• Přihlas se
  • Registrace nového člena
  • Získej PLUSPRO
  • Doporučujeme:  Beremese.cz Modrastrecha.cz
  • Přihlas se
  • Registrace nového člena
  • Získej PLUSPRO

Termín porodu červen/červenec 2013 :-)

29. května 2014 
@gingerone Tak to já ted lítám ostošest,abych toho ještě co nejvíc stihla,před porodem nás čeká stěhování,tak balím nebo vyřizuju věci kolem mého domu,který sem už teda prodala-ale ještě ukončit energie a veškeré věci kolem...A taky se snažím objezdit rodiny...17.5. máme jet do Tater na 5 dní,tak jen doufám,že poradna 13.5.bude tak dobrá jako vždy,abych mohla odjet...No já bych spíš potřebovala zase přenášet-aspon ten jeden týden :sweat_smile: A za veškeré zpoždění můžem poděkovat bance-jinak už by náš nový dům stál a já bych ,,hnízdila" už ted pomalu v novém a chystala Dceři a prckovi pokojíčky...
Díky bance mám jen nervy na pochodu a pocit,že nic nestíhám :frowning2:
Ale všechno nějak dopadne-hlavně at sou ty naše mimča v pořádku-zdravé a my taky... :slight_smile:
7. kvě 2013 v 16:16  •  3 děti  • Odpověz  •  To se mi líbí
@janesafari To si vůbec nedovedu představit, ale teda závidím, že zvládáš a vůbec smíš někde lítat... Ono to nakonec vždycky nějak dopadne, hlavně aby byli ti potomci v pořádku, to je svatá pravda :dizzy_face:
7. kvě 2013 v 16:43  • Odpověz  •  To se mi líbí
@gingerone :slight_smile: Závidět ani tak nemáš co-ten chaos a záhul,co mám před sebou...Ale nějak mě to nevadí-asi sem zvyklá-spíš mě vadí nuda a nicnedělání :sweat_smile: Ale prcek tak řádí,že už teda nejsem moc pohyblivá.Ale určo to nebudu přehánět-zdravíčko je to nej!!!
Když nestihnem zabydlet dům,tak holt půjdem na chvíli k mamině,než to budeme mít obyvatelné...
Jinak přeju jen to dobré a at prcek ještě vydrží v bříšku :slight_smile: ...má čas...
7. kvě 2013 v 17:24  •  3 děti  • Odpověz  •  To se mi líbí
@janesafari Děkuju. Mně nicnedělání taky ubíjí, hnízdila bych :slight_smile: Ale když mi doktoři řekli, že nemám, tak to nebudu pokoušet, abych si to nemusela vyčítat. Ale řeknu vám, že 4 měsíce v posteli jsou spolu s hormonální nevyvážeností (pláč nad nevytřenou podlahou) docela náročné a ne, že ne. Doufám, že za to budeme mít zdravé a hodné neplačící miminko :slight_smile:
Přeju abys to všechno, co máš v plánu, zdárně zvládla a stihla. Moje taky řádí, že ho někdy hodně přemlouvám, že už to mamku opravdu bolí, aby trochu spalo...
7. kvě 2013 v 18:15  • Odpověz  •  To se mi líbí
@gingerone Ahoj, hodně kočárků na ukázku a odzkoušení mají v Malviku. A mají tam internetové ceny kočárků, což je také pozitivní. Vlastě se tam dá pořídit kompletní výbavička, ale v tomto případě už ceny až tak příznivé nejsou - tedy rozhodně ne všechny. Každopádně doporučuju. Jen u nich pozor - pokud něco nebude na prodejně a budou ti tvrdit, že to bude do tří dnů - nevěř jim. S dodacím termínem trochu bojují - zpravidla se liší o týdny, nikoli dny (zkušenost více lidí). Takže je lepší mít časovou rezervu :slight_smile:
Jinak držím palce, ať se prcek drží co nejdéle a pak ti to vynahradí! Osobně si nedovedu představit jak bych to udělala, kdyby mě doktor nechal ležet. Museli jsme to tu kompletně předělat a asi bych se zbláznila! Buď dál statečná a třeba se v červnu v Motole uvidíme :slight_smile:
7. kvě 2013 ve 20:30  • Odpověz  •  To se mi líbí
@mijave Děkuju moc za tip, určitě to využiju, když mi to stav dovolí. Já mám občas hrozný deprese, že nemůžu nic zařídit a co bych dělala, kdybych to už ani nestihla, ale pak mi dojde, že mám rodinu a manžela a oni by to taky zvládli... Akorát by mi bylo trochu líto, že jsem to miminku nevybírala já...
