• Přihlas se
  • Registrace nového člena
  • Získej PLUSPRO
  • Doporučujeme: Beremese.czModrastrecha.cz
  • Přihlas se
  • Registrace nového člena
  • Získej PLUSPRO

Termín porodu červen 2011

16. října 2011 
@zdezli a u manžela? týýýý jo, krásné bříško, to já mám o trošku menší. A už nosíš těhu kalhoty?
8. lis 2010 ve 12:31  • Odpověz  •  To se mi líbí
@veru23 ty co mam na sobe jsou tehu. Koupila jsem si je v sobotu :slight_smile:

Jinak bezne se zjistuje jen u zeny, doktori vychazeji z toho, ze otec je vzdy neznamy, takze pokud mas ty Rh-, tak k tobe automaticky pristupuji tak, jako by mel otec ditete Rh+. Coz znamena, ze hlidaji krev, aby si telo nevytvorilo proti mimcu az moc protilatek a nechtelo ho vypudit. Pri prvnim tehu bys pak mela dostat dve injekce, jednu nekdy ke konci tehu a druhou po porodu, abys nemela komplikace v druhem tehu. Ja vim, ze je manzel Rh+, protoze dcerka ma Rh+ :wink:
8. lis 2010 ve 12:35  • Odpověz  •  To se mi líbí
ahoj holky, hlasim se ze jeste ziju :sweat_smile: . je mi straaaasne blbe.... dosly mandarinky a nic jinyho nepozru :frowning2:
gratuluju vsem co jste byli na kontrole, tajemna, skoda ze nejsou , ale obrovska gratulace aspon k jednomu srdicku, super :slight_smile:

@zdezli ty vogo, a ja myslela ze budu na spicce zebricku o nejvetsi bricho... mam ted stejne jako poprve cca ve 14tt :confused: :grinning: . ale mas krasne brisko :dizzy_face:
8. lis 2010 ve 12:36  • Odpověz  •  To se mi líbí
@zdezli aha, díky za radu :slight_smile: a kdes koupila rifle, vypadají moc hezky!
8. lis 2010 ve 12:37  • Odpověz  •  To se mi líbí
Holky děkuji za gratulace, jsem moc ráda.

noone: hlavně at je ti líp :frowning2: ach jo. No víš, manžel už se těšil na dva mimísky, já jsem ráda za jeden, vzhledem k šílenému tlaku, i tak mi doktorka říkala, že co nejméně přibrat, a při dvojčatech si to nedovedu představit.

zdezli: at je ti líp, a hlavně at zvládneš ty zuby, to nezávidím. Hezké bříško :slight_smile:

veru23: uvidíš co ti dá na příští kontrole doktor, když tak ti to nascanuji. :wink:

Zdezli: to jsou svědomití u vás, mě žádný RH faktor nezjišťovali, já vlastně ani nevím jakou mám krevní skupinu.
8. lis 2010 ve 12:42  • Odpověz  •  To se mi líbí
@mmm1982 moc děkuji za informace :slight_smile:
8. lis 2010 ve 12:42  • Odpověz  •  To se mi líbí
@bambina007 přítel je teda fakt zlatíčko. A hlavně ti skoro až závidím tu péči tvého gynekologa. Hodně štěstí zítra.
8. lis 2010 ve 12:43  • Odpověz  •  To se mi líbí
@veru23 C&A ale v Nemecku...predpokladam, ze je budou mit v Cechach taky :wink:
@noone to vis, druhe tehu :slight_smile: mas nevolnosti? :frowning2: mela jsi je i u prvniho?
8. lis 2010 ve 12:43  • Odpověz  •  To se mi líbí
@tajemna30 urcite ti krev zjisti i v Cechach, neboj, to zkratka musi :wink:
8. lis 2010 ve 12:44  • Odpověz  •  To se mi líbí
@zdezli děkuji...zítra dám vědět, jak jsme dopadli, ale určitě bude vše ok :wink:
kalhoty super a bříško parádní...mě už se začíná taky trochu dělat...teda vidím ho prý zatím jen já... :sweat_smile:
Uf, uf...celá rodinka nemocná, to mi je líto...tak ať vám je, co nejdříve lépe :wink:

@tajemna30 gynekolog je opravdu fantastickej, má reference na znamylekar.cz 100 %, což jen tak někdo nemá...je sice pravda, že tam má i nějaké špatné, ale ne vždy se všem zavděčíte a bohužel tam píšou i tací, kteří mu zavidí, že jezdí 3x ročně k moři...a sestřičku mu dělá jeho žena, tak jsou opravdu sehraná dvojka :wink:

