• Přihlas se
  • Registrace nového člena
  • Získej PLUSPRO
  • Doporučujeme: Beremese.czModrastrecha.cz
  • Přihlas se
  • Registrace nového člena
  • Získej PLUSPRO

Termín porodu červen/červenec 2013 :-)

29. května 2014 
...protože mimi "z kojení tak krásně prospívá a bylo by škoda začít přikrmovat", že jsem padala únavou z kojení co hodinu ve dne v noci nějak neovlivnilo výsledek diskuze... malá se nám vrhala do talířů a sápala se po jídle, tak jsme si řekli, že si nastudujeme co a jak a zkusíme to pomalu sami. Na další kontrolu jdeme až v 8 měsících, tak to prostě oznámíme :slight_smile:
18. pro 2013 ve 13:22  • Odpověz  •  To se mi líbí (1)
no já nehodlám začít s příkarmama už teď , nám pro změnu doporučovala 5m, přibíráme tedy já už snad ne :D, v noci jí po 3 hodinách .... v pohodě zvládáme ...
19. pro 2013 v 07:40  • Odpověz  •  To se mi líbí
Nám už je skoro 6 měsíců, to jsme i měli v plánu začít, tak jsme se do toho dali a malá je nadšená :slight_smile: Jé, v noci po třech hodinách, to by se mi líbilo - bohužel ani příkrmy nezměninily naše noční buzení třeba po hodině či hodině a půl... nechápu, jak to zvíře může být ráno vyspané, když já jsem grogy :grinning:
19. pro 2013 v 09:12  • Odpověz  •  To se mi líbí
@tina_7 no tak to sme na tom s tím spaním a jídlem uplně stejně-až na to,že nám bude v sobotu 5 měsíců.... :pensive: Se těším zase na noc,kdy budu spát bez pauz na kojení a hledání dudlíka... :wink:
19. pro 2013 v 18:23  •  3 děti  • Odpověz  •  To se mi líbí
no já chodím spát už před 9h .... :grinning:
20. pro 2013 v 07:59  • Odpověz  •  To se mi líbí
Drahé červencovky, co máte více dětí, poraďte - jak jsem psala výše, rezignovala jsem na časté noční vstávání a mám malou u sebe ve velké posteli, do postýlky prostě nechce... Všichni mi říkají, že si na sebe pletu bič a už jí to neodnaučím... dělala jste to některá také tak? A jak jste to pak děti odnaučily? A hlavně v jakém věku? Moc moc díky!
22. pro 2013 v 08:26  • Odpověz  •  To se mi líbí
@tina_7 :D .... s první jsem vstávala, s druhým jsem občas - omylem usnula v posteli, třetí leží vedle mě a manžel je v jiné posteli .... jak to dopadne nevím, ale já jsem zatím spokojená :sweat_smile: ... V noci kojím jen do jednoho roku ... pak si místo mne do postele vleze manžel s čajem ... to je plán, který dvakrát vyšel, tak snad i potřetí :sunglasses:
22. pro 2013 ve 20:29  • Odpověz  •  To se mi líbí
@tina_7 bič jo :grinning: :grinning: :grinning: No já spíš myslím, že je to úleva, alespo'n se trochu vyspíš, pořád lepší než stát celou noc nad postýlkou. Já jsem se u prvního trápila takto půl roku a pak jsem ho šoupla do velké postele k nám a najednou spal mnohem líp. naučil se tak krásně spát. Ke druhým narozeninám dostal velkou postel a hned do ní šupnul, ale teda v noci většinou přijde za námi do ložnice. Takže určitě nezoufej, ony ty děti vědí samy , co je pro ně nejlepší. Určitě tam nebude pořád. Já tam mám teď věčně i Matýska, nejdůležitější je spokojená a vyspaná maminka, spokojené dítě a pak až ten zbytek. :wink:
28. pro 2013 ve 20:57  •  2 děti  • Odpověz  •  To se mi líbí
tina 7 - vykasli se na to, co rikaji "vsichni" a delej vsecko tak, jak to vyhovuje tobe :wink: obe holky spaly se mnou v posteli, pac v postylce, zvlast ta nejstarsi, vriskaly a nespaly...po roce presly do male postele, kterou jsem mela vedle svoji postele...nejmladsiho si taky beru po pulnoci nebo k ranu k sobe, protoze uz ma pak lehke spani a ja nebudu vstavat 10x kvuli dudliku...
hlavne u nejstarsi jsem porad slysela "jak dlouho ji chces jeste kojit/uspavat na balonu/spat s ni v posteli" a nakonec se vsechno vyresilo casem v uplnem klidu...uspavala jsem na balonu do roka, kojila skoro do dvou let a od tri let spi sama v pokoji...ted je to normalni sestileta holcicka, nechapu, jak rychle to vsecko uteklo :slight_smile: a jak je UPLNE jedno, jak dlouho a jakym zpusobem usinala, mela dudlik a podobne...
29. pro 2013 v 17:52  • Odpověz  •  To se mi líbí (1)
Ahoj, prodávám moc hezké věci po synovi narozeném v červnu 2013 - mrkněte do mého alba :wink: V praze možno se sejít a osobně prohlédnout
30. pro 2013 v 18:06  • Odpověz  •  To se mi líbí
Tak vidím,že už se tu řeší spaní...Tobík spal krásně do 4 měsíce....ted už ten měsíc to stojí za prd-bidí se dost často a hledá dudlík,a taky nás už nějakou dobu trápí zuby,které nea ne vylést a taky chytl dětský ekzém a pořád se škrábe-už nevím co bych zkusila-od Dr. zatím nic nepomohlo....Už kojím jen v noci-jinak už nechce-potřebuje pořádné jídlo :wink: ...Tak snad tím jeho denním odmítáním nepřijdu o mléko,ještě bych kojila,pokud prcek bude chtít...
Kdyby ho netrápilo to svědění a zuby :grinning: tak spí pěkně...Ale jinak má v sobě nastavený budík na půl šesté ráno a já po nočním vstávání odmítám tak brzo vstávat,tak si ho posledních asi 10-14 dní taky ráno vezmu k sobě do postele-a ještě usne :stuck_out_tongue_closed_eyes:

Holky nemáte nějakou radu na ten ekzémek?Dávám Fenistil kapky,máme od Dr.oleje do koupele,mastičky a používám modrou indulonu a stále nic...Zkoušela sem i konopnou mast,ale už mě došla-ani nevím,jestli to může :grinning:
1. led 2014 v 10:32  •  3 děti  • Odpověz  •  To se mi líbí
@janesafari my se taky budíme v noci častěji, ale tak to se musí nějak přežít, oni se spát naučí a pak už to bude dobré. A když přes den nekojíš vůbec , co všechno dáváš? Asi kombinuješ UM a jídla ne? Nebo už máš malého přes den jen na jídlech?
Ten ekzém - ono je to těžký , záleží jak to vypadá. Ale moje dr. na jakýkoliv exem psala Locoid (ale teda je to s kortikoidama), ale zabralo to pokaždý hned (teda použila jsem asi 2x), pokud ho to svědí, tak by bylo dobré, se té vyrážky co nejdřív zbavit, ať má klid. Ale jinak mě na nějaký pupínky co míval ten strarší (asi 2x) pomáhala i obyčejná Ondřejovka nebo jak se ta mastička jmenuje. Nebo s ním skoč na kožní.
Někdo mi doporučoval i slézovou mast od Justu, ale teda Kuba jak měl jednou pupíme, tak ho to na to pálilo , tak jsem to okamžitě umývala a víckrát nepoužila, tož to ze své zkušenosti asi doporučit nemůžu, ale mě to doporučeno bylo.
5. led 2014 ve 20:27  •  2 děti  • Odpověz  •  To se mi líbí
@olgas a hanelka: moc díky za podporu! Pokračujeme v nočním maratonu - malá je přes den zlatá, i když tedy usíná lépe u tatínka, než u mě, u mě si prostě pořád zkouší vyřvat to prso, kdežto manžel ji pohoupe na rukách a spokojeně spinká... v noci se mi stále budí třeba devětkrát, to, že ji mám u sebe v posteli, až tak moc nepomohlo - tedy pomohlo to mě, že přeci jen než stát nad postýlkou, je lepší si malou jen přitulit a ona se přicucne a obě zaspíme... ale přeci jen ten přerušovaný spánek je prostě drsný... spíš teď řeším, že jsem si všimla poslední dny, že ona se skutečně napije třeba jen třikrát v noci a ty ostatní buzení si jen sosne a spíš mi dumlá prsa na uklidnění, jsme bezdudlíkoví (nechce ho), takže nevím, jestli toto je dobře nebo ne... zkoušela jsem jí prso vzít, když nepila, ale nastal řev... co myslíte?
6. led 2014 v 17:31  • Odpověz  •  To se mi líbí
@tina_7 no někteří by ti napsala, že by bylo nejlepší, kdyby spala s manželem a ty jinde a max. ji přišla nakojit , kdy má nárok na jídlo. Nebo ji dát zvlášť do pokoje a třeba by spala. Někomu se takovéto rady osvědčili. Že prý do týdne se ty děti naučí krásně spát. Ale já teda nevím , mě to přirozené nepřijde. A teda teď už vím, že bych nikdy neměla sílu na to, dítěti to mlíko třeba nedat. Podle mě je lepší dát ji sosnout a mít klid a spát dál, než s ní dvě hodiny chodit v náručí. To noční buzení je pro tebe samozřejmě záhul , já zrovna nedávno tady seděla nešťastná, že se zase mininálně 3 roky prostě nevyspím, ale už od staršího vím, že se to jednoho dne naučí každý. No řekni sama, znáš někoho komu je 15 let a budil by se v noci na mlíko???? já NE. tAK TO tě může uklidnit, já myslím, že se to bude časem zlepšovat a ve třech letech už se budou budit max. 1x za noc nebo ani to ne. A ¨když je to pro tebe náročné (což chápu), tak se zkus natáhnout i přes den, ať trošku dospíš noc.
6. led 2014 v 19:57  •  2 děti  • Odpověz  •  To se mi líbí
@tina_7 jo a ještě jsem ti chtěla napsat, vyřeš si to po svém, jak to cítíš ty, že to je správě. Jen ty jsi maminkou svého dítěte a jsi ta nejlepší maminka pro něj!!!!!!!!!!!!!!!! Když to bude dělat tak, jak o tom přesvědčená nejsi, tak to stejně nepůjde.
6. led 2014 ve 20:35  •  2 děti  • Odpověz  •  To se mi líbí (1)
ahoj děvčata! začínám na Koníkovi teprve teď a brouzdám si tu tak a kápla sem na Vás, mám Matěje narozenýho 2.7. a jak si to tak čtu, řešíme asi všechny podobné věci. Mně se teď taky poslední dobou pořád budí, snad co hodinu, už ani nevim, máme ho v posteli mezi sebou, taky spíš než že by chtěl pít, chce jen cumlat prso (taky nechce dudlíka). Chodí mi ale spát strašně pozdě, klidně až v jednu ráno, spí pak tak do desíti, nevim, jak mu ten režim posunout... A usíná zásadně u prsa, je to v pohodě?
Možná už by chtěl příkrm, aby déle spal, ale (začali sme před 4dny - dýní,mrkví) nechce to vůbec polykat. Vždycky se u toho šklebí a vyslintá to všechno ven. Mám mu vařit něco speciálního nebo jen čekat, že to třeba jednou bude chtít sám jíst? děkuju
7. led 2014 v 01:46  • Odpověz  •  To se mi líbí
@janesafari Ahoj, mozno zaberie kalciova mast, za vyskusanie nic nedas... nam velmi pomohla, ale premazavala som asi kszdu hodinu, nie dvakrat denne ako pisu...
7. led 2014 ve 04:46  • Odpověz  •  To se mi líbí
@olgas Nevím jestli je to dobře,ale dávám vše-kojím,přes den dělám i UM s přidáním rýžové kaše,přesnídávky,banánya do toho někdy rozdrcené piškoty,vývar s mrkví....no zkoušíme-jen brambory nechce-to se začně ksichtit a prská to všude kolem sebe :sweat_smile: ...Přes den prso moc nechce-jen na žízen a v noci kojím tak 2-3x za noc,jinak hledáme dudlík...

