• Přihlas se
  • Registrace nového člena
  • Získej PLUSPRO
  • Doporučujeme: Beremese.czModrastrecha.cz
  • Přihlas se
  • Registrace nového člena
  • Získej PLUSPRO

Termín porodu červen/červenec 2013 :-)

29. května 2014 
@rozalenka Taky právě koketuju se Sebamedem a nebo s Hippem, na ten jsem taky nenašla špatné recenze, žádné alergie atd. Plenky, uchoš´toury a nůžky na nehty už taky mám, jen ta odsávačka a bezkontaktní teploměr mi chybí. Slyšela jsem hodně špatné recenze na Niveu a Johnssons Baby, že na to spousta dětí má reakce. Jen mě štve, že ten Sebaned nemá mýdlo s pumpičkou, je to praktičtější.. ale co!
20. bře 2013 v 11:33  • Odpověz  •  To se mi líbí
@sambuca jo ja koupila Denisce vs Nivea a pouzila jsem to jednou....myslim ze pumpicka asi nebude rozhodovat:slight_smile: je to sice pohodlnejsi ale neni to vse....
20. bře 2013 v 11:51  •  2 děti  • Odpověz  •  To se mi líbí
@sambuca Teda ty jsi vzorná, já ještě nemám nic :slight_smile: Ale kdyby bylo na mě, mám už taky všechno připraveno. Jenže manžel zakázal, prý je to ještě sto let daleko, zbytečně to skladovat...takže to fakt vidím až na květen. Teda vlastně mám už kočár, asi 2 týdny, narazili jsme na takový fajný, poslední kus, model z roku 2011 takže na něho byla sleva (to bylo taky řečí, proč to kupujeme 3 měsíce před porodem a tak...)

Budeš kupovat epi-no? Já určitě jako prvorodička chci, nejlépe z druhé ruky, je to drahé jak cip :slight_smile:
Jinak postýlky asi koupíme dvě - jednu dřevěnou do ložnice, a jednu takovou tu cestovní, kterou budu používat přes den - bude stát v obýváku (máme obyvák + kuchyň dohromady), a já budu moc dělat věci do domácnosti...nebo taky v noci, když nebude spát, tak odejdu z ložnice do obyváku, aby se manžel vyspal - má psychicky náročnou práci, tak si nemůže dovolit přijít nevyspaný do práce....

Co se týče oblečení - hodlám koupit zatím jen bodíčka a dupačky, na první půlrok to stačí. Ty něco víc?

