má v červnu 2011  • Odpověz  •  To se mi líbí
jennyparadise, bara_trava: jééé holky vy jste asi obě taky z Brna. To jsem ráda :wink: :slight_smile: No je to sice za moc dlouho, ale taky mě zpráva moc nepotěšila, že je všude tak plno, ale to se říká v Brně už dlouho. A moje kamarádky tedy rodily všechny v Brně, bud na Obilnáku, nebo v Bohunicích, jedna u Milosrdných.
22. říj 2010 v 10:16  • Odpověz  •  To se mi líbí
Jdi na stranu:   Zruš
Tvůj příspěvek