• Přihlas se
  • Registrace nového člena
  • Získej PLUSPRO
  • Doporučujeme: Beremese.czModrastrecha.cz
  • Přihlas se
  • Registrace nového člena
  • Získej PLUSPRO

Termín porodu červen/červenec 2013 :-)

29. května 2014 
@rozalenka tak po tom co mi nadvakrát rovnali bez narkozy zlomené kosti se bolesti jako takové nebojím. Spíš toho, aby se něco nestalo. A úplně nejvíc se bojím toho až mě propustí z porodnice a já najednou s tím drobečkem budu sama. Nebudu vůbec vědět co chce, proč pláče, bude to maluškaté a já za to ponesu absolutní zodpovědnost. Z toho mám ukrutnou paniku! Abych mu neublížila, aby mu nic nescházelo, abych to dělala správně - nikdo mi s tím totiž nepomůže, neporadí. Rodiče, babičky nemám... max. nějaká kamarádka, ale ty taky nebudou mít čas pořád.
Že je každý porod jiný je mi jasné a takové ty příběhy, kdy mi známé vyprávějí jak rodily 40 hodin absolutně vypouštím. To mě nestresuje. Na tu bolest se netěším a jasně, že trochu obavy jsou, ale vím, že tam budu mít taťku na kterého se můžu absolutně spolehnout a pak uvidím piškotka, takže to bude mít výsledek. To, že víš do čeho jdeš jsem spíš myslela jako potom, až to bude na světě.
20. kvě 2013 ve 12:32  • Odpověz  •  To se mi líbí
@mijave No jéjé, jasně, že se bojím, abych se o něj zvládla postarat, co budu dělat, až nebudu spát celou noc (teď taky nespím, ale většinou jsou to otázky minutek mezi probuzením a usnutím, nemusím nic dělat, přebalovat...). Jestli se manžel, neodstěhuje na gauč, protože musí spát do práce. Jestli nebudu přehnaně hysterická a nikomu nedovolím na miminko sáhnout, aby mi s ním pomohl. A že bude pořád brečet a nebudeme vědět, co s ním je... Ale když si vždycky připomenu, kolik a jakých lidí má normálně děti, tak odmítám spekulovat, že bych byla horší než oni :slight_smile:
U porodu se bojím jediného - krve, nesnáším krev a pohled na ní a mám strach, že se něco pokazí a budu jim tam hodně krvácet. Nebo že v porodnici navrhnou císaře a to samé...

Jinak ale spoléhám na to, že až to malý uvidim, tak budu mít větší jistotu, že je na tom dobře. Teď začalo pomaleji růst, protože i já jsem drobná a byla jsem, ale jak funguje placenta se naposled kontrolovalo v 21. týdnu, teď ve 3. trimestru mi jen změřili hlavičku miminka u mojí doktorky. Takže tam prostě je, kope, trochu roste Ale já naprosto netuším, jak je na tom, jestli je v pořádku, jestli ho každým dnem předčasně neporodím - každý večerní poslíčci, tvrdnutí, bolesti, křeče... mě trápí, abych něco nezanedbala, abych se ho dočkala...
20. kvě 2013 ve 13:23  • Odpověz  •  To se mi líbí
@gingerone koukám, že se bojíme toho samého. Ale správně píšeš, že péči o dítě zvládlo už tolik lidí a u některých bych vážně měla strach, že to musíme dát taky. :slight_smile:
A mrnous je určitě v pořádku! Pokud se ti v bříšku mele, tak je určitě v pohodě!
20. kvě 2013 v 15:38  • Odpověz  •  To se mi líbí
@mijave Dík. Já věřím, že v pořádku je, mele se až až... Péči o mimi zvládneme určitě, i když asi neni třeba dělat si iluze, že ty začátky budou snadný... no nebudou, ale bude to za to všechno stát.

