• Přihlas se
  • Registrace nového člena
  • Získej PLUSPRO
  • Doporučujeme: Beremese.czModrastrecha.cz
  • Přihlas se
  • Registrace nového člena
  • Získej PLUSPRO

Termín porodu červen/červenec 2013 :-)

29. května 2014 
@kaijko v případě, že má prac. smlouvu která skončí běhěm mateřské, tak 1. dítě bude mít na 3roky a 2. dítě bude mítna 4roky. Když se takto přechází, tak musí být platná prac. smlouva, takže kamarádky musely být u druhého dítěte bez smlouvy, buď jim ji vypověděl zaměstnavatel, nebo se firma zrušila apos.
14. led 2013 v 11:56  • Odpověz  • To se mi líbí
@kajalka :grinning: tak to určitě je lepší že to dáváš do svého a samozřejmě rezervy jsou jasné... Ale stejně nikdy nevíš.. I když my máme docela velkou rezervu.. Ale prostě stát se může cokoliv.. Ale na tokové věci se nesmí myslet, protože to by člověk nikdy nic neměl:slight_smile:
14. led 2013 v 11:56  • Odpověz  • To se mi líbí (1)
@kaijko a nebo ještě že měli smlouvu na dobu určitou a ta jim uběhla už u 1. dítěte
14. led 2013 v 11:57  • Odpověz  • To se mi líbí
@gustinovi Ty jo.. tak to je pěkně na prd.. Takhle to mám přesně já, že mi smlouva skončí u 1. dítěte
14. led 2013 v 11:58  • Odpověz  • To se mi líbí
@gustinovi a jde to udělat nějak jinak? Aby ta žena mohla jít na 3 roky na mateřskou nebo na 2.. Nějaký fígl?:slight_smile:
14. led 2013 ve 12:03  • Odpověz  • To se mi líbí
@marcelka287 jo, pokud manžel pracuje, tak napsat na rodičák manžela alespoň na pár dní a pak se zase vyměnit
14. led 2013 ve 12:14  • Odpověz  • To se mi líbí
A co dneska vaříte? Já se vrhla na bramboračku, vrazila jsem do ní mražený houby od babičky,ale nevím, jestli mi to ovoněj jako třebas sušený. Budu se muset po sušenejch ještě mrknout.
14. led 2013 ve 12:24  • Odpověz  • To se mi líbí
Holky, jak vnímáte podložky pro monitorování dechu? Budete kupovat -nebudete? Díky, Petra
14. led 2013 ve 12:42  • Odpověz  • To se mi líbí
@kajalka já dneska jedla od včera špagety zapečené se špenátem a sýrem
@petra197 kupovat ho nebudu, ale asi mi ho půjčí kamarádka, říkala že jí několikrát zazněl monitor, ale když doběhla, tak vše ok.. takže těžko říct, jestli jsou poruchové a nebo opravdu zvoní když dítě nedýchá a ten hluk to dítě probudí, tak se nadechne
14. led 2013 ve 12:56  • Odpověz  • To se mi líbí
jsem zpět...to byla jízda :grinning: cesta kterou normálně zvládnu za 10 minut jsem jela cca 30 :grinning: peníze vložený :slight_smile:)) a žádné výprodeje se nekonaly :slight_smile:)) na to slouží tatínkova peněženka, ne maminčina :grinning:
@gustinovi dík za odpověď...myslela jsem, že jde, ale nejde :slight_smile:) u nás bude na RD asi manžel a já po MD nastupuji asi do práce :slight_smile:) no ještě uvidíme :slight_smile:)
@petra197 kupovat nebudu, půjčím si od kamarádky :slight_smile: ale proč ne...chceme zkusit mít malou od malička v jejím pokojíčku, takže to určitě ocením :slight_smile:
@marcelka287 ano prostě v této republice se nemyslí mozkem :grinning: zrušíme školky, aby pak nebyly :grinning:
@kajalka já nevím co budu vařit :-/ doma nic není a hlavně mě ani nic nenapadá, ale ta bramboračka není špatnej nápad :slight_smile:)
14. led 2013 ve 13:09  • Odpověz  • To se mi líbí
@m_d to je dobře, že to tak trvalo, alespoň to svědčí o tom, že jsi jela pomalu, nebo ne?:grinning: Já mám chuť spíš na bramborový salát než na bramboračku:grinning:
14. led 2013 ve 13:11  • Odpověz  • To se mi líbí
@marcelka287 jéé bramborový salát...chmm :slight_smile:) ne to jsem moc líná ho tvořit :grinning: ale já začínám být omáčková :-/ takže to vidím na rajskou k tomu zbytku sekané :slight_smile:)) a tu bramboračku..ale akorát jsem vlezla do špíze a není ani jedna brambora. Musíme počkat na tatínka :slight_smile:
14. led 2013 ve 13:15  • Odpověz  • To se mi líbí
@m_d Já už jí mám v sobě a jak je jí tam dobře! :grinning: Nejhorší je, že mě prostě nebaví vařit jen pro dva. Je mi líto času i nádobí. A docházej mi už invence na jídla, co se daj uvařit jen v jednom hrnci. A dala bych si buchtičky se šodó!
14. led 2013 ve 13:18  • Odpověz  • To se mi líbí
@m_d No to já taky.. Mám hojen jednou za rok na Vánoce:grinning: musím ho zavést do jídelníčku častěji:slight_smile: Mňam, rajskou jsme měli nedávno, výborná, tu miluju:slight_smile: Já jsem mezitím cos byla pryč vytřela doma a vytřela společnou chodbu.. Manžílek pořád chrní...:slight_smile:
14. led 2013 ve 13:19  • Odpověz  • To se mi líbí
@marcelka287 pilná jako včelka :slight_smile: já se chystám na praní prádla :slight_smile: a vzhledem k tomu dnešnímu skoro nic nedělání se večer bude žehlit :slight_smile:)
@kajalka joo taky miluju vaření v jednom hrnci :grinning: a buchtičky s krémem ne...:slight_smile: jsem zastáncem buď buchet nebo pudinku a ne obojí dohromady, ale stejné to mám i se segedynem :grinning: buď vepro-knedlo-zelo nebo guláš :slight_smile:)) a ne míchat dvě vynikající jídla dohromady :slight_smile:))) jinak mě moc baví vařit, jen mě nebaví vymýšlet co :slight_smile:))
14. led 2013 ve 13:22  • Odpověz  • To se mi líbí
@m_d prát bych měla taky:slight_smile:

Mě vaření fakt nebaví:slight_smile:

Jak jsme se bavili o těch školkách, tak jsem teď mrkla na net a jedna paní ředitelka psala, že přijmout dítě pod 3 roky je jen na rozhodnutí ředitelky.. Tak nevim, jak to je teda přesně napsáno v zákoně..
14. led 2013 ve 13:24  • Odpověz  • To se mi líbí
vrrr tchýně a uzený ..... holky jedu na nákup sama, ta naše hvězda zase má nějaký problém a Davča to musí jet řešit...
@marcelka287 no prosím a když ředitelka řekne ne, tak smůla.... a mě ale i zaráží, že v dnešní době školky zavírají v 16:00 někdy v 17:00...proč to není uzpůsobeno trošku? chápu, že tam nemůžou být od 6 do 19:00 každý den, ale přeci je tolik učitelů a vůbec celkově tolik lidí bez práce, že by přece mohli to nějak vymyslet? I když dám dítě do školky, tak jsem v pasti, pokud ho nebude mít, kdo vyzvedávat :-/
14. led 2013 ve 13:38  • Odpověz  • To se mi líbí
tak já monitor určo chci, když čekáme toho kluka, syndrom náhléko úmrtí je většinou u kluků, takže bez něj určitě ani ránu, no a budu si kupovat od kamarádky, vím že je po jednom dítěti a teď končila záruka, tak si nechala čerstvě udělat test u exasoftu, takže vím že je ok a chce po mě jen 450,- takže skoro zadara
14. led 2013 ve 13:39  • Odpověz  • To se mi líbí
@marcelka287 starší děti mají přednost
14. led 2013 ve 13:46  • Odpověz  • To se mi líbí
@m_d njn ale to je přesně o tom, co říkám, to znamená víc učitelů ve školce a to znamená, že by se muselo zvýšit financování školek.. S tím časem je to pravda. Naše se zavírá v 5 a na vesnicích kolem i ve 4 hodiny. Hold to není tak jednoduché jak vypadá..
@gustinovi myslíš v těch školkách? Já jsem ještě nový zákon nebo vyhlášku nebo "to něco" kde je napsáno že mohou děti od 2 let do školky neviděla. Ale co vím, tak jediní kdo má přednost jsou děti předškolního věku = takže ti, co za rok půjdou školy, tak ty musí každá ředitelka vzít.
14. led 2013 ve 14:12  • Odpověz  • To se mi líbí
@gustinovi jeste uvidim jestli pujdu na 3D :slight_smile: porad vaham :slight_smile:
14. led 2013 ve 14:22  • Odpověz  • To se mi líbí
taak už jsem i z nákupu doma...koupila jsem si na chuť dva croasanty...jen co vylezlu z lidlu vyskočí manžel z auta a jeden mi hned snědl...mrška!!! :grinning:
@marcelka287 prostě v tomto státě levá ruka neví co dělá pravá :sunglasses:
14. led 2013 ve 14:29  • Odpověz  • To se mi líbí
holky nakupujete v akcích? Nemyslím tím, že teď mají cukr v akci za 18 korun, tak ho koupím i když ho nepotřebuju. Ale spíš jako že...potřebuji olej a vím, že v hypernově mají olej např. za 29 korun, tak pro něj jedem :slight_smile: takže i když chodíme do Tesca, tak se stavíme v Hypošce pro ten olej a nekoupím ho v Tescu za 34,-.....jen to prosím berte obrazně :grinning:
14. led 2013 ve 14:33  • Odpověz  • To se mi líbí
@m_d Hezky si to pojmenovala:slight_smile: A ano, my v akcích nakupujeme:slight_smile: proč by ne?:slight_smile:

Holky a tady Vám posílám odkaz tady na koníka, třeba Vám to ohledně výbavičky k něčemu bude:slight_smile: Mě to docela pomohlo:slight_smile: Jen jsem docela dost věcí vyškrtala:slight_smile:
http://www.modrykonik.cz/diskuse/zakladni-vybavicka/vybavicka-pro-novorozence-ceho-je-moc-a-ceho-malo/?collapse=true&page=last&post=last
14. led 2013 ve 14:44  • Odpověz  • To se mi líbí
Sem poslala konec diskuze:grinning: no nevadí, vy si ten začátek najdete že:slight_smile: Tam se nerozepisují jako my tady:grinning:
14. led 2013 ve 14:46  • Odpověz  • To se mi líbí (2)
@m_d ja nakupuji v akcich :slight_smile: pro cukr jsme byli vcera ,ale pri jednom ,delali jsme vikendovy velky nakup ...
jinak taky obcas zajedu pri jednom nekam jinam ,kdyz maji dobou akci na neco
14. led 2013 ve 14:46  • Odpověz  • To se mi líbí (1)
@marcelka287 už to mám uložené ve wordu a vytisknu a vymažu nebo připíšu, co si myslím já :slight_smile:) děkuji, dobrý tip :slight_smile:
14. led 2013 ve 14:49  • Odpověz  • To se mi líbí (1)
@lucyda jj my po manželově výplatě, nebo když mu dojde mléko vyrazíme do Brna na nákup a to teda objezdíme snad všechny markety :slight_smile:) je fakt že máme oba služební auta...takže neřešíme benzín, naftu, ani nic podobného...
14. led 2013 ve 14:52  • Odpověz  • To se mi líbí
@m_d My taky nakupujeme v akcích, ale jen někdy, když okolo projdeme. Když jsem chodila do práce, tak při ranní kávě jsme sjížděli s holkama letáky. Hlavně na drogerku, měli jsme vedle Rossmana a někdy se to opravdu vyplatilo koupit něco do zásob, jak jsem doma, tak to moc nesleduji, ale musíme se s přítelem "naučit nakupovat" Utratíme za jídlo neuvěřitelný peníze...
14. led 2013 v 15:09  • Odpověz  • To se mi líbí
@kaijko noo když si člověk neužije jídlo, tak co jinýho :slight_smile:) Jinak já se to snažila jeden měsíc počítat, když jsem vypustila všechny restaurace (fast foody, ale i opravdové restaurace), tak jsme utratili 4.000,-...nevím jestli je to moc, nebo málo :-/ asi hodně :grinning: ale je fakt že šunku pod 90% bych nekoupila, takže asi proto....
14. led 2013 v 15:11  • Odpověz  • To se mi líbí (1)
Jdi na stranu:   Zruš
Tvůj příspěvek