• Přihlas se
  • Registrace nového člena
  • Získej PLUSPRO
  • Doporučujeme: Beremese.czModrastrecha.cz
  • Přihlas se
  • Registrace nového člena
  • Získej PLUSPRO

Termín porodu červen/červenec 2013 :-)

29. května 2014 
@janesafari Ahoj, cukr jsem kašlala... Jednak nosím ke gyndaři co 14 dní moč, a nikdy v ní nic nebylo, a jednak teď v těhotenství moc chuť na sladké nemám, takže jím cukry méně než předtím... Rozhodně tě nenabádám být nezodpovědná :slight_smile: ale doktoři tě vždycky radši někam pošlou, aby byli krytí...
Třeba v Německu je test na cukrovku podstatně příjemnější - cpou do tebe banány... takže máš supr přísun draslíku a magneska, a ještě si pochutnáš...tady samozřejmě čeští zmrdi praktikují aternativu, co je stojí nejméně peněz, a nacpou do nás chemickou glukózu, aby se cena vyšetření nedostala nad 10kč...protože přece státu jde z našeho platu jen 13,5% na zdravotní pojištění... :rolling_eyes:
27. bře 2013 v 07:58  • Odpověz  • To se mi líbí
@gwennie jojo stery mame za sebou a dopadli dobre....a mikrofloru upravujem uz tech 9dni....vlastne i predtim mela probiotika....dneska uz jsme nevydrzeli a dali 60ml mleka.....Denca byla jako bych ji dala nejvetsi lahudku sveta.....potom pomalu brecela ze chce jeste.....
27. bře 2013 v 08:26  •  2 děti  • Odpověz  • To se mi líbí
Nic není tak jednoduché jak to vypadá,co? :unamused: Já se tak strašně těšila,až zas budu těhotná...měla sem naivní představu,že to bude probíhat tak skvěle jako u dcery :wink: ...ale krom zvracení sem si už vyzkoušela skoro všechno a nemluvím o tom,kolik mě tohle těhu stojí peněz...platíte taky všude kam dojdete a za všechno? :angry: Ted mě pro změnu v následujím měsíci čeká zubař skoro za 900,- a pak prej ještě jednou....včera sem už poněkolikáté byla v naší užasné pojištovně VZP,že chci všechno,na co mám nárok,že sem u nich celý život a nic z toho nemám...no řeknu vám-odešla sem zase maximálně nasraná..Ještě mě řekla,že si za to můžu sama,že si to mám hlídat,no ale to nevím jak,když jejich informovanost nám pojištěncům-je na bodě mrazu!!!.Už sem byla i v jiné pojištovně,ale mám s VZP prej vytáhnout co jde a k nim dojít v červnu,protože u nich už stejně nestihnu to co chci...no a je toho daleko víc,ale nebudu ted stresovat-prckovi se to nelíbí a hned mě to dává najevo dlouhým kopáním,někdy mu to vydrží i celý den... :sweat_smile:
27. bře 2013 v 08:58  •  3 děti  • Odpověz  • To se mi líbí
@janesafari :o ... já nikde nic neplatím ... akorát na genetice jsem zaplatila 30,-kč ... což se mi tedy také moc nezdá :wink:. ??? a teď mne ještě čeká dietologie (měla jsem cukr v moči po OGTT .. :stuck_out_tongue_closed_eyes: ) ...
@rozalenka a lepek jste také zkoušeli vyřadit???
27. bře 2013 v 09:19  • Odpověz  • To se mi líbí
@janesafari jj, to placení je paráda. Jen na prvním screeningu jsem nechala dvanáct stovek. Ale je fakt, že mám od pojišťovny nárok na těhotenský balíček za osmset, takže se mi to trochu vrátí. Jsem u ZP MV ČR a paráda. Nikdy jsem neměla problém s proplacením jakéhokoli balíčku (dřív toho ale nabízeli víc, už se šetří - škoda) a i informovanost celkem zvládají. :slight_smile:
27. bře 2013 v 10:02  • Odpověz  • To se mi líbí
@miranda77 nezkouseli jsme vyradit lepek.....do ted ho uplne bezne snasela.....dneska rano byla strasne protivna tak jsem ji tala jeno 60ml mleka...a uz byla 2x na zachode....zase prujem:frowning2:mame v lekarne objednane nejake to dietni mleko ktere se muze davat pri prujmu....tak snad bude moct aspon to....budeme zase muset k dr...uz me to zacina pekne stvat...
27. bře 2013 ve 12:52  •  2 děti  • Odpověz  • To se mi líbí
