• Přihlas se
  • Registrace nového člena
  • Získej PLUSPRO
  • Doporučujeme: Beremese.czModrastrecha.cz
  • Přihlas se
  • Registrace nového člena
  • Získej PLUSPRO

Termín porodu červen/červenec 2013 :-)

29. května 2014 
@janesafari no ja peru taky v Lovele....aj u Denisky jsem ze zacatku prala v Lovele ale pak jsme presli aj na ten detsky persil ten byl taky v poho....a avivaze se snazim taky pouzivat ty detske...ale nijak extra to nehrotim.
@ter26 no ja su unavena uplne silene.....nemuzu se dockat az ten prcek bude venku....
16. kvě 2013 v 11:52  •  2 děti  • Odpověz  •  To se mi líbí
A holky, cvaká (praská) vám v děloze? Mně už pár dní jo, tak párkrát za den, já ležím úplně v klidu, mimčo se pohne a přesně tam, co se pohnulo, slyším zřetelné cvaknutí, jako by mu loupalo v kloubech. Četla jsem na internetu diskusi (českou i anglickou), kde si to maminky potvrzovaly, že to taky mají - prý se jim pak narodily děti s praskajícím kloubem v kotníku, kyčli nebo rameni (jo a dokonce prý to bylo u holčiček - my pohlaví nevíme, ale já tipuju holčičku už dlouho). Přišlo mi to zajímavý.
16. kvě 2013 ve 14:26  • Odpověz  •  To se mi líbí
@janesafari ja peru v ekologickém prášku Ecover (ja mam citlivou pokožku a tak raději nechci riskovat alergickou reakci) i u prvního jsem tak prala, jo a aviváž by se neměla přibližně do roku vůbec používat :wink:
16. kvě 2013 ve 14:40  • Odpověz  •  To se mi líbí
@bosorkajarka Dceři je 10,tak už si ani nepamatuju,co sem tehdy používala-ted je toho přece jen víc na výběr a taky ještě ani nevíme,jak citlivé mimčo bude,že?Ale v něčem mu vyprat výbavičku musíme :slight_smile: ...Tak právě špekuluju,co s té nabídky vybrat... :wink: A právě už delší dobu si tyhle věci nechávám dovážet od známých s Německa a nebo Rakouska-někteří jezdí nakupovat jen tam a nejenom věcičky na praní....A s těma našima se to nedá srovnat... :confused:
16. kvě 2013 ve 14:56  •  3 děti  • Odpověz  •  To se mi líbí
@janesafari no tak avivaz pouzit muzes....hadry jsou pak mekci...a muzes treba jednou navic vymachat abys mela jistotu....jak rikam mi s tim nastesti nijake problemy nemeli tak sme neresili...
16. kvě 2013 v 15:42  •  2 děti  • Odpověz  •  To se mi líbí
@gingerone haha a prasknuti sem u Denisky slysela jednou.....a jela sem rodit...praskla mi totiz voda:slight_smile: ale taky jsem to zretelne slysela....
16. kvě 2013 v 15:43  •  2 děti  • Odpověz  •  To se mi líbí
@rozalenka Já vždycky zděšeně čekám tu vodu a nic, a praská to spíš kolem pupíku...
16. kvě 2013 v 15:45  • Odpověz  •  To se mi líbí
tak to nevim kde to prasklo....jen sem slysela lupnuti a stala sem z postele a uz sem curala..... :grinning:
16. kvě 2013 v 16:56  •  2 děti  • Odpověz  •  To se mi líbí
@rozalenka Tak to bych chtěla, aby to bylo tak jednoznačný, že mám vyrazit rodit do porodnice! Teda až tak za 4 týdny, ale stejně, místo počítání kontrakcí že by bylo hned jasný, že to je porod.
16. kvě 2013 v 18:11  • Odpověz  •  To se mi líbí
Ja mam termin v cervenci ale uvidime jak to pujde a kdy se prckovy bude chtit na svet, a hlavne kolik maminek tam potkam , skoda ze vas nezam
16. kvě 2013 v 19:27  • Odpověz  •  To se mi líbí
@gingerone no ja jsem tam byla uz i tyden predtim...mela jsem tvrdnuti bricha skoro cely den asi po 5min.....bylo to nahouby to pocitat.....kdyz praskla voda tak je to fakt super znameni ze uz jdem do toho...