Holky, tak konečně máme potvrzený termín odletu na tu naší "pracovní" dovolenou... :dizzy_face: odlétáme sice až 19., protože dřívější termín neměli dostatek místa v letadle, ale i tak se těším....Dominikána byla vždycky moje vysněná dovča a teď si užije ještě o to víc, když mám vedle sebe báječného chlapa a v bříšku mimíska :dizzy_face:
Opravdu jsme vybrali super oblast, která není ještě úplně tak turisticky známá, ale je tam krásné prostředí na focení, které mi hlavně potřebujeme, posílám pár fotek, které jsou v okolí našeho hotelu :dizzy_face:
8. lis 2010 ve 13:31  • Odpověz  •  To se mi líbí
@tajemna30 ja si dvojcatka nedovedu predstavit, ale kvuli nim samotnym si myslim ze to je super, mit cely zivot vedle sebe partaka :slight_smile: . proto jsem chtela deti co nejbliz u sebe...

@zdezli jj, druhe tehu. cekala jsem vetsi bricho, ale ze hned takhle vyleze, to me teda prekvapilo, kdyz mimi ma sotva 1cm :grinning:. nevolnosti jsem mela i poprve, ale urcite ne takhle desny...

@bambina007 to je naaadhera!!! zavidim :dizzy_face: . muzu se zeptat co delate za praci?
8. lis 2010 ve 13:41  • Odpověz  •  To se mi líbí
@tajemna30 U nás se chodí každý měsíc, ultrazvuk dělá 3x, poprvé na zjištění těhotenství, velký ve 20tt a pak myslím někdy ve 30tt. No a pak také ten NT screening. To mi docela stačí, nechci tomu malé zbytečně vystavovat.
8. lis 2010 ve 13:42  • Odpověz  •  To se mi líbí
ahoj holky,
můžu se k vám přidat? Miminko čekáme 15. června, podle UTZ (a i ovulace) 17.6. Doma máme 17 měsíčního draka Ondru. Těhotenství zvládám dobře - nezvracím, akorát jsem víc unavená a některý jídla, který jsem měla ráda nemusím. A o proti prvnímu těhotenství mám problémy s pletí a víc se mi mastí vlasy. V prvním těhu jsem těhotenský oblečení začala nosit v 16.tt, ale teď se obávám, že už ho budu muset vytáhnout. Na kontrole jsem byla poprvé minulý týden a další mám 3. prosince. mezitím 22. - 24. 11. si mám dojít na krev.
8. lis 2010 ve 13:46  • Odpověz  •  To se mi líbí
UTZ moje dr. dělá na začátku na potvrzení, pak ve 12.tt dělá šíjové projasnění a kontroluje nosní kůstku, ale bez kombinování s krví, pak ve 20.tt. a ve 30 tt. Jinak jen pokud je nějaký problém. A pak mi dělali UTZ v porodnici v poradně, kvůli váhovému odhadu.
8. lis 2010 ve 13:52  • Odpověz  •  To se mi líbí
@none taky si dvojčátka nedovedu představit...musí to být mazec :sweat_smile: :grinning:
jinak přítel je fotograf a já dělám stylistku, fashion managerku, choreografku, teď už i líčím, to je jedna práce, ale hlavní činnost mám realitní kancelář :wink:

@madlisek nějak nerozumím? čemu malé vystavovat? ultrazvuku?
8. lis 2010 ve 13:53  • Odpověz  •  To se mi líbí
madlisek - děkuji moc za informaci, mě teda ultrazvuk dělala minule, i dnes, já teda naopak jsem ráda, že mi ho dělá, že jsem klidnější že vím, co a jak. Takže klidně at mi ho dělá co měsíc. :slight_smile:

bambina007 - Dominikánská republika, jůůů, tam to budete mít krásně, já pracuji v cestovním ruchu, tak docela dost cestuji, tam konkrétně jsem nebyla, ale je to tam prý krásné, hlavně si to s přítelem moc užijte. Že děláš stylistku to už jsem zjistila tady na jedné diskusi, máš totiž výborný vkus, vkládala jsi tam myslím beranici, a bezva. :wink:

Ad bríško - no já mám velikost L, prsa 80D, tak u mě zatím nic moc vidět není, jen mám rozeplou sukni. :slight_smile:

Zdezli - hezké kalhoty. A hlavně at je Vám celé rodince lépe.