Jo a kosmetiku chci pojmout naprosto jednoduše - šamponek, krem na opruzeniny, a tim jsem skončila. Samozřejmě pak ještě takové ty ubrousky, plenky atd, ale rozhodně ho nechci přepatlávat všei možnými krémy a zásypy....
20. bře 2013 ve 13:21  • Odpověz  •  To se mi líbí
@sambuca Tý jo, když jsi hodně hubená, tak o to spíš bys asi měla mít nahoře víc, než dvě kg... :confounded: Ale rozumím tvému strachu, jak to pak po porodu shodit... Zvlášť když člověk ví, že půl roku po porodu na sebe vůbec nebude mít čas, cvičení ve fitku rozhodně nehrozí... Já měla před otěhotněním docela podváhu, okolo 46kg/ 167cm, takže si říkám, že i kdyby mi po porodu zůstalo nahoře nějakých 5kg, budu pořád ještě hezky šíthlá...A hádám, že u tebe to bude stejný případ - takže bych se tím zas tak nestresovala... Jako člověk by se samozřejmě mohl hlídat a ovládat, jenže se bojím, že my, co jsme takové hubené, bychom pak po porodu úplně kolabovaly - s kojením, nespaním atd... prostě by to organismus nezvládl. Jedno podobné vyčerpání organismu jsem už zažila, když jsem se vrátila po měsíci a půl z Himalájí se 40kg, a už fakt nikdy víc... Fakt radši dělej zásobu, ať máš na toho malého pak energii, nervy a nehodíš si z půlročního nevyspání mašli :-/ ....
20. bře 2013 ve 13:29  • Odpověz  •  To se mi líbí
@rozalenka Tak to máš ukázkové hodnoty, jak podle těhu průkazky :slight_smile: 5kg teď, celkově 12-13kg, fakt ideál... :sweat_smile:
20. bře 2013 ve 13:31  • Odpověz  •  To se mi líbí
@gwennie ach ty chlapi a nakupování.. všude stejný!! :grinning: Já mám teda obrovskou výhodu, že moje mamina má velkoobchod s kojeneckým zbožím, takže komplet výbavičku jako oblečení, rychlozavinovačky a deky mám od ní.. vždycky když přiveze z fabriky nové zboží, letím tam a začínám plenit :sunglasses: kdybych to měla platit, tak bych se sakra krotila! Kočárek jsme teda měli vybraný společně, partner je taky ujetej na designový věcičky, takže vzhledem k tomu, že to byla limitka nešlo otálet.. jinak bych ho ještě nekupovala, ale byl omezený počet kusů v ČR, tak jsme investovali dřív! S tou váhou no, snad to půjde dobře dolů, mám díky Bohu super genetiku, ale stejně se člověk bojí :wink: Před otěhu jsem měla 52 kg a 171 cm, ale jsem zvyklá celej život cvičit, od mala jsme byla hodně na sport, tak mi teď chybí a zřejmě je to dle DR. i důvod toho tvrdnutí bříška.. břišáky to nechtějí pustit ven a děloha je utlačená, proto mám takovej mini pupík.
20. bře 2013 ve 13:44  • Odpověz  •  To se mi líbí
@gwennie a s tím Epi-nem to jsem taky na vážkách.. hrozně bych chtěla rodit přirozeně a koupit ho, ale zatím mě straší rozměry mé pánve.. prý se uvidí, jak se povolí a podle toho se bude volit porod. Ale udělám max pro ten přirozený!! Takže pokud mi vyloženě neřeknou že císař bude na 100% Epino určo koupim.. kdy se vůbec má začínat cvičit?
20. bře 2013 ve 13:47  • Odpověz  •  To se mi líbí
teda holky....no s tim epi nem....u prvniho porodu jsem o necem takovem ani nevedela a ted sem si to chtela koupit ale stejne si myslim ze bych nejak netrenovala....bych to flakala.u prvniho porodu jsem byla normalne nastrihla a podle me byl nastrih to nejhorsi z porodu....pa se netrefila do kontra:frowning2: venku sem mela asi 2 stehy a vevnitr nevim to sem se nejak nezajimala...ale dr. rikal ze to nebylo az tak velke poraneni- spis nejaky normal. ale ty venkovni stehy me uplne neuveritelne boleli....nesedela sem 14dni od porodu a po tych 14dnech jsem sla na gyndu kd mi je dr vytahl protoze nechteli vypadnout.a pak hle mohla sem sedet hned-to byla najednou uleva:slight_smile:
20. bře 2013 ve 14:27  •  2 děti  • Odpověz  •  To se mi líbí
ahojík holky :slight_smile: já jsem si epi-no pořídila- tak nějak na popud mužského, že mi to raději zaplatí, než abych měla pak nějaké obtíže :slight_smile: četl na to prý jen chválu, tak uvidíme- jinak ho mám z druhé ruky a pak ho hodlám střelit dál, takže to zase až taková investice není. Jen jsem se chtěla zeptat, jestli nemáte někdo představu, kolik balíčků poporodních vložek tak člověk potřebuje? Jen jsem chtěla být zásobená a nějak nemám představu, kolik mám koupit :slight_smile: díky za reakce :slight_smile:
20. bře 2013 ve 14:37  • Odpověz  •  To se mi líbí
@sambuca vyčetla jsem, že se cvičením se začíná asi ve 32tt :wink:
20. bře 2013 ve 14:38  • Odpověz  •  To se mi líbí
@pavlina26
@sambuca
@rozalenka
Jj, přesně tak, 8 týdnů před porodem... No právě, tomu šílenému nastřihnutí se chci vyhnout.... jednak ta bolest, když to dělají, a pak taky to srůstání, stehy....brrr :frowning2: radši poctivě cvičit
20. bře 2013 v 15:02  • Odpověz  •  To se mi líbí
@sambuca No vidíš, tobě kdyby zůstalo 5kg navíc po porodu, tak se taky nic nestane, pořád budeš štíhlá holka... Divím se, žes nezačla přibírat víc, když jsi teď přestala sportovat. Moje kg navíc jsou teď vyloženě z nic nedělání, protože jím jen o trošku víc - taky jsem byla zvyklá lyžovat, lítat po horách, na bruslích, na kole.... a teď nic.