@janesafari zubař 900? to buď ráda... já dala minulý měsíc za zubaře 6000 :frowning2: :frowning2:
27. bře 2013 ve 14:15  • Odpověz  • To se mi líbí
Jj...ted 2x 900,- a co bude potom ještě nevím a navíc dceru letos čekají rovnátka,takže jen za zuby to bude pěkná pálka...raději nemyslet na to co,co ještě do toho vleze... :frowning2: no prostě a jasně tohle těhu mě stojí tisíce a to sem ještě ani nebyla nakupovat!!!Pro prcka ještě nemám vůbec nic-jen to co využiju po dceři,naštěstí mám po ní hodně věcí v neutrálních barvach,tak oblečení na X měsíců využiju....ale to je jedna z mála věcí.Se těším až vyrazím i já na nákupy-ale to si ještě tak 5-8 týdnů počkám :frowning2:
27. bře 2013 v 16:10  •  3 děti  • Odpověz  • To se mi líbí
@rozalenka ... tak to bude asi z mléka :(
28. bře 2013 v 08:24  • Odpověz  • To se mi líbí
Holky, chtěla jsem se Vás zeptat, jestli jste už dostávali na gynekologii ten balíček pro maminky?
Kamrádka ho dostala už hned při první kontrole a já furt nic. Tak se na to chci příště zeptat ....ale je mě to takový blbý :frowning2:
Díky za info .
28. bře 2013 v 09:45  • Odpověz  • To se mi líbí
@rozalenka Ahojky, tak si tady čtu, že budeš rodit v Kyjově. My to máme taky v plánu. Tak jsem zvědavá. Někdo nadává, někdo chválí ....asi podle porodu, že?
28. bře 2013 v 09:48  • Odpověz  • To se mi líbí
Já balíček pro maminky dostala na gyndě zároven s těhu průkazkou a pak ještě jeden v těhu kurzu...a normálně si o něj řekni,často a všude na to i zapomínají,tak bych se připoměla...sice ty balíčky nejsou žádný zázrak,ale aspon sou tam vzorky na vyzkoušení a i zajímavé čtení... A další dotaz-trpíte taky těhu zácpou?Já sem to nikdy nezažila až ted a nevím si už rady,koupila sem si čípky,ale nic moc...jím kila ovoce i zeleniny,ovesné kaše,a zkouším vše co je projímavé a snažím se chodit na procházky denně at se střeva trochu hýbou,ale zatím stále nic nezabírá...tak už nevím...jdu na , velkou, stěží jednou za dva dny a ještě je to miniporod...poradítě něco? :frowning2:
28. bře 2013 v 10:13  •  3 děti  • Odpověz  • To se mi líbí
@janesafari Ahojky, díky za info. Zkusím se na to zeptat - to se nějak jmenuje nebo to mám nazvat jako "balíček pro maminky"? :slight_smile: Jinak co se týká zácpy, tím jsem trpěla v prvním trimestru, ne nějak hodně, ale někdy mě z toho bolelo hodně břicho. V tu dobu jsme ale naštěstí měli doma domácí jablečnej mošt a ten mi trošičku pomáhal, jinak nic. Žádný ovoce....a ještě se to říká i o sušených švestkách, že jsou projímavý, ale mě to nijak extra zvlášť nepomohlo. Jinak teď mě spíš trápí pálení žáhy :frowning2:
28. bře 2013 v 10:24  • Odpověz  • To se mi líbí
@petra197 já nic nedostala, ale vím, že spousta kamarádek ho dostala až v porodnici. Tak uvidíme.
28. bře 2013 v 10:39  • Odpověz  • To se mi líbí
@janesafari trpěla jsem tím ze začátku, tak první trimestr, možná i proto, že jsem hned dostala naordinované železo. Ale jak teď beru hořčík, tak je to ok, ještě si ob den dělám gravimilk s mlékem, tak možná i to mi pomáhá a už je pravidelné a hned je mi lépe.
28. bře 2013 v 10:42  • Odpověz  • To se mi líbí
Na mém je napsané PRENATAL BOX,ale normálně bych to nazvala balíček pro maminky...Jak sem psala,už mám dva a v porodnici bych měla dostat další...taky sem dostala slevovou knížku v DM-drogerii jako těhule...chodím tam už snad 10-12 let,a nakupuju tam ráda...a s té slevové knížky využiju vše a po porodu dostanu další...Tam si koupím i ten gravimilk-díky za připomenutí...už sem na to chystám delší dobu,tak uvidíme... :slight_smile:
28. bře 2013 ve 13:23  •  3 děti  • Odpověz  • To se mi líbí
fuha tady se to dalo do pohybu....fajne:slight_smile:

