• Přihlas se
  • Registrace nového člena
  • Získej PLUSPRO
  • Doporučujeme:  Beremese.cz Modrastrecha.cz
  • Přihlas se
  • Registrace nového člena
  • Získej PLUSPRO

Termín porodu červen/červenec 2013 :-)

29. května 2014 
@miranda77 ...já už asi nevidím...ted to čtu znova a psala si mi to tu...
Já bych ráda to třetí,jak budou Tobiáškovi tak 2 nebo přes dva roky...at mě navazuje MD...Snad se ten můj nerozmyslel a já neztratím zbytek odvahy :sweat_smile:
4. srp 2013 ve 12:22  •  3 děti  • Odpověz  •  To se mi líbí (1)
@enah kyslik mi nedali jelikoz sem se predychala tak sem z toho omdlela....a monitor tocili kdyz sem byla na pokoji...tj kolem 10h....a pak uz myslim ne...
4. srp 2013 ve 13:23  •  2 děti  • Odpověz  •  To se mi líbí
@enah hele tak manza ted rikal ze na sale maleho jeste posluchali na ozvech....prej on si pamatuje 2x...ja si jaksi nepamatuju byla sem uplne mimo:slight_smile:
4. srp 2013 ve 13:25  •  2 děti  • Odpověz  •  To se mi líbí
@rozalenka
@enah ...mě ozvy měřili od té chvíle,co sme dojeli do porodky,protože se jim to nějak nezdálo-a hlavně při kontrakcích...A kyslík sem pak v tom porodním boxe měla taky celkem dlouho-dokud Dr.neřekl,že jdeme na sál na akutního císaře...na který sem se sotva odplazila :astonished:
4. srp 2013 v 16:17  •  3 děti  • Odpověz  •  To se mi líbí
holky, uprimne, jsem z fora srpnatek a tam jsou porody tak rychle a skoro pohodove, az si ted vycitam , ze jsem ted tady dokvetla. Bohuzel, uz jsem moc blizko abych mohla racionalne podporovat a diskutovat. Dekuji za odepsani. Hezke zzivani se s miminkama.
4. srp 2013 v 16:22  • Odpověz  •  To se mi líbí
@enah My takové porody nemáme dobrovolně-prostě to tak je...Já si taky myslela,že po tom šíleném prvním porodu mě ted nemůže už velice nic překvapit...ale ouha-NIKDY NEŘÍKEJ NIKDY...Ale to mimčo mě to vynahradilo-Tobík je poklad !!!A i přesto všechno mě ještě zůstalo kousek odvahy na třetí mimi-za 2-3 roky... :sweat_smile:
Porod není o tom,který měsíc rodí...to že je tady více špatných zážitků nic neznamená !Prostě holt dopředu žádná neví,jaký porod bude...Některé odrodily v pohodě,některé rodily dlouho,některé měly komplikace-to sou věci,které neovlivníme... :confused:
4. srp 2013 v 17:19  •  3 děti  • Odpověz  •  To se mi líbí (1)
@enah @janesafari ... já myslím, že většina tady také měla porod v pohodě ... to jen o těch komplikacích se více diskutuje ... a také až teď, kdž už to má většina-všichni za sebou ... :sweat_smile:
5. srp 2013 v 06:56  • Odpověz  •  To se mi líbí
@janesafari No já ho měla za cca týden pryč...teď už tam mám jen takovy malý špíček, který musím zpevnit :sweat_smile: ale cvičím...cvičíš, posiluješ břicho?
5. srp 2013 v 08:22  • Odpověz  •  To se mi líbí
@rozalenka Ty jo, ty sis vytrpěla :unamused:
5. srp 2013 v 08:28  • Odpověz  •  To se mi líbí
Tak i já napíšu svůj porod ať tu nejsou jen ty těžké a komplikované. Já ho měla relativně v pohodě a prý i rychlý na to, že jsem byla prvorodička. Jen to prosím neberte jako provokaci nebo tak :sweat_smile:

V půl 9 ráno mi praskla voda. Bez kontrakcí, jen s tvrdnutím jsme dojeli po hodině a půl do porodnice. Natočili mi monitor a Dr. mě zkontrolovala s tím, že mě přijmou, ale porodní cesty zavřené, tak ať s tím počítáme. Prostě, že se uvidí. Pořád nic nebolelo. Jsem litovala paní, kterou přijímali se mnou, jak se kroutila v kontrakcích...já mám ještě fotky s úsměvem na porodním boxu. No a po cca 2 hodinách začaly první kontrakce, pak se přidaly křížový bolesti, takže jsem byla naložená ve sprše nebo seděla na stoličce. Vydržet monitor na posteli s křížovýma bolestma byl horor...ale ještě pořád to šlo s pomocí teplé vody a stoličky. Pomalu jsem se otvírala a kontrakce stále po 3 minutách. No a pak to nabralo spád...kontrakce skoro pořád, hlavičku malé jsem cítila dole a potřebovala tlačit. To bylo to nejhorší - nemoct tlačit :confounded: Pak jsem se z 9cm na 10 otevřela během pár minutek a šlo se na postel tlačit...no a za 7,5h od prasknutí vody jsem měla malou na břiše :slight_smile:
Takže tak :slight_smile: rodit znova, ale zatím rozhodně neplánuju...