Jinak já teda dneska už od probuzení trvalá (bez intervalů) bolest v podbřišku, nevím, jestli od vazů, od střev nebo od čeho, nic jiného mi neni, občas nějaký ztvrdnutí břicha k tomu, ale nic extra častého (oproti jiným dnům) to není. Ale ta bolest je otravná a relativně silnější, hned zase spekuluju o předčasném porodu, abych něco nezanedbala. Ale když to nemá nic společného s kontrakcema, mimi vypadá spokojeně... tak co by to bylo za divnou známku porodu. Na poslíčky jsem zvyklá, ty mám bolestivé taky, ale je to jiné, spojené jenom s tvrdnutím břicha. Ale zkusím doporučovanou teplejší sprchu a uvidím :unamused: Samý starosti, když to člověk nikdy nezažil a tolik mu na tom záleží...
20. kvě 2013 v 16:11  • Odpověz  •  To se mi líbí
aaaauuuuuu toto nemuzu do ctvrtka vydrzet....... :cry:
20. kvě 2013 ve 20:28  •  2 děti  • Odpověz  •  To se mi líbí
@mijave A ještě bych zapomněla - díky za tip na Malvík, vybrali jsme kočárek tam, opravdu velký výběr různých cenových kategorií, nad některými futuristickými modely jsem docela koukala :slight_smile:
20. kvě 2013 ve 20:40  • Odpověz  •  To se mi líbí
@gingerone jj, mají tam toho hodně a zrovna u těch kočárků mají vážně dobré ceny. Hlavně si to člověk osahá a nemusí se spoléhat jen na informace z internetu, což je dost důležité! Jsem ráda, že tip k něčemu byl :slight_smile:

Zeptám se: taky se vám stává, že máte někdy mimčo v bříšku strašně hodné a to celý den? Dneska jsem musela číhat i třeba deset až patnáct minut než sem zaznamenala pohyb a ten byl ještě takový hodně jemnounký. Docela mě to znervozňuje, ale už jednou se mi to stalo a mazala jsem hned k doktorovi a piškot byl v pořádku, tak nechci zase zbytečně plašit. :stuck_out_tongue_closed_eyes:
20. kvě 2013 ve 21:39  • Odpověz  •  To se mi líbí
@mijave mně se to občas stává - také jsem se už párkrát sama postrašila, ale přijde mi, že se někdy mimčo otočí tak jako dovnitř a není to tolik cítit ... a tak když jsem unavená, tak si říkám, že musí být i mimčo, tak spí ... při kontrole pohybů doporučují vždy kontrolovat ve stejnou denní hodinu - a těch pohybů (i malých) se má počítat 10 a měřit čas (hranice je hodina) - no nikdy jsem to tak neudělala :stuck_out_tongue_closed_eyes:
21. kvě 2013 v 07:23  • Odpověz  •  To se mi líbí
zdarek holky.....kdepak mame @janesafari ????odjela do tech Tater nebo jak?????uz tady nejaky ten cas nebyla????snad neni v nemocnici????
21. kvě 2013 v 07:59  •  2 děti  • Odpověz  •  To se mi líbí
@gingerone já teda žádný praskání neslyším, ani u prvního jsem nikdy neslyšela , a slyším o tom teda poprvé, ale asi to bude tím, že jsem nic takového nikde ani nehledala. :wink:

@janesafari já pužívám na praní Lovelu, aviváž nedávám. U prvního jsem to takhle dělala skoro do roku, ale u toho druhého to tak dlouho asi nebude, pokud nebude mít nějaké kožní potíže.

@gwennie mléko se mi tda vůbec netvoří, ale určo se mi netvořilo ani u prvního takhle dopředu, takže jsem v klidu. Prsa mám stejný, větší mi nepřjdou.

@mijave mi u prvního těhu taky tvrdlo břicho, ale neporodila jsem dřív a na termín a to ještě byl vyvolávaný porod. A to jsem brala magnezko až do porodu. Teď neberu a zatím mi teda břicho netvrdne, A to jak máš pocit, že se ti prcek tlačí dolů a musíš zastavit, to se mi teda stává taky, ale pokud to zase rozchodíš, tak to porodní bolesti určo nejsou. Když jsem byla před třemi lety na kurzu, tak tam PA říkala, že pokud to budou poslíčci,zvládneme za chvilku dělat dál to co děláme, ale při pravých porodních bolestech už nee. Nemůžu teda posoudit, když jsem měla ten vyvolávaný porod, já bych řekla ,že ty bolesti šly, až když jsem měla těsně před koncem kontrakce co 3 minuty, tak to jsem příteli mále zlomila ruku. :sunglasses:
21. kvě 2013 v 15:11  •  2 děti  • Odpověz  •  To se mi líbí
@mijave
@gingerone
Holky, vidím, že máme úplně stejné smýšlení..taky nejsem vyjukaná z porodu, prostě se těch ppár hodin nějak přežije, ale to, co bude po návratu z nemocnice...to bude teprv síla...zašitý bolavý spodek, řvoucí miminko, pár hodin spánku, kojení, záněty prsou, ..... :fearful: :confused: :zipper_mouth:

