• Přihlas se
  • Registrace nového člena
  • Získej PLUSPRO
  • Doporučujeme: Beremese.czModrastrecha.cz
  • Přihlas se
  • Registrace nového člena
  • Získej PLUSPRO

Termín porodu červen/červenec 2013 :-)

29. května 2014 
JO...když sem nakousla ty trable-dnes proběhla ta poradna na gyndě-zase sem vyfasovala nějaké tablety na zánět(přitom se cítím v pohodě :confounded: ) a taky že mám málo železa,tak to byl další recept...Lékarnice mě řekla,že potom můžu mít pěknou zácpu-kterou už mám!!!!!A na ortopedii mě zas tu nohu tak promačkal,že sotva chodím a mám jenom být v klidu,že pokud nebudu mít teploty,tak je to JEN hormonální změnou!!!A můj relax v Tatrách asi padá-protože připojištění na těhu už se nedělá !!!!! :frowning2: Tak nevím-poslední dobu sem oběhala tolik doktorů-co sem za život nestihla...a po dnešních informacích doma ohledně stavby-UŽ MĚ ZBÝVÁ A CHYBÍ JEN PSYCHIATR...Tak holky dobrou noc....třeba to ráno nebude všechno tak černé :astonished:
13. kvě 2013 ve 20:02  •  3 děti  • Odpověz  •  To se mi líbí
@janesafari to je docela běžný problém tedka, málo železa, má ho 90% těhulek v těhle týdnech...ani nevím proč
14. kvě 2013 v 07:45  • Odpověz  •  To se mi líbí
@janesafari Já dostala železo zrovna dneska taky, taky mám málo. Slibuju si od toho, že se mi bude líp dýchat a bude mi míň slabo.
A cestou od doktora jsem viděla sympatický kočárek a koupila několik prvních bodýček a pyžámko a je to hrozně maličký a roztomilý, už se nemůžu dočkat, až vyrazím zase na nákup výbavičky! Ale musím se šetřit, teď mě z toho hrozně bolí kostrč, prý jsou tam nějaké úpony dělohy, co můžou zlobit. A mě teda teď bolí hrozně... a břicho tvrdne jako zběsilý... a to jsem chodila chvilku.
Jinak to na porod zatím nevypadá, hlavička je dole a miminko se začalo "zmenšovat" oproti svému týdnu, což jsem přesně čekala, protože já se narodila v termínu a přitom jen s 2,5 kg, navíc se mi tam ani čtyřkilové nemůže vejít! :slight_smile:
14. kvě 2013 v 16:13  • Odpověz  •  To se mi líbí
Aspon teda vím,proč mě bylo tak slabo a po ránu na lačno na mdloby...Zítra jedu na 3D UTZ-pokud se ještě teda zadaří a maličký se jako vždy nebude schovávat...uvidíme,jestli aspon fotka-přece jen už sme 31+2....A prckové ted rychle rostou :sweat_smile:
Já dnes byla v DM a koupila sem taky aspon něco na kupony-plenky,podložky,ubrousky,vložky do podprdy,apod....A zítra to nejnutnější s lékarny a porodnické vložky,apod... :slight_smile: Pro prcka něco málo nového mám a zbytek vytáhnu zásoby po malé a dám si bokem neutrální oblečky...Nechci to s oblečením přehánět a určo ještě pak každý něco přinese do ,,kouta"... :wink:
Maličký cítí,že o něm zas píšu a řádí... :grinning: Už by se mohl otočit,protože je hodně nepříjemné,jak mě hlavičku rve pod žebra!!!A taky mě tvrdne břicho-někdy i jen tak,když se nenamáhám...Ale je to v rámci mezí... :wink:
14. kvě 2013 v 17:01  •  3 děti  • Odpověz  •  To se mi líbí
Já si tu nohu snad uřežu....a to mám toho zítra tolik vyřídit a oběhat???Bych si i půjčila berle (které sem u Dr. odmítla)....ale se toho bojím,že bych se zas někde ,,rozbila"... :frowning2:
Se opravdu těším až porodím a zbavím se těch ,,zátěžových" kg...protože s tou nohou to fakt nedávám...
