• Přihlas se
  • Registrace nového člena
  • Získej PLUSPRO
  • Doporučujeme: Beremese.czModrastrecha.cz
  • Přihlas se
  • Registrace nového člena
  • Získej PLUSPRO

Termín porodu červen/červenec 2013 :-)

29. května 2014 
@mijave To máš nejlepší, budeš vědět jasně, jak se na to dívají v poradně, a třeba ti i nějaký nechají... Já mám taky zítra poradnu, naštěstí je to kousek, ale trochu se bojím, že místo metrem všichni pojedou tím mým autobusem na nejbližší tramvaj, tak jsem na to ráno zvědavá :confounded:
4. čer 2013 v 19:44  • Odpověz  • To se mi líbí
@gingerone no, té dopravy se taky docela bojím. Lidi jsou totiž někdy dost bezohlední!
4. čer 2013 v 19:59  • Odpověz  • To se mi líbí
@mijave To bych řekla, že jsou... Občas mám pocit, že mi to ani nepřejou a přepadá mě strach, aby mi někdo ještě ke všemu nevynadal, co se mám co kde plést těhotná (a podle vzhledu na ten stav šíleně mladá). No vyrazim dřív a budu doufat, že to do Motola tím busem ráno ve špičce dáme a nebudeme se moc mačkat...
4. čer 2013 ve 20:11  • Odpověz  • To se mi líbí
@mijave No mně to taky řekly až holky tady na foru...Doktorka mi ho ještě v 34tt předepsala, a to krabičky na 3 měs dopředu :grinning:
4. čer 2013 ve 20:45  • Odpověz  • To se mi líbí
@gingerone Ty jsi šíleně mladá? Co to znamená? Šestnáct roků? :slight_smile:)
4. čer 2013 ve 20:46  • Odpověz  • To se mi líbí
@gwennie To znamená, kdo mě nezná, tipuje pod 20... Kdo mě zná, tvrdí, že vypadám tak na 20. Jinak nejsem, je mi 26. Podle mého ideální věk na děti :grinning: Ale na čele věkovou tabulku holt nenosíme, no, obvykle už mi ale většinou lidi a prodavačky tak poslední rok netykají.
4. čer 2013 ve 22:20  • Odpověz  • To se mi líbí (1)
když jsem čekala 1. dceru, bylo mi 21 a v lékárně jeden důchodce poznamenal: "To je strašný, dneska děti mají děti " :grinning: A sednout v buse mě teda taky nikdo nepustil :angry: Dost nemilá záležitost...Jinak jak zvládáte konec těhu? Já už chci rodiíít :sunglasses:
5. čer 2013 v 01:31  • Odpověz  • To se mi líbí
@gingerone Mám podobný problém :slight_smile: Ukazuju občanku a tak, a je mi taky uz 25 :slight_smile: U mě je to teda dost způsobenou i postavou, mám 167cm a asi 45kg, takže malá a hubená :slight_smile:
5. čer 2013 v 07:49  • Odpověz  • To se mi líbí
@makunst Teda, ty máš už tři děti a ještě čekáš čtvrté? To jsi ještě ani nestihla pracovat, ne? :dizzy_face:
5. čer 2013 v 07:50  • Odpověz  • To se mi líbí
@gwennie Tak já mám ještě o pár centimetrů míň a stejná kila, takže to je dost podobné... :slight_smile:

Jinak dneska prvně v porodnici, divili se, že jsem nebyla v 1. a 3. trimestru na pořádném UZ, jen na malém u mojí Dr., kde se neměří průtoky ani neodhaduje váha plodu, jenom velikost hlavičky mi posledně přeměřila... No ale nakonec jim to nějak stačí. A to vyšetření teda docela bolestivé - kontrola, jestli pánví projde miminko (okolo kostrče a pod.), takže jsem začala pochybovat, jestli chci, aby tamtudy šlo :slight_smile: Fakt hodně bolestivá kontrola... Otevřená nejsem a rodit nejspíš hned taky nebudu. Takže snad dobré zprávy.
