• Přihlas se
  • Registrace nového člena
  • Získej PLUSPRO
  • Doporučujeme: Beremese.czModrastrecha.cz
  • Přihlas se
  • Registrace nového člena
  • Získej PLUSPRO

Termín porodu červen 2011

16. října 2011 
holky, jak to bude od nového roku s tím porodným? Bude na všechny 1. děti nebo jenom pro ty rodiny, kde je to životní minimum nízké? Nerozumím tomu...
4. lis 2010 v 09:39  • Odpověz  • To se mi líbí
@sarulinda už to sem některá dávala .. http://www.forumzdravi.cz/clanek-123-screening-vrozenych-vyvojovych-vad-v-tehotenstvi-i-trimestr .. níže je , že hraniční hodnotou NT je nad 2,5mm :wink:
4. lis 2010 v 09:39  • Odpověz  • To se mi líbí
@veru23 porodné dostanou ty, které porodí první dítě, ale jejich životní minimum nepřesáhne 2,4násobek .. pokud jste dva dospělí v rodině máte životní minimum 5480,- a pokud bude Váš společný výdělek vyšší než 13.152,- tak nic nedostaneš .. takhle jsem to teda pochopila já ..
4. lis 2010 v 09:41  • Odpověz  • To se mi líbí
tak to je super :frowning2: :frowning2: :frowning2:
4. lis 2010 v 09:43  • Odpověz  • To se mi líbí
@veru23 Ještě nezoufej, musí to ještě schválit senát a ten je oranžový :stuck_out_tongue_closed_eyes:
4. lis 2010 v 11:09  • Odpověz  • To se mi líbí
@misak74 když jsi šla na tu krev, co patří k screeningu, jde se nalačno?
4. lis 2010 v 11:11  • Odpověz  • To se mi líbí
@madlisek přesně tak,ještě není nic rozhodnuto :wink:
4. lis 2010 v 11:11  • Odpověz  • To se mi líbí
@katie_25 výborný odkaz na článek , jinak na tu krev by se měl jít na lačno.
Jinak doufám že se ta změna porodného neschválí , každá korunka se bude hodit.....
4. lis 2010 v 11:16  • Odpověz  • To se mi líbí
@katie_25 Já jsem se ptala Dr. a řikala, že se můžu normálně nasnídat :wink:
4. lis 2010 v 11:26  • Odpověz  • To se mi líbí
@janulkav To jo, taky doufám, ale jestli se páni rozhodnou, tak s tim stejnak nic nezmůžem :unamused:
4. lis 2010 v 11:27  • Odpověz  • To se mi líbí
nemá některá z vás knížku babyweb do ruky ? Já jen jestli stojí za to ji schánět , momentálně totiž ten odkaz na jejich stránkách nefunguje.
4. lis 2010 ve 13:31  • Odpověz  • To se mi líbí
@katcha21 @janulkav tak teď teda babo raď? raděj si k dr. ještě zavolám .. :wink:
4. lis 2010 ve 13:40  • Odpověz  • To se mi líbí
@janulkav taky jsem si tu knizku chtela objednat..s tim odkazem mi to stve, ze nejde..asi jim zkusim napsat mejla a vyzvedla bych si ji osobne v praze, az pojedeme pred vanocema okouknout strom a obchody :grinning:
4. lis 2010 ve 14:49  • Odpověz  • To se mi líbí
@katie_25 urcite si zavolej, kazdy dr to treba bere jinak :slight_smile: ja teda jeste nejdu na nt, ale na nejake jine testy a dr rikala poraaaaadne se najist a napit
4. lis 2010 ve 14:51  • Odpověz  • To se mi líbí
@katie_25: jé já jsem tele, ten odkaz jsem tu dávala já :grinning: :grinning: , já si říkala, že jsem to už někde viděla :grinning:
4. lis 2010 v 17:18  • Odpověz  • To se mi líbí
@veru23: porodné bude tak, že jen u 1. dítěte a to jen v případě, že bude příjem rodiny menší než cca 14.000,-
To je fakt směšné. :confused:
4. lis 2010 v 17:21  • Odpověz  • To se mi líbí
@sarulinda no vidíš a já zas nevěděla, kdo ho sem dával :grinning:
4. lis 2010 v 17:23  • Odpověz  • To se mi líbí
@veru23: jo je to přesně jak píše Katy.....
4. lis 2010 v 17:23  • Odpověz  • To se mi líbí
@katie_25: mě dneska říkala paní z FN, že na lačno jít nemusím....pozitivum :wink:
4. lis 2010 v 17:24  • Odpověz  • To se mi líbí
No holky, já myslím, že se můžeme s porodným rozloučit....ještě že navzali PPM to by mě švihlo, musím si ještě zvednou průměr :grinning: :slight_smile:
4. lis 2010 v 17:26  • Odpověz  • To se mi líbí
@sarulinda jj,já se s porodným rozloučila ..no kdyby to pak ale dopadlo, tak by to bylo příjemné :grinning:
jj a nalačno se nemusí jít... :wink:
4. lis 2010 v 17:41  • Odpověz  • To se mi líbí
a před UTZ se pak prý hodně napít :slight_smile:
4. lis 2010 v 17:41  • Odpověz  • To se mi líbí
Ahoj holky, uz jsem tu ted delsi dobu nebyla, zitra me ceka prvni KO a zacinam byt nervozni :confounded: Do toho me skolila chripka a mala mi tu radi jak cerna ruka a manzel jese porad v praci, uaaaaaaa
4. lis 2010 v 17:59  • Odpověz  • To se mi líbí
Holky,já se chtěla optat..vy dostáváte kufřiky (dárečky) na té 1 .kontrole všechny? Možná odpověď tady někde je,ale číst tolik stránek zpětně se mi opravdu nechce :dizzy_face: Já nic nedostala..Nebo záleží na tom u jaké jsem pojišťovny?Děkuji vám za odpověď.
4. lis 2010 v 18:52  •  3 děti  • Odpověz  • To se mi líbí
Hezký večer, hlavně gratuluji těm co byli na kontrolách.

