Termín porodu červen/červenec 2013 🙂

Tak, jsem zvědavá, kolik z nás už ví, že bude rodit v tomto termínu? 🙂
m_d
7. pro 2012
@xmalij děkuji za vyjádření 🙂 já teda nesnesu už tak horkou vodu jako dřív 🙂) víření vody jsem zatím neměla kde zkoušet 🙂) ale může to být zajímavé 😃
marcelka287
7. pro 2012
@rozalenka tak to je super, vždycky jsem měla pocit, že papírovky prostě děti nestudí a oni nemají potřebu se pak učit chodit na wc, takže děkuji, že jste mě vyvedla z omylu🙂
@mercedesse Máte pravdu, že je teď spousta věcí, které jsme rádi, že máme a usnadňují nám život, ale s tou pohodlností jsem to myslela spíše tak, že spousta maminek má jediný důvod proč nepoužívat látkové plenky a to, že je to moc pracné, proto říkám pohodlnost. Mě to prostě pracné nepřijde. A už vůbec mi nepřijde že budu ubírat čas z času, který bych měla věnovat svému dítěti. Spláchnout separační vložku do záchodu a dát plínku do kýblu mi nepřijde časově náročná činnost. Hodit plínky do pračky, která je vypere sama a pak pověsit mě taktéž nepřijde náročné. Asi to vždycky nevyjde na dobu spánku děťátka, ale co.. jsou to takové činnosti, které můžete kdykoliv přerušit a kdykoliv dokončit.. Takže se omlouvám jestli jsem zde někoho urazila. Každý dělá pro své dítě samozřejmě to nejlepší a já mám momentálně pocit, že to jsou látkové plínky, to neznamená, že se to nezmění. A hlavně to pro mě bude i finančně výhodné, protože budu mít plínky od mamky.. Takže tak.. A ještě další klady v látkových plínkách vidím🙂 Ale to je můj názor. Nechci nikoho přesvědčovat ani urážet, jen vysvětluji..🙂
mercedesse
7. pro 2012
@marcelka287 Ale já to nemyslela nijak naštvaně, nebo uraženě, byl to jen názor a taky jsem psala, že nikomu jeho neberu.
marcelka287
7. pro 2012
@mercedesse Tak v pohodě🙂 Ono přes to psaní se to těžko poznává🙂 Jestli se člověk někoho dotkl nebo taktéž jen píše svůj názor
mercedesse
7. pro 2012
@marcelka287 no právě, jak chybí intonace, tak je to na prd. Vzhledem k tomu, že se mi to nestalo poprvý, tak asi končím s psaním názorů. Stejně mi příjde, že každej chce napsat ten svůj a ne slyšet ten ostatních. Ale to se netýká tohoto rozhovoru, to tak všeobecně. Já myslím, že my už jsme se pochopily. 😉
mercedesse
7. pro 2012
@eva518 Ahojky, chtěla jsem ti pogratulovat. Občas vás sleduju na jiným tématků, protože se mě taky týkalo a vždycky mě potěší, když se vám zadaří. Koukám, že máme stejnej termín a NT jdu 19.12. 😉
marcelka287
7. pro 2012
@mercedesse Tak to zas ne, musí se to brát tak, že sem chodí spoustu maminek či budoucích maminek, které třeba nic nenapíšou, ale přesto si názor někoho jiného rádi přečtou a pomůže jim to k vytvoření jejich vlastního názoru🙂 Jj, my už jsme se pochopili🙂
m_d
7. pro 2012
@marcelka287
@mercedesse já bych řekla holky, že je to tu mezi náma 🙂 a umíme si to hezky vyříkat a vy dvě jste důkazem 🙂 každá máte na to svůj názor, ale zároveň umíte neurážet jedna druhou, že má odlišný názor 🙂 jinak já teda zatím stojím za názorem našeho autíčka 😃 ale jelikož všeobecně nenávidím praní, věšání na sušák, žehlení 🙂) i když jak jsem psala výše i ty látkové chci zkusit 🙂)
xmalij
7. pro 2012
@kajalka pred par dny jsem to tu psala..to vysetreni je hrazeny pojistovnou, tak mas koukam, doktorku hodne mazanou.. 😞.
xmalij
7. pro 2012
@m_d me se u ty vyrivkay zmocni pocit a vzpominky na porod, takze v tyhle fazi nic prijemnyho 😉.
m_d
7. pro 2012
@xmalij ajoo, to mě nenapadlo 😕 ty už to máš vlastně jednou za sebou 🙂
xmalij
7. pro 2012
@marcelka287 mam to stejne, jako napad se mi to desne libi, zacit byt vic eko (tedy my kvuli uspesne zvladnutymu ekzemu eko se snazime byt uz davno...), dosla jsem k tomu ale ted, u prvni frcely plinky. Trochu me ale odrazuje ten proces vybavit se, neni to jen o plenkach, vid, pak cas a moje nechut zehlit apod 😉.