5. čer 2013 v 10:49  • Odpověz  • To se mi líbí
Jéééééje,první porod proběhl? :sweat_smile: Už to začíná... :grinning:
Já ještě pořád nemám ani tu tašku do porodky :confused: :sweat_smile: Balím barák,ale tašku nemám-sice sem si většinu věcí už koupila,ale mám to jen naházené na komodě..Ještě pár maličkostí a už tu tašku fakt nachystám... :slight_smile:
5. čer 2013 v 11:34  •  3 děti  • Odpověz  • To se mi líbí
Jinak jak se tady bavíte o tom věku-patřím tady mezi ty ,,starší" sice....ALE taky mě spousta cizích lidí tyká...Nevím jestli mě to má jako potěšit nebo mám začít řvááát,že sme spolu husy nepásly a že je mě 35 a druhé dítě na cestě,tak proč jako to tykání??Tak teda nevím jak to mám chápat... :rolling_eyes:
A jinak do 25 let sem bez občanky nesměla vytáhnout paty s domu-nikam mě nechtěli pustit, s tím-ŽE AŽ OD 18 LET !!!
Taky mám na tohle téma spousty historek a jak bylo řečeno-věkovou cedulku na čele nemáme... :rolling_eyes:
5. čer 2013 ve 12:02  •  3 děti  • Odpověz  • To se mi líbí
zdarek holky...taky jsem do nedavna ukazovala obcanku..ted je mi 28....a taky cekam druhe dite ale taky mi typujou daleko min....nijak to uz neresim.
No jinak co noveho???u nas dneska dopoledne probehla jedna mala vyvolavaci groteskova akce...:slight_smile: tak su zvedava jestli se neco treba rozjede....kez by to uz chtelo byt.uz me to faaaakt nebavi.asi pujdeme s malou navecer jeste chvilku na prochajdu jestli se to trosku pohne...zitra mame dalsi kontrolu...to uz budu 37+3tt.
chjo holky ja bych ted jaksi furt jenom neco zrala....mam tak chut na ne co tezce nezdraveho...takove hranolky s nejakou flakotou....mnam mnam.....jestli vydrzim pohromade do vikendu tak asi s manzou zajdeme nekam na nejakou dobrou vecu....nezdravou....:slight_smile:
5. čer 2013 ve 14:35  •  2 děti  • Odpověz  • To se mi líbí
No, omyl, pracovala jsem od 18ti do 21 let, pak od 1,5 roku první dcery, Prostřední se narodila 2006 a třetí 2007, byla jsem s nimi doma dohromady 6 let i s rizikovým těhu, ovšem to jsem ještě od r. 2006 studovala vysokou dálkově při dětech a dělala na dohodu :D teď jsem byla na riziku od listopadu a nikterak mě to netěšilo, ale jinak to nejde...no a v srpnu mě čekají odložené státnice...no, rozhodně se nudit nebudu, ale jak jsem psala, dcery máme s bývalým manželem ve střídavé péči, takže ty čtyři děti bohužel nemám doma stále :frowning2:
5. čer 2013 v 16:17  • Odpověz  • To se mi líbí
Tak my byli dneska s piškotem na kontrole a rodit v žádném případě hned tak nebudu! Ani omylem - u maminky je prostě nejlépe! :grinning:
Hořčík mi samozřejmě sebrali a místo něj nasadila paní doktorka železo - prý jsem anemická. No, nevím, do teď mi to nikdo jiný neřekl. Jinak proběhlo také vyšetření pánve, ale naštěstí to nebolelo, jak paní doktorka strašila.
A k tomu věku - mě pouštěli všude už od 14ti. :grinning: Jsem veliká a vypadala jsem starší. Teď už se to srovnalo a vypadám tak nějak na svůj věk. Takže mi ani nikdo netyká. Bych je hnala. Patřím totiž k těm nejstarším z vás - podle OP 33 let - Kristova léta. :stuck_out_tongue_closed_eyes:
5. čer 2013 v 19:12  • Odpověz  • To se mi líbí
@mijave Tak mě je 35 let-tak nejstarší tu nejsi,to bud v klidu :sweat_smile:
Je tu vůbec některá starší než já? :cry: Ale co už,roky nezastavíme-stejně na ně nevypadám,ani se na ně necítím a nějak to neřeším... :sweat_smile:

Zítra zase špitál-jdu na vyšetření té zatracené bolavé nohy...sem zvědavá :confounded:
5. čer 2013 ve 20:27  •  3 děti  • Odpověz  • To se mi líbí
mě bude 34 a teda starším rodičkám nezávidím, je to záhul...dneska jdu na pásy, tak se uvidí, jestli se tam něco hýbe, nebo se mě bude Jáchymek držet jak klíště až do konce
6. čer 2013 ve 03:17  • Odpověz  • To se mi líbí
@makunst Ty jo, ty máš teda pohnutý život, taková mladinká...a to čtvrté dítě je teda s novým mužem? S předchozím máš 3 děti?
