• Přihlas se
  • Registrace nového člena
  • Získej PLUSPRO
  • Doporučujeme:  Beremese.cz Modrastrecha.cz
  • Přihlas se
  • Registrace nového člena
  • Získej PLUSPRO

Termín porodu červen 2011

16. října 2011 
@katka_j gratuluju k jizde:slight_smile: Ja mela prvni jizdu uplne suprovou..vlastne do poloviny jizd jsem jezdila uplne super, strasne me pan chvalil a pak jsem to zacla kazit :grinning: Takze misto pochvaly to bylo - ty to neudelas, jezdis priserne a podobne - jednou jsem se mu v aute i rozbrecela, uz sem ty jeho narazky nevydrzela ... ale presto sem to dotahla do konce a papiry udelala na prvni pokus :grinning: Kdyz sem si ten ridicak vitezne vyzvedla na magistratu, tak jsem zjistila, ze jezdit vubec neumim a pri prvni jizde jsem malem bourala a rekla, ze uz v zivote do toho auta nesednu, ze ho nesnasim :grinning: Ale predstava ze budu doma z prace za pul hodky oproti dvou hodinam v autobuse me donutila do toho auta znova sednou hned dalsi den :grinning: asi pul roku jsem mela trauma z kazdy jizdy a pak super :slight_smile: Moje mamina si delala ridicak ted nedavno v 50ti letech a teda mela taky desnej strach a rikala, ze jezdit nebude, proto jsme si nasli spolecnou praci a ja jsem ridila..no ale tehu jeji plany neridit prerusilo a tak se musela odhodlat a jezdit a uz jezdi taky jako drak :slight_smile: Takze az to udelas, tak se hlavne nebat a hned ridit a ridit a jeste jednou ridit :dizzy_face:

Jinak me skoncily nevolnosti a zacla me palit zaha a bolet hlava :angry: Takze dneska jsem koupila rennie - doufam, ze se to tak pise :grinning: A taky jsem si uz koupila vitaminy pro druhy trimestr, at sem vybavena a nemusim furt jezdit do lekarny :slight_smile:
6. lis 2010 ve 23:49  • Odpověz  •  To se mi líbí
@katie_25
@terrorkax holky děkuji. no to víš, že mne i manžel donutí jezdit a dokonce mi říkal, že by mi chtěl tak za rok koupit nejaké autíčko :slight_smile: tak uvidíme. No já na cvičišti jsem byla v pohodě a na cestě jsem byla zbrklá, jakobych to chtěla mít rychle za sebou a vše jsem dělala rychle. musím se naučit pořádně se spojkou protože jsem jí pouštěla moc rychle.
jednou jsem se rozjela tak, že zapištěly gumy :slight_smile: tak mi učitel řekl, že jim je sjedu :slight_smile:. ale co, jsou přece pojištění :slight_smile:.

katie: tak snad se ti uleví, vím co to bolest hlavy je :frowning2:
7. lis 2010 v 08:39  •  2 děti  • Odpověz  •  To se mi líbí
@katka_j jj, dobrý..neboj, zvykneš si, já zpočátku v autoškole neměla cit při brždění, jednou jsem na to pořádně dupla, až se málem instruktor praštil o přístrojovou desku :grinning: :grinning: :grinning: tak mi pak stále říkal " s citem, s citem " :grinning: :grinning:

no jinak ráno mi bylo blbě, už jsem šla na záchod, že budu zvracet, nakonec jsem to teda rozdejchala a nic nebylo ..hned jsem otevřela okna dokořán a už je to celkem dobrý .. :slight_smile:
7. lis 2010 ve 12:23  • Odpověz  •  To se mi líbí
@katie_25 jo jo tak je sranda aspon v té autoškole :slight_smile:. sem tam mi učitel řekl historky tak jsem nechápala co lidi za volantem dokážou :slight_smile:

tak jeste že jsi to rozdýchala. to jak mi bylo zle,tak jsem na tom byla taky hrozně, bylo mi na zvracení a přitom jsem nic nevyzvracela jen odkrávala vzduch.
tak at je lépe a nedele odpočinková
7. lis 2010 ve 12:49  •  2 děti  • Odpověz  •  To se mi líbí
@katka_j jj, :slight_smile:

des jsem relaxovala u stroje ..modrý hajánek byl na přání, růžový je zatím k dispozici,kdyby jste měly zájem a pak jsem spíchla jen rychlý košíček , u mě bude na šicí potřeby, jak jinak :grinning:
7. lis 2010 v 16:05  • Odpověz  •  To se mi líbí
holky po delsi dobe jsem zase tu....vsem gratuluji ke kontrolam a foteckam....jinak katus ty jsi ale sikovna.....to ja jsem si misto siti, ktere ani neumim dala ted super relaxacni koupel se svickama a hudbou :slight_smile:
7. lis 2010 v 17:15  • Odpověz  •  To se mi líbí
ahoj holky! přeju pěkný začátek týdne :slight_smile: u nás bohužel prší, ale dneska jsem doma, tak mi to ani nevadí. Nevystrčím ani nos z baráku. Až odpolende mám v plánu si jet koupit kozačky.
Včera při narozeninové oslavě jsme rodině oznámili, že čekáme miminko, tak byli všichni nadšení, ale všichni říkali, že už to minimálně měsíc tušili :slight_smile:
8. lis 2010 v 08:10  • Odpověz  •  To se mi líbí
@katie_25 máš krásné výrobky, kdo tě to učil? :wink:
8. lis 2010 v 08:11  • Odpověz  •  To se mi líbí
@katie_25 jsi šikovná,takové hezké výrobky. to já bych nesvedla. neumím šít vůbec. jsem na takové věci antitalent:slight_smile:

JInak já jsem dnes po kontrole, tak odpovídáme 8 tt, požádala jsem o tu nemocenskou,tak jí mám i s vycházkama, tak aspon že tak, musím nějak udělat tu autoškolu.
8. lis 2010 v 09:31  •  2 děti  • Odpověz  •  To se mi líbí
@katka_j tak to máš super, že budeš doma, taky bych to brala :wink: co ti dělali na kontrole? i nějaké odběry?
8. lis 2010 v 09:48  • Odpověz  •  To se mi líbí
ahoj holky,

tak jsem po kontrole, odpovídáme 8+6tt, jak minule byli vidět dva mimísci, tak jeden je už skoro vstřebaný, a zůstal jeden mimísek, máme srdíčko. Koncem listopadu jdu na NT screening - dělají to přímo u mě na gynekologii, tak jsem se rovnou objednala. Také mi nabídli vyšetření na štítnou žlázu, které se dělá v prvním trimestru. To jsem se zatím neobjednávala ... K doktorce jdu za měsíc. Takže jsem štastná jak blecha, že je vše jak má.

Jen jsem se už dříve léčila na vysoký tlak, a tak mi měřila tlak, a mám ho hodně vysoký - 157/112, takže mě poslala do nemocnice, kde budu chtít rodit, a budu tam chodit na internu, a dostanu léky na tlak ......

katie_25: jseš velká šikulka, já a šití, to je škoda mluvit. Já bych nic neušila.

katka_j: gratuluji k první úspěšné autoškole, jen tak dál, bude to jen a jen lepší.
8. lis 2010 v 10:09  • Odpověz  •  To se mi líbí
Holky poradíte jak se to počítá - 8+6 je 9. týden, a potom to pokračuje jak 8+7 nebo 9+0?? A 9+0 je už 10. týden, nebo ještě 9. týden?
8. lis 2010 v 10:15  • Odpověz  •  To se mi líbí
@veru23 tak přesně to samé očekávám též, myslím, že už to v rodině také tuší :grinning: jo a šít jsem se kupodivu naučila úplně sama, teda díky virtuálním švadlenkám, který stále otravuju co a jak šít .. :grinning: a taky podle knihy Základy šití :grinning:
@katka_j také mám u neschopenky vycházky :wink:
@tajemna30 gratuluji k úspěšné kontrole .. no vidíš, na tlak ti dají léky a bude to určitě dobré, stejně jako já zas musím brát každý den ráno léky na štítnou :slight_smile: jinak 8+6 je 9 týden a pak je 9+0, 9+1 a tak a to už je 10.týden ..

