• Přihlas se
  • Registrace nového člena
  • Získej PLUSPRO
  • Doporučujeme:  Beremese.cz Modrastrecha.cz
  • Přihlas se
  • Registrace nového člena
  • Získej PLUSPRO

Termín porodu červen/červenec 2013 :-)

29. května 2014 
Cau kocky, tak s tim kojenim.... Vcera byla u prsu snad cely den, 5 minut sani, pak usne, chvilku spala, pak nanovo... Pak seji podarilo me dasnama cvaknout bradavku, videla jsem vsechny svate :grinning:. Pak nez se prisala (mame kratsi podjazykovou uzdicku), tak jsou boje s prisatim, ale uz si nasla svuj styl, tak zatim rezat nebudeme. Jelikoz mam doma jeste 2 ditka, tak jsem rekla dost, odsavam nekdy elek. Medelou a krmim pres strikacku, coz se ukazalo jako uzasne, vypila a chrnela 4 hodky.
Doufam, ze se to jsko vzdy srovna.
2. srp 2013 v 09:47  • Odpověz  •  To se mi líbí
@janesafari ahoj,se skytavkou nic neuděláš a je pro mimi neškodná,až trvá dýl jak 15-20min,tak můžeš nabídnout mlíko a mělo byto být ok :slight_smile:
2. srp 2013 ve 13:36  • Odpověz  •  To se mi líbí
Tak dnes sem v lékarně zase nechala pár stovek !!! :confounded: Tak mám purelan a doufám,že brzo pomůže,nebo mě ty prsa upadnou,taky sem si dokoupila Espumisan,protože mám stále hodně nafouklé břicho a pak mě lékarnice namíchala nějakou mastičku na tu jizvu-na pravé straně asi 2-3 cm dlouhý kousek té jizvy mě pěkně natekl a trochu hnisá :confused: Tak já nevím-co ještě bude?Tot moje zdravotní stránka... :confused: nic moc :confounded:
Jinak dnešní noc byla poprvé bezva,spala sem 4 hodiny v kuse,dokud mě nevzbudily uplně nalité a bolavé prsa...tak sem v 1 hodinu ráno seděla zase v kuchyni a odstříkavala,protože malý spal-spal skoro 5 hodin v kuse,ale bylo mě líto ho budit,aby mě ulevil od mléka...jinak za celou noc se vzbudil 3x,vždy se najedl a spal...Ale na to že je mu dnes 12 dní-je to dravec-nenasytný vždy po prsu skočí a saje div mě bradavky dásnama neukousne a vydrží někdy ceckat i hodinu...a nebo na čtyři etapy,dokud se fakt nenasytí... :sweat_smile:
2. srp 2013 ve 14:53  •  3 děti  • Odpověz  •  To se mi líbí
@janesafari Malá taky často škytá, ale to ničemu nevadí, pokud to není dýl, jak hodinu :wink: ona škytala hodně už i v bříšku :grinning: škytal ti malý taky?
2. srp 2013 v 16:31  • Odpověz  •  To se mi líbí
@janesafari @janesafari Malá taky často škytá, ale to ničemu nevadí, pokud to není dýl, jak hodinu :wink: ona škytala hodně už i v bříšku :grinning: škytal ti malý taky?
2. srp 2013 v 16:31  • Odpověz  •  To se mi líbí
@janesafari Ty jo, já jsem ráda za 3 hoďky soánku v kuse, což v noci moc nehrozí, ale odpoledne jo :grinning: tiše závidím :grinning: :sweat_smile:
2. srp 2013 v 16:32  • Odpověz  •  To se mi líbí
@jejule Jo,malý taky hodně škytal už v pupíku-často a dlouho mě skákalo bříško :grinning: A závidět tu jednu noc?To bylo od porodu poprvé-co se mě podařilo ty 4 hodky v kuse-jinak každou hodinu odsávání-pokud malý nepil...a stejně vyprázdní jedno prso a druhé musím odsát,aby mě neexplodovalo :sweat_smile: Odpoledne sem se ke spánku dostala zatím jen jednou-tak to můžu závidet já-já místo abych si lehla s ním a dohnala ten spánkový deficit,tak se snažím něco podělat :fearful:
2. srp 2013 v 17:10  •  3 děti  • Odpověz  •  To se mi líbí
@janesafari Mně taky :grinning:
Joooo, deficit...snažím se spát aspoň to odpoledne, když to jde, ale i tak je to poněkud málo :sweat_smile:
2. srp 2013 v 18:36  • Odpověz  •  To se mi líbí
@jejule Tak já dnešní odpoledne místo dohánění spánku-poprvé od porodu-vařila,umyla nádobí a prala...No a už je to cítit-sem s toho všeho dnes dost utahaná a jizva bolííííí...Můj se mě snaží pomáhat,když sleduje jak mě ta jizva natekla a krapet zahnisala-a že mám odpočívat...Ale to taky uplně nejde-když není v práci je na stavbě a ještě se mě snaží pomoct :confused:

Jinak holky-jak vám ted po porodu chutná?Mě se to uplně otočilo a musím se nutit jest,abych si nezkazila ty své zásoby mléka :sweat_smile: Donutím se něco málo sníst 3x denně,ale aspon mezitím tlačím ovoce a zeleninu,ale za to zvládnu hodně tekutin-ty 4 litry denně dám... :sweat_smile:
V porodce do nás hustili,že nemusíme ani tak jíst,ale za to strašně moc pít... :confused:
2. srp 2013 ve 20:08  •  3 děti  • Odpověz  •  To se mi líbí
@janesafari jakou jsi měla ztrátu krve, že jsi dostala transfuzi??? A proč si měla ztrátu krve, řekli ti to? Já měla 1,3l změřenou a transfuzi jsem nedostala ... a příčina krvácení není jasná - buď hypotonická děloha nebo se začala odlučovat placenta při porodu, jak ji táhla pupeční šňůra při kontrakcích ... já nad tím pořád přemýšlím. :stuck_out_tongue_closed_eyes:
3. srp 2013 v 09:28  • Odpověz  •  To se mi líbí
@janesafari Desinfikuješ pořádně tu jizvu? Je blbý počasí, člověk se potí a to jizvě moc nepomáhá :frowning2: spíš naopak, že... Já po nástřihu byla ve dne v noci ve sprše a už to mám zahojený :slight_smile: ale to asi není moc srovnatelný :sweat_smile:

Hlad jsem měla, když jsem došla z porodnice a teď ten apetit nějak mizí...ale, jak píšeš, hlavně musíme pít. Pokaždé, když kojím, mám šílenou žízeň :grinning:
3. srp 2013 v 11:33  • Odpověz  •  To se mi líbí
@jejule @janesafari ... no já myslím, že jizva po sekci se hojí lépe ... je na lepším místě :sweat_smile: ... Jinak já jsem si dávala Framykoin zásyp a brala wobenzym - rána se zatáhla, ale do té doby peklo :confounded:
3. srp 2013 v 15:16  • Odpověz  •  To se mi líbí
ty teploty venku jsou šílené,ani se nedá jít s mimískem ven a jak je mu horko,tak ani přes den pořádně nespí,budí se co 20 minut a fňuká,chudáček-když ho zrovna nebolí bříško,tak zas toto :frowning2: prý by od příštího pátku mělo být "jen" kolem 25stupňů,tak budem doufat :slight_smile:
3. srp 2013 v 15:17  • Odpověz  •  To se mi líbí
@miranda77 Já toho moc nevím,jen sem viděla, že mě darovali dva ,,pytlíky " krve...A vizity byly vždy tak rychlé,že se žádná s nás nestačila nic moc zeptat...Tak se zeptám své praktické Dr,ke které mám jít za 14 dní a ona už by měla mít s porodky kompletní zprávu...Ty propouštěcí zprávy mě toho až tak neřekly :rolling_eyes:
Mám za sebou dva těžké porody-přirozený i sekci....ale určitě PŘEDNOST přirozenému... :confused: Na to sem se stihla zeptat.že jestli najdu teda odvahu a vletíme ještě na to třetí-jestli můžu rodit normálně a Dr.mě řekla že jo !!!

@jejule ...a jizvu sprchuju,čistím a mažu...ale člověk je zase hned spocený sotva vyleze ze sprchy...A taky bych tak ráda vyrazila na pěknou procházku s kočárkem-ale nejde to...To horko nám to všem nedovolí a já s tím břichem musím fakt pomalu a nezvládnu ještě velké trasy :frowning2:
A při kojení musím mít petku s vodou u sebe-taky mám u toho šílenou žízen :sweat_smile: Mimíšci sajou a my to hned doplnujem... :grinning:

Jo a po přirozeném porodu sem všechny nabrané kila měla pryč do konce šestinedělí...a ted to jde pomaleji-pořád mám ještě 10 kg navíc... :confused:
3. srp 2013 v 16:18  •  3 děti  • Odpověz  •  To se mi líbí
@spajkina máme to samé :frowning2: teď jsem zalezli ke klimatizaci a je jí trochu líp...spí svoje obvyklé 2 hodinky :slight_smile: tak snad...
3. srp 2013 v 16:23  • Odpověz  •  To se mi líbí
@janesafari Taky mám pití u sebe :grinning: nedej bože zapomenu, to je pak žízeň :sweat_smile:

Přesně - sotva se člověk umyje, tak je hned zas zpocený :angry:

Kila už mám dole :sweat_smile: naopak mám ještě míň...nevím čím to :grinning:
3. srp 2013 v 16:25  • Odpověz  •  To se mi líbí
Holky,jak velké břicho vám zůstalo???Já už sem neštastná s toho,jak se mě pořád všichni ptají,jestli tam nemám ještě jedno... :astonished: :angry:
A dnes sme byly na otočku na Strání ve sklárnách a paní,které sem platila se dívala do kočárku a pak na mě a s ůsměvem mě řekla,jestli je to miminko moje a že strašně rychle stíhám,když už čekám další... :astonished: No uplně sem ztratila řeč v ten moment a pak sem jí teda řekla,že sem 13 dní po porodu a to břicho nezmizí okamžitě...
Ještě navíc-když sem měla takové obr břicho!
Už mě to nebaví poslouchat-copak odcházíme s porodky zase jako modelky?
3. srp 2013 v 16:33  •  3 děti  • Odpověz  •  To se mi líbí
mě z 13 přibraných kil zůstalo ještě 5,ale klidně bych se ráda zbavila i 10,protože jsem brala hormony na otěhotnění,tak jsem přibrala i po nich....ale když se kojí tak to jde prý líp :slight_smile: ,nemá se hubnout rychle,optimálně kilo měsíčně,aby se nedostavil jojo efekt a neovlivnilo to kvalitu mléka :wink: ---píšou v knížkách :dizzy_face: ,jinak ta převyslá kůže z břicha co mě zůstala a ty strie-s tím budu dlouho bojovat :angry: a je to opravdu nehezké :confounded: :astonished: :frowning2: :unamused:
3. srp 2013 v 16:44  • Odpověz  •  To se mi líbí
Mě to už ani nepřijde,že mám nahoře 10 kg,cítím se relativně v pohodě,ale na oblečení to poznám dobře a na nový šatník nemám...Ale malý je asi brzo vysaje :grinning: s tím jeho apetitem... :wink:
A strie nemám a ani převyslou kůži-mám malé kulaté bříško,takže fakt vypadám jako ve 4-5 měsíci... :rolling_eyes:
A hubnutí teda nehrotím,spíš se nutím jíst,nějak mě po tom porodu přešla chut a hoooodně piju...co sme doma-dnes je to týden,tak zmizely 2 kg...Tobiášek si fakt hodně pojí.... :sweat_smile: tak mě asi fakt vysaje :sweat_smile: :wink:
Ale to bříško :confused:
3. srp 2013 v 17:35  •  3 děti  • Odpověz  •  To se mi líbí
zdarek holky tak ja to tady vubec nejak nestiham docitat...ale vidim ze se bavite o vaze....ja mam momentalne o pul kila min nez pred tim nez sem otehotnela....mazec....su velice rada ale jinak bricho jeste mam....ta vytahana kuze to je des bes....:frowning2: ale vaha me tesi...kojime v prumeru po dvou hodinach...asi tema horkama- nekdy chce hned za hodinu je to silene.Jinak maly ma uplne bezduvodne histericke zachvaty- rve jak pavian a vubec nevime proc....vecery jsou nejhorsi- chce spat a nejde mu to..tak rve a rve.a na uklidneni nepomaha temer nic...a kdyz uz je fakt v mega rozervanem stavu tak nechce chytnout ani prso...tak sme dosli na jednu vec co ho uklidni...(vim ze se to nema delat ale je to jedine co pomuze) malilinko na spicku dudla medu.....to totalne onemni a duda a duda....a jak se uklidni tak teprve muzu dat prso....
no a jinak teda co se tyka porodu...moje zazitky:
v 9,50h mi zavedla dr. tu blbou tabletu- uz to me silene bolelo mela sem nejaky silene citlivy cipek- odchazela sem z te ordinace normalne v slzach...hruza.
v 10,05h kontrakce asi po 5min....a behem 20min zacali byt pekelne silne
v 10,45 kontra po 3min....uplne silene a otervena porad na 2-3cm....tak dr. nakazala horku sprchu....
v11h po sprse kontra sly jedna za druhou....pomalu sem lezla po zdi fakt des bes- uz sem volala manzela
v 11,20h sem volala sestru jelikoz sem namohla dychat....tak me odvedla do te ordinace- jakekoliv sahnuti na cipek pro me bylo totalne smrtelne brecela sem jako mala holka....bolesti sly jen zespod bricha a ja sem nemohla ani roztahnout nohy vubec sem to neudychavala.....tak ze me radej odvezou na sal kdyz prej mam kontra velice silne a jednu za druhou....a taky k vuli tomu dychani....manza akorad dojel tak mi sel vzit veci a sestra me odvezla mezitim na sal....
ve 12h na sale zjistili ze tam mam jeste zbytky cipku a nejakou blanu...co ja vim co tam je....nevim proste ze to nevypada jeste na porod tak ze udelaji jeste klistyr a tak....
