• Přihlas se
  • Registrace nového člena
  • Získej PLUSPRO
  • Doporučujeme:  Beremese.cz Modrastrecha.cz
  • Přihlas se
  • Registrace nového člena
  • Získej PLUSPRO

Termín porodu červen 2011

16. října 2011 
@terrestriss a jsem moc ráda že jsi byla spokojená. slyším na obilnák, i na bohunice pozitiva i negativa, tak jsem nevěděla pro co se rozhodnout ... a nakonec se to rozhodlo samo.
13. lis 2010 ve 20:46  • Odpověz  •  To se mi líbí
@katie_25 jedna holka tu má profil s fotkama porodu do vody, a vypadalo to fakt bezva, ale mám pocit jestli se nemýlím že rodila v anglii, v česku nevím jak je to zaběhlé. spíš asi ne
13. lis 2010 ve 20:47  • Odpověz  •  To se mi líbí
Dobrý večer, holky, tak já jedním okem sleduju star dance a druhým dočítám, co jste za celý den napsaly :slight_smile:
@tajemna30 můžu Tě uklidnit, že v Brně žádné registrace neexistují. Funguje to tak, že celou dobu chodíš ke své gynekoložce a ta tě na konci těhu předá do péče porodnice a teprve v té chvíli si tu porodnici vybereš a chodíš tam na poslední kontroly před porodem. A jestli už teď máš kartu v Bohunicích, tak si myslím, že můžeš být úplně v klidu. Všechny tři porodnice v Brně jsou stále přeplněné a aby rodičku poslali na poslední chvíli někam jinam, to by fakt musela být krize. Při prohlídce porodnice v Bohunicích nám PA říkala, že i když v některé porodnici musí rodičku odmítnout, tak nejprve zjistí stav v ostatních dvou porodnicích a přímo řeknou, do které jet. Že prý je mezi nimi dobrá spolupráce. Tolik jen pro uklidnění. :slight_smile:
13. lis 2010 ve 20:48  • Odpověz  •  To se mi líbí
@jajulin tak to děkuji za uklidnění. Ju, ju kartu tam mám od úterý, a příští týden tam jdu zase, no raději bych tam kartu ještě neměla, ale zase aspon mě budou hlídat.