a dnes jsem tedy nezapomněla na krev, už to mám za sebou :grinning:
8. lis 2010 v 10:24  • Odpověz  •  To se mi líbí
@veru23 tak já jsem doma i tak, jsem na rodičáku víš:slight_smile:
ne nic mi nedělali, jeste nemám průkazku, to až za 14 dní
8. lis 2010 v 10:28  •  2 děti  • Odpověz  •  To se mi líbí
Krásné pondělí :wink:

@tajemna30 jůůů, gratuluji ke kontrole a k jednomu mimísku :dizzy_face: na vyšetření štítné žlázy určitě jdi a ten tlak máš teda hodně vysokej, tak šup na vyšetření, ať máš vše v pořádku :wink:

@katka_j autoškolu určitě zvládneš...já si život bez auta nedokážu představit, řidičák mám od 18 a jezdím každý den :wink:
vloni, když jsem zůstala sama, tak jsem si udělala radost a koupila si svoje vysněné auto New Beetla :dizzy_face:

@katie_25 šikulka švadlenka :wink:

Holky, tak zítra jdu na kontrolu i já, moc se oba s přítelem těšíme... :dizzy_face:
8. lis 2010 v 10:43  • Odpověz  •  To se mi líbí
Ahoj holky, můžu za váma? Chodím do července, ale dnes mi z UTZ zjistili TP porodu už 26.6.2011:slight_smile:
8. lis 2010 v 11:05  • Odpověz  •  To se mi líbí
katie_25: děkuji moc za pomoc při počítání, já v těch týdnech se zatím neorientovala.

bambina007: ju ju tlak je vysoký, ale já to mám rodově, a i jsem brala dlouho léky, od ledna je neberu, a ted mi to zase vylítlo, ale manžel už volal do nemocnice, překvapilo mě že byli tak ochotní, asi je ten tlak vyděsil, a že mám přijt ještě dnes, no to z práce nemůžu, hned odejít, a být tam za chvíli. Takže jdu hned zítra ráno, že sice objednaná nejsem, tak že si počkám ale že mě určo vezmou ..... prášky mi vadit nebudou brát, hlavně že to bude podchycené hned od začátku. Zároveň mám co nejméně přibrat v těhotenství .... ale jak já to ovlivním že.

Holky na tu štítnou žlázu v 1. trimestru někdo jdete na speciální vyšetření? Stojí to 1.050,- Kč.

NT screening + krev stojí u nás 1.450,- Kč. A jak jste tu řešili katy zda jít na lačno či ne, tak jsem se ptala, a můžeš ráno normálně jíst. Ale nevím jestli už jsi nebyla dnes ráno, tak to info je asi pozdě.

Ju a mám těhotenskou průkazku, jupííí, a u nás také nic nedávají, žádný kufřík, ale to je to poslední co by mě trápilo.

bambina007: uvidíš to je krásné vidět mimíska se srdíčkem, a je hezké že tam budeš mít i přítele.

8. lis 2010 v 11:06  • Odpověz  •  To se mi líbí
pajafra: vítej, určitě můžeš. :slight_smile:
8. lis 2010 v 11:06  • Odpověz  •  To se mi líbí
@tajemna30 ten NT screening je přesně co? mě o tom dr. ještě nic neříkal :frowning2:
8. lis 2010 v 11:16  • Odpověz  •  To se mi líbí
veru23: nejsem odborník ale laicky je to ultrazvuk + krev, zjištuje se šíjové projasnění atd. Není to hrazeno pojištovnou. Mě s průkazkou dnes dali cca 4stránkový text - kde je podrobně uvedeno kdy se mám na co objednat, co je hrazeno a co není, mám tam napsáno že tento ultrazvuk, je brán jako nadstandarní, potom do konce těhotenství jsou dva, a ty jsou hrazeny. Mám tam napsáno, že na kontrolu 1x za měsíc, vždy mít sebou moč. Mě zatím krev, moč nic takového netestovali. Jen minule ultrazvuk + stěry, a dnes jen ultrazvuk + tlak.