Tak třeba se v Motole v červnu opravdu potkáme :slight_smile: Já mám podle ultrazvuku z 11tt miminko cca o týden větší, ale bylo to na hraně, tak termín neupravovali, takže si říkám, že kdykoliv v červnu už by bylo celkem ok. A začíná mi to připadat nějak blízko :slight_smile:
7. kvě 2013 ve 21:29  • Odpověz  •  To se mi líbí
@gingerone Přesně tak - ona by to rodina zvládla všechno pořídit a zařídit. Miminko je nejdůležitejší - vůbec nepropadej trudomyslnosti! :slight_smile:
A k tomu termínu :grinning: Podle menses mám termín 5.7., podle ultrazvuku z I. trimestru 28.6. a podle ultrazvuku III. trimestru 20.6. :grinning: Takže kdo ví, kdy piškotek nakonec vlastně vyleze. Ono je to teda vlastně jedno, hlavně aby byl zdravý! Každopádně blízko to je! Sakra blízko!
7. kvě 2013 ve 22:00  • Odpověz  •  To se mi líbí
@mijave Já vím, to jsou hormony :slight_smile: Můj úplně první hormonálně-těhotenský příznak (krom vynechání MS) je nástup každodenního pláče přesně úderem 3. trimestru :grinning:
Já mám termín podle MS 29.6. a toho se drží doktoři, podle ultrazvuků v obou trimestrech je to 22.6., a podle doktora na tom ultrazvuku mám počítat s dřívějším porodem, prý jsem tak malá, že se tam to mimčo až do konce nevejde... Ale já se třeba i malá narodila a bylo to v termínu, tak se nechám překvapit, hlavně vydržet do 36tt, to by se mi líbilo! A to je teda blízko dost!
A poslíčky už máte? Já pravděpodobně jo, docela to občas dost bolí při ztvrdnutí břicha, který se někdy rozjede třeba co pár minut a za hodinku dvě zase uklidní...
8. kvě 2013 v 08:12  • Odpověz  •  To se mi líbí
@janesafari tý jo, vy jste blázni, stěhujete se, a ještě jedete do Tater...a ty k tomu těhotná....
8. kvě 2013 v 09:42  • Odpověz  •  To se mi líbí
@gwennie Jj,já vím... :sweat_smile: ale chci to ještě stihnout dokud sem celá...pak bude prcek a hromada práce na dodělávkách domu a kolem domu...to vidím ještě tak na rok až dva-dle peněz... :unamused: Tak na to cestování po rodinách už nebude tolik času ...
A až tomuhle ještě nenarozenému prckovi bude tak kolem dvou let-ještě bych ráda jedno dítě :slight_smile: Přece jen dceři už je 10 a je to už velký rozdíl-nechci aby se oba cítili jako jedináčci-tak at prcek k sobě pak někoho má.......a dům budeme mít též hodně velký,tak proč ho trošku nezaplnit?Vím,že nejsem nejmladší,ale v dnešní době rodí i daleko starší... :wink:
8. kvě 2013 v 10:23  •  3 děti  • Odpověz  •  To se mi líbí
holkyyyyy tak su zvedava kdo zacne:slight_smile:podle terminu bych mela asi ja ze....z nas co tu ted piseme tak mam termin nejdriv...podle ms 18.6 a podle uzv 24.6.....a vubec......ted nam ze zahrady odletel ČÁAAAAAP!!!!!!!! a Deniska se na nej utekala podivat a moje mamka ji rika podivej cap donese miminko...a potom cap uletel a Dena....a mimi neni babo!!!!! :grinning: jo a capovi rikala pakapo:slight_smile: takze jeste 14dnu az tri tydny jdu rodit..... :grinning: :sunglasses:
8. kvě 2013 v 10:50  •  2 děti  • Odpověz  •  To se mi líbí
tak sem si dneska naplanovala uklizet uklizet uklizet...a jeste prevlect periny.....odpoledne na gyndu a na nakup.....tak su zvedava co zvladnu...