a moc děkuji za informace k porodnicím, a podrobnému popisu. Já už jsem před půl hodkou manžela plašila že do vánoc se registrujeme, a ten začal plašit ještě víc, že už se zeptáme příští týden, když už tam budeme :grinning:
13. lis 2010 ve 20:51  • Odpověz  •  To se mi líbí
@jajulin taky sleduji star dance, fandím křížovi z básníků, na to kolik je mu let, tak je super.
13. lis 2010 ve 20:52  • Odpověz  •  To se mi líbí
@tajemna30 k těm porodům do vody. Při porodu jsem skončila na porodním sále, kde byla vana. Přišlo mi to jako paradox: holky, které chtějí použít vanu, se celou dobu strachují, jestli bude porodní sál s vanou zrovna volný, a já ho dostala, i když jsem o to vůbec nestála :grinning: . Ale nevím, jestli ta vana je jen pro první dobu porodní na uvolnění, nebo je v ní možné přímo i porodit. Každopádně tam byla a já ji využila jen pro osprchování po porodu :slight_smile:.
13. lis 2010 ve 20:58  • Odpověz  •  To se mi líbí
@jajulin tak to jsi měla dobré s tou vanou, minimálně na to osprchování. :wink: Jestli to je jen na první dobu porodní to vůůůbec netuším, ale i kdyby jen na ni je to výhoda.
13. lis 2010 ve 21:03  • Odpověz  •  To se mi líbí
@tajemna30 u nas je vana na kazdej pokoji, aspon tak jsem to slysela a doporucujou si ji napustit, pry je to dobry na uvolneni a zmirneni kontrakci :slight_smile: Ja uz se nemuzu dockat, az si dam hooorkou vanu, byla sem zvykla se koukat v hodne horke vode a ted mam smulu :angry: :grinning:
13. lis 2010 ve 21:07  • Odpověz  •  To se mi líbí
@terrorkax proč máš smůlu? já se pořád koupu v hodně horké vaně .... to se nemá? :frowning2:
13. lis 2010 ve 21:11  • Odpověz  •  To se mi líbí
@tajemna30 jo, to osprchování v soukromí bylo super, manžel mi asistoval, aspoň jsem nemusela nikam na chodbu. Rodila jsem 19.8., byla příšerná vedra, na porodním sále jsem byla od cca 12:30, porodila jsem v 19:10. Celou dobu tam peklo sluníčko, takže jsem si nedokázala představit vlézt do teplé vody. A při porodu by ta voda měla být fakt teplá, aby to mělo ten správný účinek. Uvolňovala jsem se na míči, na posteli, opřená o stůl a hlavně o manžela. A taky mi ta vana přijde tak nějak nepohodlná, při kontrakcích jsem se různě kroutila a té vaně nevím, jestli by bylo to pravé ořechové pro mě. Ale každá to cítíme jinak :slight_smile:. Ale to jsme se fakt dostaly daleko - na začátku těhu už řešíme porody :grinning:
13. lis 2010 ve 21:14  • Odpověz  •  To se mi líbí
@tajemna30 no nemela by se hodne horka, kvuli riziku potratu...ja byla zvykla mit skoro varici, vzdycky sem vylezla ruda jako rak :grinning: Jinak se koupu taky furt, ale nedavam uz si to tak horke.
13. lis 2010 ve 21:17  • Odpověz  •  To se mi líbí
@jajulin to je dobře že jsi tam měla manžela vid? Aby jsme takové vedro neměli příští rok v červnu No jo, já si taky říkám, že už jsme nějak mooooc daleko :grinning: porodnice vybrány, a už začínáme rodit. Ještě se v těch Bohunicích potkáme :wink:
no vidíte, to jsem se taky chtěla zeptat: Jaká voda se považuje za horkou? Koupání v hodně teplé vodě je na začátku těhu dost riskantní, hrozí potrat. Ale já prostě netuším, co se tou teplou vodou myslí.
@terrorkax aha, to já se koupu v horké vodě, ale ted co jsem těhu tak se tedy jen sprchuji, ale voda horká je :frowning2: tak to díky za radu, dám si ji chladnější. Na druhou stranu snad těch deset minut co se sprchuji takový problém není.
13. lis 2010 ve 21:19  • Odpověz  •  To se mi líbí
@jajulin vůbec netuším, co už je hodně horká voda, jako rak nejsem, ale horká je.
13. lis 2010 ve 21:21  • Odpověz  •  To se mi líbí
@katie_25 Olej na masáž hráze mám, ale nějak jsem moc nemasírovala. Měla jsem nakonec vyvolávaný porod. Pokud si chcete přečíst popis, tak tady: http://www.modrykonik.cz/diskuse/tema/termin-porodu-cerven-2011/?page=77&lastref=hp&post=last V Turnově, kde bychc chtěla rodit se neregistruje, prostě se tam jen objednám cca v 35.tt a v 36.tt tam zajedu sepsat porodopis apak můžu dál chodit do poradny k mojí dr. A kdyby se něco mělo dít, tak mám blíž Mladou boleslav a tam se taky neregistruje, navíc chodím do jejich ordinace. V Turnově mají super porodní pokoje, k dispozici je vana, sprcha, míč a další věci, rodí se teda normálně na křesle a pak na dobu, co musíme být na sále (2 hodiny po porodu) tak tam mají normálně letiště, takže jsem tam ležele já a ve chvíli, kdy měě tam položily, tak přinesl manžel Ondru a leželi jsme tam společně všichni tři. Pak ještě přišla dětská sestra a přiložila mi Ondru. Těsně po porodu mi Ondru položili na břicho a pak šel s tatínkem do vedlejší místnosti, kde mu ošetřili pupečník, zvážili atd. a já mezi tím rodila placentu a šili mě. A zpátky je pustili právě až jsem přešla na to letiště.
13. lis 2010 ve 21:22  • Odpověz  •  To se mi líbí
@tajemna30 ja se taky sprchuju horkou... ve studenejsi proste nevydrzim a neni mi ta voda prijemna :grinning: Ja se ze zacatku tehu taky jenom sprchovala, ale moc dlouho jsem to nevydrzela a vanu si napustila :grinning:
13. lis 2010 ve 21:22  • Odpověz  •  To se mi líbí
@tajemna30 v Bohunicích se asi nepotkáme :slight_smile: . Rodila jsem u Milosrdných a byla jsem tam moc spokojená, takže příště znovu tam. Je tam takové rodinnější prostředí, vyhovuje mi to víc. Teď teda ještě zvažuju Břeclav, protože to tam teď mám blíž než do Brna a cesta je přístupnější, ale to ještě uvidím. Jinak mažel je fakt obrovská výhoda na sále. Oni ti chlapi u toho porodu nemusí ani nic aktivně dělat, prostě jen stačí, že tam jsou a psychika rodičky je úplně někde jinde. Ten můj skoro celou dobu sledoval TV, která na sále byla. Bylo zrovna MS v atletice a závodil Šebrle. Na to nikdy nezapomenu :grinning: . Ale mě prostě stačilo, že tam byl, a když jsem cokoli potřebovala, byl k dispozici.
13. lis 2010 ve 21:24  • Odpověz  •  To se mi líbí
@terrorkax ted je otázka co je to horké :unamused:
13. lis 2010 ve 21:24  • Odpověz  •  To se mi líbí
@jajulin o Milosrdných jsem taky slyšela že je to rodinnější, ale rodila tam kamarádka, a ta moc dobrou zkušenost nemá, byli docela komplikace, na druhou stranu těžko říct jestli by nebyli i jinde. Tak to se nepotkáme, hlavně at jsme spokojené a vše dobře dopadne. Taky chci u porodu manžela, mu se prvni nechtělo když jsme se o tom bavili dřív, ale co jsem těhu, tak už chce :wink:
13. lis 2010 ve 21:26  • Odpověz  •  To se mi líbí
@jajulin Já byla taky moc ráda, že to manžel nakonec stihnul, i když jsme byli domluvení, že bude v 1. době porodní a pak podle toho jak se bude cítit, původně vůbec nechtěl jít. Nakonec přišel na posledních 10 minut, ale hrozně pmě podporoval, držel ze ruku a zvládnul to! A byl rád :slight_smile: a já taky.
13. lis 2010 ve 21:27  • Odpověz  •  To se mi líbí
já se teda pořád koupu, ve vaně mám dost teplou vodu, ale rudá určitě nejsem. A taky si říkám, že když mám kolem břicha takové tukové zásoby, tak teď aspoň k něčemu jsou a ta teplá voda se k mimi tak moc nedostane jako kdybych byla úplně hubená :grinning:
13. lis 2010 ve 21:27  • Odpověz  •  To se mi líbí
@tajemna30 ted jsem zkousela hledat na googlu..naky holky pisou, ze teplota vody by mela byt jako teplota tela... takze napustit vanu a vytahnout teplomer :grinning: :grinning: :grinning:
13. lis 2010 ve 21:28  • Odpověz  •  To se mi líbí
@jajulin ju, ju tak to jsi mě uklidnila, moje tukové zásoby jsou taky značné :grinning:

@terrorkax jo jo tak s teploměrem :grinning: :grinning:
13. lis 2010 ve 21:30  • Odpověz  •  To se mi líbí
13. lis 2010 ve 21:31  • Odpověz  •  To se mi líbí
já se tedy spíš více sprchuju, vanu napouštím jen třeba 1x za týden :grinning:

@tajemna30 jj, k některé jsem koukala do alba, ale tuším , že to bylo opravdu v Angli
13. lis 2010 ve 21:33  • Odpověz  •  To se mi líbí
@terrorkax jo tam píšou, že teplota vody snižuje tlak, tak to bych si naopak tu horkou vodu měla v pozdějším stádiu těhotenství dopřávat, můj tlak se bohatě může snižovat
13. lis 2010 ve 21:33  • Odpověz  •  To se mi líbí
@tajemna30 myslím, že na každou porodnici jsou pozitivní i negativní ohlasy. A hodně to asi záleží i na tom, jak porod probíhal, jestli byly nebo nebyly komplikace. A hlavně to období v době porodu a po porodu je hrozně psychický náročné, hormony pracují jak o závod. A všechny brněnské porodnice jsou prý hodně dobré - co se týče vybavenosti i přístupu k rodičkám. Tak snad budeme obě spokojené :slight_smile:.
13. lis 2010 ve 21:35  • Odpověz  •  To se mi líbí
Jejda, tak teda nevím, moje voda má určitě víc než 38 stupňů. Vím to podle toho, že malá mimi se koupou ve vodě 37 stupňů a mně to na koupání toho malého tělíčka přišlo docela studené, když jsme používali krátce po porodu k naředění vody teploměr :slight_smile:. Tak to asi budu muset ubrat - radši.
13. lis 2010 ve 21:38  • Odpověz  •  To se mi líbí
holky, brebentilky ..já si jdu dát sprchu a zalehnout ..všem dobrou noc :wink:
13. lis 2010 ve 21:40  • Odpověz  •  To se mi líbí
Jdi na stranu:   Zruš
Tvůj příspěvek