• Přihlas se
  • Registrace nového člena
  • Získej PLUSPRO
  • Doporučujeme:  Beremese.cz Modrastrecha.cz
  • Přihlas se
  • Registrace nového člena
  • Získej PLUSPRO

Termín porodu červen/červenec 2013 :-)

29. května 2014 
taak holky a mám po ptákách...nikam nejedu, volal Davídek ať se ani neopovažuji zkusit jet do Znojma :slight_smile:) takže jen tady za barákem mám jeden objekt a pak domů :slight_smile:
@mercedesse to není žádná demence :slight_smile:) já si taky nepamatuju svoje číslo...teda soukromé ano, ale služební, které používám 50x častěji ne :grinning:
14. led 2013 v 10:40  • Odpověz  •  To se mi líbí (1)
@kotito pokud půjdeš na mateřskou a skončí ti a pak budeš mít dalšího prcka, tak pak nebudeš dostávat peníze na prvného prcka ale na druhého zase tak dlouho, jak si zvolíš
14. led 2013 v 10:41  • Odpověz  •  To se mi líbí
noo a je zajímavý ten strop...když bych si zvolila mateřskou na rok, tak mi stejně nedají víc jak 11.500,- měsíčně, takže dostanu jen půlku z toho nároku?
14. led 2013 v 10:43  • Odpověz  •  To se mi líbí
@lena.. 18tis. to není, je to že musíš mít zaměstnavatelem zaplaceno pojištění minimálně 270dní (cca 8měsíců) před nástupem na mateřskou v posledních 2letech a příjem dělal něco pod 15tis. čístého
14. led 2013 v 10:43  • Odpověz  •  To se mi líbí
@kajalka a ano, jde z mateřské jít na neschopenku a pak na druhou mateřskou, hodně holek to tak u nás v práci tak dělalo, pojištění se ti totiž bere za poslední 2roky co musíš mít a mateřská se ti do toho nepočítá, takže se ti počítá doba před mateřskou, což by jsi tedy měla odpracováno minimálně 270dní (8měsíců)
14. led 2013 v 10:46  • Odpověz  •  To se mi líbí
@gustinovi No vida, konečně někdo, kdo má problematiku v malíku :slight_smile: A musím mezi mateřskou a neschopenkou nastoupit do práce, nebo můžu jeden den ukončit mateřskou a hned druhej den zůstat doma "marodit"? A když se nepodaří hned, můžu pracovat třebas 3 měsíce a pak jít na neschopenku a zůstane mi ta dvouletá varianta?
14. led 2013 v 10:49  • Odpověz  •  To se mi líbí
14. led 2013 v 10:54  • Odpověz  •  To se mi líbí
Ahoj děvčata?Koukám jak se to tady rozjelo :slight_smile:
14. led 2013 v 10:57  • Odpověz  •  To se mi líbí
Ahojky holky :wink:
S tou druhou materskou. Vsechny co znam, tak mi tvrdi, ze kdyz meli hned druhy, tak museli autimaticky na 4roky! Ze si nejde vybrat..Akorat jedna ro ocurala a dali na chvilku materskou manzelovi a pak zase na sebe a ma normalne na 3roky.
Dneska vezmou prcka i ve 2letech do skolky? Premyslela jsem na jak dlouho pujdu. Jesle jsou tu pekne drahe a nevyplati se jit pracovat..
14. led 2013 v 11:04  • Odpověz  •  To se mi líbí
@kaijko to tak platilo....ale od novýho roku jsou nějaké změny :slight_smile:
14. led 2013 v 11:05  • Odpověz  •  To se mi líbí (1)
holky máte pro ty naše miláčky nějakou pokladničku? my máme žluté prasátko a už jsme ho teda vybrali a jdu vložit 4000 na účet :slight_smile:)
14. led 2013 v 11:06  • Odpověz  •  To se mi líbí (2)
@m_d Jako, ze zmena k lepsimu? To se ani neda verit :grinning: Prislo mi to jako nesmysl jak nam muzou diktovat na jak dlouho budeme doma..
Ja bych chtela treba po roce a pul do prace. Jak dela Jirik kr/dl, tak by se poataral a ja sla jen Ty jeho volne dny na odpo a vikendy volny. Udelal to z nas takhle barman a super. Jen najit tu vhodnou praci :grinning: Udelat si tam "praxi" a pak tam nastoupit. No myslenka je to super :grinning:
14. led 2013 v 11:10  • Odpověz  •  To se mi líbí (1)
@m_d Pokladnicku mame :grinning: V ni asi 3stovky :grinning: Hned jak jsem zjistila, ze cekame, tak jsem byla aktivni a za chvili jsem na ni zapomnela. Jak jsem prestala kourit, tak jsem si rekla, ze to co bych dala za cigarety, tak dam do kasicky...
14. led 2013 v 11:14  • Odpověz  •  To se mi líbí
@m_d U nás je pokladnička náš barák. Máme několik spořících produktů, kam cpeme veškerý přebytky, aby po nás jednou dítka nezdědili dluhy. Ideálně abysme pedčasně splatili hypošku a mohli jim šetřit třebas na studia. A jak už jsem psala, založíme každýmu třebas stavebko a tam ať prarodiče posílaj peníze místo nějakejch připitomělejch hraček, který se stejně budou co nevidět válet v koutě.
