• Přihlas se
  • Registrace nového člena
  • Získej PLUSPRO
  • Doporučujeme:  Beremese.cz Modrastrecha.cz
  • Přihlas se
  • Registrace nového člena
  • Získej PLUSPRO

Termín porodu červen 2011

16. října 2011 
Zdravím všechny těhulky a přidávám se k vám :wink:
Jelikož se budeme brzy stěhovat a doděláváme domeček, vůbec nás nenapadlo, že by jsme mohli být těhotní, takže nás testík, který jsme udělali v neděli dost překvapil :slight_smile:, ve středu hnedka návštěva doktora a zatím je mimčo malinkaté, podle poslední MS to vypadá na 5 týden, takže za 14 dní jdeme na ultrazvuk a snad už půjde vidět i srdíčko a dozvíme se nějaké bližší info. Zatím to podle kalkulačky vychází na polovinu června.
Nestačím vás tady dočíst, koukám, že je tady už spousta příspěvků, takže se možná budu opakovat s dotazama. Jak vám holky je? Já jsem si vždycky myslela, že mi bude strašně špatně a ono nic :grinning: . Je to ale sranda, pořád se pozoruju a hlavně nemám vůbec přehled co a jak mě čeká, takže jsem teď pořád na netu sbírám info....
23. říj 2010 v 09:25  • Odpověz  •  To se mi líbí
tak jsem se zpětně dočetla, že je nějaká zamčená diskuze....kolik nás tady ještě je??? :wink:
23. říj 2010 v 09:59  • Odpověz  •  To se mi líbí
Ahoj holky, taky se přidávám k vám. K dr jdu taky 11. 11. tak doufám, že nám to všem dopadne dobře. Já už jednu holčičku doma mám, takže nějakej relax mi moc nehrozí:slight_smile:
23. říj 2010 v 10:00  • Odpověz  •  To se mi líbí
jiak mě začíná bejt blbě od žaludky, úlně stejné jako u prvního těhotenství, jenže je mi blbě celej de. se mám na co těšit další tři měsíce. Navíc sem ted prodělala lehčí virozu, tak doufám, že bude všechno ok
23. říj 2010 v 10:02  • Odpověz  •  To se mi líbí
@sheherazada: a kdy bys měla mít termín porodu? Mě špatně není, pořád si říkám, že snad ani nejsem těhotná :wink: , jen mě lehce bolí někdy v podbříšku a mám citlivější prsa, jinak nic.
23. říj 2010 v 10:13  • Odpověz  •  To se mi líbí
dle mejch přesnejch výpočtů 19. 11. 2011:slight_smile:))). Vím i kterej den mimčo vzniklo, tak sem zvědavá, jak se trefí dr do termínu:slight_smile:)) Prsa mám taky citlivější, nějak si přesně nepamatuju, kdy se mi o dost zvětšila minule, ale docela to bolelo. Moje ségra ta taky neměla žádný těhu příznaky. Bud ráda, lepší než denně objímat mísu:slight_smile:) což teda nebyl můj případ, ale blbě mi teda bylo, to jo
23. říj 2010 v 10:18  • Odpověz  •  To se mi líbí
@sarulinda Ahoj vítám tě mezi náma. Že ti není špatně? Tak buď ráda. Mě taky nic není, jen někdy občas šoufl ale nezvracím, ani první jsem nezvracela. Moje kámoška zvracela skoro celé těhotenství až už si s tím ani doktor nevěděl rady, takže lepší že nám nic není. v podbříšku mě taky ještě občas bolí, ale už to ustává asi už je vše dost roztáhlé. Já jdu na kontrolu v úterý, vypíšem průkajdu a odnesu si i první fotečku doufám.
23. říj 2010 v 10:20  • Odpověz  •  To se mi líbí