noone - kvůli dvojčátkům jak píšeš jim samotným to musí být super, ale nějak si to nedovedu zvládat, zase na druhou stranu, než nemít děti vůbec, tak raději dvojčátka.
8. lis 2010 ve 14:02  • Odpověz  •  To se mi líbí
@bambina007 To je jen můj názor, který nikomu nevnucuju, škodlivost utz samozřejmě nebyla prokázána :slight_smile: Ale miminko si to podle některých studií uvědomuje, takže ho nechci zbytečně "trápit" :slight_smile:
8. lis 2010 ve 14:02  • Odpověz  •  To se mi líbí
madlisek - aha to jsem vůbec nevěděla. Na druhou stranu si nedovedu představit, že mi udělá ultrazvuk v 6 týdnů, potom až ve 20. týdnu, a já nebudu vědět nic.
8. lis 2010 ve 14:04  • Odpověz  •  To se mi líbí
evinka - vítej :slight_smile:
8. lis 2010 ve 14:04  • Odpověz  •  To se mi líbí
@tajemna30 Mezitím ti ho udělají ješště v cca 13tt, neboj :slight_smile: Jinak samozřejmě pokud je k tomu důvod, ať utz lékař dělá, o tom žádná :slight_smile:
8. lis 2010 ve 14:05  • Odpověz  •  To se mi líbí
@madlisek máš pravdu ve 12 nebo 13tt je taky ultrazvuk. :slight_smile:
8. lis 2010 ve 14:09  • Odpověz  •  To se mi líbí
@madlisek no právě jsem četla, že škodlivost nebyla prokázána a podle mě to je i blbost, aby měl ultrazvuk na miminko vliv...a hlavně je pro mě důležitější, že každou kontrolu miminko uvidím a budu vědět, že je vše v pořádku...jinak bych se asi víc stresovala a to si myslím, že by mělo mnohem větší vliv na miminko než UTZ :wink:
mimo jiné, znám spousty případů, kdy právě díky pravidelným ultrazvukům přišli doktoři na určité problémy, které miminko mělo, které se pak daly řešit ještě v těhotenství nebo podle toho připravit porod a následně to hned řešit po porodu :wink:
8. lis 2010 ve 14:11  • Odpověz  •  To se mi líbí
Nejhorší je doba, než jsou citit pohyby miminka, to by každá maminka nejradši měla UTZ doma, aby se mohla podívat jak se miminku daří :slight_smile: Ale taky si myslím, že je to zbytečné, dělat UTZ často. Minule jsem byla navíc jen jednou asi v 35.tt, protože jsem spadla, tak aby zkontrolovali, jestli se neodlučuje placenta.
8. lis 2010 ve 14:12  • Odpověz  •  To se mi líbí
Jo a vlastně ještě v 21.tt, protože moje dr. neměla dost kvalitní UTZ, aby přes můj špek (mám dost velkou nadváhu) viděla dobře srdíčko miminka, tak mě poslala do libereckého Gennetu na kvalitnější UTZ. V obou případech měl ale UTZ navíc svoje opodstatnění.
8. lis 2010 ve 14:16  • Odpověz  •  To se mi líbí
@bambina007 bambi, tam nejde o to, že má na miminko vliv, škodlivost nebo neškodlivost utz se opravdu neprokázala. Měla jsem jen na mysli, že podle některých studií utz miminko stresuje - jsou to zvukové vlny, které se odrážejí od dělohy a miminko je vnímá, ví, že je něco jinak a nelíbí se mu to. Ale samozřejmě kdo ví, jak to je, já si na zážitky z dělohy nepamatuju a naše děti si taky nic pamatovat nebudou :slight_smile: Ale prostě pokud k tomu nebude důvod, tak budu ráda, když utz nebude tolikrát.
8. lis 2010 ve 14:17  • Odpověz  •  To se mi líbí
@noone také si nedovedu dvojčata moc představit,ale kdyby to bylo,tak co už :slight_smile:, já sama jsem z dvojčat a mojí mamku obdibuju, měla nás se ségrou v osmnácti letech :slight_smile:
8. lis 2010 ve 14:42  •  2 děti  • Odpověz  •  To se mi líbí
@bambina007 nádhera, jela bych hned :slight_smile: a ty jsi fotomodelka?
8. lis 2010 ve 14:43  •  2 děti  • Odpověz  •  To se mi líbí
@evinka vítám tě , no taky mi příjde bříško ted větší než v prvním těhu,ale prý je to tak normální, tak se tím moc netrápím :slight_smile:
8. lis 2010 ve 14:45  •  2 děti  • Odpověz  •  To se mi líbí
@bambina007 aha,už jsi odpověděla :slight_smile:, já si to nečetla do konce
8. lis 2010 ve 14:46  •  2 děti  • Odpověz  •  To se mi líbí
Minulé těhu mi dělal Dr. utz prakticky pokaždé když jsem u něj byla a bylo to moc fajn vidět jak brouček roste :wink:

@madlisek moje dítě na utz buď spalo,nebo se smálo,nebo si cucalo palec,nevypadalo to,že by ho to jakkoliv stresovalo,spíš naopak :wink:
8. lis 2010 ve 14:49  • Odpověz  •  To se mi líbí
Jdi na stranu:   Zruš
Tvůj příspěvek