16. kvě 2013 ve 20:52  •  2 děti  • Odpověz  •  To se mi líbí
@rozalenka No právě, já to občas počítám i teď a přijde mi to pěkně "nepřesný", mívám několik hodin tvrdnutí třeba fakt kolem 5 minut a bolesti k tomu. A přitom nakonec nikdy nerodím. Voda by byla super, člověk už by zůstal v nemocnici,i kdyby to podle doktorů ještě moc nevypadalo, jinak prý posílají domů, to by mě naštvalo, když už bych tam dojela s kontrakcema a v termínu...
16. kvě 2013 ve 21:02  • Odpověz  •  To se mi líbí
Holky, vam se uz tvori nejak mliko? Mi teda vubec nic, ani nemam nejak velke prsa, oproti normalu tak o 1-2 cisla vetsi.... :zipper_mouth:
16. kvě 2013 ve 22:33  • Odpověz  •  To se mi líbí
@gwennie Já tak o jedno číslo větší (i obvod větší, asi od břicha...) a mlezivo maličko, tak pětkrát nějaký flek na tričku nebo pyžamu, když jsem ležela na boku a evidentně se mi víc zmáčklo prso. Ale já stejně pochybuju, jak budu kojit nebo nebudu, tak nevím...
16. kvě 2013 ve 22:43  • Odpověz  •  To se mi líbí
Já zatím našla asi jen 2-3 flíčky-na pyžamu...Ale já myslím,že je dobře,že to ještě neteče-už ted chodit s flekama na tričku? :sweat_smile: Díky,zatím se obejdu-po porodu si užijem...U malé mě prsa fest nakynuly hned po porodu-velké,těžké a tvrdé jak beton-mléka sem měla až až...Nella nestíhala pít,tak to teklo samo,pořád sem chodila s kruhama na oblečení,vložky do podrpy sem někdy mohla ždímat...V porodnici sme ty co měly nadbytek mléka odstříkavaly těm miminkám,co byly v inkubátoru apod...Tak v porodce to mléko co bylo navíc využily :wink: ...Ale jak to všechny budeme mít ted-to zjistíme až po porodu...A vím,že tehdy i mateřské mléko naše porodka vykupovala-myslím,že za litr platili asi 400 nebo 500,- :sweat_smile: A prodávali ho i dál snad kolem 1000,-?! :confused: Jak je to ted-to ještě nevím... :sunglasses:
17. kvě 2013 ve 12:21  •  3 děti  • Odpověz  •  To se mi líbí
Holky, nemáte nějaky tipy na focení těhu. Máme se jít fotit za týden, ale nevím co si všechno mám vzít s sebou. Máte někdo zušenost?? Díky za radu a přeji pěknej víkend! :slight_smile:
17. kvě 2013 v 17:03  • Odpověz  •  To se mi líbí
@gwennie Ahojky, já taky zatím nic, prsa mám možná o číslo větší ale zatím nic nepozoruju, asi mám ještě čas ...
17. kvě 2013 v 17:04  • Odpověz  •  To se mi líbí
ja jsem dneska totalne k.o.....byla sem 3x ve meste a sotva lezu.....kdyz si lehnu tak asi behem 2minut usnu..... :pensive:
17. kvě 2013 v 17:48  •  2 děti  • Odpověz  •  To se mi líbí
Tak já teda už od včerejška poslíčkuju.... v noci docela intenzivní, expresivněji bych řekla kurva bolest :slight_smile:
17. kvě 2013 v 19:55  • Odpověz  •  To se mi líbí
teda řeknu vám - někteří chlapui jsou fakt.... dojel pošťák s balíkem a říká mi - noo, ono je to docela těžké, má to 27 kilo. A jal se mi to vyložit z auta a šup šup odjet. Tak na něj koukám jak na zjevení a říkám jestli by mi to teda hodil alespoň ke dveřím. Tak na mě chvilku koukal a pak že samozřejmě. :grinning: Ale samozného by ho to nenapadlo. :grinning: A mě by zajímalo co bych tam s tím balíkem asi tak dělala :grinning:
Jo a jinak mě dneska málem přejel debil v dodávce. Vůbec mu nevadilo, že jede na červenou. Celkem sem se lekla a pak mi tvrdlo břicho co pět minut. Blbec. Snad jednou zabije jen sebe.