@spymike: byla jsem včera kupovat maso a je pravda, že mi to tam úplně nevonělo, ale špatně mi není. Víme to teprve týden, tak mám spíš nervozitu od žaludku co nás všechno čeká..... :wink:
23. říj 2010 v 10:27  • Odpověz  •  To se mi líbí
@sarulinda jj, maso mi teď taky smrdí :grinning:
@spymike už mě taky přestává pobolívat v podbřišku, budu už začínat 9tt .. jinak jeden den po ránu mi je dobře, druhý den zas šoufl, takový na střídačku :confounded:
23. říj 2010 v 10:29  • Odpověz  •  To se mi líbí
@sheherazada: já jsem ráda že je mi dobře, kdybych lítala pořád v práci na záchod, bylo by to podezřelé.... nemusíte to hnedka vědět všichni :wink:
23. říj 2010 v 10:29  • Odpověz  •  To se mi líbí
@sarulinda Neboj vše bude o.k. taky jsem se bála úplně zbytečně, rozhodně se nestresuj. začni brát listovku jestli ji ještě nebereš a já jsem si koupila ještě vápník-hořčík-zinek protože vitamíny pro těhotný taky obsahujou listovku a to už by bylo moc mi řekli v lékarně, tak mi tam doporučila aspoň tohle. a mám pořád chuť na sladké, ale snažim se jím moc necpát jinak bych se asi neunesla.
23. říj 2010 v 10:31  • Odpověz  •  To se mi líbí
holky je tady někdo kdo čeká taky první mimčo?
23. říj 2010 v 10:31  • Odpověz  •  To se mi líbí
@spymike: dík za pozitivní naladění, listovku už beru od středy...no uvidíme, vůbec netuším co nás čeká :wink: . Zatím to nikdo neví, takže si musíme dávat pozor, ale už se těšíme až to oznámíme rodině. Kdy je je to tak ideální?
23. říj 2010 v 10:35  • Odpověz  •  To se mi líbí
@spymike: mám taky moc ráda sladké, já zatím žádné chutě nemám, ale začal mi chutnat med, který normálně nesnáším :wink:...díky za tipy na ty vitamíny, snažím se hodně jíst ovoce, takže zatím nic neberu jen tu listovku. Je fajn, poradit se s někým kdo už vi co a jak...dík
23. říj 2010 v 10:39  • Odpověz  •  To se mi líbí
@katie_25: čekáte taky první??
23. říj 2010 v 10:41  • Odpověz  •  To se mi líbí
@sarulinda Ohledně toho kdy to říct rodině záleží na Vás, těm nejbližším bych to asi řekla já to tak udělala, ale jinak bych počkala tak do těch 12 týdnů kdy ten největší a nejdůležitější vývoj budete mít za sebou. Já to dceři řeknu asi tak po vánocích, protože kdybych jí to řekla teď tak se bude divit jakto že ještě nemám bříško a kdy se to narodí a co to bude a to bych se asi zcvokla. S tím medem bych byla asi opatrná, hlavně kvůli zubům které máš v těhotenství mnohem náchylnější na kazy a jiné problémy a asi i kvůli těhotenské cukrovce ať nejsi moc přeslazená.
23. říj 2010 v 10:46  • Odpověz  •  To se mi líbí
@spymike: vidíš to mě s tím medem vůbec nenapadlo, díky.... za 14 dní slaví taťka narozky, to už bude vidět na ultrazvuku srdíčko tak to bude pěkný dárek :slight_smile:
No jo děti jsou zvědavé a to máš pravdu, že by se divila kde máš bříško.
23. říj 2010 v 10:53  • Odpověz  •  To se mi líbí
krásné dopoledne všem, a zdravím nové příchozí.