20. bře 2013 v 15:05  • Odpověz  •  To se mi líbí
@gwennie já asi jako nikdy moc nepřiberu.. teda prorokujou mi to v rodině, moje teta (jsem celá ona) má v 55 letech 55 kg a je pevná jak třicítka, podotýkám že jako jedinná v rodině nikdy necvičila... nikdo to nechápeme, tak si tajně myslim na podobnou figuru :wink: Ale nejdůležitější je zdravé miminko a my pokud možno bez komplikací a jak píšeš, bez nástřihu.. i když radši šití tam dole, než sešívaný břicho!!
20. bře 2013 v 15:38  • Odpověz  •  To se mi líbí
@pavlina26 od 32tt, jo? Tak to mi snad už v poradně mudr. řekne jak to se mnou a mojí pánvičkou vypadá, ne? Snad povolí a já budu cvičit jako ďábel s Epinem :grinning: :grinning:
20. bře 2013 v 15:39  • Odpověz  •  To se mi líbí
@gwennie navíc jsem hodně zhubla v prvních 5ti měsících, už mi hrozila mudra i kapačkama pro podvýživu, strašně jsem zvracela! A do teď se nemůžu ani podívat na maso, přitom takovej tatarák a svíčková bylo moje oblíbené.. snad mě to po porodu přejde! Ale zato čokoládičky a sušenčičky se zmrzlinkou to mi jede!! Zatim bez trestně, ale abych se za 2 měsíce nedivila, že najednou váha vyletí raketově nahoru.. taky možnost!
20. bře 2013 v 15:42  • Odpověz  •  To se mi líbí
@pavlina26 jo a dobrej postřeh s těma poporodníma vložkama, to by mě taky zajímalo.. vím že něco dávají v porodnicích, ale v každé je to jinak..
20. bře 2013 v 15:45  • Odpověz  •  To se mi líbí
@sambuca můj Dr. mi taky zatím nic moc nepověděl o pánevních rozměrech, zatím mě vždycky tak přeměří, povídá si něco pro sebe, ale zatím z toho pro mě nic moc nevyplynulo :grinning: takže od 32 tt se na to vrhnu a budu doufat :grinning: Mno, u nás v porodce sice něco dávají, ale prý to stojí za prd a je lepší mít svoje...minulý týden jsem byla vyděšená kamarádkou, která porodila ve 30 týdnu, tak už jsem začala bláznit a shánět, abych už doma všechno měla :grinning: každopádně našla jsem nějaký příspěvek, že každá krvácí jinak, ale dva balíky to asi chce.
20. bře 2013 v 16:51  • Odpověz  •  To se mi líbí
no co se tyka poporodnich vlozek...neco jsem dostala v porodnici a pak jsem tam sebou mela dva baliky a a doma jeste asi dva baliky....ale doma uz jsem pak zacala pouzivat normalni ty nocni naturelky ty silnejsi....jelikoz ty poporodni me tam litali a nedrzeli....jo a vubec se mi nelibili ty poporodni vlozky samu..... mela jsem koupene..tyhle: http://www.pilulky24.cz/detail/vlozky-porodnicke-batist-20ks/ jsou teda malicko drazsi ale byli fakt super...neda se to s tema samu srovnat....urcite doporucuju.....jinak jsem mela i ty sitovane kalhotky- myslela jsem ze neco takoveho na sebe urcite nedam ale jake bylo moje prekvapeni jak me v nich bylo fajn....takze taky doporucuju....jinak klidne se jeste holky ptejte co jeste do porodky nebo tak....su tady ted z nas tri nebo ctyr ktera uz vi do ceho jde :grinning: takze se rada podelim.a predam info...
20. bře 2013 v 17:33  •  2 děti  • Odpověz  •  To se mi líbí
holky ted jste me s tim epinem opet nabouraly.....a zacinam zase uvazovat....
20. bře 2013 v 17:43  •  2 děti  • Odpověz  •  To se mi líbí
proč nemůžeme použít jako poporodní vložky ty, co běžně používáme jako menstruační? :fearful:
20. bře 2013 ve 20:09  • Odpověz  •  To se mi líbí
@sambuca Aha, tak to je jasné... :frowning2: Jsi až do 5.měs.zvracela? Já naštěstí jen do 3. a dařilo se mi váhu udržovat na stejném čísle
20. bře 2013 ve 20:10  • Odpověz  •  To se mi líbí
@gwennie no samozrejme muzes to ti nikdo nezakaze....ale normalni menstruacni vlozky maji zespodu ten igelit a tim padem jsou neprodysne...a porodni vlozky nemaji zadny igelit a zadne lepitka takze ti ta jizva muze lip vetrat a poraneni by se melo lepe hojit....a ty sitovane kalhotky tu vlozku hezky drzi tak nemusi mit ty lepitka.....do porodky bych asi fakt doporucila....doma pak uz asi prejit na normal.....
20. bře 2013 ve 20:59  •  2 děti  • Odpověz  •  To se mi líbí
@sambuca teda, hledím, jak máte některé fakt nakoupeno na mimčo. Já sice čekám druhé, tak nějaké to oblečení a potřeby doma už jsou jako postýlky, kočárek a atd. Ale kosmetika na mimčo ani moc ne. ale chci říct, že u prvního jsem z počátku koupala jenom v holé vodě, žádný sprcháč nic... Po čase jsem začala používat olejíčky od Hádka a teď už dáváme i Johnsna nebo Niveu. Třeba takový šampon jsem používala až tak od roku roku a půl ( protože prostě vlasy skoro žádný neměl). Nějaké mazání bych asi nekupovala, protože ze začátku jsem stejně měla od dr. leniesku /či jak se to píše/, jen je teda dobré mít doma bepanthen na opruzeniny a zdevastované bradavky, nebo na ty bradavky je ještě lepší mastička purelan (je to 100% lanolin), jinak na opruzeniny je dobrý i krém z DM drogerie tak jejich značka. tu používám doteď.

