• Přihlas se
  • Registrace nového člena
  • Získej PLUSPRO
  • Doporučujeme: Beremese.czModrastrecha.cz
  • Přihlas se
  • Registrace nového člena
  • Získej PLUSPRO

Termín porodu červen 2011

16. října 2011 
@veru23 mnam holandské řízky, úplně jsem na ně dostala chuť, tak nakoupíme maso odpoledne, a je jasné co zítra bude k obědu, a okurkový salát k tomu :slight_smile: Tak to přeji dobrou chut. :wink:
12. lis 2010 ve 13:42  • Odpověz  •  To se mi líbí
@noone
@evinka S tím očkováním to určitě budé dobré, to by mě taky nenapadlo. :frowning2:
12. lis 2010 ve 13:44  • Odpověz  •  To se mi líbí
@janulkav tak to je tedy pitomec :angry: :angry:
12. lis 2010 ve 13:45  • Odpověz  •  To se mi líbí
@terrorkax podrobně jsem to nečetla, ale předpokládám,že se jedná o sociální škrty které už schválila poslanecká sněmovna. Bohužel tím přicházíme o porodné, protože to jejich minimum platu má snad každý, výjma ...... ach jo.
12. lis 2010 ve 13:52  • Odpověz  •  To se mi líbí
@tajemna30 je to docela hnus, pracuju od ty doby co jsem ze skoly a ten kdo se vali doma porodny dostane - nechapu to logiku, naopak bych to dala naopak, ten kdo nic nedela, nedostane nic..
A teda s tou nemocenskou - ja mela za to, ze je to po 61 dni 72% z denniho vydelku a ono je to celou dobu jenom 60% - kazda kalkulacka na netu to ma jinak, tak jsem z toho celkem zmatena a budu teda brat peknou almuznu :grinning:
12. lis 2010 ve 13:57  • Odpověz  •  To se mi líbí
k tomu obědu :slight_smile: včera jsem si udělala chuť na pečené kuře, tak muž přivezl, šupla jsem ho do trouby, moc se na něj těšila... nandala jsem na talíř stehýnko s bramborovou kaší, ochutnala... a zjistila že nemůžu pozřít ani sousto :slight_smile: miminko to prostě odmítalo... tak jsem si dala trochu bramborové kaše a záviděla ostatním, jak si pochutnávaj :slight_smile:
12. lis 2010 ve 14:06  • Odpověz  •  To se mi líbí
a kufnerkam - je dost pravděpodobné, že s druhým trimestrem poleví ta únava. já v prvníé těhu v prvním trimu v práci úplně umírala únavou, občas jsem si musela lehnout pod stůl a na 10 min si odpočinout :slight_smile: a ve druhém to bylo úplně v pohodě...
12. lis 2010 ve 14:08  • Odpověz  •  To se mi líbí
@terrorkax mám úplně stejný názor jako ty, pracuji od dodělání výšky, tzn. 9 let, pokud jsem nemocná, nachlazená, beru si dovolenou, státu odvádíme daně ..... a porodné nedostaneme s manželem, protože podle jejich 2,4 násobku životního minima máme velmi nadstandardní platy, a přesně jak píšeš nepracujicí, tím myslím opravdu ty co žijí "schválně" na sociálních dávkách, a pracovat se jim nechce atd., tak zase dostanou další dávky, příjdeme mi to postavené na hlavu. Pořád "rvát" peníze do těch, kterým se pracovat nechce. Můj názor je ten - chápu, že sociální škrty musí být, to je samozřejmé, ale měli to nechat pro 1. dítě bez rozlišení příjmu rodičů. My co pracujeme, odvadíme dávky tak jsme na tom ještě ... no škoda mluvit. Ale nic s tím neuděláme. :frowning2:
12. lis 2010 ve 14:16  • Odpověz  •  To se mi líbí
@terrorkax jj, souhlasím s Tebou, ten kdo nepracuje, tak dostane 13 000 a my co pracujeme, tak nemáme nárok vůbec na nic. Ale to se dalo čekat, že to projde, když je ještě starý senát. no a na mateřskou půjde nejpíš manžel, jenom papírově, abychom měli větší mateřskou, protože on má vyšší plat než já....
@tajemna30 taky už se na řízečky těším, zachvíli je začnu smažit. udělala sem jich nějak víc, tak jsem dala i do mrazáku na příště :wink: dáváš do nich i sýr? já mám ráda, když je ho tam hodně... :wink:
12. lis 2010 ve 14:16  • Odpověz  •  To se mi líbí
@janulkav bohuzel dost klasika :frowning2: . ja to taky v praci rekla v dobre vire aby s tim proste pocitali a prosila jsem at to nerikaji a kratce na to mi prisel poblahoprat majitel cele korporace.... uzas. ted jsme to nerekli zatim nikomu, vi to jen jedna kamaradka a tchanovci, tak jsem zvedava kudy se to ke me donese tentokrat...
a ty narazky te tvoji kolegyne, to je teda dost sila, to bude pekna krava...