ohledně pohybů, nevím, jestli je hranice hodina, jak říkala @mirava , ale mi se zdá, že se malá nepohne klidně i několik hodin... a to vlastně každý den..má svůj vlastní biorytmus, hýbe se ráno a večer, občas mezi tím, ale fakt jsou itervaly možná i delší než hodina, kdy pohyb nezaznamenám.
21. kvě 2013 ve 20:57  • Odpověz  •  To se mi líbí
ty jo, @rozalenka , ty uz jsi 36tt, uz bys s klidem mohla rodit :slight_smile:)
21. kvě 2013 ve 20:58  • Odpověz  •  To se mi líbí
@gwennie tyo trosku zavidim ze mas klidne bricho.....ja nemuzu ze by se maly jen hybal.....bricho mi cele totalne tancuje.....treba budes mit klidnejsi ditko.....:slight_smile:
jinak jo zacali jsme 36tt....rekla bych ze ve ctvrtek na kontrole mi bude delat stery na streptokoka....no lezt na kozu se mi teda vuuuubec nechce.....a su moc zvedava co mi rekne na to ze me tak silene tlaci a boli ten spodek....jak me neda ani jeden jediny bod do cervix score tak teda vubec nehraju.....

no dneska jsem mela takove plany sit a vubec sem se k tomu nedostala.....su totalne nasrana...manzu sem uhanela jako diva ze potrebuju aby opravil kos na mimi a ja sem se vubec nedostala k siti.....zitra to musim vsechno posit....budu met vipomoc....prijede tchyne a pujde s Deniskou cvicit tak snad to zvladnu.
No chtela bych tento tyden urcite jeste dokoncit abychom uzavreli 8mesic....
21. kvě 2013 ve 21:09  •  2 děti  • Odpověz  •  To se mi líbí
holky k pohybům - mě se mimčo určitě nehýbe každou hodinu, zato v noci si to vynahradí. Takhle jsem to měla i u prvního, ten dokonce ani pořádně nekopal (na rozdíl od tohoto druhého loupežníka), ale jak se v tom břichu točil, tak jsem měla věčně břicho nakřivo, buď napravo nebo nalevo, teď mi to tak nedělá. Každý to má jinak.
co se týče porodních bolestí a tak, tak to je mazec, ale zase je to přírodou zařízeno tak, že jak pak vidíte to mimčo , tak vám to ani tak hrozný nepřijde. Noční vstávání jsem u prvního měla v pohodě, tím že jsem kojila, tak fakt ty hormony pracují tak , že i co 2hodinové noční vstávání zvládnete v pohodě. Záněty prsou jsem neměla, tak třeba ani zase nebudou a ani u vás holky. :wink:
A jinak s tím rozením to ještě moc nepřehánějte, 36tt je dobrý, ale ještě alespoň 2 týdny by to chtělo. Kamarádka rodila 35 tt a teda nic moc, ono jít z porodnice bez miminka a jen za ním docházet každý den na pár hodin není žádná sláva a je to dost náročné na psychiku, takže nejlepší je odrodit a pak odejít i s miminkem. :slight_smile:
21. kvě 2013 ve 21:12  •  2 děti  • Odpověz  •  To se mi líbí
@rozalenka no zato vecer, mezi 21-24h ho teda vubec klidne nemam, vetsinou ani nemuzu usnout:slight_smile: a od minuleho tydne jsem navic zacla poslickovat... mozna ten spodek boli proto, ze mimi uz naleha...nebo je tezke (kolik melo na posledni kontrole?)
21. kvě 2013 ve 21:14  • Odpověz  •  To se mi líbí
Jé holky, to jsem ráda, že nejsem sama se starostma, strachem, kopáním, poslíčkama... Moje mimi je živé až moc, takže mě vždycky vyděsí, když se třeba 15 minut vůbec nepohne, to u něj není normální... A večer jednoznačně řádí nejvíc, ale vždycky jsem zatím usnula mezi dvěma kopanci :slight_smile: Akorát tuhle jsem měla trochu Kofoly a asi za hodinu začalo hrozný řádění, až jsem byla nervózní, takže příště radši něco "slabšího"...
Chtěla bych ještě vydržet 3 týdny, aby byla jistota, že je vše ok. Ale po 4 měsících ležení už ten konec utíká tak pomalu! Sice se bojím, že budu nemožná unavená matka, ale strašně se těším na změnu a na znovuzískání soběstačnosti. Vím, že to za to ležení stojí, ale chci změnu, dokonce jsem na porod spíš zvědavě natěšená! :confused: Bude to nový zážitek a pak budu mít to malý v náručí, vlastně se těším, bude to krátký nepohodlí s velkou odměnou...