Pořád se musí něco dít,jedna trable střídat druhou?!?!?! :astonished:
14. kvě 2013 v 18:01  •  3 děti  • Odpověz  •  To se mi líbí
No mně cpe pod žebra nožičky a že by to bylo tak super, to taky není :grinning: A ručičkama mě šimrá přímo v tříslech, se divím, jak tam dosáhne, ale je to tak. Hlavně aby si to ještě nerozmyslelo s tou polohou, když je to takový mrňousek.
My kupujeme všechno neutrál (máme překvapení), tak je to někdy těžké, některé růžové věcičky jsou hrozně hezoučké, ale do modré se holka obleče klidně, jenže chlapeček v růžovém nic moc... Tak aspoň ujíždím na obrázcích (medvídci a spol.) :slight_smile:
14. kvě 2013 v 18:22  • Odpověz  •  To se mi líbí
@janesafari Hlavně když na tebe koukli doktoři, teď už jen pár týdnů a bude líp. A ta noha se nějak zlepšit bude muset. Tak dlouho by to ani nemohli nechat jenom na mastičce :confounded: , to půjde.
14. kvě 2013 v 18:24  • Odpověz  •  To se mi líbí
@gingerone No právě že jen koukl,pomačkal a řekl,že když nebyl uraz-sou to asi jen hormonální změny...ale už sotva chodím po baráku-jakmile vylezu ven a jdu dál.sem k.o. :frowning2: Jako by mě do ní někdo bodal nožem...A do termínu porodu ještě dlouhých 9 týdnů :cry: a tolik vyřízování a stěhování...mě asi jebne! :confounded:
14. kvě 2013 v 19:07  •  3 děti  • Odpověz  •  To se mi líbí
@janesafari A od doby, co to máš takhle oteklý, jsi byla na nějaké krvi? Aby hlídali třeba záněty nebo něco. No já bych tam snad chodila každý týden otravovat, kdyby se to nezlepšovalo, dokud by mi nepomohli. Jenom z hormonů mi to přijde trochu moc radikální neřešení situace, kdyby se to fakt nezlepšovalo. Někdy doktoři člověka honí, sotva vyjde minimální odchylka v něčem omylem zjištěná, ač se cítíš dobře, a jindy se tváří, že se nic neděje a ty přitom víš, že je ti fakt mizerně...
14. kvě 2013 ve 20:04  • Odpověz  •  To se mi líbí
@janesafari
@gingerone holky, mě přijde, že jak je ženská těhotná, tak ti doktoři mimo gyn. obor mají ze všeho strach a nechcou nic řešit. pokud to pro ně není něco banálního. Kdyby jste věděly co si užlila kámoška v těhotenství se slepákem , to by jste hleděly. A teda, že by byla oteklá a bolavá noha způsobena hormonama, to slyším prvně. No ale teda nejsem doktor a ani po doktorech nějak moc nechodím, tak vím houby.
14. kvě 2013 ve 21:26  •  2 děti  • Odpověz  •  To se mi líbí
zdarek holky...no ja prebrala jeste hadry od kamosky.....po malem....ale mame tam uz i na zimu dva teple overalky a tri teple mikiny....a jinak je toho plny pradelni kos ale dala sem za to 1300kc.....a KONEC.....uz tomu klukovi nic nekoupim...hruza hruza hruza....tolika penez.....jeste musim i Denisce neco pokoupit...prijde mi ze na maleho mam nachystanou meeega velikou vybavicku a Denca chudak nema co nosit.ale kdyz ji reknu Denco pujdem koupit gate nebo neco tak mi jen rekne ze neeee gate neeee....raci prej Miku(panenku) nebo koko.....to je pry dulezitejsi jak nejake gate:grinning: takze tak.jinak me maly kope uplne vsude a rukama me taky lechta v trislech je to takove divne.cely den je mi taky divne a na omdleni.....vim ze se stale dokola opakuju....ale uz to chci met za sebou......