9. kvě 2013 v 08:31  •  2 děti  • Odpověz  •  To se mi líbí
Jo a já sem ráno nestihla pojest a je mě blbě....Jak dlouho stojím na místě tak je mě na omdlení... :rolling_eyes: Tak nevím-je to tím že nepojím nebo tlakem?Dělá vám to některé ??A jestli jo,co vám na to pomůže?Ne vždy mám možnost se hned najíst :frowning2:
9. kvě 2013 v 08:41  •  3 děti  • Odpověz  •  To se mi líbí
@janesafari Já to mám ráno/dopoledne, i když si sednu, občas i vleže. Točí se mi hlava a pocity na omdlení, nemůžu se dodýchnout... Většinou pomůže opravdu se najíst a hlavně napít a já teda někdy zvládám i "rozchodit" a nemyslet na to, zaměstnat se něčím jiným a za nějakou chvíli to většinou přejde. Mám hodně nízký tlak a čekám na výsledky krve, jestli k tomu nemám nedostatek železa, to by to taky mohlo způsobovat. Ale jídlo je teda asi ten základ, no...
9. kvě 2013 ve 12:18  • Odpověz  •  To se mi líbí
Mě to ted v těhu dělá pravidelně,když ráno zůstanu nebo kolikrát MUSÍM zůstat na lačno...když třeba musím na krev,cukr,apod...když bylo a je nějaké to vyšetření...Tak nízký tlak???A co kafé holky?Dám si tak asi 3 za týden-nějak mě přestalo tohle těhu chutnat...A taky se bojím počasí-jak se mnou zamávají ty horka :frowning2: A na krvi sem byla minulý týden,tak v pondělí se v poradně zeptám Dr...Nerada bych sebou zas někde švihla,už sem těch malých urazů měla ted dost... :astonished:
Ted mě pro změnu od neděle navíc bolí achillovka,tak kudy chodím-kulhám...V noze mě píchá a je nateklá :frowning2: Tak čekám kdy to přejde......ted se mě fakt nehodí,aby mě ,,něco" bylo... :sweat_smile:
9. kvě 2013 ve 12:28  •  3 děti  • Odpověz  •  To se mi líbí
@janesafari taky je mi obcas na omdleni a musim rict ze mi asi nejvic pomuze coca cola a cerstvy vzduch....

jinak periny jsem vyslekla vyvetrala a castecne uz jsou i povlecene ale ted tam Dena spi tak nemuzu pokracovat, kuchyn kolkizena ted jeste dovarit ryzu a poklidit obyvak....a hotovo pro dnesek...jeste si chci udelat nehty a umyt hlavu a osprchnout..kdyz jdu teda na tu gyndu at se me tam neleknou:slight_smile:
9. kvě 2013 ve 12:54  •  2 děti  • Odpověz  •  To se mi líbí
Holky, dotaz, jak velkou kupujete kojící podprsenku?? Předpokládám, že prsa se mi ještě tím mlékem po porodu teprv nalijou, takže asi ne velikost, co nosím teď, ne?
