• Přihlas se
  • Registrace nového člena
  • Získej PLUSPRO
  • Doporučujeme: Beremese.czModrastrecha.cz
  • Přihlas se
  • Registrace nového člena
  • Získej PLUSPRO

Termín porodu červen 2011

16. října 2011 
@tajemna30 já myslím že určo když si dáš chleba se sýrem či eidamem tak tím nic nezkažíš. já jsem předešlé těhu ujížděla na hermelínu a taky bylo vše v pohodě. hlavně hermelín a niva by mela být spíše fakt tepelně upravená.
10. lis 2010 v 10:57  •  2 děti  • Odpověz  • To se mi líbí
@tajemna30 Téměř všechny sýry v obchodech jsou z pasterizovaného mléka, pokud není na obalu uvedeno jinak :slight_smile: Takže tvrdé sýry jako eidam jsou bezpečné. A tavené sýry se nedoporučují, protože obsahují tavící soli, které očerpávají z těla vápník, který je důležitý pro růst kostí miminka.
10. lis 2010 v 10:58  • Odpověz  • To se mi líbí
ahoj holky,tak jsem se konecne dostala k pc. dnes jsem byla zase predcasne na kontrole, pac obcas zakrvacim a porad spinim a doktor zjistil, ze mam nizko polozenou placentu, nad vchodem :frowning2: ,tak z toho to je asi nejspis to me krvaceni... Takze zadny sex, noseni tezkych veci, coz nevim, jak udelam...Maly ma 10 kg a s kocarem, nakupem se tahnu pri trochu stesti s 20kg... No doufam, ze se placenta umoudri a presidly na zadni stenu...Si nedovedu predstavit, ze bych cele tehotenstvi lezela...Jeste vas doctu, ale doufam, ze jsou tu jen same dobre zpravy!
10. lis 2010 v 11:39  • Odpověz  • To se mi líbí
@veru23 pokud nepujdes na NT, tak ti bude mudr urcite delat tripple testy, ktere casto vychazeji falsesne pozitivne a pak musis jit na odber plodove vody, kde je myslim 0,5% riziko potratu... ja si myslim ze je lepsi jit na potrat nez donosit a porodit dite, ktere ti umre v naruci driv nez se nadechne :frowning2: je to hrozne, ale za sebe jsem rada ze existuji takove metody jako NT... ale jinak pokud by mi rekli treba ze bude mit downuv syndrom, taky bych ho pryc nedala.

ad jidlo... jim vsechno na co mam chut, a ze to zrovna zdrave veci nejsou :sweat_smile: . hlavne placam cely den pate pres devate, no tak pak neni divu ze mi je blbe :grinning: . samozrejme nejvetsi chut mam na to co nesmim, treba bramborovy salat (no i kdyz ten se da udelat s jogurtem,t ak ten asi udelam), smazak s tatarkou,... ted jsme byli na oslave narozenin a tam byl tatarak! to byly muka!!

a v pondeli jsme byli na vylete v shopping centru, vetsinou jezdime do lublane, ale tentokrat jsme jeli jinam a tam meli dost nebezpecne vybavene H&M :sweat_smile: . v lublani maji v tehu oddeleni ve vyprodeji jen takove divne hadry nebo mini kousky velikosti 34 a tady meli krasne veci a jeste ke vsemu zlevnene o 50% i vic, no nechte to tam :dizzy_face: kdyz po me chtela pani u pokladny 172 eur tak to se mnou malem svihlo :grinning: (ale je fakt ze 100eur z toho jsou tehu dziny, presne takove jake jsem si prala, boty a kombineza pro maleho, tak to zas tak neboli :sweat_smile: ). snad nikdy v zivote jsem nikde v krame tolik neplatila, asi ty hormony nebo co... ale jsem spokojena co mam krasnych hadriku. minule tehu jsem odchodila v tom co jsem dostala od segry, vsechno o velikost vetsi, takze tentokrat si to hodlam uzit :grinning:
10. lis 2010 v 11:43  • Odpověz  • To se mi líbí
@artikula a jejda... nizko polozena placenta je blba, musis na sebe fakt davat bacha :frowning2: jedna kamoska je zrovna ve 20tt a taky ji ma takhle blbe, byla kvuli tomu i v nemocnici a porad to nad ni visi. musi fakt jen odpocivat, jak zacne spinit tak ji pry hospitalizuji... drzim pesti :wink:
ja si teda neumim predstavit jak bych to mela delat nezvedat maleho... to je furt neco - do postylky, na prebalovak, na gauc, do jidelni zidlicky... zvedam ho snad 100x denne, ale bez toho to proste nejde :frowning2:
10. lis 2010 v 11:47  • Odpověz  • To se mi líbí
@zdezli @tajemna30@mmm1982 @veru23 mám zaznamenáno .. to víte, já v práci stále dělala nějaké tabulky )i když mnohem složitější) a teď jak jsem doma, tak mi to už chybí :grinning:
@guava také maso nejím, je mi z něj zle
10. lis 2010 v 11:49  • Odpověz  • To se mi líbí
@madlisek jj a co tvarohový sýry, jako třeba žervé apod. ??