14. kvě 2013 ve 21:48  •  2 děti  • Odpověz  •  To se mi líbí
@gingerone
@olgas Na krvi sem byla jen minulou poradnu na gyndě a to mě právě dala Dr.železo...Jinak ta noha-jako malá někdy ve školce a pak ještě asi ve 4.třídě mě operovali Achillovu šlachu...Nohu mám zjizvenou a šlachu ZASE zkrácenou po těch letech....Ale jinak nikdy žádný problém-až ted .je to asi 10 dní,co to nateklo a bolí jak čert...Bylo mě tak nějak řečeno,že je to těhotenstvím a tou zátěží (nabraná kg navíc)... :rolling_eyes: Tak ted teda nevím-jak mám nepřibírat,abych tu ,,zátěž" nezvětšovala?Sem se ho ptala,jestli mám jako ještě 2 měsíce čekat,než porodím a pak to poleví,až shodím ty kila navíc?Jen se rozpačitě usmál,že asi jo...ale já nemám čas,doma jen do porodu ležet s nohama nahoře!!!!
Jak říkáte-jakmile vlezete k nějakému Dr.s pupkem,tak hotovo-každý jen hledí a pak stejně řekne...,,Až porodíte,tak....."

@rozalenka Tak a tady se přidávám k tobě-už si taky říkám,že bych to ráda měla za sebou...Tohle těhu mám nějaké divoké-určitě mě to hle těhu vynahrazuje to první,protože to bylo ukázkové a fyzicky sem byla na tom skvěle...Ti kluci nás nějak ,,zlobí"... :sweat_smile: Ale říkám si,že jak ,,vylezou" tak nám to vynahradí.. :grinning: No a taky konečně už trochu nakupuju,abych si teda mohla nachystat tu tašku do porodky... :wink:
15. kvě 2013 v 06:35  •  3 děti  • Odpověz  •  To se mi líbí
PS:Nekoukejte na čas,kdy tohle píšu...v noci sem se 2x plazila na wc,mezitím divoké sny a od 5 už nespím vůbec... :stuck_out_tongue_closed_eyes:
15. kvě 2013 v 06:38  •  3 děti  • Odpověz  •  To se mi líbí
@janesafari No tak asi uvidíš, jak to bude postupovat. Člověk by od doktorů čekal spíš opak - že se budou o těhotný bát mnohem víc a víc je tím pádem vyšetřovat. Stejně když chodíš celou dobu, tak přece jsi všechny kila nenabrala přes noc, ale postupně, by měla být noha zvyklá.
To já jak jsem po 4 měsících včera statečně vyrazila na první nákupy (k doktoru plus pár obchodů, celkem asi 4 hodiny z toho většina stejně posedávání), tak moje kolena teda večer protestovaly strašně a dneska ještě cítím, že nemám ani kotníky fit. A to nenosím žádná extra kila. Ale tam se teda nedivím, ani kdyby natekly (já jsem zase revmatik, klouby mám na námahu citlivé i bez ležení a těhotenství...). Teď se budu pár dní vzpamatovávat, než zase někam vyrazím :rolling_eyes:
15. kvě 2013 v 08:53  • Odpověz  •  To se mi líbí
@gingerone Jak říkáš-ale mě ta noha ,,zklamala" ze dne na den... :frowning2: Ted se snažím ji šetřit,at odpoledne zvládnu pobelhat-to co musím..Sou věci,které si člověk musí vyřídit sám-navíc v mé situaci,kdy ještě nemám ukončený prodej domu a máme nakupovat a vyřizovat kolem nového domu a stěhovat se...A tisíc jiných věcí,doktoři a kurzy apod...A to se dá sedět doma s nohama nahoře? :confused: To nevím jak!!!