@gwennie no myslím ,že jenom bodyčka a dupačky ti na první půl rok stačit nebudou. Na léto jo, ale třeba i v létě bývá večer už chladněji, tak se snese i nějaká mikča, zvlášť jak pak přijde podzim, a taky nezpomeň na čepičky, já teda dávám dítěti na hlavu celý rok něco.

@pavlina26
@sambuca ad poporodní vložky, holky asi je to fakt dost individuální, já si teda nepamatuji kolik jsem jich měla , nějaké mi zbyly, ale počítám ,že tak 4 balíky budu kupovat určitě ne-li víc. Ze začátku uvidíte, že je budete měnit dost často. Jo a měla jsem ty samé vložky jako @rozalenka a byly fakt dobré. Mě třeba obyč. vložky strašně vadily, tyhle jsou mnohem prodyšnější, a jak jsem kus pořádné babiny a ne hubeňoura , tak jsem asi žádný problém s tím, že by nedržely neměla. :grinning:
A síťované kalhotky jsou teda " módní výstřelek ", na ty by jste ani slepýho nesbalily, ale po tom porodu jsou fakt k nezaplacení.
Jo a třeba u nás v porodce žádné nedávájí, musíš mít prostě vše svoje.

co se týče epino - tak já jsem mimo mísu, nedělala jsem nic takového ani masáž hráze u prvního porodu , ze zdrav. důvodu jsem nemohla, ale ptala jsem se na to dr. A ona říkala, že těžko říct, jestli to fakt pomáhá, prý pokud to dítě jde krásně ven hlavičkou a je na vše čas , tak pak to možná něco pomůže, ale stačí aby mělo třeba ruku dopředu (jako u nás) a nepomůže vám nic, dotrhané budete tak jak tak. A co se týče nástřihu, tak teda o tom jsem vůbec nevěděla, žádná hrůza to nebyla.
@gwennie ty poporodní vložky jsou dobré v tom, že nemají žádný ten lepící pásek a tím pádem je ta vložka mnohem víc prodyšná, což je po porodu potřeba , aby jsi se líp hojila atd... :wink: A navíc jsou ty vložky dost velké a většinou to krvácení ze začátku je fakt dost silné.

@gwennie
@sambuca holky já jsem na začátku nezvracela, zato od 15tt občas zvracím, to je mazec. To z prvního těhu vůbec neznám.
20. bře 2013 ve 21:04  •  2 děti  • Odpověz  •  To se mi líbí (1)
holky je fakt ze tady muzete poslouchat nejake rady ci poucky od nas co uz ditko mame ale uvidite ze kazda si pak udelate svuj vlastni nazor...jako je kazde tehu uplne jine tak i porod je kazdy jiny...kazda z nas bude jinak krvacet a budou ji vyhovovat jinaci vlozky.....potom i jina kosmetika na mimco a vubec vsechno.....takze mi tady muzem napsat jen nase osobni poznatky a domenky.....ale co ktera uz si vybere a co ji sedne.....
20. bře 2013 ve 21:29  •  2 děti  • Odpověz  •  To se mi líbí
@olgas
@rozalenka
Děkuji za doporučení, já každou radu uvítám, nemám žádnou kamarádku kolem sebe těhotnou, takže to na mě klidně sypte:slight_smile:
Ok, takže do porodnice teda budu brát poporodní... a pak doma případně už normal menstruační...

