• Přihlas se
  • Registrace nového člena
  • Získej PLUSPRO
  • Doporučujeme:  Beremese.cz Modrastrecha.cz
  • Přihlas se
  • Registrace nového člena
  • Získej PLUSPRO

Termín porodu červen/červenec 2013 :-)

29. května 2014 
@gwennie no nevím jak to teda přesně funguje s odsávačkami, ale kámoška měla docela hyn prsa i z odsávačky. No tož to je asi individuální. Já jsem se taky někdy u kojení kroutila bolestí, ale co by člověk pro to prtě nevydržel. :slight_smile:
21. bře 2013 ve 12:48  •  2 děti  • Odpověz  •  To se mi líbí
i ja jsem ten pripad....bohuzel...3mesice jsme kojili pres od savacku....do 6tydnu jsem to pretrpela s tema klobouckama ale pak jsme presli na odsavani a flasku....jelikoz me kojeni neskutecne bolelo a mala pila moji krev tak jsme to museli vyresit takto...mela sem a mam zatim jen rucni aventku ale pokud bychom se dostali znovu do teto situace(myslim si ze jo) tak si pak objednam el. medelu..
21. bře 2013 ve 13:06  •  2 děti  • Odpověz  •  To se mi líbí
holky nejak nam to tady zamrzlo!!!tak hlasim ve ctvrtek kontrola vse ok...Robinek se jeste neotocil ale nijak to zatim neresime-jeste ma cas. no a vcera jsem byla s kamosku na nakupech v Brne....tak jsem si koupila tehu gate, 2tricka a 2leginy a kojici nocni kosilu....Denisce tricko a tatkovi tricko....byla jsem totalne unavena. taky jsme se stavili v nejake velke prodejne s kocarama a detskym zbozim pobliz Makra...a uplne uzasne....takze tot muj vcerejsi den....jeste hodlam zacit nakupovat pomalu veci do porodnice...at mam nachystano..a co vy holky???
23. bře 2013 v 09:05  •  2 děti  • Odpověz  •  To se mi líbí
23. bře 2013 v 15:45  • Odpověz  •  To se mi líbí
@rozalenka :o ... nechystám ještě nic ... mám pořád pocit, že je porod ještě daleko ...
23. bře 2013 v 19:09  • Odpověz  •  To se mi líbí
no me dneska zacalo tvrdnout trochu bricho.....vcera jsme byly na tech velkych nakupech a zrejme jsem to prehnala...tak snad se to odpocinkem upravi...
23. bře 2013 ve 21:04  •  2 děti  • Odpověz  •  To se mi líbí
holky, já taky ještě nic nechystám, mám pocit jako @miranda77 , že je to daleko. Třeba až se opravdu rozjaří, tak začnu. :wink:
24. bře 2013 v 07:11  •  2 děti  • Odpověz  •  To se mi líbí
Ahojte všechny,taky sem červencová-zítra 24tt...můj termín je 15.7....mám trochu obavy jak to zvládnu,jestli budou vedra-netěhotné mě to dává zabrat,ale jako těhule?Už ted sem jak slůně a bříško při větší námaze tvrdne už asi od 21tt...a to ještě stavíme dřevostavbu a během května se musíme přestěhovat.........no začíná se toho hodně skládat a tak i veškeré nákupy co se týkají mě jako těhule i prcka-sou ted na nule...velké nákupy plánuju tak květen-červen v mezičase...mám sice po dceři schované skoro vše... :slight_smile: ale k čemu mě to je,když čekáme kluka :confused: ...a tak místo nákupů lítáme po uřadech,bankách a firmách apod...stále dokola-a na ty nákupy ted momentálně ani nezůstává...ale do května už to nějak vydržíme... :wink: A s příchodem jara začnu pomalu balit at to odsejpá :grinning:
24. bře 2013 v 09:56  •  3 děti  • Odpověz  •  To se mi líbí
Já natěšená se už nemůžu dočkat :slight_smile:, jsem na neschopence,protože jsem měla náročné zaměstnání,tak se hodně nudím,pořád jsem si říkala,až bude jaro,začnu prát a chystat....a vypráno a vyžehleno mám už vše,i kočárek už mám :slight_smile:. Ale já jsem bláznivá !!! Přeji krásný mrazivý den :slight_smile: :sunglasses:
24. bře 2013 v 10:01  • Odpověz  •  To se mi líbí
