• Přihlas se
  • Registrace nového člena
  • Získej PLUSPRO
  • Doporučujeme: Beremese.czModrastrecha.cz
  • Přihlas se
  • Registrace nového člena
  • Získej PLUSPRO

Termín porodu červen/červenec 2013 :-)

29. května 2014 
Hoooolky tatka nakupoval. Jen co budeme doma vse nafotiiiǐ :slight_smile:
15. led 2013 ve 14:28  • Odpověz  •  To se mi líbí (2)
Tak jsem vás letem světem dočetla, teda nakecáte toho hafo :grinning:

My budeme mít kočár po prvním, máme Cam Cortinu tříkolku. @kotito zelenošedou :grinning: Akorát mě na něm vadí, že hluboká korba tam nedrží pevně, je to takovej kostitřas. Ale suprově se skládá a sporťák je velikej, tak se tam dítko vejde dlouho. Přemýšlela jsem o novém, ale tento bych prodala tak za 4 000,- , tak na to kašlu. Zas tak hroznej není.

Jinak zatím chodím do práce, ale mám je poloviční úvazek, protože Tomíka nevzali do státní školky a kdybych ho dala do soukromé na celý týden celodenně, tak se nedoplatím. Tak chodí jen na dvě dopolka týdně a já se střídám s manžou a chodím ty zbylé dny na odpoledne.

Holky, taky pořád něco jíte? Mě připadá, že jen jím nebo bych spala. U Tomíka jsem přibrala 19 kg, tak mám docela strach, aby to nebylo stejné i teď. :unamused:
15. led 2013 ve 14:50  • Odpověz  •  To se mi líbí
holky...tak jsem v háji..mám špatný výsledky tripple :frowning2: ve čt jdu na plodovku..asi mi hrábne..bojim se o malý..snad to bude OK
15. led 2013 ve 14:51  • Odpověz  •  To se mi líbí
@lena.. neboj se určitě to bude dobré! m_d taky strašili výsledkama a čeká zdravou holčičku .
Budeme všechny držet pěsti!!
15. led 2013 ve 14:53  • Odpověz  •  To se mi líbí
holky jak je to s porodným? Ten čtvrtletní příjem se mi bude počítat PN, ne?
Pokud jo vychází mi to, že bych ho měla dostat

Máte nárok na porodné? – Kalkulačka
Porodné je jednorázová dávka, kterou stát přišpívá rodinám s nízkými příjmy na náklady spojené s narozením výhradně prvního potomka, případně prvních potomků-vícerčat. Nárok na porodné mají rodiny, jejichž průměrný čistý příjem byl v kalendářním čtvrtletí předcházejícím čtvrtletí, ve kterém se dítě či děti narodily, nižší než 2,4násobek životního minima.
Porodné se vyplácí jen při prvním porodu. Na porodné má nárok matka, v případě její smrti otec dítěte, ale také osoba, která převzala dítě mladší jednoho roku do trvalé péče nahrazující péči rodičů.
Porodné činí 13 000 Kč, pokud se vám narodila vícerčata, jeho výše je stanovena na 19 500 Kč.
15. led 2013 ve 14:55  • Odpověz  •  To se mi líbí
@kotito pokud se do toho vlezete a já myslím, že ano, tak na něj máte nárok :slight_smile:
15. led 2013 v 15:18  • Odpověz  •  To se mi líbí (1)
@lena.. neboj, nebolí to :slight_smile: a to riziko potratu je vážně nízké...musíš pak hodně odpočívat :slight_smile:
15. led 2013 v 15:19  • Odpověz  •  To se mi líbí
@kotito
@m_d holky díky...bojim se spíš těch výsledků..bolest přežiju..tak až něco budu vědět,tak se vám zas ozvu..zatim se tu mějte krásně :grinning:
15. led 2013 v 15:25  • Odpověz  •  To se mi líbí (1)
@lena.. budu držet palečky ať je vše OK, kam jdeš? Na Novohradskou k Čutkům?

