• Přihlas se
  • Registrace nového člena
  • Získej PLUSPRO
  • Doporučujeme:  Beremese.cz Modrastrecha.cz
  • Přihlas se
  • Registrace nového člena
  • Získej PLUSPRO

Termín porodu červen 2011

16. října 2011 
ahoj holky, zdravím při pondělku
@madlisek: gratuluju ke kontrole - super!!! Taky se těším, že 3.11. bude tlouct srdíčko
@bambina007: já tady taky šla, až jsem to měla potvrzené od doktora, my máme zatím 5 tt a uvídíme pak na kontrole

Manžel říkal, že to bude kluk tak jsem zvědavá no :wink:

Četla jsem teď článek o screeningovém vyšetření v I. trimestru, u nás ho dělá FN Ostrava, tak nevím jestli se tam objednat.....jak to máte vy????
25. říj 2010 v 17:10  • Odpověz  •  To se mi líbí
@madlisek gratuluju k srdicku :wink:
25. říj 2010 v 17:19  • Odpověz  •  To se mi líbí
@noone: super, tak očkování máte za sebou
@katka_j: já mám taky podle MS 6+2 :wink:

Jinak všem co mají v tomhle týdnu kontrolu držím palce!!!!
25. říj 2010 v 17:29  • Odpověz  •  To se mi líbí
@sarulinda Já na screening půjdu, už teď mi dala paní doktorka žádanku, ať se objednám :slight_smile:
25. říj 2010 v 17:38  • Odpověz  •  To se mi líbí
@madlisek: já nejspíš asi taky, na kontrole se ještě poradím s Dr...ale jistota je jistota. Ale standartní to není že?
25. říj 2010 v 17:41  • Odpověz  •  To se mi líbí
@sarulinda Pojišťovna to prý nehradí, tak předpokládám, že to není standard, ale nevím, z mých známých na tom všechny byly :confused:
25. říj 2010 v 17:43  • Odpověz  •  To se mi líbí
@madlisek: musím taky pozjišťovat v okolí....teda nějak nenápadně, protože to zatím nikdo neví :wink:
25. říj 2010 v 17:47  • Odpověz  •  To se mi líbí
@sheherazada no tak to jsem fakt zvedava jestli to bude opravdu holka :grinning:

@madlisek gratuluju k srdicku! :dizzy_face:

@sarulinda ten screening v prvnim trimestru to je to NT+ co jsme se o tom bavily. driv se delaly v 16tt krevni testy, ktere ale casto vyjdou zkreslene a potom se kvuli tomu chodi na odber plodove vody, coz je malicko rizikovy zakrok. ted je tahle nova metoda ve 12tt, je to krev + UTZ, kde se detatku zmeri projasneni sije na temeni hlavy (do 2mm je to ok, deti s downovym syndromem mivaji vic, takze se tim odhali pripadny down) a jeste se zjistuje zda ma dite nosni kustku. to je taky ukazatel downa myslim nebo nejakeho jineho postizeni. pokud je toto vysetreni ok, tak uz se tripple testy v 16tt delat nemusi, jsou zbytecne :slight_smile: . matky nad myslim 35 let to maji zadarmo, pripadne nejake rizikove, jinak se to musi platit. urcite na to holky jdete, usetrite si nervy ohledne zkeslenych vysledku tripplu :wink:
25. říj 2010 v 17:53  • Odpověz  •  To se mi líbí
Já jsem na screening objednaná na 18. 11. a je to placené, ale je to prý o dost spolehlivější než triple test, dělaný v 16. týdnu. Hlavně se ale těším na ten bezva ultrazvuk :slight_smile: a manžel jde samozřejmě se mnou, to by si nenechal ujít. :slight_smile:
25. říj 2010 v 17:55  • Odpověz  •  To se mi líbí
@noone: díky za info, určo se objednám....
@jennyparadise: jasný manžílci budou koukat až uvidí poprvé prcka na monitoru :wink:
25. říj 2010 v 18:00  • Odpověz  •  To se mi líbí
@katie_25 Ahojky, tabulka je super doplňuji na kontrolu jdu 12.10.
25. říj 2010 v 18:01  • Odpověz  •  To se mi líbí
Ahojky holky dneska jste teda toho napsaly. Já jsem přišla před chvilkou z práce a jsem hotová. Celý den je mi blbě od žaludku a jsem unavená. Také si nechám říct co to bude. Jestli se teda pořádně ukáže. :slight_smile: A s manželem na něj mluvíme a manžel dává pusu ráno když odchází na pusu a na bříško pro mimíska. :slight_smile:
25. říj 2010 v 18:04  • Odpověz  •  To se mi líbí
Na tripply bych stejně nešla, právě kvůli falešné pozitivitě, tak jsem ráda, že u nás automaticky objednávají na to NT :slight_smile:
25. říj 2010 v 18:08  • Odpověz  •  To se mi líbí
Taky si určitě nechám říct, co to bude. Manžel chtěl překvapení, jenže to nevydrží, když to budu vědět já (a nejspíš i všichni ostatní) :slight_smile: Takže už se smiřuje s tím, že to bude vědět dřív. Ale co se tipu týče, tak to vůbec netuším.
25. říj 2010 v 18:16  • Odpověz  •  To se mi líbí
Holky, komu je tak nějak divně, jakoby na zvracení, zkuste Gravipop lízátka pro těhotné, jsou se zázvorem proti nevolnosti. O víkendu mi bylo divně a byla jsem bez záchrany, dneska jsem si je koupila a hnedka kolem poledního kdy to na mě přišlo :slight_smile: jsem si jedno dala a je to fakt fajn. Je jich tam 12 a cena cca 50,- papa
25. říj 2010 v 18:21  • Odpověz  •  To se mi líbí
A kdo nechce lízátka, ať si dá kandovaný zázvor :slight_smile:
25. říj 2010 v 18:32  • Odpověz  •  To se mi líbí
@katcha21 já jsem dneska zkusila zázvor do čaje s medem a bylo to ještě daleko horší,ty lízátka jsem měla minulé těhu a vůbec mi to nezabíralo,zvracela jsem neustále..každýmu holt zabírá něco jinýho..mně je nejlíp když nejim nic :grinning: :wink:
25. říj 2010 v 18:58  • Odpověz  •  To se mi líbí
@sarulinda u nás se dělá také ve FN, kterou mám kousek, už jsem tam objednaná :grinning:

@jennyparadise jj, jdu také 18.11., manžel se už mooc těší a já taky, protože konečně uvidíme tu naši molekulku :grinning:

@katcha21 tak to je asi zkusím, je mi někdy ráno někdy clý den blbě , díky za tip :wink:

a tipy mám sepsaný :slight_smile: díky za spolupráci
25. říj 2010 v 19:01  • Odpověz  •  To se mi líbí
@carodkaa tak toho nejezení se děsím, já mám pořád hlad , ale když se jdu najíst, tak mi je zle, takže toho nakonec moc nesním, dnes jsem se vážila a mám o kilčo míň .. přitom ale nezvracím
25. říj 2010 v 19:03  • Odpověz  •  To se mi líbí
@noone jj, už jsem si o tom screeningu nastudovala co šlo .. už se těším
25. říj 2010 v 19:30  • Odpověz  •  To se mi líbí
holky, můj doktor má NT screening přímo v ordinaci, takže se nemusím nikam objednávat, což je fajn :wink:
Jinak musím zaklepat...ťuk, ťuk, ťuk...zatím mi je bezvadně :wink: jen jsem trochu víc unavená...
25. říj 2010 v 19:38  • Odpověz  •  To se mi líbí
ty jo vy jedete... ja jsem o proti vam strasne pozadu, ale ja teda nebudu planovat moc dopredu kdyz nevim jak to dopadne...
ale jinak na NT screening bych sla asi do gennetu, myslim, ze tam stejne objednavaji driv nez predaji pacientku k jejimu dr.
25. říj 2010 v 19:41  • Odpověz  •  To se mi líbí
tak ještě jednou aktualizovaná tabulka http://www.modrykonik.cz/fotoblog/katie_25/album/tehulky-termin-porodu-cerven-2011/ ..kdyby jste ještě některá měla nějaké doplňující info do tabulky, tak mi prosím písněte do pošty.. díky .. jdu chvilinku tvořit a pak spát .. takže všem dobrou ..
25. říj 2010 ve 20:16  • Odpověz  •  To se mi líbí
a soutěžíme pro molekulku o plecháček http://milkakravicky.cz/soutez-o-plechacky/pravidla snad na nás nějaký zbude :grinning:
25. říj 2010 ve 20:21  • Odpověz  •  To se mi líbí
@bambina007: já to taky musím zaklepat, dneska je mi skvělě a někdy jen ta únava jak píšeš.... :wink:

Co jsem vyčetla tak se nejdřív bere krev a pak později se dělá ultrazvuk, takže nejspíš 2 návštěvy ve FN
tady je to pěkně všechno vysvětlené
http://www.forumzdravi.cz/clanek-123-screening-vrozenych-vyvojovych-vad-v-tehotenstvi-i-trimestr
25. říj 2010 ve 20:22  • Odpověz  •  To se mi líbí
@katie_25: jj viděla jsem to v reklamě :wink:
25. říj 2010 ve 20:24  • Odpověz  •  To se mi líbí
@sarulinda super článek, a já si říkala, proč mám jít 5.11. nejdřív na krev a pak až na UTZ 18.11., takže teď je to už jasné :wink:
25. říj 2010 ve 20:46  • Odpověz  •  To se mi líbí
Ahoj holky, taky bych se rada pridala...sice jeste nemam zehu potvrzene od dr, ale myslim si, ze tri testy me neklamou :grinning: A kdyz uz tady mam dve kamaradky :dizzy_face: Ahoj @bambina007 a @darkwitch :dizzy_face: :dizzy_face:
25. říj 2010 ve 21:43  • Odpověz  •  To se mi líbí
25. říj 2010 ve 21:46  • Odpověz  •  To se mi líbí
@bambina007 uzivas si tehulkovani? :slight_smile: ja musim zaklepat, ze oproti minulemu tehu nezvracim jak sakal :grinning: doufam, ze to tak i zustane :dizzy_face:
25. říj 2010 ve 21:48  • Odpověz  •  To se mi líbí
Jdi na stranu:   Zruš
Tvůj příspěvek