6. čer 2013 v 08:21  • Odpověz  • To se mi líbí
@gingerone
@mijave Vyšetření pánve, to mi nikdo nedělal...jestli projde mimi nebo ne.... a to jsem v průběhu tehu měnila i gynekologa, a ani jeden... Jenom ji při UZ v 30tt přeměřili kleštěma otázka asi 20 sekund. Tady na Ostravsku jsou všichni gyndaři takoví zmrdi, že dělají UZ jen 3x za těhotenství, protože "víc jim pojišťovna neproplácí", je jim upe jedno, kolik to mimino váží a jestli projde pánví nebo ne
6. čer 2013 v 08:25  • Odpověz  • To se mi líbí
@gwennie fakt? Tak to je celkem síla. Je teda fakt, že mně gynekolog ultrazvuk taky dělal třikrát, ale pak jsem byla 3x na screeningu. A přeměření pánve mi dělali minimálně jednou a docela to trvalo- hned nějak zezačátku a pak mám pocit, že teď ke konci mě měřil ještě jednou. A teď v té poradně mi doktorka nějak zevnitř hmatala nebo měřila... nevím, moc jsem to nepochopila. Ale jak říkám -naštěstí to nebolelo - paní doktorka strašila, že to bude přípravka na porod a že to bude bolet a bude to nepříjemné... a vůbec. Úplně v pohodě. Tak to snad bude všechno v pořádku
6. čer 2013 v 11:14  • Odpověz  • To se mi líbí
@mijave A v kterem tt ti tu přípravku dělali?
6. čer 2013 v 11:26  • Odpověz  • To se mi líbí
@gwennie Mně zase nedělali vůbec odhad váhy miminka, takže netuším, jaké máme... A ten povinný UZ ve 3. trimestru mi ošidili, doktorka jen změřila hlavičku na ne moc přesném přístroji a řekla, že je miminko menší o týden a kousek, žádné průtoky, odhady váhy, jiná měření... Pánev mi třeba nikdo nikdy nepřeměřoval, ale řekla bych, že mám na to naše snad menší dítě dostatečnou. Jen teď v té nemocnici koukala dr. pohmatem, jestli nejsou na kostech výrůstky a není v cestě miminka kostrč, aby prošlo. A mě to teda bolelo šíleně, úplně jsem málem lezla po koze nahoru... Ale je fakt, že mám kostrč teď samu o sobě hrozně bolavou i při chůzi, tak to možná bude i tím...
6. čer 2013 v 11:37  • Odpověz  • To se mi líbí
@gwennie přípravkou myslíš to přeměření? To první hned nějak zazčátku - hned I. trimestr, to druhé teď nějak ke konci - třetí trimestr - než jsem pana doktora opustila a teď to poslední mi dělala paní doktorka hned na první těhotenské poradně v porodnici.
6. čer 2013 v 11:52  • Odpověz  • To se mi líbí
tak me teda holky taky nic takoveho nedelali....kdyz jsem byla tehu s Dencou tak mi to dr. asi dvakrat meril normalne zvenci...zevnitr nikdo nic nezkousel....a ted jakozto druhorodicce mi nikdo nic nemeril....asi uz se to u druhorodicek nedela...kdyz jsem odrodila jedno tak odrodim doufam i druhe:slight_smile:
6. čer 2013 ve 12:00  •  2 děti  • Odpověz  • To se mi líbí
Ahojky tak dneska jsem byla na ozvenach,a boli nas pekne v podbrisku jako bysme mely dostat menstruaci :slight_smile: Tak nam na zaznamu zjistily ze uz tam mame kontrakci :slight_smile: tak uvidime jak to pujde dal :slight_smile: snad to bude brzy za nami :slight_smile:
6. čer 2013 ve 12:01  • Odpověz  • To se mi líbí
Ani já nevím o měření pánve-my co nerodíme poprvé,tak to asi nepotřebujem :rolling_eyes: nebo nevím...Ale tak to zjistím 17.6. v poradně...