@artikula tak na sebe dávej pozor :slight_smile:
10. lis 2010 v 11:52  • Odpověz  • To se mi líbí
@tajemna30 jj a tavený sýry už nejím hodně dlouho, od té doby, co jsem se dozvěděla, že obsahují ty tavící soli a stejně tak nejím paštiky ( teda jen ty hodně kvalitní jednou za čas)
10. lis 2010 ve 12:00  • Odpověz  • To se mi líbí
@katie_25 Ty jsou z pasterizovaného mléka :slight_smile:
10. lis 2010 ve 12:02  • Odpověz  • To se mi líbí
@guava no s tím jídlem to mám stejné, mám na něco chuť, ale když si to dám, tak mi to nechutná .. stále teda vařím bez masa, občas jen kuřecí a jinak podbřišek už mě nepobolívá :slight_smile:
10. lis 2010 ve 12:08  • Odpověz  • To se mi líbí
@madlisek super díky za info :slight_smile:
10. lis 2010 ve 12:09  • Odpověz  • To se mi líbí
@tajemna30 @guava: já jim hodně ovoce a zeleniny, akorát mléčné výrobky to se musím vyloženě nutit. Uvažovala jsem, že si začnu dělat nějaké koktejly, protože jinak mlíko do sebe nedostanu :unamused: , nejím hermelín, nivu atd., taky se myslím nemá jíst nějaký druh ryby a paštiky, navíc nejím arašídy, protože jsem alergik tak se to nedoporučuje. Ja nemám vůbec žádné chutě, jím skoro pořád to samé jako předtím :wink:
nepasterizované je myslím co není nějak upravené, třeba mlíko z těch automatů...Já eidam jím normálně
10. lis 2010 ve 12:14  • Odpověz  • To se mi líbí
@katie_25 děkuji za zaznamenání :wink: Tak to mě tabulky stačí v práci, jak říkám, ještě že je děláš.