Ještě bych doma ráda udělala větší uklid,ale dnes fakt ne-at sem schopná odpoledne :confounded:

A ty nákupy nám taky dají zabrat,co?A poslat chlapa,aby nám nakoupil porodnické vložky,kojící podprdy a vůbec vše co do začátku budem potřebovat pro sebe a pro prcka?Tak u nás si to nedovedu představit :astonished: :grinning:
15. kvě 2013 v 10:12  •  3 děti  • Odpověz  •  To se mi líbí
@janesafari haha to zni dobre ze chlap dojde do lekarny a chce porodnicke vlozky:grinning:DDDDDD

jinak holky ja vcera vecer chytla totalni depku....ravala sem jak mala cele tady tohle chci mit za sebou- pro me je to i psychicka zatez...... :unamused:
15. kvě 2013 v 11:16  •  2 děti  • Odpověz  •  To se mi líbí
Ahoj holky, když jsme u těch nákupů - právě jsem odeslala objednávku do lékárny za tři tisíce. K tomu mi putuje balík za další tři tisíce a ještě ted hledám zvlhčovač vzduchu - počítám, že to bude tak dvojka.... ještě to není na světě a už to stojí tolik peněz. Mě asi trefí. :frowning2: Njn, neuděláme nic. Celkové pořizovací náklady tedy odhaduju na cca 15 tisíc - bez nábytku a úprav pokoje. A to jsme toho přes polovinu dostali, včetně kočárku. Děs.... njn, neuděláme nic. Budu muset ještě objednat žrádlo tygříkům, aby mi chudinky netrpěly hlady :grinning: A pak už budu jen čekat na další výplatu :grinning:

@rozalenka k té depce - já se dneska ráno rozbrečela jak malé dítě na odběrech krve. Hormony! Taky si přeju, at už je to za mnou. I když - jinak mi těhotenství nevadí.
15. kvě 2013 ve 13:02  • Odpověz  •  To se mi líbí
Haha, já koupila malý ponožtičky s medvídkama a pak nad nima doma brečela, jak jsou roztomilý a maličký! Měla jsem co dělat, abych nebulela už v obchodě, ale byl se mnou manžel a kdyby viděl, jak jsem nemožně mimo z ponožek, asi by začal konečně uvažovat o tom, že nejsem úplně normální (ostatní domácí výbuchy pláče bez většího důvodu zatím bere celkem sportovně) :grinning:
15. kvě 2013 ve 13:21  • Odpověz  •  To se mi líbí
no u me to nebylo takove to bezduvodne......spis jsem bulela nad tim jak to vsechno vubec nezvladam....jako zdravotne ze su uplne k.o....strasne me boli kycle a ty moje si klouby....chodim jak kacena kolebam se ze strany na stranu...v noci jak jdu na wc tak nemuzu ani vstat jak to silene boli...a to silene bricho nemuzu se v leze ani otocit z jenoho boku na druhy...proste hruza. uz me z toho bolela i hlava a tak mi z toho bylo celkove nanic bylo mi uplne zle.
dneska mi prcek dava pekne zabrat- uz asi 3x me tak rypl bud do vajecniku nebo proste do trisla...uplne sem se skacela k zemi.jinak bricho me zacina fest pobolivat.
no ale ted jsem doskladala vyprane a vyzehlene obleceni do skrine takze mam pripravy vicemene hotove. povleceni do postylky mam taky vyprane a vyzehlene tak to uz oblecou az budu v porodce...to uz nechavam na manzovi.....postylku nachysta on s Denisku a s babu....nachystala jsem si i obleceni pro maleho abych to dala do tasky aby to pak mohl privezt az nas budou poustet...a to je myslim uz uplne vse...muzeme vyrazit:slight_smile:
15. kvě 2013 v 17:44  •  2 děti  • Odpověz  •  To se mi líbí
:grinning: Prej bezdůvodný :slight_smile: Hrozně mě dojalo, že vážně budeme mít tak malý miminko.