jojoo holky taky se uz moccc tesime az se otepli tahle zima je fakt hnusne dlouha.ja vcera i dneska jenom polehavam a odpocivam su nejaka strasne unavena....tak se zatim mejte
24. bře 2013 ve 13:15  •  2 děti  • Odpověz  •  To se mi líbí
Jooo,když ste u těch kočárků-víte o nějaké bezva trojkombinaci,do trochu horšího terénu?Budem se stěhovat na kopec a ještě tam ani není cesta-je slíbená někdy letos :wink: Nemusí mít velkou vanu-mám ještě hluboký kočár po dceři,tak bych ho využila-pořád je bezvadný...už sem několikrát měla rozhodnuto a pak z toho sešlo :frowning2: nějaké tipy???Pokud možno odskoušené?díky za každou radu... :dizzy_face:
24. bře 2013 ve 13:30  •  3 děti  • Odpověz  •  To se mi líbí
Ahoj, my taky ještě nenakupujeme. Zatím sbíráme věci po kamarádech. Už se toho sešlo docela dost. Včera jsme si přivezli postýlku a vaničku... :slight_smile: A mám sepsaný seznam kosmetiky, léků a dalších potřeb pro miminko, které musíme koupit. Takže jsme tak nějak napůl připravení. Jediné co nám opravdu chybí je kočárek - absolutně se nemůžeme rozhodnout :frowning2:
25. bře 2013 v 08:07  • Odpověz  •  To se mi líbí
Jj,já měla vybráno a pak na tom někdo našel chybu a po rozhodnutí...spoustu oblečení a nějaké věci,co sem měla kde skladovat,mám po dceři(já věděla proč kupovat neutrální věci aspon ten první rok)... :wink: ted se to hodí...něco sem už dostala-něco ještě dostanem...ale i přesto mám sepsaný seznam-jak pro sebe kojící prádlo a pod.oblečení,věci do porodnice a na ty první týdny,kosmetika pro prcka hlavně teda postýlka a kočárek...a uvažuju jen nad tou cestovní postýlkou-sou ted jinak vymakané,než před 10 lety,když sem porodila dceru...no uvidíme-nechávám to až na květen až červen-ted není čas ani peníze-napřed musíme dostavět rychle domek!!!Jinak celý víkend sem nějak moc nejedla a břicho na prasknutí-tak sem vytáhla metr a přes pupík rovných 100 CM !!!Ještě před 6 dny metr ukazoval 98cm a včera 100cm-tento týden máme období růstu zase :sweat_smile: Tak za posledních 5 týdnů mě přiskočilo 5 cm a 3 kg-zrovna za chvíli jedu do těhu poradny,tak doufám,že mě Dr. nesjede,že moc rychle rostem!!!Od začátku těhu doted mám 8kg navrch a v pase o 30 cm navíc...Leze mi to z 80% jen do břicha-měla sem to tak i u dcery... :grinning: tak já jedu...snad nedostanem vynadané :unamused:
25. bře 2013 v 09:06  •  3 děti  • Odpověz  •  To se mi líbí
co se tyka kocarku tak mi mame DorJan Danny sport....a su s nim velice spokojena....taky mame trochu teren takze za me bych urcite doporucila- ma nafukovaci kolaa je celkove takovy vetsi...samozrejme mam uz trochu okoukany ten barevny potah, ktery bych zmenila ale neni to nijak dulezite....takze zustavame u toho co mame po Denisce... http://www.nejbaby.cz/kocarek-dorjan-danny-sport-3-line-ds3-108/d-71689/
25. bře 2013 v 11:15  •  2 děti  • Odpověz  •  To se mi líbí
Tak sem na něj koukla a nevypadá věru zle!Známá mě taky nabízí trojku zn.CAMARELO-je nepoužitý,i v té barvě kterou chci a za super cenu 2500,- (PC 13000,-)...zbavuje se ho jen proto,že zjistila,že je polský a tak si do budoucna pro druhé dítě pořídí jiný...ale sem i tak na vážkách!!Nechávám si to jako případ nejvyšší nouze-za ty peníze by mě ta koupě pak tak moc nemrzela...během května se musím s tím kočárkem rozhoupat!...Jinak sem se ted vrátila s poradny a přesně jak sem psala-3kg za 5 týdnů je moc a mám se hlídat a vitamíny teda stačí jednou za týden-mám pocit,že ty vitamíny váhu ovlivnují!Tak ted hodíme maličký oběd a frčím s dcerou na očkování...