@gwennie jak poznám poslíčky od tvrdnutí břicha? Mě to vždycky úplně zastaví a hlavičku cítím až někde... že mám pocit, že piškot vypadne.
17. kvě 2013 ve 20:25  • Odpověz  •  To se mi líbí
@mijave no tak poslicci je v podstate to same akorad by to melo byt trochu pravidelny......nekoho to boli vic nekoho min.....je to individualni....

hele holky ale zadne predbihani s porodem jasneeee!!!!!
jinak ja jsem se dneska pustila do takoveho experimentu.....mamce k narozkam...je to v podstate upeceny chleba v troube pak se to rozkroji a napatla nejakou pomazankou ci parizakem a osklada salamama a syrama a tak.....no jak je videt experiment se asi nevydaril.....takze s tim slahnu asi do popelnice a udelam to z toustoveho chleba....tak trochu jsem s tim pocitala....myslim ze to bude jednodusi:slight_smile: no ja na to peceni proste nejsu.....
18. kvě 2013 v 11:43  •  2 děti  • Odpověz  •  To se mi líbí
tak uz je to udelano uz je to hotovo....sice ne puvodni verze ale nejak to dopadlo....pak vam ten muj vytvor vyfotim:slight_smile:
18. kvě 2013 ve 14:15  •  2 děti  • Odpověz  •  To se mi líbí
@rozalenka Tak to jsem zvědavá. Já jsem jen párkrát pekla obyč dort se želé a ovocem, ale těším se, že mě všechno teď teprve čeká, až budu dlouho doma...

Jinak dneska jsme koupili (objednali - prý do 10 dní, ale mám ještě cca aspoň 4 týdny, takže to stíháme) kočárek, nějak se mi s ním krásně měkce jezdilo v obchodě a má výš posazenou korbičku, člověk se tolik nenaklání, tak jsem rozhodla, že se mi líbí, i když o něm nic vlastně nevím, ale u těch levnějších to asi člověk stejně moc nevychytá...
A hrozně to na mě tou koupí dolehlo, úplně se mi pořád chce brečet, mám najednou hrozný strach, aby bylo všechno v pořádku, hrozně se bojím, že se to může na poslední chvíli pokazit a že to nemůžu nijak ovlivnit... Mimčo řádí čím dál víc, říká se, jak teď už nemají místo, tak jsou pohyby slabší - no u nás ani náhodou, čím míň má místa, tím intenzivněji a silněji do všeho kope a rýpe. Včera vyvádělo hodinu v kuse tak moc, až jsem se bála, že mu něco je. Prostě začínám solidně panikařit. Porodu se pořád nebojím (prvorodička), ale o to malý fakt úplně hrozně...
19. kvě 2013 ve 20:42  • Odpověz  •  To se mi líbí
@gingerone neboj u nas semaly taky hybe cimdal vic....a Denisku sem taky citila cimdal vic.....myslim ze je blbe kdyz jsou pohyby slabsi.....mimi se musi hybat.No a jaky kocarek sis nakonec vybrala????

mi sme vcera cele odpoledne grilovali....ale chvilkama me tak bolel spodek ze sem mela pocit ze maly vypadne.No a vcera jsem teda definitivne zavrhla postylku do loznice...mame tam celkem malo mista a musim ju mit narazenou na posteli....takze tam bude mit jen takovy vetsi kos...aspon na prvni dva az tri mesice.....a dneska se dam do noveho obsiti a aj perinky znova obsiju a tak...nachystame to taky abych do toho mohla dat monitor dechu.....jelikoz sem mela u Deni strasny problemy se zadama....tak abych se nemusela zohybat do postylky bude tohle asi lepsi reseni...a postylku vytahneme az bude mit maly tak tri mesice a bude potrebovat vic mista.....a pak uz se snad bude i prestavovat ta loznic a decky pokoj tak uvidime co kam dame.....
20. kvě 2013 v 08:08  •  2 děti  • Odpověz  •  To se mi líbí
@rozalenka Beru to logicky - čím je větší, tím přece musí mít víc síly, takže když se pohne, tak je to větší žďuchanec...
Vybrali jsme Dada Paradiso Group Glamou Send, je takový béžový, v obchodě byl nejsympatičtější, i když moc recenzí na tuhle značku u nás není. Aspoň budu moct nějakou přidat :slight_smile:
Postýlku jsem ještě neviděla, mám jí slíbenou od kolegyně, takže je to jen o tom to logisticky zorganizovat a na to je ještě dost času.
Mám radost, že už se nám to rýsuje, všechno potřebné je minimálně napůl zajištěno a já už u toho v nejhorším vůbec nemusím být. Vyprat, vyžehlit, dokoupit pleny... To už se dá zařídit i na dálku. A zbytek až zjistím, že mi chybí při provozu.