Jinak fyzicky je mi taky mizerně, fakt hrozně, kopance mě bolí dost často, musim se různě kroutit a vystrkovat ho (asi hlavičku) od stydký kosti, když tam do těch míst naráží, tak je to šílený, močák je někde vevnitř schovanej, to ani nechci vědět, ale miminko je vepředu dole a bolí to dost. A někdy mám pocit, že už strká ručičky určitě až ven, jak nízko mě nepříjemně dloube. A tvrdnutí břicha někdy po každém kopanci (co pár minut) a taky už docela bolí. Zhroutím se z toho asi tak každé dva dny, brečim strachy, že už je to porod a že ještě nechci, aby se tak malý narodilo a že o něj mám příšernej strach, že nebude v pořádku, a nic nemáme připraveno a až nás po propuštění z porodnice přijde zkontrolovat doktorka, tak nám sociálka to malý sebere, protože tady nebude žádný vybavení a nic vypráno... A pak šílim, když sebou moc mele, tak mám strach, jestli mu něco není. Nezastaví se snad celej den. Pořád se aspoň převaluje nebo protahuje, podle mě to dělá i ve spánku, jinak by spalo asi 5 minut denně.
15. kvě 2013 v 17:58  • Odpověz  •  To se mi líbí
@mijave A to je teprve začátek...Já ty výdaje počítala u Nelly od těhu do jejího 1.roku a částka byla 100 000,- :astonished: A dnes sen náhodou natrefila někde na netu,že kdo uvažuje o tom jestli DÍTĚ nebo ne...tak že dítě od nuly do jeho 18-ctin (dospělosti nebo než vypadne z domu :sweat_smile:) vyjde až 3 miliony kč... :astonished: :astonished:
15. kvě 2013 v 18:20  •  3 děti  • Odpověz  •  To se mi líbí
nooooo pekne holky......
jinak u me se asi neco deje.....nebo si to asi namlouvam ale kdyz vstavam nebo si sedam tak me to uplne zaboli pomalu az v pipce.....az se z toho vzdycky uplne skacim.....a dneska jak sme byli na dvore tak vsichni v trickach a ja mela svetr a byla me zima......no uvidime co bude dal...
15. kvě 2013 v 19:33  •  2 děti  • Odpověz  •  To se mi líbí
@janesafari jj, s tím se tak nějak počítá :grinning: Mě spíš překvapilo to, že i když jsme vlastně všechno dostali, tak stejně na těch objednávkách ještě tolik nechám... a to nepočítám takové ty nákupy jen tak. Tam to taky pěkně lítá :grinning:

Plačtivé stavy ale nemám. Naštěstí. Jen dneska ráno - jak na mě byla hnusná sestra na odběrech - to sem si fakt obrečela, ale stalo se mi to poprvé. To chudák partner jestli to ještě přijde :grinning: Už ted si to se mnou užívá :grinning: Pomalý vorvaň, který se co chvíli musí zastavit, protože mu tvrdne břicho. Na nákupy vůbec nemůžu, protože táhnout těžší tašku je absolutně nereálné a i větší úklidové akce jsou už takřka vyloučené. Ale jinak si to docela užívám - jak nás taťka opečovává :slight_smile:
15. kvě 2013 v 19:42  • Odpověz  •  To se mi líbí
Ahoj holky, můžu poprosit o radu? Mám strach abych neměla nějaké problémy při kojení, mléko se mi už tvoří, ale mám částečně vpáčené bradavky a nevím co s tím.. Vytahovat nejdou.. Slyšela jsem něco o těch kloboučkách, ale nevím, jestli to neslouží jenom jako ochrana, když jsou bradavky popraskané nebo příliš citlivé.. Jestli máte nějaká zkušenost nebo nějaký tip, byla bych vám vděčná.. Děkuju.. :wink:
15. kvě 2013 v 19:50  • Odpověz  •  To se mi líbí
@ter26 prodávají se tzv. tvarovače bradavek a ty se nosí už v těhotenství, zkus pohledat na netu myslim že je vyrábí Medela.
