• Přihlas se
  • Registrace nového člena
  • Získej PLUSPRO
  • Doporučujeme: Beremese.czModrastrecha.cz
  • Přihlas se
  • Registrace nového člena
  • Získej PLUSPRO

Termín porodu červen 2011

16. října 2011 
@katie_25 Já tu tabulku mám strašně malinkou, takže jí nepřečtu :frowning2:
13. lis 2010 v 09:18  • Odpověz  •  To se mi líbí
@evinka oj, díky za připomínku, jak jsem to kopírovala do soukromého alba, tak se to zřejmě zmenšilo :angry: ..chjóó.. jdu to tam dát znovu ..vydrž
13. lis 2010 v 09:26  • Odpověz  •  To se mi líbí
@evinka tak je opravená aspoň ta poslední - aktualizace z 9.11. zkus zda je to viditelné
13. lis 2010 v 09:29  • Odpověz  •  To se mi líbí
holky jak je možné , že hubnu, i když nezvracím??? :unamused: :unamused: vážím se tak nějak každý týden a pokaždé mi váha ukáže míň a míň??
13. lis 2010 v 10:15  • Odpověz  •  To se mi líbí
@katie_25 No asi mas ted v tehu vetsi energeticky vydej nez prijem :wink: Co ja bych za to dala, na vahu radsi ani nelezu :grinning:
13. lis 2010 v 10:21  • Odpověz  •  To se mi líbí
Ahojky, můžu k Vám ? TP mám 9.6.2011 - máma má 60., tak jsme jí něco chtěli dát :grinning:
13. lis 2010 v 10:23  • Odpověz  •  To se mi líbí
@lucijana Tak to mate hezky darecek :slight_smile: Vitej :slight_smile:
13. lis 2010 v 10:25  • Odpověz  •  To se mi líbí
Katie 25, je to normální, při prvním šla váha v prvních měsících o 3kg dolů, holt malá jedla moje zásoby :dizzy_face: ale pak už to začalo stoupat a stouplo to o 12 kg
13. lis 2010 v 10:25  • Odpověz  •  To se mi líbí
Zdezli - díky..
13. lis 2010 v 10:26  • Odpověz  •  To se mi líbí
@katie_25 Je fakt, ze ja minule tehu taky nejdriv zhubla ( ja tedy zvracela) skoro 5kg, ale pak stacila jeste 20 nabrat :grinning:
13. lis 2010 v 10:27  • Odpověz  •  To se mi líbí
dobré dopoledne a hezký víkend všem :slight_smile:

hubnout určitě můžeš, pokud dbáš na aspoň trošku vyváženou stravu, nevadí to - tělo se samo nejlíp zharmonizuje jak uzná za vhodný - někdo přibírá, někdo hubne :slight_smile:
já v minulým těhu přibrala asi 12 kg do sedmýho měsíce a v osmým a devátým to vytáhla na 20 :slight_smile: ale všechno jsem shodila, takže se nebojím.
13. lis 2010 v 10:37  • Odpověz  •  To se mi líbí
tak sem zase na skok zde. Teda musím říct, že druhý těhotenství nic moc. Je mi hůř než u prvního a do toho ce ještě starat o prvorozenou:slight_smile:))ačkoli sme normálně zdravý, tak ted mám pořád kašel, teplotu nebo nco a malá ted taky chrchlá, do toho pocit na blití, no fuj:slight_smile:))) Jinak je ale ale všechjno ok, dr potvrdil těhotenství a musím se objednat za měsíc, to asdi bude ten NT sreening. Já stále věřím v holku a doufám, že se nepletu:slight_smile:)) Verunka už sundává panenkám kalhoty a prej to bude pro moje miminko:slight_smile:))) jen aby jí ta péče vydržela:slight_smile:
Já měla porod dobrej, tak doufám, že to bude stejné:slight_smile:)) Odfuněla sem si to doma, a v porodce sem do prorodu strávila ani ne 15 minut:slight_smile:) Při vyšetření dr říkala, že paní možná nedojde na sál:slight_smile:)) Ale moc dobře si pamatuju cestu do porodky:slight_smile:)) všude dlažební kostky, sem myslela, že chcípnu:slight_smile:))
13. lis 2010 v 10:59  • Odpověz  •  To se mi líbí
Dobré dopoledne :slight_smile: dlouho jsem tu nebyla, vůbec jsem nestíhala.
Gratuluju všem k úspěšným kontrolám a držím pěsti, ať je nadále vše v pořádku.
Mě od včerejška trošku bolí v krku, takže jsem na víkend vyhlásila odpočinek a budu se především kurýrovat a ležet v posteli. Snad to pomůže. :slight_smile:
Jinak ve čtvrtek jsem byla na kontrole v poradně, ultrazvuk paní doktorka nedělala, protože nemám žádné potíže. Jinak je všechno v pořádku, pánev mám širokou dost :grinning: A výsledky z krve a z moči taky úplně v pořádku, takže jsem moc ráda. Další kontrolu mám 1.12. Příští týden jdeme na NT+, takže tam miminko s manželem uvidíme a snad budou i nějaký fotečky. :slight_smile:
A taky už se mi pěkně kulatí bříško, takže bez kabátu je to dost vidět. Už mám doma jedny těhu džíny, myslela jsem si, že budou velký, ale už je klidně můžu nosit. :slight_smile:
Pohlaví si asi říct necháme. Manžel sice nechtěl, ale já ano, a on by to nevydržel, kdybych to věděla. :slight_smile: Výbavičku asi ladit budeme, ale stejně bych chtěla dost věcí tak trošku univerzální, abychom je případně použili pro další miminko. Navíc se mi dost líbí takové ty přírodní tóny do béžova a dohněda. Ono to pak pěkně ladí i s růžovou i s modrou, ale třeba i se zelenou a oranžovou. Nějaké svoje holčičí nebo klučičí kousky ale samozřejmě mít bude. :slight_smile: Spíš mi taky jde o to, abych miminku mohla říkat jménem. A teda tak nějak začínám víc tipovat kluka.
13. lis 2010 v 11:09  • Odpověz  •  To se mi líbí
@sheherazada Teda, takovy porod zavidim - ja si uzila 14 hodin od doby, kdy mi doma v posteli praskla voda. Tedy prvni 4 hodiny ok, jen uplne slaboulinke kontrakce a hooodne nepravidelne, ale pak zacal masakr. Mele jsem hodne silne kontrakce, ale nebyly pravidelne, a proto jsem se neotvirala - takze kdyz mi asi po 8 hodinach rekli, ze jsem na 3cm, tak jsem myslela, ze se zhroutim :unamused: No pak me dali na kapacku, davali mi co 20min homeopatika, klystyr a pak se to poradne rozjelo - bolesti jeste silenejsi, ale aspon jsem se zacala otevirat. Chtela jsem porod do vody, takze jsem si to pak nasupkala do vany - to byla fakt uleva, kdybych to vedela, tak jsem tam sla driv. Tam se porod najednou rozjel, ze museli narychlo volat doktora - jenze se zacali ztracet srdecno ozvy, takze jsem musela zase ven (coz s 3kg balickem uz nekde mezi nohama je fakt zazitek) a na luzko. Tam uz byla situace fakt napjata, dr byl nervozni, porad mi rikal, ze musim, ja vedela, ze musim, ale uz proste nemohla...manzelovi asi bylo jeste hur, protoze videl, ze uz berou kleste :pensive: To jsem ja nastesti nevidela. Pak me nastrihli a Natalka se dostala ven - uleva silena. Ani ne tak kvuli bolestem jako kvuli strachu, ze se miminku neco stane :frowning2: Takze ja doufam, ze druhy porod bude lepsi :wink:
13. lis 2010 v 11:35  • Odpověz  •  To se mi líbí
ahoj holky.
No tak já při prvním těhu přibrala 18 kg :slight_smile: ale shodila jsem to postupně, zůstaly mi teda dvě kg. nejvíce mě štve břicho, kdo ví jak bude vypadat po druhém. musím potom nějak posilovat, abych z toho neměla šaty :grinning:
ted u druhého jsem prozatím nepřibrala nic, ale to je jen začátek, že...