9. kvě 2013 v 15:23  • Odpověz  •  To se mi líbí
@gwennie No já se dočetla,že kojící podprdy kupovat až tak v 8 měsíci a o číslo větší,právě proto že se prsa ještě nalijou...aspon většině...Já mám normál 75B,koupila sem si kojící 80C a je hodně elastická,tak u té velikosti zůstanu snad i po porodu...Jen mám zatím jen jednu... :unamused: Koupila sem ji v Lidlu nedávno jen asi za 160,- plus ještě těhu legíny a bílé kalhoty-taky za pár kaček a vše sedí skvěle...Kdybych věděla,že ta podprda tak dobře sedne-zrovna bych si vzala aspon 2-3 na to kojící období...V obchodě ze spodním prádlem mě snad nikde pod 1000,- kojící ani nenabídli-a na to teda nemám-tolik tisíc jen za spodní těhu a kojící prádlo :angry:
9. kvě 2013 v 16:02  •  3 děti  • Odpověz  •  To se mi líbí
Slabší kafe si občas dám, ale zázraky nepozoruju... A Když se musí nalačno, vyžaduju doprovod, sama se bojím, fakt mi moc dobře není. Asi to chce prostě porodit :grinning:
Připravuju tašku do porodnice a tam ty 2 podprdy už chtějí, takže jsem koupila bazarové na internetu za pár korun, jen bavlněné, co se vytahujou, jsou asi o číslo větší, než teď nosím, jsou mi maličko volnější a vytáhnout se dají ještě o dost, takže s nima přečkám začátek, než se rozhodne, jakou potřebuju PO porodu velikost (taky čekám, že se to změní, zatím mi povyrostla jen minimálně...) a tu si pak koupím někde jinde. Taky nechci vyhazovat peníze za něco, co mi potom nebude, ale přitom do té porodnice to mít je potřeba a taky ty vložky aby se tam vešly... No, je to komplikované :slight_smile:
9. kvě 2013 v 16:51  • Odpověz  •  To se mi líbí
jo ja mam jeste dve stare co jsem mela po Denisce.....taky z Lidlu...a ted sem si koupila jednu takovou lepsi.....za 600kc....je hodne natahovaci....takze i ted ji muzu mit na sobe i ted...ale natahne se....
jinak hlasim ze od dr.... takze volejte slava a tri dny se radujte...ten nas obrik se otociiiil takze uz mame hlavicku dole a doufam ze uz tak zustane:slight_smile: jinak momentalni vahovy odhad je 2400gr....a dr. odhad k porodu je 3800-4000gr :unamused: no ale shodli jsme se ze by bylo fajn kdybych vydrzela kveten a pak uz muzu vytrepavat....jinak dalsi kontrola za 14 dni...23.5 a uz jdu i na ozvy....
9. kvě 2013 v 17:19  •  2 děti  • Odpověz  •  To se mi líbí (1)
Mám dotaz - jakou máte nebo budete kupovat odsávačku na hleny pro miminko? Nějak z toho nejsem moudrá. Chtěla jsem tu na baterky, ale recenze nic moc, že to nevytáhne tolik jako ta na vysavač. Jenže ta mi přijde zase brutální - ten zvuk vysavače je děsný a neumím si představit, že ve dvě ráno vytahuju vysavač - mě lidi v baráku sežerou...
9. kvě 2013 ve 22:48  • Odpověz  •  To se mi líbí
@rozalenka No vidííííš-malý se otočil,tak bys měla rodit ,,normálně",hm?Ale ten váhový porodní váhový odhad je na mě teda děsivý-já bych asi tak velké dítě ze sebe nevytlačila-po prvním porodu vím,že bych to asi nezvládla :frowning2: Já jdu do poradny v pondělí,tak se taky dozvím zase o něco víc..Jo a ozvy už sestřička kontroluje od 24 tt. a říkala,že tak už to bude až do porodu...