25. bře 2013 v 11:59  •  3 děti  • Odpověz  •  To se mi líbí
ahojte jdete nektera na předporodni kurz? nebo jaky mate nazor? :slight_smile:
25. bře 2013 ve 13:03  • Odpověz  •  To se mi líbí
Já chodím do těhu kurzů,protože mě Dr.řekla,at si je zařídím,když rodím po 10 letech-at si to všechno připomenu... a sem ráda,je to tam fajn a hodně se toho dozvíme nebo připomenem...jinak co se týče porodu-na ten sem doted nezapoměla a mám ho stále v živé paměti,byl prostě šílený a dva dny dlouhý...a díky hodinovému rozsáhlému šití sem trpěla ještě i celé 6-tinedělí.Tím určitě nechci strašit-dávám to za vinu psychice,kterou sem měla v hajzlu celé těhu-díky bývalému příteli,který o dítě nestál a dával mě to sežrat i s navijákem(jak se říká :wink: )a psychicky mě totálně odrovnal...Ted mám skvělého chlapa a kdybychom nestavěli-sem v pohodě a klidu,ale i tak si to užívám a moooc se na prcka těšíme a tentokrát se nebojím...Takže pokud je to tvé první-šla bych...a hlavně klid a pohoda-snažím se toho držet... :slight_smile:
25. bře 2013 ve 14:57  •  3 děti  • Odpověz  •  To se mi líbí
Holky ještě dotaz...dnes mě Dr,řekla at se objednám na cukr,že ted posílá uplně všechny...nikdy sem na tom nebyla-co mám od toho očekávat?Hlavně se bojím toho,že budu muset být ráno na lačno,protože sem zjistila,že bez snídaně se mě bude dělat zle až na mdloby...kdykoliv během dne to nevadí-ale ráno musím dostat tu základní porci...už sem to nedobrovolně 3x takhle měla,tak bez snídaně neopouštím dům... :sweat_smile:
25. bře 2013 v 15:12  •  3 děti  • Odpověz  •  To se mi líbí
@janesafari co se cukru tyce...je to blbe ale musis byt nalacno.....aspon u nas...posledni jidlo asi v 7vecer....rano v 7h nam brali krev normalne ze zily a pak vypit ten sladky hnus.....slepi ti to totalne krk....a pak musis 2h cekat a jenom sedet, nechodit.....a pak ti zase vemou krev.....a az potom se muzes pustit do nejakeho dlabance.....max. co nam povolili trochu neslazene vody.....takze asi tak...

@janicka92 a co se tyce predporodniho kurzu.....u nas trval asi 2h.....a jednalo se pouze o jednorazovou navstevu porodnice....bylo to celkem fajn a dovedela jsem se tehda par uzitecnych rad....byla jsem tam u dcery to je 2roky tak pocitam ze se asi za tu dobu nic nezmenilo takze ted se nechystam....ale poprvni bych urcite sla....
25. bře 2013 ve 20:46  •  2 děti  • Odpověz  •  To se mi líbí (1)
@janicka92 teď nejdu - poprvé jsem šla ... a kdybych se měla znovu rozhodnout tak si raději zaplatím PA ... :wink:
26. bře 2013 v 07:21  • Odpověz  •  To se mi líbí (1)
@janesafari na cukru jsem byla minulý týden a není to žádná hitparáda, ale dá se to přežít. Jen je to děsně dlouhé a opravdu musíš být nalačno. Ale ten sladký roztok tě tak zalepí, že tak na hodinku na hlad zapomeneš. Po vypití nesmíš už nic, ani žvýkačku a dvě hodinky tě budou pozorovat a pak tě znovu naberou. A pak se konečně můžeš najíst. Jinak u nás sem nesměla jíst od půlnoci a k tomu roztoku jsem mohla pít trochu vody nebo hořkého čaje. Pak už nic. Ale vážně se to dá zvládnout.
26. bře 2013 v 07:29  • Odpověz  •  To se mi líbí
No super,tak to abych začala omezovat porce,at si zvyknu a hlady tam nepadnu...stejně musím!Jak sem správně předpokládala,tak včera v poradně mě Dr.upozornovala,at se hlídám-že 3kg přibrat za 5 týdnů je moc!!!Stejně od začátku podezírám ty vitaminíny FEMIBION,které tak vřele doporučila...sem ted 24+1 a mám 8 kg už nahoře,ale taky o 30cm víc v pase...občas sou dny,kdy sou fakt velké chutě a ulítnu,ale jinak jím normál a jím kila ovoce i zeleniny,bílé pečivo obcházím a snažím se..no..hlavně si hlídám pití,aspon ty dva litříky vody denně a zvládnu až litr mléčka denne-to můžu...U dcery sem nabrala 14 kg-a 10kg bylo dole 14 hodin po porodu...a do tří měsíců sem měla už svou váhu(52kg)...byla sem jako bazén-samá voda...můj pocit je,že je to tak i ted :wink: ...jinak díky za info holky,budu doufat,že se jim tam hlady nesložím..bez jídla sem bezradná :slight_smile:
26. bře 2013 v 07:59  •  3 děti  • Odpověz  •  To se mi líbí
Ještě něco k tomu kurzu-platila sem za něj 1000,-,mám v tom 7 základních sezení,které trvá od 12-16 hod...na minulém sme už se probíral porod a super prohlídka porodnice..jinak k tomu patří ještě i cvičení na balonech a bazén-každý týden! A partner už má i předplacené místo u porodu...takže za ty peníze toho je v nabidce hodně...aspon tady na UherskoHradišstku...