21. kvě 2013 ve 21:43  • Odpověz  •  To se mi líbí
jojo nas prcek je velky...pri posledni kontrole asi pred 11dny mel nejak 2,5kg....ufff:frowning2:
jak rikam sice uz jsem ve 36tt ale s porodem chci jeste malicko pockat.....rika se ze ukoncit 37tt a je to vse v cajku ze uz se to bere jakoby normalne donoseny mimco.....tak uvidime jak to bude a do kdy to vydrzime......at uz je to jak chce....at je prcek zdravi.....jo a zanet prsa sem mela.....hnuuuus...mela sem skoro tyden 40horecky silene ani sem nevstala z postele....mala rvala jako silena mleko ridke jak voda ona hladova...ja sem ani nic nebyla schopna jest...no jak rikam zacatek u nas byl hoooodne krusny a narocny.....ted uz trosku vime co a jak tak snad to bude lepsi......
21. kvě 2013 ve 22:56  •  2 děti  • Odpověz  •  To se mi líbí
tak aby toho nebylo malo tak se mi jeste ulomil zub....predni!!!!!takze zitra zubarka a i kontrola na gynde......to bude zase den.... :confounded:
22. kvě 2013 v 10:16  •  2 děti  • Odpověz  •  To se mi líbí
jaksi tady nikdo neni....:frowning2: musim se pochvalit...mam usito.....kos pro mimi je pripraven....jen dam oprat povleceni ale to je jen maly detail....
22. kvě 2013 v 16:55  •  2 děti  • Odpověz  •  To se mi líbí
22. kvě 2013 v 18:08  •  3 děti  • Odpověz  •  To se mi líbí
Ahoj holky...tak tohle je 30tt...Pár májových foto :wink:
22. kvě 2013 v 18:09  •  3 děti  • Odpověz  •  To se mi líbí
...a do Tater sem nakonec odjela a 2v1 se i vrátila :wink: Ikdyž za týden o 3 cm víc v pase,prcek řádí jak vzteklý-jedna noc byla pěkně krušná-jakoby se mě roztahovaly kosti,a prcek má ted asi 2 kg-bych snad mohla i rodit :confused: Několik lidí mě řeklo,co ještě dělám mimo domov před porodem a když sem řekla,že mám ještě 8 týdnů do termínu,tak jim spadla čelist :sweat_smile: ...Si fakt po tom volnu v Tatrách připadám na porod-na váhu vlezu až ráno,at mě ted nejebne...a včera mě si mě můj prohlížel a že mám zas o dost větší břicho-tak sem tetičce sebrala metr a za pouhý týden 3cm!!!V pase mám 109 :astonished:
22. kvě 2013 v 18:19  •  3 děti  • Odpověz  •  To se mi líbí (1)
Jedna rozlučková fotečka s rodinou...
...a sme doma... :slight_smile:
22. kvě 2013 v 18:25  •  3 děti  • Odpověz  •  To se mi líbí
@janesafari no tedaaaa vitej zpatky:slight_smile: ja sem si rikala ze kde si ale bricho mas celkem jeste vysoko na te posledni fotecce..........holky mely bychom si aspon trochu vymenit tel. cisla abychom pak jedna druhej daly zpravu ze sme treba v porodnici!!!!
22. kvě 2013 ve 20:14  •  2 děti  • Odpověz  •  To se mi líbí
Jj,to by šlo...sice sem říkala,že zabavím do porodky Nellčin mininotebook,ale abych ho vůbec stihla přibalit a byla tam wifi apod...Tak zítra to proberem a můžem :wink:
Ted jdu dospávat-mám co :sweat_smile: Tak zatím pa...
22. kvě 2013 ve 21:01  •  3 děti  • Odpověz  •  To se mi líbí
Dobré ráno,tak sem se zas ,,vyspala"...V noci 2x na wc,od 4hod. sem čuměla do zdi,pak to vypadalo,že ještě usnu a prcek se vzbudil a měl škytavku...usnula sem asi kolem 6 a chvíli na to,do mě šduchala Nella,že sem blbě nastavila budík-že není PO,UT ale ČT,PÁ.... :sweat_smile: Tak sme díky mě málem zaspaly :confused:
Jinak po tom výletě sem cítím na rozpadnutí,fakt...díky bohu že ručička na váze zůstala stejná-sem se ted vážila,ale to břicho :astonished: Teta i já doma-mám už proležené matrace a jak se do nich tou svou váhou zabořím,tak je šílená fuška se přetáčet s boku na bok-jiná poloha už nepřichází v uvahu...Sice pořád říkám,že bych potřebovala přenášet,ale snad už od toho 36-37tt zkusím ,,vytřepávat" nějak opatrně...Je mě už i jedno,kam se ze začátku nastěhuju-jestli půjdem na pár týdnů k mamině nebo do nového......................Už si připadám jak tank :rolling_eyes: A ta noha se nelepší-spíš naopak...A prcek roste rychle-počítám že ty 2kg ted určitě má,když se mě během týdne o tolik zvětšilo břicho,podle pohybů je stále hlavou dole-asi ji má těžkou a už tak i zůstane :sweat_smile: Ale síly mu přibívají-jak ste tu bavily,že čím je větší,tím má mín místa a mín se hýbe-kecy,kecy... :wink: Je to naopak !!!A když cítí na pupku nějakou překážku-ruku,ovladač nebo něco co si na pupek položím,jak razantně se to snaží odkopnout :sweat_smile: Jdu posnídat něco malého,si ted musím dávat miniporce nebo se do porodu neunesu...Dnes sem 32+3...takže ještě hodně času na rozdíl od vás holky
A pořád ještě nemám tu tašku do porodky-ale v pondělí jedu na gyndu a na KO s tou nohou,tak to asi spojím s nákupama-snad to s tou nohou zvládnu (nebo si půjčím berličky :frowning2: )...
23. kvě 2013 v 07:51  •  3 děti  • Odpověz  •  To se mi líbí
zdravim holky.....
jsem uplne hotova.....nejen vcera ten ulomeny zub ale jeste se mi udelaly hemeroidy nebo hemoroidy....ja nevim....kurva drat....sory ze su tak sprosta ale tohle uz fakt nedavam:frowning2: chce se mi totalne rvat. U Denci sem mela taky malicky hemeroid ale az po porodu...parkrat sem namazala a zatlacila a bylo to dobre...ale ted sem se dovedela ze kdyz jsou tyhle asi hemoroidy na konci tehu tak se to spravi asi az po porodu....ale vzdyt ja nemuzu ani sedet poradne.....ani si nepredstavuju ze pujdu na velkou :cry: dneska idu na gyndu aj k tej blbej zubarce....je mi to sice blbe ale gyndarovi to reknu treba mi da nejakou lepsi masticku nebo neco poradi.....urcite nejsem jedina co ma takovy debilni problem tak snad se na me nebude cumet jak na blbca....
no a co se tyka tech cisel....pokud se muzu nabidnout...tak mi ty cisla poslite do interni posty a ja to dam do kupy a pak to kazdej preposlu.....at to tady nepiseme verejne.....co vy na to????
23. kvě 2013 v 10:57  •  2 děti  • Odpověz  •  To se mi líbí
Tak mé číslo už tam máš přeposlané... :slight_smile:
23. kvě 2013 ve 12:06  •  3 děti  • Odpověz  •  To se mi líbí
Ahoj těhulky, dlouho jsem tu nebyla a koukám obavy máme fakt stejné. Já se je snažím vždycky zapudit (kamarádka mi kdysi v jiné souvislosti říkala ať nejsem předposraná :slight_smile: A je to fakt, neřešit věci které stejně nevyřešíme... Já jsem týden po svatbě onemocněla a mám zánět středního ucha a průdušek a kdo ví čeho ještě. Bolí mě od kašlaní celý břicho a když jdu na malou tak mám pocit že i pipka :slight_smile: Občas mě jakoby švihne v břiše tak jsem studovala jak vypadaj poslíčci ale tohle bude něco jiného. Už máte jména? jak se vám daří?
23. kvě 2013 ve 12:32  • Odpověz  •  To se mi líbí
Taky začínám přemýšlet,jestli si na všechno vzpomenu-co se týče mimča a toho všeho kolem...Ale u Nellči sem s toho taky měla hrůzu a člověk na to tak nějak přijde...A bylo to v pohodě...Ovšem poslední dobou nad tím často přemýšlím,jak si na vše vzpomenu :sweat_smile: ,co všechno mám a co všechno ještě koupit,atd.atd.... :confused:
23. kvě 2013 v 18:15  •  3 děti  • Odpověz  •  To se mi líbí
Jdi na stranu:   Zruš
Tvůj příspěvek