Holky a které syry tedy ano? Přesně jak piše katie_25 taky nevím jestli žervé ano či ne? Mohl by tu někdo napsat kdo se v tom vyzná - tak nějak podrobněji napsat ..... předem moc děkuji.
@artikula moc držím palečky, at je to lepší.Ale chápu že nezvedat děti, je docela složité. Hlavně na sebe dávej pozor, at se to srovná.
@noone téééda ty ses rozjela s těmi nákupy, ale nedivím se, asi bych taky neodolala. Já zatím nic nekupuji, ale mám už nějaké věci od sestry, žije v NY, a jsou tam krásné a luxusní věci, a sestra na oblečení pro děti ujiždí, ato je slabé slovo, tak sem tam mi něco už v minulosti dovezla, tak mám do začátku.
Ad bramborový salát, já ho zrovna nedávno dělala, ale dávám do něho majonezu hellmans, a rovnou ji otevřu, tak snad to nebude problém. :wink: Taky mi nějak chutná to co je nezdravé.
10. lis 2010 ve 12:31  • Odpověz  • To se mi líbí
@sarulinda no já mléko taky nemusím, ale ujíždím na jogurtech, o víkendu sním i tři, v pracovní den dva :slight_smile: Ty koktejly to je dobrý nápad, aspon do sebe mléko dostaneš. A jogurty ti taky nechutnají?
10. lis 2010 ve 12:33  • Odpověz  • To se mi líbí
@tajemna30 žervé se může. Každopádně pokud jde např. o obsah vápníku, víc ho mají tvrdé sýry než měkké sýry.
10. lis 2010 ve 13:29  • Odpověz  • To se mi líbí
Holky diky. Ja jsem u doktorky skoro furt, mam strach proste, ze o toho prcka prijdeme. Rikam si, ze je to asi na moje telo dost brzy, holt nejsem ten rodici typ, no... Ale dnes jsem videla, jak prcek povyrost, byly videt uz pahylky nozicek a rucicky. Vypadalo jako maly kosmonautek a srdicko mu bije, tak snad nas neopusti, ne? Pripravuji se na nejhorsi, ze si asi polezim i v nemocnici... Nejvetsi starost mi dela, ze to bude pro moje deti stresujici. Snad bude moci prijet aspon moje mamka a postarat se o ne. No uvidime. ale ja fakt jen neco tezsiho zvednu a hned krev... A jestli pak mimco povyroste, tak to bude na tu placentu jeste vetsi zatez a to asi budu porad chodit s vlozkou... :cry: . No nic, jdu dovarit obed a budu se snazit na to moc nemyslet...Chudatko muj Filipek maly, ja jsem na nej tak zavisla, si nedovedu predstavit, ze jej neuvidim...
10. lis 2010 ve 14:02  • Odpověz  • To se mi líbí
@artikula chudaku, teda taky si vubec nedovedu predstavit, ze bych dcerusku nenosila :frowning2: je fakt ze se snazim ji tahat co nejmene, do shodu ji vetsinou vynasi manzel, ale jak psala @noone i toho domaciho popnaseni je dost - postylka, prebalovak, zidlicka, ohradka, vana atd atd. Snad se to brzy spravi...

@katie_25 ja minule tehu nemohla maso ani citit, jedla jsem jen zeleninove salaty a prilohy. A byla z toho holcicka :wink: Ted maso jim klidne...ze by chlapecek do paru? :slight_smile:
10. lis 2010 ve 14:32  • Odpověz  • To se mi líbí
@tajemna30 majoneza je ze syrovych vajec, radsi by se nemela ani cerstva... u nas se prodava majoneza bez vajec (to by me zajimalo co to teda vlastne je, kdyz majoneza jsou normalne vejce a olej :grinning: ), tak obcas koupim tu...

@artikula jak casto se vidate se svymi rodici? my kdyz nekdy jedem do CR tak by se mi hodilo aby malyho mamka pohlidala, ale to neprichazi v uvahu, neni na ni zvyklej :frowning2: . jako je u ni v pohode, ale nejdyl tam byl sam 10min kdyz jsme treba balili veci do auta...
a s tou nemocnici to zatim neber tak cerne, snaz se co nejvic odpocivat a bude to dobry... nekdy se ta placenta posune a treba to bude pak uplne v pohode :wink:

@zdezli taky vidim nejake rozdily, ale treba jen ze minule mi bylo blbe a ted je mi silene blbe, tak nevim jestli to muzu pocitat a tesit se na holcicku :grinning:
10. lis 2010 v 15:31  • Odpověz  • To se mi líbí
@noone a kde zijes?ja stejne jako @artikula v Nemecku, takze babicku mame taky daleko (druhou jeste dal), ale vidame se tak jednou do mesice, tudiz s ni muzu dcerusku klidne nechat a udelat si s manzou hezky den/vecer :slight_smile:

JInak jsem cetla ze u holcicek byvaji nevolnosti vetsi, kvuli premire zenskych hormonu v tele, ale nevim, zda se tomu da verit :sweat_smile:
10. lis 2010 v 15:50  • Odpověz  • To se mi líbí
@zdezli ja jsem ve slovinsku. to mas super ze se vidate tak casto, to bydlis nekde "blizko"? jak za vama vasi jezdi? nasi nemaji auto schopne takove cesty, takze jezdi vlakem a za 3 roky co tu bydlim tady byli spolu 2x + jednou na svatbe a mamka sama kdyz se narodil malej. jinak se vidime jen kdyz my jedem tam :frowning2:
a ad ty hormony, sice mi to nezni moc logicky, ale davas mi nadeji :grinning:
mam 2 segry a obe maji nejdriv kluka a pak holku, ale na to se spolehat neda... :slight_smile:
10. lis 2010 v 16:18  • Odpověz  • To se mi líbí
Hezké odpoledne :slight_smile:

jak se dneska máte? já stále stejně - výborně...tak jsem se rozhodla, že půjdu večer cvičit - našla jsem si nové cvičení .
Balanční cvičení výrazně přispívá k omezení svalové nerovnováhy, vhodným podkládáním míčků podporuje a rozvíjí přirozené zakřivení páteře. Metoda balančního cvičení pomáhá odstraňovat bolesti páteře a kloubů, zpevňovat postavu, a tím přispívá ke zdraví a krásnému vzhledu těla. Cvičení s balančními pomůckami je vhodné jak pro děti, tak pro dospělé. Procvičí celé tělo, rozvíjí rovnováhu, napomáhají hubnutí.
tak jsem zvědavá :wink:
@artikula jejku...opatruj se :wink:
@zdezli já taky teď papám všechno, dnes byl na oběd pan Donald :dizzy_face: a nevolnosti žádné, tak si myslím, že to bude kluk...no uvidíme, uvidíme.. :grinning:
@noone ve Slovinsku? manžel není Čech? jinak koukám, že tu máme samé "cizinky" :grinning:
10. lis 2010 v 16:28  • Odpověz  • To se mi líbí
@noone My bydlime kousek od Norimberka, mame to do Pardubic, odkud pochazim, 4 hodiny autem. Nasi jezdi autem, ale meli by moznost i vlaku ci autobusu. Je to "jen" 400km.
Co se tyce tech hormonu, cetla jsem to tady v nejakem nem.casopise a mam kamaradcinu zkusenost - byla 2x tehotna a 2x cekala holcicku - byla extremni pripad, zvracela celych 9 mesicu, v druhem tehotenstvi uz i krev, byla hospitalizovana a na konci tehu vazila jeste min nez pred. Doktori ji to oduvodnili temi hormony a rekli ji, kdyby mela byt znova tehotna a cekala holcicku, tak by to nemusela prezit, kdyby mela kluka, tak by se nic nedelo. Ale rikam, je to extremni pripad, nevim, zda se to vztahovat na "normalni " tehotenstvi.

@bambina007 - hmmm, pan Donald, taky bych si zas dala :grinning: Ja mam dneska pohodicku, Natalka je cely den u kamaradky a ja se jen valim, lecim a odpocivam :slight_smile:
10. lis 2010 v 18:04  • Odpověz  • To se mi líbí
@bambina007 mnam, donalda taky muzu. manzel ho nesnasi a v prvnim tehu to bylo peklo jak me hlidal abych to nejedla. ted teda taky, ale uz trochu rezignoval... akorat mam nejvic rada fish a chicken a v obojim je majoneza, takze v tehu tak leda big mac :frowning2:
jojo, manzel je mistni :wink: :slight_smile:

@zdezli tak to mate super, my to mame 700km a trva to autem 8h :frowning2: to je zajimavy s tou tvou kamaradkou. ted si vzpominam jedna kamoska co ma holcicku na tom byla v tehu taky blbe, zvracela a skoncila na kapackach v nemocnici... tak treba... :dizzy_face:
10. lis 2010 v 18:20  • Odpověz  • To se mi líbí
@tajemna30 jj, tabulka je maličkost .. holky, u nás v práci to je sranda, já tam měla na starost snad úplně vše kolem chodu obchodu, a když mě teď dr. nechal doma, to byste koukali, vedoucí je z toho na prášky ..asi jim budu dělat brigádně tabulky z domu (vedoucí totiž neumí v excelu :grinning: ) a na koktejly jsem se teď taky dala
:slight_smile:
@artikula no když tak pěkně mimčo roste a srdíčko tluče, tak snad už není tak velká šance o mimčo přijít, no musíš se šetřit :wink:

@zdezli takže možná vyjde manželova vysněná holčička :sweat_smile:
@noone jj kamarádka, která taky čeká mimčo, tak taky pořád zvrací, až musela jít do nemocnice na kapačky :frowning2: ..tak to budou samé holky :grinning: i když jak jsem koukala, v tabulce zatím převažují kluci :slight_smile:
10. lis 2010 v 18:39  • Odpověz  • To se mi líbí
@guava jj,taky ¨mám večer břicho jako kopačák:slight_smile: to rozepínám knoflíky u riflí,jsou mi vždycky večer strašně malé:D
10. lis 2010 v 18:51  •  3 děti  • Odpověz  • To se mi líbí
Ahoj,
Mekáče bych si taky dala, ale nemám, co bych tam dala k jídlu Ondrovi. Tak to musím někdy šoupnout Ondru tchánovcům na hlídání a vyrazit na nezdravé jídlo :grinning:
Já tada vůbec nezvracím, ale jinak mám těhu jiné než s Ondrou. To jsem mělá krásný vlasy i plet, neměla jsemchuť k jídlu, ale nezvracela jsem. Teď jsem samý beďar, mastí semi vlasy apořád bych něco jedla. Jo a taky je mi pořád zima.
Věcičky jsem minule začala kupovat až kolem 20.tt , předtím jsem měla akorát pár drobností,kterými jsem se odměňovala za úspěsné kontroly :grinning: A teď taky počkám až nám řeknou, co to bude. Pokud kluk, tak mám schováno po Ondrovi, budou od sebe skoro přesně 2 roky a pokud holčička, tak budu dokupovat nějaký holčičí věcičky a kombinovat s věcma po O. (ale po kontrole ve 12.tt a po tripplech se určitě něčím odměním :wink: ) A taky dost Ondru tahám - ono to ani jinak moc nejde. Jenom to sundavání z vejšek, kam mi vyleze :sweat_smile: Má 12,5 kg . A na procházky jsem začala opět vozit kočár, protože jsem ho pořád poponášela - od vrátek, od plotu, ze kterýma jsou psy, po frekventovanějších silnicích ...
10. lis 2010 v 18:55  • Odpověz  • To se mi líbí
@artikula musíš myslet pozitivně a opravdu by bylo nejlepší se domluvit s někým v rodině kdo by to mohl docházet pomoct :slight_smile: Měla by si co nejvíc odpočívat,ale vím,že ze 2 dětmi je to téměř nemožné.Držím palečky,aby vše bylo O:K::slight_smile:
10. lis 2010 v 18:58  •  3 děti  • Odpověz  • To se mi líbí
@evinka jj, teď jsem to chtěla napsat, že si připadám jak puberťačka s beďarama :grinning: a o vlasech mi ani nemluv... a zima mi je také :grinning:
10. lis 2010 v 19:20  • Odpověz  • To se mi líbí
@katie_25 Povídá se,že pokud se zhorší ple´t a vlasy tak miminko bude holčička..:slight_smile:
10. lis 2010 v 19:23  •  3 děti  • Odpověz  • To se mi líbí
@katie_25 A když jsem čekla Ondru, tak pleť fakt byla super a vlasy se mi mastily míň, míň padaly a vůbec byly krásný. Tak doufám, že by to mohla být ta holčička. :dizzy_face: A místo nohoumám dva rampouchy.
teď jsem se na FB dočetla že v Mladé boleslavi dal někdo chlapečka do Babyboxu. Sice bych to nikdy neudělala, ale ještě, že jsou.
10. lis 2010 v 19:52  • Odpověz  • To se mi líbí
Jdi na stranu:   Zruš
Tvůj příspěvek