26. bře 2013 v 08:04  •  3 děti  • Odpověz  •  To se mi líbí
@janesafari ja budu opet rodit v Kyjove....byla jsem tam spokojena a mam tam sveho gyndare....
26. bře 2013 v 10:36  •  2 děti  • Odpověz  •  To se mi líbí
Já sem po porodu dcery řekla,že v Uh.Hradišti už rodit nikdy nebudu...ale potom co neustále slyším a vidím,tak sem teda změnila názor a bude to lepší i pro rodinu-než mě vést a jezdit až do Zlína...a Zlín se prej zhoršil a ze Zlína jezdí rodit sem...tak se snažím věřit těm co to během posledního roku otestovaly na vlastní kůži :slight_smile:
26. bře 2013 v 19:47  •  3 děti  • Odpověz  •  To se mi líbí
Baby zdarvím Vás po delší době, a to rovnou bohužel z nemocnice!! Ležím u Apolináře s rozsáhlou dilatací obou ledvin :frowning2: Strašně mě bolela záda a tvrdlo břicho, tak už jsem dnes ráno lezla bolestí po zdi, jela jsem teda ke své gyndařce a ta na sonu viděla obě ledviny zvětšené a dilatované pánvičky. Poslala mě tedy rovnou k Apolináři, tady to potvrdili a hospitalizovali, čekám teď na výsledky krve, moči a stěrů na infekce v pochvě. Nikdo neví proč to mám, ale strašně to bolí, mám záda jako by mě do nich nakopal kůň. Navíc je oddělení šestinedělí plné, takže ležím na čekatelském pokoji vedle porodního sálu a jsem tu se slečnou co právě rodí.. :confused: chudinka!! Já nechci, když ji vidím jak skoro leze po čtyřech s kontrakcema po minutě, tak je mi zle za ní.. :pensive:
26. bře 2013 v 19:49  • Odpověz  •  To se mi líbí
@sambuca tyo tak to je mi celkem lito snad to bude brzo ok...

jinak ja taky nejsem zrovna ok.....vubec nemuzu jaksi dychat......jakoby me na hrudniku lezela cihla...toci se me hlava a je mi jakoby na omdleni...asi pujdu spat at to zaspim:frowning2:
Deniska ma porad prujem nevim vubec co s ni delat....jde teda kadit jen jednou za dva dny ale vzdycky na ridko uz to trva 9dni....testy na cantylobakterii mame negativni....probiotika davame nevim co dal....mleko a mlecne vyrobky nedavame, doktorka nam poradila at ji dam nejake dietni mleko..ale nesehnala jsem zatimtak nevim co delat:frowning2:
26. bře 2013 ve 20:42  •  2 děti  • Odpověz  •  To se mi líbí
Cau baby.jak to tady v sechno ctu co tady resite . Ja ziju v anglii a tady pece je takova ze me doktor jeste nevidel .chodi j'en porodni sestra.ta mi zmeri tlak premeri brisko poslechne ozveny srdicka,à prohlidka je u konce.tak ze but te radi ze mate takovou peci.a to nastriihnuti je lepsi,tady nestrihaj nechaj zensky radsi roztrhnout à sijou Malo kdy.tak se porodu obavam.denisa
26. bře 2013 ve 22:28  • Odpověz  •  To se mi líbí
@sambuca Ahooj, no to je průser :frowning2:( chudáku... Ale nic se neboj, za týden to přeléčí a půjdeš domů, taky jsem tak svého času ležela...nemělas třeba zánět moč.měchýře? často to přechází.... Držím palce, ať jsou co nejrychlejší pokroky v léčbě a nedrží tě tam týdny :pensive:
27. bře 2013 v 07:42  • Odpověz  •  To se mi líbí
@rozalenka Ahoj, no receptu na průjem je samozřejmě hodně - vařené borůvky, černé uhlí, endiaron, smecta, imodium....ale spíš to chce asi znát příčinu :-/ když jsmě bylí malí a měli jsme průjem, mamka nám vždycky dávala kapky hylak - upravují mikrofloru v celém trávicím traktu, a to docela rychle... Předpokládám, že jste byli na stěrech a nebylo tam nic, žádné bakterie, které by bylo třeba léčit antibiotiky, takže to možná bude chtít třeba jen tu úpravu mikroflory....
27. bře 2013 v 07:47  • Odpověz  •  To se mi líbí
Jdi na stranu:   Zruš
Tvůj příspěvek