shehe: tak to závidím takový porod. To já byla dva dny v porodnici, protože jsem začala krvácet, tak si mne tam nechali. Kontrakce mi začali teprve až tam druhý den večer v osm a do půlnoci jsem to vydržela na pokoji a pak šla za sestrou že to nejde vydržet, dali mě na sál a tam jsem strávila 8,5 hodiny, bylo to děsné. nejvíce mi pomáhala sprcha.
doufám, že tento porod nebude tak náročný a dlouhý. Ke všemu mi malou vzali hned na novorozenecké, napila se už mé špatné plodové vody a musela rychle do inkubátoru a nasadili jí antibiotika. ale dostala se z toho holka šikovná, tak jsme nemuseli ani na Jipku.
13. lis 2010 v 11:42  •  2 děti  • Odpověz  •  To se mi líbí
@zdezli hm tak to sis také užila teda docela náročný porod. budu držet palečky at tento je rychlejší.
13. lis 2010 v 11:43  •  2 děti  • Odpověz  •  To se mi líbí
@katka_j Chudaku, tak to jsi mela nervy jeste vetsi :frowning2: Ja bych snad tak dlouho v nemocnici nevydrzela - uz takhle kdyz jsme tam prijeli kolem 1hod v noci a ja byla jeste ok, tak mi PA rikala, at si schrupnu - jako byt v porodnici, vedet, ze se mimi brzy narodi a spat??? To fakt neslo. Ja malem lezla po strope, abych tomu nejak napomohla - porad jsem chodila po chodbe, skakala na mici, nechala se sebou vse delat, jen aby to uz bylo. A hlavne kdyz jsem pak videla, ze je dceruska v poradku, tak uz mi bylo vyyyborne. Ty jsi si asi dost uzila i po porodu :frowning2:
13. lis 2010 v 11:47  • Odpověz  •  To se mi líbí
@lucijana vítej, tak to máš krásný dárek :slight_smile:

jj, mimísek asi taky vyjídá moje zásoby :grinning:
13. lis 2010 v 11:51  • Odpověz  •  To se mi líbí
Ahoj, muzem se k vam taky pridat? :slight_smile:
13. lis 2010 ve 12:30  • Odpověz  •  To se mi líbí
@lili_k určitě vítej :slight_smile:
13. lis 2010 ve 12:42  • Odpověz  •  To se mi líbí
Ahoj holky,
nebyla jsem tu snad sto let :grinning:
Všimla jsem si, co se stalo Ivase, je to moc smutné :pensive: Snad se brzy zadaří...

Ve čtvrtek jsem byla na genetické konzultaci, byl tam velice příjemný pan doktor, všechno vysvětlil, nabídl mi odběr plodovky, ale riziko downova syndromu máme podle 1. screeningu 1:6700, což je na můj věk super. Takže jsem se domluvila tak, že počkám ještě na výsledek triplů a pak se rozhodnu, ale pokud vyjdou dobře, přece na ten odběr nepůjdu jen proto, že jsem stará :stuck_out_tongue_closed_eyes: Být mi o dva roky míň, tohle vůbec nemusím řešit. No uvidíme, ještě jsou přece jen před náma ty triply.

K porodu - dost jsem se bála, ale s blížícím se porodem strach mizel, nakonec porod bezva rychlý, od půlnoci začaly kontrakce, v šest ráno jsme dorazili do porodky, v devět byl Maty na světě :dizzy_face: Akorát teda poranění trochu větší, šití vevnitř + nástřih :stuck_out_tongue_closed_eyes: Ale zotavila jsem se rychle :wink: Tentokrát chci udělat maximum pro to, aby tohle podruhé nenastalo a chystám se zakoupit EPI-NO a trénovat, ale to je ještě tááák daleko.

Tohle těhu je úúúúplně stejné jako předchozí, tak že by znovu kluk? No já myslím, že podle toho to nejde brát... Já teda myslím, že to kluk asi bude, ale trochu mě nahlodala kámoška, je taková trochu víc vnímavá než "normální" lidi, dělá reiki a tak a je teda přesvědčená o holčičce a dokonce se mnou mluví o mimču v ženském rodě, no já se z ní picnu :grinning: No ještě, že jsou jen dvě možnosti :grinning: Matyáška jsme se ptali, co chce, někdy řekne holku a někdy níííc. Tak ten má asi taky jasno, i když netuší, do čeho jde :sweat_smile:

Do práce teď chodím, i když bych mohla jít na nemocenskou, protože budu mít mateřskou podle původního výměru, teď dělám totiž jen na půl úvazku, ale mám celkem pohodu a pak budu dlouho doma, tak si užívám chození mezi lidi na delší dobu dopředu :grinning: Ale kdybych měla problémy nebo fyzicky náročnou práci, jasně, že bych s tím sekla.