@terrorkax taky klasika... zase budou dostavat jen nemakacenka a normalni poctivy lidi utrou...
12. lis 2010 ve 14:18  • Odpověz  •  To se mi líbí
@veru23 ju ju dávám do nich nastrouhaný eidam, a hooodně, mám to mooooc ráda. Když jsme u toho, co všechno do nich dáváš?
12. lis 2010 ve 14:19  • Odpověz  •  To se mi líbí
@veru23 a nedráždi, už hned bych si dala :grinning:
12. lis 2010 ve 14:20  • Odpověz  •  To se mi líbí
já si ale ani neumím představit, že bych nepracovala a pořád se válela doma. Když mám mít volno, tak se vždycky neskutečně těším a do práce se mi pak nechce, ale být doma pořád a spoléhat na pár tisícovek od státu bych teda nechtěla..
12. lis 2010 ve 14:20  • Odpověz  •  To se mi líbí
@tajemna30 já dávám 500 g mletého masa, 200 g sýra eidamu, 1dcl mléka, trochu strouhanky, sůl pepř...a pak to obalím v trojobale a smažím
12. lis 2010 ve 14:22  • Odpověz  •  To se mi líbí
@veru23 ja bych rada chodila do prace, ale po tom, co tam jedna holka pri nocni potratila, budu radsi doma.. jo kdybych nekde sedela u pocitace, nebo delala nakou snadnou praci, tak proc ne, ale honit se 7,5 hodiny u stroje, kde si ani nemuzes dojit na zachod, to fakt ne..
12. lis 2010 ve 14:27  • Odpověz  •  To se mi líbí
@terrorkax jasné, to chápu, když marodí někdo, ale jsou určité typy lidí, kteří prostě dělat nebudou a hotovo!!!!! aby sis to nevzala nějak blbě na sebe, tak jsem to vůbec nemyslela :slight_smile: já bych taky šla na neschopenku hned, aspoň na chvíli :wink:
12. lis 2010 ve 14:29  • Odpověz  •  To se mi líbí
@veru23 tak to já podobně, maso taky 500 g, protože to je tak naváženo v krabičkách v obchodě, eidam od voka, a mlíko tam teda nedávám, strouhanku jak kdy :slight_smile: už se na ně těším.
@terrorkax to máš pravdu ono záleží co má kdo za práci ..... přece jen u počítače se to dá zvládnout, i když po těch 10 -12 hodinách je toho fakt dost i v kanceláři. Ale samozřejmě jde o to, že ty sis nemohla zajít ani na záchod, a já tam jsem několikrát za práci :slight_smile: A těžké věci, to tady sem tam taky nosíme, ale není to každý den.
12. lis 2010 ve 14:30  • Odpověz  •  To se mi líbí
@terrorkax hlavní je at jsou naši mimísci zdraví, někdo je celé těhotenství doma, někdo ne. Já s tím mým hodně vysokým tlakem dle dr. bych taky neměla být tolik hodin v práci, ale na neschopenku jít nechci, protože se znám, a v práci jsem daleko klidnější, baví mě to moc, a doma bych se jen stresovala, přemýšlela nad vším, a vím že ten tlak bych doma měla ještě horší :unamused: tak uvidíme. Ale dělám pořád na stejné "směny", ty jsi musela chodit i na noční a to je hrůza.
12. lis 2010 ve 14:33  • Odpověz  •  To se mi líbí
Holky, tak já zas jdu pilně pracovat, juknu večer. A dobrou chut k obídku.
12. lis 2010 ve 14:33  • Odpověz  •  To se mi líbí
@tajemna30 me to doma nebavi, radsi bych taky aspon neco delala, ale ted uz jinou praci nesezenu. V praci me to taky docela bavilo, az teda na ty zachodovy problemy :grinning: Hlavne to bylo fajn, kdyz jsem mela MS a nemohla na ten zachod proste jit..Posledni MS jsem si rikala, ze uz na dite kaslu, kdyz to proste nejde ( snazili jsme se rok a dva mesice) a zajdu si pro antikoncepci, protoze jsem pri kazde MS umirala bolestma, temer omdlivala, nemohla jsem spat a prislo mi, ze snad ztracim dva litry krve - no zasla jsem si pro antinu a dalsi MS uz neprisla..peknej zakon schvalnosti :grinning:
12. lis 2010 ve 14:38  • Odpověz  •  To se mi líbí
@veru23 Tak si to na chvili prohodime - ja pudu za tebe do prace a ty budes doma :grinning: Jo je fajn, bejt doma tejden, dva a treba kdyz mi bylo blbe, tak mi to tolik nevadilo, vetsinu dne jsem prospala..ale ted uz je mi dobre a ja nevim do ceho pichnout.. to je kazdej den uklidit, uvarit, jit ven na chvili a zbytek dne koukam na tv nebo do pocitace a porad vyhlizim, jestli uz mi de chlap domu, abych si mela aspon s kym pokecat :grinning: No a kdyz konecne prijede, tak se naji a padne unavou na gauc a spi :grinning:
12. lis 2010 ve 14:41  • Odpověz  •  To se mi líbí
@terrorkax a co rodiče, nebydlí blízko, že bys zaskočila k nim na pokec?
12. lis 2010 ve 14:47  • Odpověz  •  To se mi líbí
@veru23 jo nasi bydli asi 100 metru od nas :grinning: za mamou chodim skoro kazdy den, vzdycky na chvilku :slight_smile: Ale dela taky smeny, tak se musim ridit podle toho..ted ma nocni, takze chodim na pokec na chvili az vecer :grinning:
12. lis 2010 ve 14:52  • Odpověz  •  To se mi líbí
@terrorkax jj, je to bohužel jen těch 60% z denního vyměřovacího základu.. nic si z toho nedělej, náš šéf je takový škrt, že nám přiznává jen malou částku, zbytek nám dává na černo na ruku, jenže teď když jsem na neschopence, tak se mi to samozřejmě počítá z toho oficiálního platu :cry: :cry: takže také almužna .. sice jsme se na začátku při smlouvě dohodli, že nám to bude při neschopence doplácet hotově, ale víš jak.. teď je v Rakousku a v pondělí bychom o tom měli jednat, to jsem zvědavá s čím na mě přijde :confounded:
12. lis 2010 v 15:48  • Odpověz  •  To se mi líbí
@janulkav jejde, ten je teda ubohej :unamused: :unamused: jo a největší taky, nikdo za svou postavu a váhu nemůže, každá nemůžu být ja modelka s vel.XS :slight_smile: kašli na ni :dizzy_face:
12. lis 2010 v 15:49  • Odpověz  •  To se mi líbí
Teda holky, kdyz tady tak ctu, co se deje v CR se socialni politikou, tak jsem rada, ze jsem v Nemecku :sweat_smile: Prestoze jsem pred prvnim tehu v Nemecku jeste nepracovala, tak jsem dostala materskou. Porodne tu sice neni, ale zato kazdy bez rozdilu dostava prispevek na dite do 18 let veku ditete, nebo do konce VS studia. A to vubec ne malo... ceskou politiku prestavam chapat :frowning2:
12. lis 2010 v 16:15  • Odpověz  •  To se mi líbí
Ahoj holky,