No ale kdyby tam ještě 3-4 týdny vydrželo, byla bych strašně spokojená :dizzy_face:
20. kvě 2013 v 08:41  • Odpověz  •  To se mi líbí
@gingerone jojo kocar vypada v poho.....u me jsem nasla jednu malickou chybicku asi.....sportovni verze jde nasadit jen po smeru jizdy????to je ale taky o zvyku....ja su zvykla ze na Denu jsem v kocaru porad videla....tyo uz si ani nepamatuju kdy jsme meli naposledy vytahli velky kocar....Dena uz v nem vubec nejezdi...kdyz uz nekam jedeme tak berem jen maly golfac.....je fakt ze v posledni dobe travi cas nejvic na dvore....
20. kvě 2013 v 09:33  •  2 děti  • Odpověz  •  To se mi líbí
@rozalenka No mělo by to jít oběma směry, takové roční dítě bych taky chtěla pod dozorem :slight_smile:

Přiznám se, že už se těším, až to miminko budeme mít. Sice si to neumím pořád ještě představit, ale bude to krásná změna (bolesti v břiše mi taky chybět nebudou - dneska bolí od rána dost a přitom tvrdne minimálně, jsem z toho jelen).
20. kvě 2013 v 10:17  • Odpověz  •  To se mi líbí
@gingerone tak pokud to jde obema smery tak je to super.....jinak myslim na stejne kopyto jako ten nas Dorjan....samozrejme trosku jiny vzhled ale na funkce a takhle hodne podobne....

no ja se taky tesim az budeme domaaaaaaaaaaaaaaaaa
20. kvě 2013 v 10:58  •  2 děti  • Odpověz  •  To se mi líbí
@gingerone a nebojíš se? Péče o miminko, změna životního stylu, změna partnerského života? Z toho slušně panikařím já - hlavně z té péče o piškota. :frowning2: A taky začínám načítat porod, a není to úplně něco na co bych se těšila. :frowning2:
U rozalenky to chápu - ta už ví do čeho jde. :slight_smile:
20. kvě 2013 v 11:17  • Odpověz  •  To se mi líbí
@mijave hahaha..no muj nazor na porod.....kazdy je uplne JINYYYYYYYYYYYYYYYYYYYYYY a byt tebou bych naprosto nic nenacitala a nicim se nestresovala.....prectes si klidne i tisic ruznych prihod porodu a ten tvuj bude stejne original.....a kdyz pujdes rodit podruhe tak to bude zase original.....takze podle me naprosto zbytecne se zatezovat tim kdo jak rodil, jake mel bolesti a co pri tom citil a necitil....a mit strach???ten mam i ja a to uz mam jeden porod za sebou- po tom co me odvazeli z porodniho salu jsem rekla ze me tam uz nikdy nikdo neuvidi pomalu sem se neudrzela na nohach.....celkove to bylo takove drsne- manza kdyz dojel dom tak mamka rikala ze byl uplne zeleny a mel aj v ocach slzy....ale celkove horsi pak na psychiku bylo prvnich 14dni doma....to bylo horsi jak cely porod- doufam ze ted to bude jinak.ale bat se bolesti u porodu.....neni bolest jako bolest....vubec sem si to nedovedla predstavit je to uplne jina bolest nez na co si zvykla......proste to mimco vlezlo dovnitr a ted vyleze ven....zvladnes to ty a i vsichni ostatni....a vubec nad tim nepremyslej!!!!!necti nestuduj!!!!zbytecny stres.... :wink:
20. kvě 2013 v 11:47  •  2 děti  • Odpověz  •  To se mi líbí
Jdi na stranu:   Zruš
Tvůj příspěvek