Můžu se zeptat jak to máte holky vy? Jak často budete chodit na kontrolu, ultrazvuk, zda vám berou krev atd.?
8. lis 2010 v 11:32  • Odpověz  •  To se mi líbí
@tajemna30 mě právě dr. vůbec nic neříkal o těchto vyšetření. Ale jdu tam v úterý a mám vzít ranní moč a třeba mi něco řekne víc. Neměla bys možnost ty papíry hodit do alba nebo naskenovat? Ráda bych se na to mrkla ;)
8. lis 2010 v 11:35  • Odpověz  •  To se mi líbí
@tajemna30 on se mnou byl přítel hned na první kontrole a bude chodit na všechny, je to zlatíčko :dizzy_face:
Můj gynekolog patří k nejlepším z pardubického kraje, což jsem ráda...na každé kontrole dělá ultrazvuk + fotka + možnost videa :wink: a NT screening má přímo v ordinaci a za něj platit nic nebudu :slight_smile: moč budu muset nosit každou kontrolu, dále nás bude čekat vyšetření na cukrovku, ale to až nějak kolem 24. tt a na kontrolu budu chodit každý měsíc :wink: nebo dle potřeby :wink:
Jinak jelikož se dlouhodobě léčím se štítnou žlázou, tak už žádné speciální vyšetření nepodstupuji, ale budu těd chodit více na kontrolu krve - cca 3x v těhotenství a pak po šestinedělí :wink:

@veru23 určitě se na NT screening zeptej, je to docela důležité vyšetření :wink:

@pajafra vítej :wink:
8. lis 2010 ve 12:05  • Odpověz  •  To se mi líbí
@tajemna30 gratuluji k uspesne kontrole a srdicku :slight_smile:

@bambina007 hodne stesti zitra na KO :wink: Je super, ze pritel chodi na KO s tebou - manzel byl u Natalky taky na kazde, myslim si, ze je to pro chlapi dulezite videt, ze tam v tom brisku fakt neco je, ze se to hybe, vyviji apod :slight_smile: My ted byli na prvni KO taky vsichni spolu, i s Natalkou - ta koukala, kdyz slysela srdicko :grinning:

Jinak my jsem hezky cela rodinka nemocna, ja tu melu z posledniho a jeste se musim starat o tu svou malou nemocnou princeznu. A navic me jdou dnes dve hodiny tyrat u zubare, to jako nevim, jak dam :frowning2:
8. lis 2010 ve 12:16  • Odpověz  •  To se mi líbí
@tajemna30 Ahoj, mi dělali taky zatím je UTZ + tlak - též ho mám trochu vyšší (kolem 140/90), měla jsem i před těho + stěry. Teď mně čeká v pátek krev na NT screening + pak ultrazvuk. Na kontrolách jsem byla vždy po 4 týdnech, příště mám už přinést moč a naplánujem odběry. A nejspíš mě taky čeká interna, ať je tlak pod kontrolou... co se týká utz, tak pojišťovna hradí opravdu jen dva, ale můj gyn provádí za poplatek na každé kontrole, teda pokud máš zájem.
8. lis 2010 ve 12:18  • Odpověz  •  To se mi líbí
holky a už máte bříško větší? Mě se zdá, že už vyléza :grinning:
8. lis 2010 ve 12:20  • Odpověz  •  To se mi líbí
Jo a jinak muj dr dela taky utz na kazde KO, bez poplatku a to tu pojistovna hradi taky jen 2 za tehu, tak jsem rada :slight_smile: Pokazde zkontroluje srdicko, vsechny organy miminka, prutok pupecnikove snury, vzdy se mi ulevi :slight_smile: A pak na kazde kontrole vazi, mezi tlak, kontroluje moc a krev - na zelezo apod. Ja jsem navic RH- a manzel RH+, navic druhe dite, hlidaji me :slight_smile:
8. lis 2010 ve 12:22  • Odpověz  •  To se mi líbí
@veru23 Ja ho mam jako v 5.mesici - ale je to uz druhe tehu :slight_smile: Zkusim vyfotit :wink:
8. lis 2010 ve 12:22  • Odpověz  •  To se mi líbí
@zdezli to RH se jak zjišťuje? jj vyfoť ať se můžem pokochat bříškem :wink:
8. lis 2010 ve 12:28  • Odpověz  •  To se mi líbí
Tak to je moje brisko 7+2
8. lis 2010 ve 12:28  • Odpověz  •  To se mi líbí
@veru23 Krevni skupinu by ti meli zjistit na jedne z prvnich kontrol a s ni i Rh faktor :slight_smile:
8. lis 2010 ve 12:29  • Odpověz  •  To se mi líbí
Jdi na stranu:   Zruš
Tvůj příspěvek