Moc se mi libi a inspiruje blog katyxq, ktera latkuje a ma i pekny fotoblog s doporucenou vybavou, pocty, atd.
Na druhou stranu priznam, ze sahnout po papirovce, vymenit a vyhodit je proste obr uspora casu.
Pro latkovky mi ale zase hraje fakt, ze napr. dceri jeden cas dost vadili pampers, zmenili jsme je a dobry. Dalsi vec je generace deti, u kterych se polemizuje nad neplodnosti a ta jeste poradne nedorostla, aby se to potvrdilo nebo ne.
Je to tezky, mozna budu v lete rada, ze dejcham a na tohle dilema zapomenu 😃.
xmalij
7. pro 2012
@m_d jj, ale zadna hruza 😉, spis ten blby pocit, ze ti to mava organama a pupikem, ktery sice jeste neni velky, ale citis, ze to neni jen o snedeny veceri 😃. Mimochodem, mam za sebou druhou veceri a dneska se mi obnovila chut na kafe 😉. Taky jste tak zrave??
m_d
7. pro 2012
@xmalij mě taky 🙂 dnes jsem zvládla poprvé kafe jaký jsem pila dřív a ne tu břečku co jsem si vařila z instantního 😃 nakonec i zuby jsem cistila a i když se mi několikrát navalilo, vše zůstalo ve mě 🙂 že by se konečně začalo něco lámat? 🙂))
xmalij
7. pro 2012
@m_d no vidis, me prestalo uplne chutnat a to jsme si nedavno poridili novy stroj...jsem rada, ze zase muzu 😉.
To je super, uz si zaslouzis klid a zaludek ne na vode 😉, jen tak dal!
m_d
7. pro 2012
@xmalij děkuji 🙂 já si taky myslím, že si to zasloužím 🙂)) doufám, že když se to začalo lámat u mě, začne i u jiných 🙂)
marcelka287
8. pro 2012
@xmalij jj a být eko i víc k přírodě🙂 Nedovedu si představit kolik plínek se spotřebuje, ale když mi kamarádka říkala, že jeden balík papírovek má zhruba na 14 dní, tak to jsou haldy odpadu.. Tak s výbavou to mám jednoduché, jak jsem říkala, budu mít od maminy, pokud to nesežraly moly😃 Jenom dokoupim nějaký svrchňáčky a separačky. Jinak ta výbavička je bych řekla těžké sehnat. sice se to může koupit z druhé ruky, což je v pohodě, ale jde o to, co Vám bude vyhovovat. Vím že kamarádka je hodně spokojená s Anavy myslím, ale s jinou značkou zase vůbec ne. A taky říká, že ty novodobé čtverce (na které narazila ona), že vůbec nesajou. Tak možná na začátek nekupovat vše až po tom, co se to vyzkouší🙂
Já budu žehlit jen v šestinedělí a pak už ne🙂
eva518
8. pro 2012
@mercedesse Děkuju. Budu držet taky palce. Pro mě je screening hlavní mezník. Takže doufám, že dotřetice všeho dobrého.. Hodně zdravíčka 🙂
janinkafo
8. pro 2012
Teplota mi dnes trosku klesla, zitra by mela prijit MS, tak snad neprijde. Jinak na testu (mamatestl je carka uz pekne videt, dnes vylezla pekne rychle.
lucyda
8. pro 2012
Krasne sobotni odpoledne holky 🙂 Co mate dneska v planu ?? Ja premylsim ,ze dodelam obed a vyrazime na hory sankovat
🙂
rozalenka
8. pro 2012
@lucyda jaj aj ja bych sla sankovat....aspon maly kopecek kdyby jsme si s malou mohly sjet....bohuzel....bydlime na jizni morave a mame tu tak pul centimetru snehu....😞takze nic na cem by se dalo sanovat😞((((
xmalij
8. pro 2012
@lucyda koupili jsme jedlicku, neb v patek odjizdime na hory a vracime se tesne pred vanocema. Chtela jsem si jit s malou ducnout, prepadla nas chripka, ale nejde mi to, tak planuju pect dalsi dva druhy cukrovi, domaci pastiku a syrove tycinky..ja jsem ted dost zalozena pres jidlo 😉. A zitra jedeme na Staromak na stromecek. Sankovani bychom taky dali, ale snehu malo, zato mrzne jak prasti...
xmalij
8. pro 2012
@marcelka287 presne tak, chemie je vsude az moc a pleny rozhodne nepridaji...ti reknu presne, my byli z kraje na 11 plenach denne, nekdy i vic, to byl prumer..pak to kleslo na 8, ted mame jen na spani tzn. 2 denne. A naklady te holciny, pise 12.tis, nase tohle dovrsily nekdy po 1. roce.
