• Přihlas se
  • Registrace nového člena
  • Získej PLUSPRO
  • Doporučujeme:  Beremese.cz Modrastrecha.cz
  • Přihlas se
  • Registrace nového člena
  • Získej PLUSPRO

Termín porodu červen/červenec 2013 :-)

29. května 2014 
@m_d Ježíš, to je super :slight_smile: Takový jsem měla ještě na začátku gymplu, ale rozpadl se mi :frowning2: Jen to bylo nepraktické, když jsem chtěla na záchod. :slight_smile:
16. led 2013 ve 23:03  • Odpověz  •  To se mi líbí
@eliska_z to je :slight_smile: ale rychle jsem si zvykla :slight_smile:)
16. led 2013 ve 23:03  • Odpověz  •  To se mi líbí (1)
@kotito to netlačí a hlavně ty záda jsou v teple :slight_smile: protože já jsem ve spánku divoká :slight_smile:))
16. led 2013 ve 23:05  • Odpověz  •  To se mi líbí (1)
@kotito Máme to v rodině takže nám to přijde normální :slight_smile: Tátovi už několikrát tvrdili, že je mrtvý, když šel darovat krev. Tak musel dřepovat, aby něco naměřili. Já se taky snažím před každým oznámeným měřením mít trochu víc fyzické aktivity. Třeba doběhnout na kontrolu naposlední chvíli, odběhnout na záchod zadřepovat, nebo se alespoň několikrát posadit a vstát či rychleji jít...
16. led 2013 ve 23:05  • Odpověz  •  To se mi líbí
@eliska_z rozhodně je lepší mít tlak nízký než vysoký
16. led 2013 ve 23:07  • Odpověz  •  To se mi líbí
@m_d To věřím, taky jsem si na to zvykla. Nic pohodlnějšího jsem od té doby neměla. Pyžma nenosím vůbec, košile také ne, jen co nejvolnější trička. Takže zima na záchodě je asi srovnatelná s tím, kdybych si měla tohle sundat :slight_smile:
16. led 2013 ve 23:07  • Odpověz  •  To se mi líbí (2)
@kotito Taky si myslím. Alespoň mám kam stoupat :grinning:
16. led 2013 ve 23:07  • Odpověz  •  To se mi líbí
@m_d U toho koukání mám ale hroznu chuť něco jíst. Takže když došly mandarinky, rajčata a papriky, tak jsem teď dochroupala tabulku čokolády...
16. led 2013 ve 23:09  • Odpověz  •  To se mi líbí (1)
@eliska_z závidím čokoládu :-/ mě je z ní taaak hrozně blbě :-/ a citrusy taky nemůžu ani cítit :-/ ale snědla jsem jogurt, co byl do 18. abychom ho nevyhazovali, kedlub, a celou misku cherry rajcat :slight_smile:) a furt bych jedla :slight_smile:))
16. led 2013 ve 23:12  • Odpověz  •  To se mi líbí (1)
@m_d film super. a všimla sis jak začali na nově odpočítávat čas reklamy? že než začne ukáže se v rožku čas kdy zase pojede film.ted máme 7 minut...tak jdu do sprchy
16. led 2013 ve 23:13  • Odpověz  •  To se mi líbí
@kotito utíkej a jj všimla :slight_smile:) potěšili :slight_smile:
16. led 2013 ve 23:16  • Odpověz  •  To se mi líbí
@m_d Já zatím můžu jíst cokoli, což ale taky není výhra. Občas mám pocit, že nejím, ale žeru... :grinning: Cherry rajčátka musím dokoupit, ty mi chybí asi nejvíc :slight_smile:
16. led 2013 ve 23:25  • Odpověz  •  To se mi líbí (1)
@eliska_z každý večer si je dám, ale leze to do peněz :-/
16. led 2013 ve 23:28  • Odpověz  •  To se mi líbí (1)
už mi došel vojtík sprší se a půjdem koukat do pelíšku.dneska bude masáž nožiček :grinning:
16. led 2013 ve 23:29  • Odpověz  •  To se mi líbí
@kotito juuu :slight_smile:) tak dobrou noc, já to asi taky zabalím, kraken chráápe, tak ja taky zalehnu :slight_smile:
16. led 2013 ve 23:31  • Odpověz  •  To se mi líbí (1)
@m_d doboru noc a krásné sny vám všem tam :wink:
16. led 2013 ve 23:32  • Odpověz  •  To se mi líbí
@eliska_z dobrou noc :wink:
16. led 2013 ve 23:33  • Odpověz  •  To se mi líbí
@kotito děkujeme, dnes jen ve třech :slight_smile:))
16. led 2013 ve 23:33  • Odpověz  •  To se mi líbí
holky vypínám, dobrooou :slight_smile:
16. led 2013 ve 23:34  • Odpověz  •  To se mi líbí
@kotito @m_d Dobrou děvčata, my taky teď dokoukali a půjdeme spinkat :slight_smile:
16. led 2013 ve 23:47  • Odpověz  •  To se mi líbí
dobré ránko :slight_smile:
17. led 2013 v 08:40  • Odpověz  •  To se mi líbí
Když si to tady tak čtu, holky vy vydržítebýt tak dlouho vzhůru?? Mě příjde, že furt spím, jsem pořád unavená, sice ne tak jak ve druhým měsíci, ale příjdu z práce, něco polítám, hodím sprchu a u zpráv už usínám v obýváku na gauči :frowning2: Jsem zvědavá, kdy mě tohle přejde ...
17. led 2013 v 09:30  • Odpověz  •  To se mi líbí
Ahojky, taky čučím jakou máte večer výdrž. Já kdybych mohla, tak usínám tak v šest.
17. led 2013 v 09:58  • Odpověz  •  To se mi líbí
Já usínám tak kolem 1hodiny a vzhůru jsem kolem 7-8hodiny. Nemůžu se předělat...chodila jsem pozdě z práce a pak zase brzy do ní :frowning2:
17. led 2013 v 10:04  • Odpověz  •  To se mi líbí
Dobré ráno, holky, tak už mám lásku na cestě zpátky, ve čtyři by tu mohl být. Já už se nemůžu dočkat. :dizzy_face:
17. led 2013 v 10:11  • Odpověz  •  To se mi líbí (3)
@mercedesse ten můj taky :slight_smile: už se na něj těším jak malá. Dnes přijede i mamka :slight_smile: tak musím trochu uklidit :slight_smile:)
17. led 2013 v 10:50  • Odpověz  •  To se mi líbí (1)
jinak od 7 jsem vzhuru a byla jsem na kontrole v Hodoníne a je to už zamnou, už nic endělám :slight_smile:))
17. led 2013 v 10:51  • Odpověz  •  To se mi líbí (1)
Tak jsem před nějakou dobou slíbila, že až najdu na Netu něco kloudného o výbavičce, tak to sem vložím :slight_smile: Jelikož jsem těhotná poprvé, tak to docela řeším, nechci kupovat zbytečnosti, i když mi to sem tam asi ujede, protože těch krásných věcí je tolik.... Tady je co jsem našla...