Jo a zatím jsem přibrala necelé kilčo, trochu to kolísá, ale ještě nejsem ani na váze, co jsem měla před Matym, tak je to fuk, minule jsem začala nabírat asi tak po 16. týdnu :wink:

A už si nevzpomenu co se tady probíralo, strašně kecáte :grinning: :grinning: :grinning:

Tak pěknou sobotu, venku to vypadá dobře, půjdem s Matym aspoň na procházku :slight_smile:
13. lis 2010 ve 13:45  • Odpověz  •  To se mi líbí
Já když si vemu, že první neznatelníé kontrakce sem měla v 19 hodin a ve 4 ráno byla Verča venku, tak se to dalo:slight_smile:) ale já tak nějak vnitřně věřila, že všechno bude ok, že to zvládnu a tak. Za to ted senm nějak v háji, mám pocit, že nezvládnu ani začátek těhotenství:slight_smile:) Včera sem hodila šavli a moje milá dcera na demniou stojí a řve, že chce pustit pohádku:slight_smile:) a dneska se jí ptám, když mě rozčilovala, jestli chce, abych zase blinkala a prej jo:slight_smile:)) Tak už se snad ani radši ptát nebudu.-))))
13. lis 2010 v 15:21  • Odpověz  •  To se mi líbí
Ahojky holky, včera jsem byla na kontrole. Prý je vše v pořádku, srdičko bylo vidět a jsem 9 týden. Příští kontrola za 3 týdny a to dostanu průkazku. A ptala jsem se jestli mi nebude brát krev a prý až v 16 týdnu tak nevím. Kamarádka je taky těhotná, ale chodí jinam a průkazku dostane v 7 týdnu a krev jí budou brát taky.
13. lis 2010 v 17:22  • Odpověz  •  To se mi líbí
@sllunicko ahoj, gratuluju k srdicku :slight_smile: Takze to vypada ze ani nepudes na NT screening ?
13. lis 2010 v 17:33  • Odpověz  •  To se mi líbí
@zdezli no tak užila jsem si dost,ale za to krásné to stálo :slight_smile:, nejhorší byla infůze, to jsem myslela, že mne to roztrhá :slight_smile:. ke všemu jsem byla už dost pak unavená a tlačila blbě,tak mi museli tlačit na břicho a pomoci malé ven, tak nechtěla. na břiše mi zůstala modřina jak hrom. ale naštěstí malá byla hodňoučká, krásně pila mlíko, tak mi to vynahradila:slight_smile:.
tím, že jsem nevěděla do čeho jdu tak jsem to brala tak nějak normálně, ale teď mám větší strach.
13. lis 2010 v 17:34  •  2 děti  • Odpověz  •  To se mi líbí
@sllunicko také gratuluji k srdíčku.

@lili_k taky tě vítám :slight_smile:
13. lis 2010 v 17:35  •  2 děti  • Odpověz  •  To se mi líbí
@sheherazada no ty děti nás umí potěšit co? taky malá příjde vždy v nejhorší chvíli. ale nastestí jak mi není dobře, tak mě hladí, říká že je mamince špatně :slight_smile: a neprudí.
13. lis 2010 v 17:36  •  2 děti  • Odpověz  •  To se mi líbí
@katka_j Mam to stejne - na porod jsem se i docela tesila, strach jsem nemela. Ted uz ano...ale porad si rikam, ze druhy bude urcite lepsi :wink:
13. lis 2010 v 17:36  • Odpověz  •  To se mi líbí
@zdezli jj tak to jsme dvě :wink:
13. lis 2010 v 17:40  •  2 děti  • Odpověz  •  To se mi líbí
@misak74 tak tos měla taky docela rychlý porod. jů já vůbec netušila , že je ti už tolik let, podle toho jak tě znám(viděla na srazíku březnovek), tak vypadáš teda mladší.
13. lis 2010 v 17:41  •  2 děti  • Odpověz  •  To se mi líbí
Jdi na stranu:   Zruš
Tvůj příspěvek