cristll - já také nic nedostávala, myslím, že to vůbec s pojištovnou nesouvisí. Já jsem u VZP, třeba až na další kontrole to dostaneš, já byla jen jednou, na další jdu v pondělí.
4. lis 2010 v 19:06  • Odpověz  • To se mi líbí
Jo,dnes jsem v jednom obchudku ráno neodolala a koupila jsem si takové malinkaté ponožtičky pro mimi - bílé z výšivkou hnědého medvídka. A to jsem si říkala,že nic kupovat tak brzo nebudu.Ale když ty malinké věci jsou tak roztomilé:slight_smile:

@tajemna30 Tak uvidíme:slight_smile: také jsem u VZP.
4. lis 2010 v 19:10  •  3 děti  • Odpověz  • To se mi líbí
ahoj holky, podavam report z kontroly, clovicek odpovida ms, tedy 6+4 a srdicko mu bije! juchuuuu :dizzy_face: :dizzy_face: :dizzy_face: . dalsi kontrola 18.11.
s tim porodnym me to taky stve... sice po prvnim diteti kupu veci mame, ale stejne je potreba jeste dalsi kupa dokoupit...
4. lis 2010 v 19:16  • Odpověz  • To se mi líbí
nooone - gratuluji ke ke kontrole, a k srdíčku :slight_smile: Jak probíhala kontrola, brali ti i krev, a moč, nebo jen ultrazvuk?

Jo, jo to porodné je škoda mluvit, sice ani nevím kolik to přesně je pro jedno miminko, či dvojčátka, ale ani jsem to nezjištovala, protože se mě to netýká. Myslím si že na to nedosáhne skoro nikdo, jelikož jak píše katie, pokud je to 13.152,- Kč, tak to má snad každá rodina, pokud to nejsou romští spoluobčané, nebo nejsou nezaměstnání. Jen je šance že to neprojde senátem, jelikož senát je ted oranžový, ale moc v to nevěřím :frowning2:
4. lis 2010 v 19:22  • Odpověz  • To se mi líbí
@cristll já ten prenatal boxík dostala až na druhé kontrole ..a s pojišťovnou to asi opravdu nesouvisí :wink:

@noone gratuluji k úsěsné kontrole a srdíčko, další ko si píšu do tabulky :slight_smile:
4. lis 2010 v 19:54  • Odpověz  • To se mi líbí
@zdezli neboj, kontrola bude určitě OK a dovolila jsem si tě připsat do tabulky ..snad nevadí :slight_smile:
jinak i všem, které zítra jdou na kontrolu, přeji aby bylo vše v pořádku
4. lis 2010 v 19:57  • Odpověz  • To se mi líbí
Jdi na stranu:   Zruš
Tvůj příspěvek