sarulinda: taky beru jen listovku, i mi paní doktorka říkala, že at neberu ještě i vitamíny, že je to v jeden den dost, že když už tak jeden den listovku, druhý den vitamíny pro 1.trimestr. Co doktor to názor, já tedy dopředu nic nebrala, až když jsem zjistila že čekáme mimíska, tak jsem ji začala brát. Jinak čekám také první.

a kdy to říct rodině? u každého je to jinak, někdo se tím pochlubí hned, někdo počká na vánoce, no my se s manželem domluvili, že počkáme minimálně do toho 12 týdne, případně na Vánoce.
23. říj 2010 v 10:54  • Odpověz  •  To se mi líbí
ahoj holky.....ja cekam prvni miminko :slight_smile:.....taky me ze zacatku pobolivalo brisko a mela jsem hodne citlive prsa a ted uz to nejak ustupuje.....jinak co se tyce oznameni mimiska, tak mojim rodicum jsme to rekli hned jak jsem to mela od Dr. potvrzene....protoze sestricka u Dr. je drbna...ikdyz vim, ze by to nemela rikat, ale radeji jsem chtela mit jistotu, ze to ode me budou rodice vedet jako prvni teda od nas :slight_smile:....protoze to bude jejich prvni vnouce tak at jim to nerekne nekdo jiny.....jinak hned vzapeti jsem onemocnela.....takze jsem v pondeli musela k doktorovi no a tam sedi dalsi jedna sestricka, ktera zna celou moji rodinu a bydli ve stejne vesnici tak jsme se s pritelem rozhodli ze to rekneme i jeho rodine at to nevi od nekoho ciziho....takze u nas to ti nejdulezitejsi lidi vi....jinak to rikat nechci a nebudu....ale jak to znam, tak se to roznese po vesnici samo....jeste vickrat me nekdo uvidi u Dr. a uz je to pro vsechny jasne......tak to u nas chodi....jedna velka drbarna...takze se nic do tretiho mesice tajit nedalo.....
23. říj 2010 v 11:16  • Odpověz  •  To se mi líbí
Taky přeji hezké dopoledne teda už skoro poledne. Zdravím nově příchozí. Já žádné vitamíny neberu. A také čekám první mimčo.
23. říj 2010 v 11:18  • Odpověz  •  To se mi líbí
U nás to větí jenom nastávající babičky obě. S tchýní dělám v práci tak jsem jí to řekla, když jsme přišla od paní doktorky. Tak mě teď hlídá abych v práci netahala nic těžkého. A dvě nejlepší kamarádky to vědí. A jedna kolekyně je bývalá porodní bába tak ta to na mě poznala. A její snacha mě viděla na gyndě tak jí to řekla. Jinak bych to chtěla říct až na vánoce, ale nevím jestli to vydržím. :slight_smile: Máme z toho velkou radost, že čekáme mimčo.
23. říj 2010 v 11:23  • Odpověz  •  To se mi líbí
@badrick To máš pravdu, lepší je to říct v hned, než aby se to rodiče dozvěděli od nějaké "tetky". Vesnice je drbárna všude, teď je zase nějaké období chřipek nebo co a v práci to jde z jednoho na druhé, tak budu doufat, že mě tam holky nenakazí, navíc si nikdo ani nebere nemocenskou tak je to děs....
@tajemna30: já si taky myslím, že teď listovka stačí, uvdíme co bude po 1. trimestru. Jestli jsem to teda pochopila dobře tu listovku stačí brát do 1. tr. že?

Četla jsem, že si holky zakládaly nějakou uzamčenou diskuzi, ani nevím kolik nás tu teď je.....
23. říj 2010 v 11:26  • Odpověz  •  To se mi líbí
ja beru vitaminy a jemnuji se calibrum - babyplan......je to pro 1. trimestr....tak at mimco nestrada.....jinak se snazim jist hodne zeleniny a ovoce.....a prejidani me zatim moc nebere....spis nez jsem se dozvedela ze jsem tehotna....tak jsem tak dva tydny pred tim mela silene chute.....a ted zatim moc ne.....snad nebudu ta, ktera ji pate pres devate.....musim se hlidat....nebo bych se pak neunesla.... :grinning:
23. říj 2010 v 11:27  • Odpověz  •  To se mi líbí
@sllunicko: my to rodině řekneme po prvním ultrazvuku až půjde vidět srdíčko a zbytek se uvidí podle situace....
My radost máme taky, zatím jsme teda lehce ještě v šoku, víme to teprve 6 dní, tak jsme oba z toho ještě trochu vedle :wink:
23. říj 2010 v 11:29  • Odpověz  •  To se mi líbí
Taky vítám nově příchozí, bude hodně červňátek :slight_smile:

@sarulinda Mně ze začátku taky nebylo špatně, ale od minulého týdne už to tak bohužel není, tak počkej, co není, může být :slight_smile:

My to rodičům asi řekneme příští víkend, pod příslibem přísného mlčení, a ostatním až po 1. trim.
@sarulinda jo holky si zalozily nejakou uzamcenou diskuzi ale myslim ze jen tak 12-15 holek....zbytek se bavime tady.....jinak chripka radi to je pravda....ja jsem si nikdy normalne nemocenskou nebrala...vzdycky jsem si vzala dva tri dny dovolene a kuryrovala jsem se doma...a pak sup hned do prace...ale ted jsem to nechtela podcenovat.....takze kvuli mimiska jsem si ji vzala.....a jsem rada, ze jsem to tak nakonec udelala.....
@badrick: to je jasné, když se chodí do práce tak je to o ničem, ono se to přechodí a navíc v našem stavu, musíme si dávat pozor že??? :wink:

Tak jsem ráda, že je tady "živo", měla jsem trošku strach, že tu nikdo nebude, ale miminek v červnu bude asi hodně....
23. říj 2010 v 11:35  • Odpověz  •  To se mi líbí
@madlisek: to je pravda, uvidíme no :wink:
23. říj 2010 v 11:35  • Odpověz  •  To se mi líbí
@sarulinda jj první :slight_smile:
23. říj 2010 v 11:47  • Odpověz  •  To se mi líbí
@badrick jj, já si vzala volno, abych se vykurýrovala, bylo už celkem dobrý, teď jsem začala zas chodit do práce a jak jsem mezi lidma, tak už mi zas teče z nosu, doufám, že se mi to nevrátí :frowning2:
23. říj 2010 v 11:48  • Odpověz  •  To se mi líbí
Jdi na stranu:   Zruš
Tvůj příspěvek