• Přihlas se
  • Registrace nového člena
  • Získej PLUSPRO
  • Doporučujeme: Beremese.czModrastrecha.cz
  • Přihlas se
  • Registrace nového člena
  • Získej PLUSPRO

Termín porodu červen 2011

16. října 2011 
hih, mám to taky tak, že prvně sem se nebála a ted sem podělaná, aby něco nebylo špatně:slight_smile: já mám právě pocit, že porod je takovej podle duševního stavu rodičky. Já prvně byla v klidu, ale ted sem dost srabák, tak doufám, že to proto nebude horší.
Mě sestra na gyndě říkala, že můžu i s dítkem absolvovat poradnu (ale jako mlj dr vždy vyšetřuje) a mě nejni jasný, jak bych jí tam někam odložila aby nic moc neviděla. A trochu se bojím dotazů v ordinaci. Doma bych jí to v klidu vysvětlila co se dělo, ale před dr se mi fakt nechce:slight_smile:) Mám to blbý s hlídáním:slight_smile:
Jinak mě ted upoutal letáka na porodní gel, nebo jak se to jmenuje, prej aby to mimčo líp klouzalo ven:slight_smile:) Já nevím, mě to přijde jako blbost:slight_smile:)
13. lis 2010 v 18:51  • Odpověz  •  To se mi líbí
hezký večer holky, a vítám nově příchozí.

@sllunicko gratuluji k srdíčku :slight_smile: mě taky krev ještě nebrali, zrovna nedávno jsem se tu na to ptala, a nejsme jediné, tak neboj.

Teda holky nestrašte nás prvorodičky s porodem :grinning: tam já ještě vůbec nejsem. To já se spíš bojím, aby mimčo bylo zdravé a donosila ho, a porod to už se nějak musí zvládnout.
13. lis 2010 v 18:55  • Odpověz  •  To se mi líbí
@sheherazada jejda porodní gel, tak to jsem ještě neslyšela :slight_smile: ale spíš všichni chválí e-pino, že je porod potom daleko snažší, a menší poranění :wink:
13. lis 2010 v 19:06  • Odpověz  •  To se mi líbí
no s tím gelem, jako že se tam dá hned v 1 době porodní a pak je ten odpor menší když to mimčo leze ven. Niscméně mě se spíš pozádá informace, co sem četla už nevím kde, že menší poranění a problémy by byly při porodu ne v leže na zádech, ale v dřepu, nebo prostě tak, aby pomáhala přitažlivost zemská, že je i poranění menší, nebo žádný. Mě štve, že málo porodníků je ochotnejch, je to pro ně pohodlnější, dkyž ležíte na lehátku že. Jinak já bych porodem nestaršila, vzpomínám na něj ráda a jako sice to bolelo, ale dalo se to, pak už moc nemyslíte, takže se to fakt dá:slight_smile:) Já třeba ani nevím, že mě někdo převlíkl, kdo mi sundal kalhoty - vody mi prdla v porodce když mě dr šla vyšetřit.-))
epi no je myslím taky dobrá volba, ono už jen ten pocit, že si ženská myslí, že to všechno musí pomoct pomůže. To je jako já a předporodní kurz. Měla sem pocit, že všechno vím, prostě sem za něj ráda, i když ve výsledku byl na nic.-))) nefungovalo na mě nic:slight_smile:) a navíc ani nebyl čas, že:slight_smile:) a doma sem seděla zaražená do křesla a úpři představě pohybu...no ani náhodou:slight_smile:)) takže rady z kurzu jsem konkrétně já nevyužila:slight_smile:) ale zas věřím, že každej nejni exot jako já a funguje podle taabulek:slight_smile:)
jinak nevím jestli všichni víte, ale bacha na včasnou registraci do porodnice, já to musím zmáknout asi ve 14 tejdnu, nebo tak nějak, je to poměrně brzo, tak at to neprošvihnete-)
13. lis 2010 v 19:15  • Odpověz  •  To se mi líbí
@sheherazada jejda děkuji za radu s porodnicí, to já vůbec netušila že už takto brzo se musí registrovat, jsem z Brna, a vím že tady porodnice bývají hodně plné. :frowning2: Tak to se před vánocemi zajdu zaregistrovat. Ještě jednou děkuji, to mě totiž vůbec nenapadlo.