jsem tu nová a sice mám termín 30.5.2011, ale snad to nebude vadit....protože v květnovkách to zrovna moc nežije a já jsem zrovna doma s virózou a nudím se. :unamused:
12. lis 2010 v 17:18  • Odpověz  •  To se mi líbí
Ahoj holky,

tak koukám, že asi žádná z nás nedostane porodné :-/ škrty musí být, ale že právě u porodného...no raději to nebudu dál komentovat, protože jste to tady rozebraly až až...a jen s váma musím souhlasit :-/
Já mám jediné štěstí, že budu mít větší mateřskou po dobu toho půl roku... :slight_smile:

Mňam holandské řízky, úplně jste mě navnadily, že je zítra udělám k obědu...děkujuuuu... :dizzy_face:

Já jsem si dneska chtěla koupit ještě jedny plavky, ne že bych neměla asi patery, ale znáte to, chtěla jsem mít ještě jedny nové :grinning: ale bohužel to je v listopadu nadliský výkon a to samé s krémem na opalování :grinning:

Jinak doufám, že jste všechny v pořádku, nějak jsem vás nedočítala :wink:
12. lis 2010 v 17:21  • Odpověz  •  To se mi líbí
12. lis 2010 v 17:22  • Odpověz  •  To se mi líbí
Jdi na stranu:   Zruš
Tvůj příspěvek