tak to do me napustila....no ja nebyla schopna ani vstat....ze prej mam jit tak 2x-3x na wc a pak sprchu....noooo byla sem rada ze sem se doplazila k tomu wc....a na velke sem teda byla 1x a nejspis me pri tom i praskla voda...ale bylo ji taaak malicko ze sem to ani poradne nepoznala....
no vstala sem z wc stihla sem zavolat sestru a jak dobehla tak sem ji padla do naruce...proste sem tam omdlela....tak si dovezla vozik a prevezla me uz na luzko ze ktereho uz sem nevstala....jelikoz sem ani sprchu nestihla tak me sestra jen umyla....jako chtelo se mi totalne brecet ze nejsu ani umyta...bylo mi trapne ale sestra byla v klidu ze si z toho nemam nic delat....ze sak oni me umyjou..byla super....pak uz tam byl i manza....
uz ztracim pojem o case a neustale prosim v kazde volne pulminute bez kontra o cisare......
jinak pri kazde kontra jednou rukou lamu manzelovu ruku a druhou rukou trham prosteradlo (nastesti bylo pevne a prezilo to) no pak me porodni asistentka vysetrovala a snazila se odstranit zbytky toho cipku a nejake te blany...silena bolest....rvala sem tam ze me museli slyset az nekde na novem zelandu....
potom me PA premluvila at si lehnu na bok....ze maly bude rychlej a lip sestupovat....uz pri prvni kontra na boku sem myslela ze tu zenskou asi zabiju....bohuzel sem nebyla schopna pohybu.....bylo to fakt neskutecne....jeho hlavu sem citila snad az mezi kolenama....myslela sem ze fakt musim umrit.no a diky bohu po par techto silenych kontra na boku me rekli at se otocim a ze muzu uz naplno tlacit....to bylo neco neskutecne uzasneho....nevim kde se ve me vzbudila takova ta euforie z toho ze jsem citila konec....trvalo to 3kontra na kazdou jsem 2x zatlacila....pri tlaceni sem nevydala ani hlasku jen pti tom nadechu....manza me podpiral hlavu a ja se na to tak pekelne soustredila.....pri druhe kontra me nastrihla ale vubec me to nebolelo....maly vystrelil vel jak raketa....ja sem padla totalne vycerpana a taaaak stastna ze uz je konec!!!!dali mi ho na bricho ale ja se na nej pomalu ani nedivala nemela sem silu pohnout ani ocima....tak sem na nej polozila jen ruky a byla sem rada ze sem tohle peklo prezila.....a NIKDY vic uz do toho nejdu....doma mame parecek- holku i kluka a to nam bhate staci....
takze tot muj zazitek...
3. srp 2013 ve 21:56  •  2 děti  • Odpověz  •  To se mi líbí
nechci provokovat @janesafari ale mam uz mesic bruch zase vcucly dovnitr a 43 kg / 167cm :grinning: :grinning:
ale nesmutni, vzdyt i princezna Kate ma bruch jak kdyby cekala jeste jedno, a jaka je to stihla krasotinka :wink:
4. srp 2013 v 08:55  • Odpověz  •  To se mi líbí (1)
@janesafari ... já jsem také pro přirezený porod ... je to prostě lepší - mám dvě sekce a jeden přirozený a nedá se to srovnat :angry: ... po sekci jsem měla problém s procházkou i po 4týdnech, břicho bolelo ... teď mám sice ohromný nástřich kvůli kleštím, ale cítím se mnohem lépe!!! A teď jsem se raději ještě nevážila - já jsem dostala 7kapaček (tj.3,5litru kdoví čeho :stuck_out_tongue_closed_eyes: ), tak se raději zvážím až po šestinedělí u doktora, kde jsem se vážila v těhu :sweat_smile:
jestli ti to nebude vadit, moc by mne to taky zajímalo, proč ta ztráta a infuze - ale hlavně ať jsi fit!!!
4. srp 2013 v 09:35  • Odpověz  •  To se mi líbí
@gwennie Mě jen vytáčí ty řeči všech těch lidí...Kila neřeším-vím že půjdou dole...A po tom mega břichu sem nečekala že hned zmizí...naopak-po tom císaři to jde všechno pomaleji,než po přirozeném porodu-ten to všechno rozpálí a jde vše líp-jak mléko tak hojení apod...Ale já si císaře nevybrala!Ovšem díky bohu,že je malý v pořádku-zbytek se časem vstřebá :sweat_smile:
4. srp 2013 v 10:47  •  3 děti  • Odpověz  •  To se mi líbí
@miranda77 Tak to se divím,že si napřed měla dvě sekce a ted třetí přirozený,jakto že to šlo?Já se ptala,kdybych měla třetí-jaký bude porod a můžu rodit přirozeně-pokud nenastanou zase nějaké nečekané komplikace :confused:
Jinak vadit mě to určitě nebude-jakmile se sama všechno dozvím,tak to sem písnu...taky sem zvědavá...Já toho moc nevím,a mojému taky skoro nic neřekli-dovedu si představit,jak musel být ,,vyplašený" po tom všem...
Kapaček sem taky měla hodně-to bylo na zavodnění,protože sem dlouho nebyla schopná se sama napít-jídlo mě nechybělo,ale žízen byla velkááááá... :astonished:

Jinak -v porodce sem nechala 6 kg a ted doma za ten 1 týden 2 kg...Po přirozeném porodu to spadlo jiným tempem...Ale taky uvidím na konci šestinedělí-co bude za ubytek :sweat_smile: ...polovina je pryč :slight_smile:
4. srp 2013 v 10:58  •  3 děti  • Odpověz  •  To se mi líbí
@rozalenka uf, muselo to byt silene. asi jsem to ani nemnela cist. Jenom me zajima, po tom omdleti - deli ti alespon kyslik? a kdy si byla na monitoru?
4. srp 2013 v 11:08  • Odpověz  •  To se mi líbí
@janesafari no někde to jde ... a jsem ráda, že nenastaly komplikace"dřív" a nemusela být sekce ... já myslím, že ten můj byl taky pěkně vyděšenej, on byl tedy i primář vyděšenej :sweat_smile: ... no a teď má strach jít do 4. :wink:
4. srp 2013 v 11:53  • Odpověz  •  To se mi líbí
jo. jinka mám taky pěkný břicho ... ale si říkám, že se to fakt do konce šestinedělí stáhne :wink: a taky po třech dětech (žádný drobci) nemůžu chtít zázraky ... alespoň ne hned :grinning:
4. srp 2013 v 11:55  • Odpověz  •  To se mi líbí
@miranda77 Já se ptala Dr.a ona říkala,že ty sekce sou podle situace,ale právě že,když sou první dvě sekce,tak třetí už automaticky taky...Mě bude dlouhu trvat,než to rozdýchám :confused:
No a ono to břicho taky potřebuje svůj čas,než se to tam všechno srovná a stáhne do původního stavu,ale abych to musela někomu vysvětlovat?Dřív nebo později po někom pěkně vyjedu-až zase uslyším,jestli tam mám ještě jedno,nebo sem už zase těhule!!!A ještě ted když se hormony zase bouří a srovnávají se po porodu...
A ty chceš 4 dítě?Já ani nevím,jestli můj neztratil odvahu na to třetí :confused: po tomhle porodu...
4. srp 2013 ve 12:04  •  3 děti  • Odpověz  •  To se mi líbí
@janesafari no zatím , ne ... ale asi bych se 4. úplně nebránila. kdybychom oba chtěli ... ale také mi je už 35 ... takže uvidíme za "pár"let
no právě někde to jde i po dvouch sekcích rodit normálně, někde automaticky udělají třetí sekci ... jenže já ji nechtěla :stuck_out_tongue_closed_eyes:
no, to přišel kamarád, když jsem byla po druhé sekci a už měla rozestup svalů a říká ... jééé vy čekáte další? ... vraždila bych :angry:
4. srp 2013 ve 12:13  • Odpověz  •  To se mi líbí
@miranda77 Mě taky pěkně rupnou nervy,jestli to ještě uslyším :angry:
A kdyby mě zůstal špek,ale mám malé kulaté bříško...se schválně vyfotím a dodám foto...fakt vypadám pořád těhotná,ale nemám zapotřebí to stále poslouchat...
Můžu se zeptat kolik ti je-v kolika by si popřípadě stíhla to 4 dítko?Já to třetí v 38... :sweat_smile:
4. srp 2013 ve 12:19  •  3 děti  • Odpověz  •  To se mi líbí
Jdi na stranu:   Zruš
Tvůj příspěvek