A k porodům, myslím že je to hodně i o psychice. Ale myslím, že druhé porody bývají opravdu daleko lepší. Moje mamka se mnou tam byla 24 hodin, a se sestrou nestihla dojet ani na porodní sál, jak to bylo rychlé. :slight_smile:
13. lis 2010 v 19:22  • Odpověz  •  To se mi líbí
tajemná, no v praze je to s registrací taky na hlavu, ale ono to bude i jinde. Sice odrodit musíš i bez registrace, ale při představě, že do poslední chvíle nevím kde se mi ježej chlupy. I když ono zrovna při porodu může bejt stop stav a máš stejně smolíka a daj tě tam kde je místo, ale doufám, že zas takovej smolař nebudu a plánuju dojet na poslední chvíli (doufám, že nebudu rodit v autě:slight_smile:) takže mě, už doufám, nebudou mít čas někam vozit:slight_smile:))
13. lis 2010 v 19:28  • Odpověz  •  To se mi líbí
@sheherazada stop stavy bývají i u nás v Brně :angry: já kvůli tlaku jsem začala tento týden chodit do FN Bohunice, a tam bych chtěla i rodit, tak snad doufám, že když tam budu mít papíry z interny, tak tam budu i rodit. Ale pokud bude stop stav, tak nám nic nepomůže, ale také spoléhám na to, že stop stav se nám vyhne.
13. lis 2010 v 19:34  • Odpověz  •  To se mi líbí
ale to je ještě moc daleko, u mě to stejně bůhví jak bude s přirozeným porodem, a císařský řež se plánuje, tak uvidíme.
13. lis 2010 v 19:36  • Odpověz  •  To se mi líbí
no holky, vy nám prvorodičkám s těma porodama dáváte :grinning: jj, o epinu jsem také slyšela .. takže o něm budu také přemýšlet ..a netušila jsem, že se musíme do porodnice registrovat tak brzo, což tady v FN Hradec Králové určitě taky bude nával .. no pozeptám se až půjdu na ten screening..
13. lis 2010 v 19:41  • Odpověz  •  To se mi líbí
@katie_25 no prvni nás Katy vystrašily, :grinning: ale zase jsme získaly cenné informace, že se už pomalu musíme registrovat v porodnici :slight_smile:
13. lis 2010 v 19:44  • Odpověz  •  To se mi líbí
U nas se do porodnice nemusi registrovat :slight_smile: Vim akorat o Praze, ze tam se registruje..zeptejte se dr ty co nevite, on vam urcite poradi co a jak :slight_smile:
13. lis 2010 v 19:46  • Odpověz  •  To se mi líbí
@tajemna30 jj, ale stejně u každé to je jiné :wink: :wink:
13. lis 2010 v 19:49  • Odpověz  •  To se mi líbí
holky, tak jsem vše doplnila .. díky i za přidání nových holek .. a tady to je, poslední dvě tabulky http://www.modrykonik.cz/fotoblog/katie_25/album/tehulky-termin-porodu-cerven-2011/
13. lis 2010 v 19:53  • Odpověz  •  To se mi líbí
@terrorkax já co vím tak se v Brně prý musí registrovat, ale porodnice jsou tak narvané, že stejně není žádná záruka, že ta kde se zaregistruješ tak tě nakonec příjme. :frowning2:
13. lis 2010 v 19:53  • Odpověz  •  To se mi líbí
@katie_25 tabulka perfektní, a je to krááásně vše vidět.
13. lis 2010 v 19:55  • Odpověz  •  To se mi líbí
@tajemna30 u nas nevim jak to funguje, kdyz treba prijedes a maji plno... Mame tu dve porodnice a pak kousek za mestem dalsi dve myslim.. ale funguje to tu tak, ze ke konci tehu chodis na KO do porodnice kde chces rodit a oni s tebou pak asi pocitaji :slight_smile:
13. lis 2010 v 19:57  • Odpověz  •  To se mi líbí
@terrorkax u nás jsou tři porodnice, a na konci těhu chodíš na KO do porodnice kde chceš rodit, ale pokud je v den porodu stop stav, a vyloženě už nerodíš, tak tě pošlou jinam. Ale zatím jsem detaily nezjišťovala.
13. lis 2010 v 19:59  • Odpověz  •  To se mi líbí
@terrorkax to jsme ale rychlý, už skoro rodíme :slight_smile:
13. lis 2010 ve 20:00  • Odpověz  •  To se mi líbí
@tajemna30 to mi pripomelo, ze si vcera psal chlap s kamaradem a ten se ho ptal kdy mame termin a muj chlap napsal, ze asi za 4 mesice :grinning: :grinning:
13. lis 2010 ve 20:03  • Odpověz  •  To se mi líbí
@terrorkax háá, tak to už se připravuj na porod :grinning: :grinning: :grinning:

jo a holky, když už jste nakously ty porody, používaly jste olej na masáž hráze?
13. lis 2010 ve 20:07  • Odpověz  •  To se mi líbí
@terrorkax aha, :grinning: tak to jsi vlastně pozadu s přípravami, co už máte nakoupeno :grinning: mažeš bříško?
13. lis 2010 ve 20:08  • Odpověz  •  To se mi líbí
díváte se také na star dance?
13. lis 2010 ve 20:12  • Odpověz  •  To se mi líbí
@tajemna30 jéé ty ses nám proměnila :wink: :wink: a díky za chválu tabulky :grinning:
13. lis 2010 ve 20:23  • Odpověz  •  To se mi líbí
@katie_25 no proměnila :slight_smile: přišlo mi to trapné, že jsem taková anonymní víš, ale asi ji tam moc dlouho nenechám, nechci aby to zatím nikdo z okolí a kamarádek věděl, že jsem těhu :wink: aspon zatím ne

Ohledně tabulky není zač, já jsem ráda, že se o ni staráš.
13. lis 2010 ve 20:31  • Odpověz  •  To se mi líbí
katie já olej měla, ale moc sem nemasírovala a ve výsledku nástřih nebyl, malinko sem se trhla, takže malý šití, ale v pohodě, následky žádný nemám:slight_smile:)))) Jo a pila sem maliník taky, ale já nevím upřímně si myslím, že hlavně funguje to, že ste přesvědčený, že ste udělali maximum:slight_smile:) než že by třeba ten maliník byl tak zázračnej. ta masáž hráze, pokud by byla prováděná pravidelně ařádně (můj chlap se k tomu neměl a mě to nebavilo:slight_smile:))tak si myslím, že to pomoct může, že ta kůže je tam trénovaná a vydrží víc:slight_smile:) ale stejně si myslím, že nejdůležitějsí je poloha u porodu. Ale zase si neumím představit, že bych na závěr klečela, nebo stála, to už vůbec ne:slight_smile:))) taže mám takový rozporupolný myšlenky:slight_smile:) ale líbil by se mi porod do vody:slight_smile:)
13. lis 2010 ve 20:33  • Odpověz  •  To se mi líbí
tajemna - rodila jsem v brně v bohunicích :slight_smile: a super, nemůžu si stěžovat. nebyl volný nadstandard ale pokoj byl i tak báječnej, byli jsme tam sami od začátku do konce (žádný převoz na sál), matrace, žebřiny, porodní stolička a moderní křeslo, co na něm na závěr sice jako "ležíš" ale nastavíš si ho skoro do vertikální polohy, takže dobrý.

a v brně se neregistruje předem, akorát pak poslední měsíc chodíš už přímo tam na monitor a na předporodní UZV

13. lis 2010 ve 20:40  • Odpověz  •  To se mi líbí
@katie_25 četla jsem tu na diskusi, že spíš pomáhá to epi-no, masáž hráze že ani ne, ale co člověk to názor. :wink:
13. lis 2010 ve 20:41  • Odpověz  •  To se mi líbí
@terrestriss tak to moc děkuji za informace, chtěla bych taky rodit v bohunicích, když už tam budu chodit kvůli tlaku. Aha, tak to jsi mě překvapila, že se nemusí registrovat, já slyšela opak :wink:
13. lis 2010 ve 20:42  • Odpověz  •  To se mi líbí
@sheherazada jj,ten porod do vody zní lákavě :slight_smile:
13. lis 2010 ve 20:45  • Odpověz  •  To se mi líbí
@tajemna30 jen si ho nech,sluší ti to :wink:
13. lis 2010 ve 20:45  • Odpověz  •  To se mi líbí
Jdi na stranu:   Zruš
Tvůj příspěvek