@petra197 ja budu v Kyjove rodit uz podruhe a pri prvnim porodu si nemuzu na nic stezovat....mela jsem u porodu Pechu ...je to i muj gyndar a je to super chlap....muzu se zeptat odkud jsi a hlavne u ktereho gyndare tady na okresu jsi????

@janesafari jinak tehu zacpa je i u me...aj u Denci sem to mela a poradne jsem se vy... az opravdu u porodu:slight_smile: me celkem pomahaji dzusy...100% pomeranc nebo jabko.....ale asi musis zjistit sama co na tebe zabere.Jinak paleni zahy je teda taky pekny hnus na to ma renie...trochu to zebere ale nic extra.

ja byla dnes na kontrole u zubarky a nastesti vse v poradku nic me nedelala a nic jsem neplatila....tak su rada. ted uz se tesim na vikend- v sobotu mame naplanovanou s Deniskou Hodoninskou zoo a v nedeli ten 3D uzv....su zvedava.
jo a opet se u nas zacalo probyrat znovu jmeno toho naseho prcka tak vlastne opet nevime jak se bude jmenovat......ja se asi zblaznim:frowning2:
28. bře 2013 v 17:19  •  2 děti  • Odpověz  • To se mi líbí
Jj budu zkoušet dál...jen už mě dochází nápady :frowning2: ...ach jo :frowning2: Co se týče jména,já mám asi jasno,ale doma se snaží to změnit...ještě taky bude boj...prcek cítí že je o něm řeč,tak pěkně kope-blíží se večer a už je zase ve svém živlu-těší se na masáž bříška :grinning:
28. bře 2013 v 19:47  •  3 děti  • Odpověz  • To se mi líbí
@janesafari Na zácpu mi vždycky pomáhaly tyhle věci:
a) kup si melasu a rozmíchej si v teplé vodě 2 lžíčky. Krom toho, že půjdeš na záchod, je neskutečně zdravá - viz google :slight_smile:
b) zvyš dávky hořčíku, je projímavý, a v těhu ho není nikdy dost
c) vař si pravidelně denně lněné semínko - 2 lžičky na hrnek vody, 5min povařit, pak vypít odvar a případně i sníst semínka
d) pořiď si odšťavňovač - nejen, že je šťáva ze zeleniny strašně prospěšná (viz google), ale taky tě odšťavněná rajčata / mrkev / červená řepa pěkně protáhnou :slight_smile:
e) no a když už není zbytí, sáhni po fructolaxu, je to přírodní projímadlo
29. bře 2013 v 07:46  • Odpověz  • To se mi líbí
Ahoj, nemáte někdo tip na nateklé nohy? Tak do středy to celkem jde (otékají jen večer), ale od čtvrtka je mám nateklé celý den a v pátek odpoledne už musím ležet, protože skoro nemůžu hnout kotníkama. Mám sedavé zaměstnání, snažím se tu chodit, ale moc to nepomáhá. :frowning2: Zkoušela jsem už i kompresní punčochy a nohy byly stejně pořád oteklé. Nemá někdo nějakou fintu?
29. bře 2013 v 08:35  • Odpověz  • To se mi líbí
Moc diky @gwennie...Určitě to postupně vyzkouším a těším,že něco z toho pomůže a bude líp...No jo,všechno je jednou poprvé,tak je to i ze zácpou :grinning:
29. bře 2013 v 10:06  •  3 děti  • Odpověz  • To se mi líbí
Dobré ráno,těm co mají pracovní sobotu-tak hodně sil...my jdeme stěhovat půdy a dílnu,at to odsepjá a pak toho nemáme tolik...jen nevím kolik toho udělám já-samé dřevo apod.věci...asi budu koukat a dirigovat a hledět si těch věcí,které unesu a zvládnu sama...tak hůrá do toho... :wink: pomocníci už sou tady :slight_smile:
30. bře 2013 v 09:14  •  3 děti  • Odpověz  • To se mi líbí
@mijave ahoj, zkus pít čaj z kopřivy.. chladivý gel jsi zkousela? treba lioton?
30. bře 2013 v 11:04  • Odpověz  • To se mi líbí
autor
tak se holky po dlouhe dobe hlasim.... Lezim v nemocnici kvuli kontrakcim, tak doufam, ze to vydrzime aspon do kvetna!
30. bře 2013 v 11:30  • Odpověz  • To se mi líbí
@veve_zlobidlo ahoj, ty jo, to je sila, jakto? :frowning2:( jen tak zničeho nic to začalo? nemělas v průběhu těhu žádné potíže? chudáku, zkus to nějak přečkat :frowning2:
30. bře 2013 v 19:21  • Odpověz  • To se mi líbí
@veve_zlobidlo taky preju aby to dobre dopadlo....