To je fakt, že na podzim už bude třeba mikin a bund... anebo zateplené kombinézy.. Ale určitě nechci hnedka od narození malou navlíkat do pidi triček a džín velikosti 56, to je podle mě otázka módního trendu...zrovna jsem se dívala, že takové tričko a kraťasy v H&M vyjdou na 800czk dohromady.. to mi přijde fakt zbytečné....
20. bře 2013 ve 22:10  • Odpověz  •  To se mi líbí
@gwennie a navic alespon v tom zacatku je to mimco taaak gumove ze ocenis oblekani jednoduchych dupacek:slight_smile: nam se Deniska narodila 30.prosince....nez sem ju nasoukala do vseho toho obleceni byla sem spocena az na prdeli...hruza.....koupila jsem ji tehda v caa krasny kompletek- vyteplene gatecky a takovy vytepleny kabatek.....no gate jsem na nu nikdy nedostala a kabatek asi jednou....bylo to nadherne ale taaak neprakticke- uzke a ty jeji gumove nozicky do toho proste nesli dostat.takze ja jsem taky pro prakticke veci alespon co se obleceni u miminek tyce.....
21. bře 2013 v 07:57  •  2 děti  • Odpověz  •  To se mi líbí (1)
@gwennie já jsem taky zastáncem dupaček a tak, těch riflí si užije v životě pak ještě dost. mě osobně se miminka v dupačkách strašně líbí :dizzy_face:
Jo a bacha na ty komplety co se prodávají, já když měla komplet jakýkoliv (ať třička a kalohoty, kabátek a gatě atd.), tak málokdy to vyšlo tak, že by zároveň nosil oba dva kusy zároveň. )

@rozalenka Tobě ty děti taky vyjdou úplně opačně ročním obdobím co? Já to mám taky tak, že Kuba je ledňáček a druhý loupežník bude letňáček. _Takže toho asi moc nepodědí kluci, ale tak co se dá dělat.
21. bře 2013 v 09:03  •  2 děti  • Odpověz  •  To se mi líbí
@olgas jojo sice budou opacne ale ten zaklad(bodycka a jiz zminene dupacky) podedit muze:slight_smile: u nas je spis horsi ze nektere kousky jsou holcickovske barvy a pro kluka tudiz nejak nepouzitelne..max. na doma:slight_smile:
holky a co rikate na takovy ten nafukovaci kruh jak se na nem sedi po porodu???ja pri prvnim porodu nemela a potom na doma me manza koupil obyc plavecak ale to stalo uplne za prd....
jo a jeste porizujete i odsavacku na prsa????
21. bře 2013 v 09:45  •  2 děti  • Odpověz  •  To se mi líbí
@rozalenka jaký myslíš nafukovací kruh? Já na kruhu po prvním porodu neseděla vůbec , jen na měkkčích polštářích nebo tak. Šestinedělí v pohodě a pak začalo peklo, no ale přežila jsem to.
Odsávačku nepořizuji, nepotřebovala jsem ani u prvního, v nejhorším koupím potom až když bych viděla ,že potřebuji.
Jako s bodyčkama počítám a dupačkama to jo, ale budu muset kupovat zimníkombinézu novou a tak potom no. Nějaká body s krátkým rukávem. , vím že mám mega zásobu bodyček na půlroční dítě s krátkým rukávem, které určitě už nevyužiju, no. A bude toho takto víc, i když čekám zase kluka, takže to si nepořídíš.
21. bře 2013 v 11:33  •  2 děti  • Odpověz  •  To se mi líbí
@rozalenka
@olgas

kruh si pro jistotu pořídím, nikdy nevíš, v jakém to budeš mít stavu.... A aby mi to pak případně koupi manžel, to celkem nehrozí, protože je každý den do 6 v práci:slight_smile:
Odsávačku určitě kupovat budu - ale to spíš proto, že odjakživa nesnáším, když se kdokoliv jen dotkne mojí bradavky - žádný chlap mi na ni nesměl nikdy šáhnout, dělá mi to neskutečně nepříjemně - takže se může stát, že to kojení nesnesu a budu muset přes odsávačku. Navíc hodně holkám se stalo, že měly úplně rozpraskané prsa, až do krve, a kojení by v téhle situaci bylo utrpením... A děkovaly bohu za vynález elektrické odsávačky :slight_smile:
21. bře 2013 ve 12:29  • Odpověz  •  To se mi líbí
Jdi na stranu:   Zruš
Tvůj příspěvek