15. kvě 2013 ve 20:00  • Odpověz  •  To se mi líbí
@bosorkajarka ahoj, moc dekuji za radu:slight_smile:
15. kvě 2013 ve 21:03  • Odpověz  •  To se mi líbí
@ter26 ahoj jojo bud jsou od medely tvarovace bradavek a nebo jsou i korektory bradavek.....od aventu a nebo od chicca a nebo sem videla jeste jednu znacku.....a kloboucky nejsou jen jako ochrana ale i kdyz mas vpacene bradavky.....urcite je porid aspon dva druhy.....kdyby ditko nektere nechtelo.....neni to az tak silena investice.taky jsem s timto mela problem....nemam sice vpacene bradavky ale jak se mi prsa nalely tak se bradavky tak vypnuly ze je Deniska taky nemohla chytit a pouzivala jsem ty kojici kloboucky a byl klid....ted jsem si poridila i ten korektor od chicca tak uvidime jak to bude fungovat a jak to vubec s celym kojenim dopadne....
Jo holky vcera se konecne Deniska naucila rict jak se jmenuje.....Denaaaa a dneska jsme mluvili o jednom klukovi a manzel rekl Peta a ona rikala Peta tak zacinam uvazovat ze se nas kluk bude jmenovat Peta.....aby to Dena umela rict. No jinak do rana jsem prezila tak uvidime jak to bude behem dne.....
16. kvě 2013 v 08:14  •  2 děti  • Odpověz  •  To se mi líbí
Dobré ráno holky,jak vám dneska je? :wink: Já včera byla i s Nellčou ve špitále na ten 3D utz,ale dopadlo to ZASE jako vždy-dvd nemáme,jen fotku...Mám v břiše stydlivého gymnastu :sweat_smile: Dr.našla hlavičku a prcek si ji hned schoval rukama a pro jistotu i nohama-nožičku má krásnou...Tak se Dr.snažila asi 20 minut,pak to vzdala...Malý se neodhalil-pouze pidníka ukázal v celé své kráse a otvíral si na nás pusinu a neustále tak sebou mlel...Je to malý dravec :slight_smile: Ikdyž vlastně není tak maličký.váhový odhad 1780g-31+2 tt...Dr.říkala,že by ted měl mít tak 1500-1600g,že je to na hraně...Ale už se nebudem stresovat,je to jen odhad a prcek nebude velký-nemá být ani po kom :fearful: Tak takhle ten náš mrnavý ,,vetřelec"...Ted už vím proč se za poslední 2 týdny skočily 2 kg nahoru... :astonished:
Jinak to včerejší chození mě odrovnalo-já myslela,že si tu nohu uřezu :cry: Včera to byla hrůza-a já mám tolik práce!!!Ale je to snesitelné,jen když nohu hodím nahoooru...

Jééé,abych nezapoměla-včera i pozitivní zpráva-prcek byl hlavičkou dolů !!!Tak se asi otočil teprv tak pondělí-uterý.jak měl ty své řádící dny a pořád vyváděl,cítila sem tlaky,jakoby tam dělal kotrmelce...Hlavně at už tak zůstane !!! :sweat_smile:
16. kvě 2013 v 08:23  •  3 děti  • Odpověz  •  To se mi líbí
PS:V čem ted perete věcičky pro ty naše drobky ?Mám hromadu slevových kuponů na Lovelu,že ji zkusím...a pak se uvidí,tohle nemá cenu,dělat zásoby dopředu...Ikdyž si prášky nechám dovést s Neměcka nebo Rakouska,jako doted aviváže-to je tak velký rozdíl!!!!! :wink:
16. kvě 2013 v 08:33  •  3 děti  • Odpověz  •  To se mi líbí
@rozalenka Ahoj, moc dekuji za rady. To je snad jediny z ceho mam fakt nervy.. Mam 32+2tt, zatim 7-8 kg nahore a citim se celkem dobre az na unavu.. Uz se prcka nemuzu dockat, je to moje prvni a ikdyz v podstate nevim, do ceho jdu, stejne je to nejkrasnejsi pocit :D :slight_smile: Mozna me to po tech probdelich nocich prejde, ale doufam, ze ne:D:slight_smile:
Jak jste na tom vy..?:slight_smile:
16. kvě 2013 v 10:49  • Odpověz  •  To se mi líbí
Jdi na stranu:   Zruš
Tvůj příspěvek