jinak holky nas ceka zitra 3D uzv....uz se tesim...su velice zvedava co uvidime:slight_smile: jinak ja su totalne na prasknuti...uz bych sla klidne rodit....nebo uplne nejraci bych to uz mela vsechno za sebou.
jo a dneska jsme byli u babicky a dedy a dostali jsme celkem ostrou kritiku na jmeno Robin...takze nas kluk bude asi bezejmena nebo ja nevim.....
30. bře 2013 ve 21:38  •  2 děti  • Odpověz  • To se mi líbí
@gwennie musím reagovat na tvůj příspěvěk k cukrovce, bohužel z té moči se cukrovka nemusí nepoznat,a i když máš omezené množství sladkého, tak to nemusí stačit , pokud by jsi tu cukrovku měla. :unamused: Tam si totiž musíš hlídat všechny sacharidy a ty jsou třeba i v pečivu, ovoci,bramborách, těstovinách atd. atd. no prostě ve všem.
@miranda77 já na genetice platila taky 30Kč :wink:

@veve_zlobidlo jejda, snaž se vydržet 2v1, ještě je hodně brzo. |
@janicka92 k předporodnímu kurzu, já jsem u prvního chodila,sice jsem ho nezvládla absolvovat celý, protože jsem chodila do práce a kurzy byly dopoledne, ale dost hodin jsem zvládla potom. Jako nebylo to špatné, dostaneš od PA přehled o tom, co bude dě´tátko potřebovat po porodu, co můžeš jíst a co by jsi třeba kvůli kojo neměla, a pak taky se dozvíš jak tak trochu probíhá porod /ale teda musím říct, že popisovala jen takový ten ideální , což se pak v praxi málo kdy stane)
31. bře 2013 ve 23:09  •  2 děti  • Odpověz  • To se mi líbí (1)
@olgas hlavne myslim ze predporodni kurz probiha v kazdej porodce uplne jinak:slight_smile:
1. dub 2013 v 09:25  •  2 děti  • Odpověz  • To se mi líbí
@rozalenka jasně, že to je asi všude jiné. U nás třeba v porodce tyto kurzy nejsou, dělá je soukromá por. asistenka.
1. dub 2013 v 10:13  •  2 děti  • Odpověz  • To se mi líbí
smarja at uz je cervenec....ja uz to vubec nedavam:frowning2: nemuzu dychat..bricho me tlaci jako prase..... :frowning2:
1. dub 2013 v 19:35  •  2 děti  • Odpověz  • To se mi líbí
Jdi na stranu:   Zruš
Tvůj příspěvek