Je i tak zajímavé,že všude je to jinak...poradny a kontroly a pod... :confused:
Tak jdu Nellči nachystat snídani a jak půjde do školy-já půjdu k doktorce s tou nohou,bolí víc a sotva chodím...stejně se mnou nic neudělá a zbaví se mě tím,že mě pošle do špitálu-zase půjdu po X letech tam,kde mě operovali achillovku!? :rolling_eyes: No to se schválně nechám překvapit... :confounded:
10. kvě 2013 v 06:41  •  3 děti  • Odpověz  •  To se mi líbí
@mijave no co se tyka odsavacky hlenu....po nasich zkusenostech a ze jich mame docela dost....mame ci meli jsme odsavacku klasickou balonkovou....dite jenom rvalo a vsechno co sme vytahli jsem musela chytat do kapesniku jelikoz to nechtelo vlezt do teho balonka....a jak je toho sopliku hodne tak sem mela sopel vsude...fuj a efekt nic moc....pak sme meli na baterky... tudle: http://www.e-maminka.cz/product/odsavacka-hlenu-cleanoz-4733/ a ta teda stala uplne za prd....ano byla pomerne ticha ale nevytahla ani tolik co ten balonek....okamzite jsem obratem prodala....hruza. no a co se tyka odsavacky na vysavac- pouzivame dodnes a klidne i ve 2rano....vysavac jsme vzdy v obdobi rymy ubytovali pod pc stolkem a vubec neschovavali....a na zvuk vysavace si mimco zvyklo....no a co se tyka sousedu....je to blbe ale vysavac mas zapnuty cca 10s....to snad nikoho nevzbudi....a kdyby si ho nechtela takhle zapinat tak bych to asi resila pres den vysavacem a v noci bud balonkem nebo takovyma tema hadickama jak natahujes pusou....ale z tema zkusenost nemam....a ze se ti vysavac zda brutalni????ver ze ocenis ze ty hrozne sopliky vytahne a diteti se aspon na chvilicku ulevi.....kolikrat to vytahovalo takove kusy ze sem se divila kde se to v ni bere- a dneska si sama zapina vysavac a pomalu sama drzi odsavacku aby si soplik vysala....takze to nejspis nijak brutalni nebude....:slight_smile: tod muj nazor k odsavackam....

@janesafari no neboj vahovy odhad je moc i pro me....proto jsem rekla i dr ze chci rodit aspon o 14dnu driv- aby nestihl tolik pribrat.....nevim co vsechno budu delat ale budu se snazit......
10. kvě 2013 v 08:11  •  2 děti  • Odpověz  •  To se mi líbí
@rozalenka Díky moc za rozbor. Takže koupím odsávačku na vysavač. Zeptám se jaký máš typ? Ať nekupuju něco neodzkoušeného.

A co budeš všechno dělat pro to, aby se mimčo pustilo dřív? To si nějak neumím představit. Díky za opdověď a přeji pěkný den
10. kvě 2013 v 08:43  • Odpověz  •  To se mi líbí
@mijave mame i babyvac i nosatko.....nevim jestli jsem to napsala presne dobre ale obe dve jsou srovnatelne dobre.....tak je to celkem jedno.... :wink:
a co budu delat to nevim....asi kazdy den nechraneny sex...to bude manza velice rad....:slight_smile:i kdyz je to teda spis groteska ale kdyby to pomohlo tak jdu do toho...dlouhe prochazky....asi vylezu na mistni zriceninu hradu a polezu zpatky tou nejhorsi cestou jako moje mati kdyz cekala brachu- do rana byl bracha na svete....asi zacnu skakat pres svihadlo a nosit Denu do schodu...ja nevim.....a nebo se zeptam i dokotora co mam vsechno delat:slight_smile: ale myslim ze nejvic poradiju ten nechraneny sex jelikoz sperma obsahuje nejake ty prolaktiny nebo co a to je hlavni obsah tech vyvolavacich tablet.....takze asi tak:slight_smile:
10. kvě 2013 v 10:19  •  2 děti  • Odpověz  •  To se mi líbí
@rozalenka na to nosátko jsem koukala. Mají dva typy - jedno skleněné a jedno plastové, které se snad dá používat i bez vysavače. Tak koupím asi to.