@kotito tak porodný neporadim, tak nějak tušim kolik by měl být asi měsíční příjem, ale já dostala porodný už na první dítě tak to nesleduju.
15. led 2013 v 15:28  • Odpověz  •  To se mi líbí
@lena.. ty taky a věř že i výsledky budou v pohodě :slight_smile:
15. led 2013 v 15:28  • Odpověz  •  To se mi líbí
@kratoska jj jsem se hned objednala na čt ráno k Čutkovi..aspoň to budem vědět co nejdřív to jde.. :frowning2:
15. led 2013 v 15:35  • Odpověz  •  To se mi líbí
oni tam jsou šikovný, budu držet palce, ale stejně neboj, ten trippl test často vyjde falešně,
15. led 2013 v 15:37  • Odpověz  •  To se mi líbí
@lena.. neboj pry to vyjde casto falesne negativne ,drzim moc place ,at to dopadne dobre !!!!!! ja jdu na trippl testy zitra ....
15. led 2013 v 16:02  • Odpověz  •  To se mi líbí
@lena.. opatruj se a držím pěsti už teď
15. led 2013 v 16:10  • Odpověz  •  To se mi líbí
@m_d koukám taťulda se pěkně rozšoupl :wink:
Jo beruško být váma o tom nábytku popřemýšlím...včera jsme byli u té kámošky co ho má a říkala, že už nikdy. šuplíky musela slepovat a i když je celé přeskládá drhnou. A nemá to nijak zatížené. v jednom plenky v dalším odsávačku a chůvičky a dál jsem to nezkoumala, olištování nebo podýhování se odprýskává, používají to 14 měsíců. Má komplet všechno. nejhůř na tom teda je komoda na přebalování a skříň. Postýlka je na tom asi nejlíp.
15. led 2013 v 16:18  • Odpověz  •  To se mi líbí
Tak jsem vás dočetla, ale je to fuška
@berev prosím že neblázni, s mimčme normálně nakoupíš, zas takovej záhul to není. A třeba můj Mišák se narodil 56cm dlouhej, takže jsme šli za chvilku po porodu hned do 62. Určitě bych moc dopředu nenakupovala, je to zbytečný. Fakt je to u každýho jiný.
15. led 2013 v 16:37  • Odpověz  •  To se mi líbí
@lena.. neboj, bude to v pohodě, vychází to špatně hodně holkám. Ale je mi jasný, že máš strach. Já už jsem vyděšená ze zítřka. Jdu na odběry a na utz. Měla jsem sice NT negativní, ale vyšší to Hcg, takže mě taky čekaj trošku nervíky, jestli se to srovnalo.
15. led 2013 v 16:38  • Odpověz  •  To se mi líbí
@kotito porodný už jde bohužel mimo mě, dostala jsem na první a to jen proto, že to ještě nebylo omezený příjmem. :wink:
15. led 2013 v 16:39  • Odpověz  •  To se mi líbí
@mercedesse i tobě budu držet pěsti. Hned nám dej vědět. Budeš vědět výsledky už zítra, ne?
15. led 2013 v 16:39  • Odpověz  •  To se mi líbí
My se právě vrátili z očkování proti encefalitidě, na přeočko jdeme za měsíc a půl a s tím snad dostane i proti žloutence. víc toho asi zatím očkovat nebudem, tohle mi doporučil než půjdeme do školky. Sice si Míša trošku poplakal, ale po injekci už to bylo dobrý. On teď dělá vždycky scény už když tam zaparkuju.
15. led 2013 v 16:40  • Odpověz  •  To se mi líbí
@kotito výsledky asi vědět nebudu, doufám, že na utz bude vše ok, když jsem byla teď pořád nemocná. Doufám, že budu vědět tak do týdne, jak na tom jsme. I tak se zblázním.
15. led 2013 v 16:41  • Odpověz  •  To se mi líbí
Letím si umejt vlasy a oholit se, to zas bude jak když někdo oškubal medvěda. :sweat_smile: Ať jsem zítra fešanda. Pak musím ještě zabalit miláčkovi tašku, odjíždí na dva dny do Německa. Zase mu to vyšlo na utz, doufám, že příště ten velkej stihne.
15. led 2013 v 16:42  • Odpověz  •  To se mi líbí (1)
@mercedesse týden je dlouhá doba :unamused: ale při ultrazvuku tě uklidní, neboj :wink:
15. led 2013 v 16:43  • Odpověz  •  To se mi líbí
@mercedesse :grinning: oškubat medvěda :grinning:
15. led 2013 v 16:43  • Odpověz  •  To se mi líbí (1)
@kotito no, mě se totiž přes zimu moc holit nechce, takže to pak stojí za to. Stejně nosím jen kalhoty. Hlavně jak jsem tmavovlasá a mám vlasů fakt hodně a silnejch, tak to samý je i jinde. :sweat_smile:
15. led 2013 v 16:45  • Odpověz  •  To se mi líbí (3)
@mercedesse taky se mi holit moc nechce. Včera jsem se snažila pořešit spodek, ale docela bezúspěšně...ani nechci vidět jak to tam vypadá. Bříško jsem měla i před těhu, ale to šlo zamáčknout, abych viděla a teď podle zrcátka...no mazec...snad se to za těch 6 měsíců naučím, abych neměla při porodu ostudu :sunglasses:
15. led 2013 v 16:49  • Odpověz  •  To se mi líbí (1)
@kotito tak to mi dělalo problémy až ke konci, i když teď uvidím, bříško je vetší než u prvního. Taky občas tekla i krev. Já škubu nohy a podpaží epilátorem, spodek ne, to bych nedala. I tak se mi to toho trýznění moc nechce.
15. led 2013 v 17:05  • Odpověz  •  To se mi líbí
@mercedesse Taky se chystám "škubat mědvěda" :grinning: Ale jsem líná, když nosím jen kalhoty... Bříško naštěstí vůbec nepřekáží, ale neumím si představit, jak to bude potom... Asi zkusím najít nějaké zrcátko a zkusím to jako @kotito :grinning:
15. led 2013 v 17:31  • Odpověz  •  To se mi líbí (1)
@kaijko Prdelko při hledání kočárku jsem narazila na neonato...už dlouho vím, že korbičky pasují na podvozky cam, ale teď udělali úplně stejný jako je Dinamico. Neonato je jakoby sourozenec Camu. Každopádně neonato má podlemě víc vytuňené korbičky....jmenuje se Neonato Neosport dej si do vyhledávače obrázky...je jich hafo.
Nebo mrkni na origo stránky wéwéwé.neonato.it/es/prodotti/limited-edition/
15. led 2013 v 17:34  • Odpověz  •  To se mi líbí
@eliska_z to nevím jaký budeš mít u partnera úspěch. Já to Vojtíkovi ukazovala a jen se uchychtl a prej pěkný...takže to je hrůza :grinning:
15. led 2013 v 17:36  • Odpověz  •  To se mi líbí (1)
Jdi na stranu:   Zruš
Tvůj příspěvek