Máme kamarádku, se kterou jsme se bavili o hypotéce, protože taky stavěla. A říkala nám, že věděla odjakživa, že chce svůj dům a tak si od patnácti spořila a nikdy nic nevybrala a teď má barák a poloviční hypotéku než my. To nám spadla čelist. Nutně jsme oba museli přemýšlet, do čeho jsme cpali svoje vydělaný peníze..
14. led 2013 v 11:16  • Odpověz  •  To se mi líbí (1)
@kaijko ale nejsem si jistá :slight_smile:) tak mě neber vážně moc :grinning: jinak manžel nemá pěněženku na drobný a tím, že dnes je kovová i 50, tak to cpe vše do Elizabetčiný pokladničky :grinning: já samozřejmě tam dávám jen něco občas :slight_smile:)) s tou rodičovskou, my o tom včera mluvili a asi půjde na RD David, bude normálně chodit do práce. Já taky a vzhledem k naší práci se prostě budeme střídat v péči. Ale nevím ještě to musím namyslet :slight_smile:
14. led 2013 v 11:17  • Odpověz  •  To se mi líbí
@kajalka aaale tak lidi jsou různí. To tak nemůžeš brát. My bydlíme v podnájmu, protože než jsem si našla Davídka já, tak měl dluhů plnou zadnici. Exekutory apod...takže čekáme na čistej list nebo alespoň do doby, než nám někdo něco dá. Taky čekáme na smrt jeho bábi (je to hnusný, ale pro ni je to stejně vysvobození), ten byt je jeho ale ona tam má doživotní vejminek. Bohužel do domova jít nechce, ačkoliv si všichni myslíme, že by ji tam bylo líp. Za to neplatíme hypotéku, sice nájem jak kráva, ale byli jsme loni 3x na dovolené. Takže jsme viděli kus světa, měli jsme se dobře. K čemu bude kamarádce velkej barák, když v 70 letech v něm bude sedět a nebude mít na co vzpomínat. Vše má svoje výhody i nevýhody...Taky jen co dostaneme hypotéku, tak začneme stavět, protože chceme vlastní domeček se zahrádkou, takže nám veškerá legrace skončí. Sama jsem opatrná, mám životní pojištění, stavení spoření. Spořící účet a i když tam posílám jen minimum, tak vím, že to mám. Ta pokladnička je u nás spíš jen odložiště drobáčků, které teda ukládáme naší princezně.
14. led 2013 v 11:23  • Odpověz  •  To se mi líbí
@kaijko
@m_d jako změny v tom rodičáku k lepšímu? :slight_smile: to by bylo dobrý:slight_smile: My pokladničku nemáme, nemáme ještě téměř nic:grinning: a kaijko to má hezky vymyšlené:slight_smile: Ano ano o je teď také novinka, že mohou i 2 leté děti do školky, ale vůbec nemám představu jak to bude fungovat v praxi... upřímně si myslím, že p.řed. se tomu budou vyhýbat.. I když v Pze by nemuseli, tam asi jsou finance ve školkách dostatečné..:slight_smile:
14. led 2013 v 11:24  • Odpověz  •  To se mi líbí (1)
@m_d No vidíš, já bych na tom zas nechtěla být jako vy. Nikdy jsme s mužem nebyli na takový tý klasický dovolený u moře a vůbec mi to nechybí, podnikali jsme jiný věci a viděli jiný kousky světa za uplně jiný peníze. Pro nás je prioritou finanční jistota, protože už jsme na hodně případech viděli, jak končí finanční nezodpovědnost (chraň bůh, neříkám, že vy jste nezodpovědný) a hlavně abysme přivedli děti do nějakýho zázemí a nemuseli řešit bydlení, stěhování a hlavně stavbu, když oni budou malí, protože to je záhul jen na dva dospělý, natož ještě když jsou v tom dítka. I když neříkám, že jsem nikdy nesnila o válení u moře, i jsem přemýšlela, že za svoje stavebko si povyrazíme třebas 3 tejdny v Thajsku, ale teď je pro nás důležitější bydlení a stahnout hypotéku co nejdřív na co nejmenší částku.
14. led 2013 v 11:34  • Odpověz  •  To se mi líbí
@marcelka287 můj názor je ten, že je nebudou chtít vzít pokud nebudou umět už základní věci...která učitelka se tam s nima bude chtít "piplat" :-/ ať je to jak je to, ale ty ženský mají na starosti 20 dětí a to je dost práce :-/
14. led 2013 v 11:35  • Odpověz  •  To se mi líbí
@kajalka já nenapsala ani ťuk o tom, že jsme se váleli u moře :slight_smile: stavebko mám taky, spoření taky...jen prostě nemám ten barák, naspořený mám taky. Moje dítě už má spořící účet, kde má už dost peněz. Jediný co mi chybí je to zatížení tou hypotékou, že nemám barák, ale mám jen zaprděný byt se zaprděnou babkou....