....Malé děti téměř nic nezničí, takže oblečení stačí dobře vyprat a je stále jako nové. Do novorozeneckého oblečení nemá tedy smysl příliš investovat. Stačí dvě tři hezké věci k paní doktorce, na procházku nebo na návštěvu. Nekupujte před porodem příliš mnoho věcí ve velikosti 50-56. Miminko je vezme párkrát a rychle z nich vyroste. Když bude něco chybět, postupně dokoupíte.

Základní výbava oblečení pro miminko narozené v létě:
4-6 dupaček (alespoň dvoje bez nohaviček)
7-10 bodiček nebo košilek (alespoň troje s krátkým rukávkem)
2 čepičky
3 overaly
4 kabátky, svetříky, mikiny
4 ponožky

Výbava potřebná pro spánek miminka:
postýlka s nastavitelnou matrací (+ mantinel a nebesa s držákem)
přikrývka s tenkým polštářkem, dečka
3 povlečení na přikrývku a polštářek
2-3 prostěradla
pytel na spaní nebo teplejší overal
rychlozavinovačka
chůvička pro dálkový poslech + monitor dechu
dudlík s krabičkou a klipem na připnutí

Hygienické potřeby a pomůcky:
přebalovací podložka nebo kompletní přebalovací pultík
bavlněné pleny (cca 10 ks), pokud je nechcete používat na přebalování
jednorázové papírové pleny (cca 8 - 10 ks na den)
čistící hygienické ubrousky
vatové tyčinky (nejlépe anatomicky tvarované)
teploměr do vody
digitální teploměr
koupací kyblík nebo vanička (+ lehátko)
osušky (cca 3 ks)
kartáček na vlásky
nůžky na nehty
nosní odsávačka
ošetřující a kosmetické přípravky značky, kterou preferujete, a to k prevenci před opruzeninami, přípravek na ošetření pupíčku, dětský prací prášek, pěnu do koupele, tělové mléko nebo dětský olejíček, krém na obličej

Přeprava miminek:
kočárek + taška, pláštěnka a v létě síťka proti hmyzu
deka do kočárku (na zimu fusak)
autosedačka (fusak do autosedačky)

Pomůcky pro umělou stravu dítěte:
bryndáčky
lahvičky - velké i malé
kartáč na mytí lahví, sterilizátor, ...

Pomůcky maminkám:
kojící podprsenka
tampony do podprsenky a přípravek k ošetření poraněných bradavek
noční košilka určená pro kojící ženy
17. led 2013 v 10:52  • Odpověz  •  To se mi líbí (3)
@kaaaczenka7 děkuji :slight_smile: myslím že marcelka nebo mercedeska sem dávala odkaz na jinou debatu, kde to bylo podobné :slight_smile: já už to mám vytisklé, dopsané věci co myslím, že potřebujeme my a naopak co nechci používat :slight_smile:
17. led 2013 v 10:57  • Odpověz  •  To se mi líbí (2)
@m_d takže jsi práce neschopná?
17. led 2013 v 10:58  • Odpověz  •  To se mi líbí
Jdi na stranu:   Zruš
Tvůj příspěvek