Prirode trochu pomahame jinak eko topenim 😉, s plenama porad desne vaham..u jednoho ditete si to umim predstavit mnohem snaz, u naseho vekovyho rozdilu deti to nemuzu zvladnout :-|. Docela me ale mrzi, ze jsem to nezkousela u dcery.
lucyda
8. pro 2012
@rozalenka
@xmalij Holky ,taky tu snih nemam ( jen poprasek ,ktery pekne mrzne ) ,Chtela jsem do Beskyd ,bohuzel vylet se nekona ...Tatinek jel vymenit nove sedacky do auta 😞 Tim uplne zije ...Jsem zase nastvana ,snad se nekam dostanem zitra ...Tak teda dneska pokracuju v uklizeni a budu pect 🙂
kotrlka17
8. pro 2012
Hojte těhulky koukám červenátka jako mi mi máme terminek 22,července2013
rozalenka
8. pro 2012
jaj holky uz ste se daly do peceni????uprime....u nas v obyvaku to vypada jakoby tam vybuchla atomovka🙂ale tak nejak dneska nemam vubec chut uklizet. nase mala jeste nema sama pokojicek takze nas obyvak odpovida hracimu stavu.vcera opica spala rano az do pul9 jelikoz jsem tam lezela i ja...dnes jsem ja vstala v 7h rano a mela jsem takovou uklizeci naladu....dosla jsem si na zachod a jen se otocim v obyvaku ehle uz stala za mnou....a to sla vcera spat az o půl 11v noci!!!!!dala jsem jen hvezdicky na zaclonua to bylo vsechno zdobeni co jsem stihla...pernicky mame v planu na pristi tyden a zbytek nejakeho trochu cukrovi dame nejak dohromady s mamkou....(oni bydli nasi nahore a mi dole v rodinem dome) takze me mamka nastesti hoooodne pomuze🙂
m_d
8. pro 2012
no holky já už peču, ale doma je taky jak po výbuchu, i když uklízím průběžně 🙂, nicméně s hafanem se to nedá. Umyju zem, vysaju a do třech dnů, je jakobych to nedělala 🙂) na velké vánoční úklidy jsem nikdy nebyla, takže to nebudu dělat ani teď 🙂) jinak manžílek má smrtelnou chorobu 😃 takže jsme doma 🙂 a tak peču vanilkové rohlíčky a linecké 🙂 perníčky už mám a chtěla bych zadělat na utopence 🙂
ivanky
8. pro 2012
Ahojda při sobotě!Tak k plenkám🙂Uprvního dítka jsem používala jen papírovky od dvou let byla bez nich na den a od dvou a půl na noc.Ale když jsem to tady tak četla tak fakt máte každá pravdu každé pleny at látkové nebo papírové mají svoje pro a proti!Já kdybych teda uvažovala o látkovích o kterých i uvažuju tak zvolím asi zlatou střední cestu doma látkové na cesty papírové 😉
A jinak co děláte u nás celý den mrzne a malá má kašel tak sedíme doma a já jdu ted péct cukroví 🙂
lucyda
8. pro 2012
@kotrlka17 Vitej 🙂
marcelka287
8. pro 2012
@xmalij jaké máte eko topení? Vím že to sem nepatří, ale třeba bychom se s manželem přiučili🙂 Já nevím, já bych se nepodceňovala🙂 Nevim jak malého špuntíka máš, ale třeba bude chodit do školky a třeba ne a stejně by to šlo:) Nikdy nevíš🙂 Ale každopádně podle mě, pokud se je maminka jistá něčím že je to správně (pokud teda není nějaká psychopatka😃) tak to prostě správně je🙂 Jasný no, já to třeba vyzkouším a u druhého si řeknu, že to jako fakt nebylo dobrý a žádné látkování nebude😃 Uvidíš, třeba to zvládneš🙂 nebo se ti do toho vubec nebude chtit a ono se taky prd stane🙂
@kotrlka17 Vítej🙂
@m_d že by měl manžílek rýmičku?😃

Začni psát odpověď...

Odešli