Jinak co se týče kil, tak mám o kilo míň než před otěhotněním :sweat_smile:
5. srp 2013 v 08:54  • Odpověz  •  To se mi líbí (1)
@jejule Jde to dolů...dnes mě váha ukázala zase o kilo mín a s bříška zmizely 3cm...A zatím necvičím-nevím co všechno můžu a potom císaři se ještě bojím to břicho namáhat...Musím si najít cvičení po císaři a pomalu se do toho pustit...Ale včera mě trochu tekla krev s té jizvy,ale asi se mě jen strhnul strup s toho zahnisaného místa... :confused:

Jinak holky-strašně by mě zajímalo,která z nás porodila jako poslední !!!!!!Já to celou dobu tipovala na sebe,ale po tom porodu se v tom uplně ztrácím... :pensive:
5. srp 2013 v 10:24  •  3 děti  • Odpověz  •  To se mi líbí
Jinak sedím tady,malého na rukách přisátého k prsu...dopoledne sou jeho-jen papá,kouká a brouká si...usne až kolem oběda,který ani nestíhám uvařit :sweat_smile:
5. srp 2013 v 10:29  •  3 děti  • Odpověz  •  To se mi líbí
@janesafari Tak u nas taky, od rana prilepena na prsu, pak trosku spanek, rev, krouceni, des..... :grinning: Syna jsem poslala na koupak, ctyrleta si zaplatbanbuh vyhraje sama a navareno od vcerejska. Valim do sebe Activie, vodu, ale zrejme pruvan ve strevech zpusobil babiccin tac kynuty....
5. srp 2013 v 11:06  • Odpověz  •  To se mi líbí
@jejule muj prvni porod probehl pomalu shodne jako tvuj...taky s prasknutim vody a pomalu se otviralo a presne jak pises trval 7,5h.....:slight_smile:
5. srp 2013 v 11:25  •  2 děti  • Odpověz  •  To se mi líbí (1)
Tak už spinká a já sem rychle dala vařit aspon těstoviny... :wink:
Taky sem ted hledala na netu cvičení po císaři a netuším co si vybrat...píšou tu všechno možné,tak asi počkám až půjdu na gyndu na KO po šestinedělí a zeptám se Dr...zatím si aspon najdu brožurku s porodky...Jinak holky,které máte po sekci-za jak dlouho ste si jehly na břicho???Já sem ráda,že už ted zvládnu konečně i pravý bok konečně od porodu,ale na břicho???Toho se teda bojím-dokud to bolí,bojím se i toho cvičení...ale rotoped by neměl vadit nebo jo???

A písněte mi kdo rodil poslední-nebo po mě-21.7...sem zvědavá... :sweat_smile:
5. srp 2013 v 11:33  •  3 děti  • Odpověz  •  To se mi líbí
taky jsem zvědavá kdo poslední :sweat_smile:
5. srp 2013 v 11:53  • Odpověz  •  To se mi líbí
@janesafari no já jsem si také hrozně dlouho nelehla na břicho - někde píšou, že pátý den, ale to u mě nehrozilo ... vstávání byl děs :( ... já začala cvičit až 3měsíce po sekci ...
5. srp 2013 ve 14:50  • Odpověz  •  To se mi líbí
@janesafari Já teda nejsem po sekci, ale na břiše ležet nemůžu, i když jsem se na to už půl roku strašně těšila, kvůli těm nalévajícím se prsům - mám sice jedničky, ale i tak to bolí a tlačí. Jak tak čtu, že máš prsa na prasknutí (znám dobře, i když s koncem šestinedělí je to podstatně lepší, už nemusím mezi kojením s bolestmi v noci běhat pár kapek odstříkat), tak jestli by sis na tom břiše ležení vůbec užila, kdybys mohla :confounded:

@enah Já měla "ukázkový" porod (jsem drobná a hubená a i tak to šlo). Od první kontrakce doma (kterou jsem neomylně okamžitě poznala) do porodu malé taky 7,5 hodiny. V pohodě jsem se doma připravila, manikůra, holení, koupání... pak do porodnice, tam monitor s tím, že je to porod, ale ještě jsem málo otevřená, tak jestli chci čekatelák nebo domů, no ale během monitoru a čekání na výsledek se mi kontrakce rozjely víc, tak jsem zaprotestovala, že mě to už tlačí o dost víc - znova kontrola a najednou už otevřená skoro na půl cesty, tak rovnou na přípravu na porodní pokoj, tam klasika, klystýr, sprcha (mně nepomáhala). Bohužel spěchali, měli hroznej nátřask, takže injekce na podporu, oxytocin v kapačce (ani jedno nebylo potřeba, akorát bych rodila třeba dvakrát tak dlouho). No a jakmile mi povolili tlačit, tak se všechno dalo zvládat líp. Je fakt, že to bolelo mnohem víc, než jsem si myslela, že bude (představovala jsem si, že to bude hodně bolet, ale že to zvládnu potichu :grinning:, naivní!) Museli mě střihnout, jsem fakt drobek a malá byla akorátní miminko, takže na mě velká. Celou dobu jsem měla monitor na břiše a celé ty hodiny čekání s kontrakcema, co jsem ležela na posteli, jsem slyšela, že jí bije srdíčko a je v pořádku, to mi moc pomáhalo. Měla jsem strach, aby se mi nepřidusila, když tam má míň místa než u větších maminek. Ale obě jsme byly bez jakékoliv komplikace, ukázkový porod, za 3,5 dne domů, krásně přibírá. Já právě skončila šestinedělí a na kontrole všechno ok, zahojeno a v pohodě :slight_smile:
Takže i tady jsou nekomplikované porody. (Ale že by se mi chtělo znova, to teda zatím moc ne :sweat_smile: )
5. srp 2013 v 15:35  • Odpověz  •  To se mi líbí
@rozalenka mě se zdá,že je to v té kyjovské porodnici čím dál tím horší,mě o půl 8 ráno zavedli tabletu na vyvolání-taky mě to dost bolelo,za půl hodiny přišli kontrakce po 5min,tak jsem si říkala,super-za chvíli budu rodit a ejhle ono furt nic,ani žádná sestra nenakoukla do pokoje,tak jsem šla já za ní asi po 12hodině,co jako bude,tak "velice ochotně"zavolala doktorku,ta mě vyšetřila,prý jsem jen na 2cm,že to ještě nebude,tak jsem dostala ještě 2čípky-po kterých byse to mělo rozjet,ty jsem si v těch bolestech musela zavést sama na záchodě-no mazec přes to břicho. Po těch čípcích kontrakce po 3min,někdy po 2min,čím dál silnější,a opět nikdo nenahlídl,jestli náhodou nerodím či co...tak jsem čekala 2 hodiny,pak jsem šla za sestrou,že mám jako silné konra po 2min,že už to nedávám a tak zavolala dokrorku,ta se usmála,že jsem furt na 2cm,že musíme čekat.Tak jsem se doplazila na pokoj a čekala-další 2-3hodiny,ale to jsem byla už tak hotová,že jsem se došourala na sesternu,ty její pohledy,co zas chci,tak jsem jí řekla,že už prostě nemůžu,že jak přijde porod-že to prostě nedám.Tak další vyšetření-tentokrát dokro-hleděl do karty,že jsem tam byla už 3x,tak do mě hrábl,s tím,že co chcu rodit,když nejsem otevřená. To jsem se už fakt obékla,at mi teda dají něco-počem to půjde,tak mě poslal milostivě na přípravu-že to snad pomůže. Takže klystýr-to byl taky zážitek,jsem nevěděla,jestli to jde předem či zadem :wink: ,po tomto mě dali na hekárnu a čekalo se. Takový bolesti-jsem myslela,že jeto moje poslední hodinka. Pak se NAŠTĚSTÍ střídali smněny a nastoupila suprová porodní asistentka,ptala se co a jak,tak jsem jí vše řekla,sama zavolala doktora,jestli mě má dát kapačku s tím oxytocinem na vyvolání,doktor došel a říká-to jste vy?jen jsem se po něm škaredě podívala,tak prý jo,dejte jí to-a najednou to šlo,po kapačce byl malý do půl hodiny venku!!!!!! :astonished: byla jsem z těch bolestí tak vyčerrpaná,že jsem neudýchala porodní kontrakci,takže jak jsem tlačila,tak sem nedotlačila a šprajcla jsem malému hlavičku v půlce,takže jsem se natrhla,tak pak musseli šít,ale to bylo v poho......no nechápu,proč nás nechávají tak dlouho v bolestech,vždyť to má byt "nejkrásnější den",....dali mi malého na břicho,tak jsem se na něj jen podívala,asi se i usmála,ale vím,že jsem byla strašně ráda,že je konec a rozdýchávala jsem tu bolest.....naštěstí jsme byli pak oba ok. :stuck_out_tongue_closed_eyes:
5. srp 2013 v 16:55  • Odpověz  •  To se mi líbí
Ahoj holky,jsem tu nová,můžu se k vám přidat?Jmenuji se Vendula,je mi 30 let. 25.6.se nám narodila dcera Nikolka,porod jsem měla vyvolávaný v 40+5,trval 5 hodin,ale v ukrutných bolestech hned od začátku.
5. srp 2013 v 17:01  •  2 děti  • Odpověz  •  To se mi líbí
jinak ted rodila kámoška,taky prvorodička,nástup v pondělí,tabletu na vyvolání zavedli v úterý ráno,taky furt nic,tak ju tam v bolestech nechali,-a porodila až ve středu odpoledne!!!!! :frowning2: dokonce jedna známá měla mimčo koncem pánevním,její doktor jí napsal,že má rodit císařem a v porodnici jí doktor řekl,že nebude císař,že je zastáncem přirozených porodů,tak to prý zvládne-až se tam s ním pohádala,tak zavolali ještě jednoho doktora na poradu,tak teda nakonec císař!!! by si to páni doktoři měli zkusit-rodit!!!
5. srp 2013 v 17:03  • Odpověz  •  To se mi líbí
@vendulca ahojky,tak to jsme rodily stejně,mě se malý narodil taky 25.6.,taky vyvolávaný 41.tt. :slight_smile: ,jinak kdyby jsme čekali holčičku,byla by to Nikolka :slight_smile: :wink:
5. srp 2013 v 18:24  • Odpověz  •  To se mi líbí
@spajkina jé,tak to je dobrý.A jak se jmenuje chlapeček?
5. srp 2013 v 19:13  •  2 děti  • Odpověz  •  To se mi líbí
@gingerone Taky jsem si říkala, že nebudu křičet...no na začátku jsem to zvládla, ale ten poslední centimetr už fakt neee :sweat_smile:
5. srp 2013 ve 20:03  • Odpověz  •  To se mi líbí
Taky vám prckové tak hltají mlíčko? Malá hltá tak, jako by jí někdo měl to prso ukrást :frowning2: nedá se s tím něco udělat, nevíte?
6. srp 2013 v 11:08  • Odpověz  •  To se mi líbí
my už máme 4,5kg ... a to jsem se těšila na malé miminko :sweat_smile:
6. srp 2013 ve 13:36  • Odpověz  •  To se mi líbí
@jejule taky taky, mam pocit, ze jen kojim a kojim, mala hlta jak urvana, pak z toho skyta a porad dokola. Doufam, ze jakmile pominou vedra, snizi se pocet kojeni :grinning:
6. srp 2013 ve 13:52  • Odpověz  •  To se mi líbí
@katterina To je jak u nas :slight_smile: a ke škytavce máme ještě prdíky :confounded: říkám si, že kdyby tak nehltala, tak by třeba to bříško tak nebolelo, ale nevím, jak to ovlivnit :frowning2: Jen v noci, když je teď chladněji ( psolední 2 dny ), tak vydrží i 3 hodiny spinkat, to si užívám :slight_smile:
6. srp 2013 ve 14:00  • Odpověz  •  To se mi líbí
To samé.......pije jak o život,div mě prso neutrhne,pak hrozná škytavka,prdí jako šílený,pak se pěkně pokadí a zase kojíme...a kojíme a kojíme...Si už přijdu jak dojná kráva :sweat_smile: A jak si to prso vždycky drží,ab ymu ho nikdo nevzal :grinning:
Holky dávate i nějaký čajík nebo aspon převařenou vodu? Mamka do mě pořád hustí,že mu čaj nuškodí...
Jinak.dnes první poradna-měla být až za týden,ale zrovna nás vzala
porodní míry 3300g-50cm
ted v 16 dnech 3900g-54 cm...................Nám ten koblížek roste jak s vody :grinning: teda s těch litrů mléka :wink: :grinning:
6. srp 2013 v 15:28  •  3 děti  • Odpověz  •  To se mi líbí
Malá má dnes 6 týdnů a má 4800g,ale my jsme bohužel na UM.
6. srp 2013 v 15:31  •  2 děti  • Odpověz  •  To se mi líbí
Jdi na stranu:   Zruš
Tvůj příspěvek