14. led 2013 v 11:38  • Odpověz  •  To se mi líbí
@m_d A já zas, že vy jste se váleli :slight_smile: Prostě jen píšu, jak to máme u nás nastavený, že radši než 3 dovolený, tak kvalitní okna do baráku :slight_smile:
14. led 2013 v 11:41  • Odpověz  •  To se mi líbí
@kajalka
@m_d No tohle má prostě každý jinak, my bychom třeba taky rádi s manželem cestovali, ale prostě na to nejsou peníze. Ikdyž na druhou stranu myslím, že ušetříme dost peněz tím, že jsem nekuřáci a téměř nepijem alkohol a všem ostatním zbytečnostem se též vyhýbáme:slight_smile:Taky bychom rádi měli hypoteku co nejmenší, ale mimi se podařilo docela brzy, takže to tak taky nebude. Stavět snad začneme na jaře a pak v létě se narodí mimoušek.. Ano budeme to mít náročnější o tom žádná, ale jsme mladý a myslím, že teď si to můžeme dovolit.. Kdybychom měli čekat na to až přivedeme děti do nějaké jistoty a zázemí, tak to nebude nikdy, protože s hypotékou žádné zázemí ani jistotu podle mě nemáš..

JJ kdyby jen dvacet. Mě jich do třídy minulý rok v průměru chodilo 26 (dětí ve třídě je zapsaných většinou 28. A je pravda že na to, aby ve třídě byly 2 leté děti by museli být menší počty dětí ve třídě = pro školku méně peněz a nebo více učitelek nebo alespoň nějaká asistentka, ale na to zase peníze nejsou.. je to prostě pořád dokola...:slight_smile:
14. led 2013 v 11:43  • Odpověz  •  To se mi líbí
@kajalka no na poslední jsme se váleli a vyváleli si Elizabetku :grinning: i když taky jsme projeli půlku Itálie u toho :grinning:
@marcelka287 ano ano, každý to máme jinak. Já předpokládám, že my příští rok začneme :slight_smile: už to bude 6 let, co je Davča čistý, takže snad už to dobře dopadne :slight_smile: a máš pravdu, protože školky zrušily že je málo dětí. Pak se rozrodily 70. léta a najednou se do školky musíš hlásit už když jsi těhotná, nedává to smysl :-/

holky jedu do té práce ale nejdřív uložit te naší prcině ty peníze na účet :slight_smile:)) ty 4000 v drobných mi trhají rameno :grinning:
14. led 2013 v 11:51  • Odpověz  •  To se mi líbí (1)
@kajalka ano, můžete jak nastoupit hned na neschopenku tak můžete i 3měs. pracovat a až pak nastoupit na neschopenku, dokonce i kdyby vám v práci dali výpověď, tak do 5ti dní můžete nastoupit v ochranné lhůtě na neschopenku být tam až do mateřské
14. led 2013 v 11:51  • Odpověz  •  To se mi líbí
@marcelka287 Máš jistý splátky :grinning: Pro mě je hypoška lepší řešení než třebas drahej nájem. Za celej barák budem platit tolik, co v nejbližším větším městě za nájem. Hlavně to vrážíš do svýho. A musíš mít finanční rezervy, když se cokoliv podělá v baráku, nebo někdo přijde o práci. Ale je to jistota vlastního bydlení.
Držím vám s barákem palce, i @m_d , není to brnkačka, chtěli jsme co nejvíc ušetřit, tak jsme tam dřeli oba od nevidím do nevidím, jinak se holt za práci musí platit cizím. Hlavně to dost hodně prověří vztahy v rodině :grinning: Nechtěla bych mít do stavby mimino, nám to naštěstí vyšlo dobře.
14. led 2013 v 11:51  • Odpověz  •  To se mi líbí
@m_d Hlavně se nestavuj někde ve výprodejích, to je mor :grinning:
14. led 2013 v 11:52  • Odpověz  •  To se mi líbí (2)
@m_d Budu držet palce aby to dopadlo dobře;) jj J to blázinec s těma školkama:slight_smile: my jsme teď kvůli velkému zájmu zvětšovaly školku o další 4 třídy, takže už jich budeme mít 12.. Taková velkovýrobna:grinning:
Jeď hlavně opatrně!! U nás už je fakt dost sněhu a pořád sněží.
14. led 2013 v 11:53  • Odpověz  •  To se mi líbí
@gustinovi Tak moc děkuju! Konečně nějaký povzbudivý zprávy.
@m_d mateřská na rok nejde zvolit, jen 2-3-4 kdyby jste ji sama ukončila. Ale při mateřské můžete pracovat, takže můžete klidně od 1. roku nastoupit do práce a brát jak mateřskou tak i výplatu
@marcelka287 Nechápu, proč se před pár lety školky houfně rušily, to těm nahoře nedošlo, že se budou rodit děti silnějším ročníkům? Myslej hlavou, fakt.
14. led 2013 v 11:54  • Odpověz  •  To se mi líbí (2)
Jdi na stranu:   Zruš
Tvůj příspěvek