Tak dnes ve špitále potkala ,,sestřičku" s těhu kurzu,že at si nohu uzdravím,at mě to u porodu netrápí...No nevím,takže mám tam zánět a antibiotika mě nedají,tak nevím jak to poléčím-v klidu být být nemůžu,když se pomalu stěhujem,můžu jen zpomalit tempo,nebo častěji odpočívat s nohou na stole...Tak sem ,,vyfasovala" Voltaren gel a ortézu...Ortézu ,,měkkou" bez berlí,abych s sberlama a s tím pupkem někde nezabila :sweat_smile: A za týden znova na krev a na kontrolu :rolling_eyes:
6. čer 2013 v 15:22  •  3 děti  • Odpověz  • To se mi líbí
Tak sem ted rozbalila ten VOLTAREN emulgel a vytáhla příbalový leták,kde píšou,že se nesmí používat v těhotenství a během kojení...a i na netu mě to vyjelo,že se nesmí používat hlavně ve III.trimestru !!!Tak s toho už sem fakt magor-ale doporučil mě to přímo primář a v lékarně taky neřekla paní ani slovo !!!Tak nevím,jestli tu nohu mastit nebo radši ne a trpět dál... :frowning2:
6. čer 2013 v 16:27  •  3 děti  • Odpověz  • To se mi líbí
@janesafari No teda s tim Voltarenem bych taky nevěděla. Asi bych zavolala před použitím ještě na gyndu. Taky jsem našla, že ve 3. trimestru vyloženě nesmíš a v těch ostatních radši ne. Mně přímo na rizikovém v nemocnici taky dávali léky, co měli napsáno, že se brát nemají, ale nikdy ne, že by se přímo nesměly... A zrovna v tom 3. trimestru když to zdůrazňujou, to bych se trochu bála. Takovejch léků existuje jinejch, co se dají namazat na nohu, než Voltaren, to je takovej univerzál, má to doma každej, páč je to v reklamách. Se mohli víc snažit u toho doktora, když už seš 35. týden, to je už dost. Ale ten doktor neni porodník, takže bych věřila lékům, co předepíšou nebo schválí porodníci spíš, než jiní doktoři...
6. čer 2013 v 16:58  • Odpověz  • To se mi líbí
@gingerone Stejně je to zajímavé,tak antibiotika mě dát nesmí a dají mě mast,kterou taky nesmím?Já už fakt nevím...už mě to bolí asi 2 měsíce a dál bude?Můžu je doufat,že se po porodu uleví,tím že shodím ty těhu kilča a noze ulevím :cry:
6. čer 2013 v 19:37  •  3 děti  • Odpověz  • To se mi líbí
@janesafari Fakt je mi tě líto :frowning2: , je to hrozný, mít v těle infekci a nic nemoct dělat. Antibiotika by dát mohli, kdyby chtěli, já zrovna jedny dobrala nedávno... otázka je, jestli by zrovna ty "neškodný" mohly pomoct. A co zkusit nějakou polobabskou radu? Nevim, octový obklady, nebo podobný věci - máčení v různých domácích surovinách. Střídavé skotské střiky, jestli to je vhodný na zanícené ale nevím, vím, že na revmatické třeba hodně doporučováno a to je taky zánět... Bylinky se moc pít nesmí, ale nějaký heřmánek, řepík na koupání... fakt se v tomhle moc nevyznám, ale něco by existovat mohlo, co můžeš udělat navíc a ničemu tím neuškodíš. A s tou mastí bych se spíš zeptala toho gynekologa. Ten leták by mě fakt vyděsil...
6. čer 2013 ve 20:33  • Odpověz  • To se mi líbí
Jdi na stranu:   Zruš
Tvůj příspěvek