Jinak s tím vyvoláním porodu si mě docela rozesmála. Představa denního nechráněného sexu je pro mě, coby absolutní kouli, absolutně směšná :grinning: I pro partnera by to bylo dost náročné - chuďátko se bojí, že mi ublíží nebo mimču a pořád se hlídá... byl by to spíš stres :grinning:
Jinak já si teď sehnala pediatra - docela se mi ulevilo. K Mudr. jsem chodila už já jako dítě a má stále dobré recenze. :slight_smile: Asi teda nebude už nejmladší, ale snad nám nějakou dobu vydrží :slight_smile:

No a na včera umytá okna mi dnes krásně napršelo, takže si to pro velký úspěch dáme příští týden ještě jednou - ale jen skla z venku, takže to bude rychlovka. :slight_smile:
10. kvě 2013 v 10:55  • Odpověz  •  To se mi líbí
@mijave vsak sem rikala ze sex je jedna velka groteska.....uprime ja z toho nic moc nemam a su velice rada ze mam "rychleho" chlapa:grinning: najit vubec nejakou polohu je nadlidsky vykon....hledani pediatra nam odpada jelikoz uz chodime s Deniskou a jsme velice spokojeni....takze je to jasne. okna asi ani umyvat nebudu...mozna pri tom vyvolavani....

holky nesnasim to....vcera kdyz jsme sli spat tak jsem mela i obyvak i kuchyn docela hezky uklizenou....a ted....je tu SILENYYYY BORDEL.....sakra :confounded: taky to tak mate?????to je hnus velebnosti..kazdy den dokola...kdyz vecer poklidim behem dopoledne vybuchne bomba.... a jeste Deniska ma obdobi PROC????tuhle otazku slysim milionkrat za den....a uz me z toho dost casto brni hlava....nejhur kdyz to slysite asi 20x po sobe....uz netusim co mam odpovidat.... :unamused:
10. kvě 2013 ve 12:17  •  2 děti  • Odpověz  •  To se mi líbí
@rozalenka ještě na tebe mám jeden dotaz - kloboučky na prsa na kojení - jak mám zvolit velikost? A je v nich nějaký zásadní rozdíl?
10. kvě 2013 ve 13:05  • Odpověz  •  To se mi líbí
@mijave no s tou velikosti nevim....u Denisky jsem to nijak neresila...prisla sem do lekarny rikam ze chci kloboucky na kojeni....a bylo no a ted jsem koupila jedny nejake obyc a jedny od aventu...nejaka standartni velikost.....nejaky prumer. treba je ani nebudes potrebovat.....ja jsem kupovala silikonove i dudliky.....sama nemam rada kaucuk....jinak dneska jsem koupila jeste i ten purelan na bradavky...je to od medely....kez by aspon trosku pomohl....bephanten me vubec nepomahal. a mam taky koupeny i ten korektor na bradavky.....jak se mi totiz nalely prsa u Deni tak se ta bradavka tak vypla ze ju mela problem chytit....tak zkusime vytahovat....uvidime jak to pujde....
10. kvě 2013 ve 13:21  •  2 děti  • Odpověz  •  To se mi líbí
Kloboučky na kojení-to ani nevím co je :sweat_smile: Snad to půjde tak jak u Nellči,to by bylo fajn...Nic sem nepotřebovala a mléka sem měla na rozdávání....Jen sem díky práci měla málo času na jídlo a po 4 měsících bylo mléko řídké a už nestačilo-jen na žízen.Ted se určo polepším-ráda bych kojila plně aspon těch 6-12 měsíců...Tak snad to bude o.k.

Jinak ta moje Dr.fakt stojí za h...Tak mě pomačkala,že mám nohu 2x takovou a neví jestli je to jen otok nebo zánět!!!Tak mě dala nějaký gel na mázání a lístek na ortopedii-jestli si tam budu chtít zajet...Mám být v klidu a nohy nahoře!No to asi nezvládnu... :confused:
10. kvě 2013 v 16:46  •  3 děti  • Odpověz  •  To se mi líbí
Jdi na stranu:   Zruš
Tvůj příspěvek