Jinak taky vás trápí zuby-ne a ne vylést?Tobík byl ted asi 14 dní pěkně pokaděný-asi tak 10x za den a 2x za noc-už sem s toho byla neštastná,ale ted po dva dny se pokadí jen dopoledne ale to je HROMADA :astonished: ...Pořád se škrábe,tak zkoušíme-vyzkoušíme i rady od vás holky...
Jo,a přes den je Tobi jen na rukách-nevydrží sám,musí se nosit a mít rozhled,už si skoro sám sedne,ale hlavně se hodně ,,šponuje,, na nohy,už někdy ani sedět nechce-čekám až mě dojde chodítko,třeba bude prcek spokojený...Dcera v něm lítala přesně od 5.měsíce a Tobíkovi je 5,5 měsíce...Taky je na kluka celkem rychlý... :confused:
7. led 2014 v 09:54  •  3 děti  • Odpověz  •  To se mi líbí
@zuzu_mat jůva , já mám taky Matěje a hned den po vás. CO se týče jídla dávaš skleničky nebo vaříš? Pokud dáváš skleničky ,tak mu třeba nechutnají, tak zkus vařit nebo naopak. A jinak nezbývá než zkoušet po trošičkách nabízet a on se rozjí ,neboj. A usínání u prsa se obecně nedoporučuje, ale teda já na obecné doporučení kašlu, první mi taky tak usínal. Je to o povaze dítěte, každý je jiný a podle mě je nejdůležitější ho prostě nějak uspat, jak to už je jedno. :wink: Ale teda ta jedna hodina noční to by mě zabilo, zkus mu to trošku postupně posunovat, třeba po půl hodince, pokud to teda půjde. :slight_smile:

@janesafari u nás zoubky klid, jsem měla obavy ,že mu vylezou už ve 3 m a nakonec zatím nic.
A teda nedá mi to než ti nenapsat k chodítku, já bych teda dítě do chodítka nedávala. Ani roční, natož takovýho prcka. Ale každý si to udělá jak uzná za vhodné sám a jak se mu to osvědčí. A co všechno Tobík už umí? Hoď nějaký foto.
7. led 2014 v 10:26  •  2 děti  • Odpověz  •  To se mi líbí
Já zas proti chodítku nic nemám,u Nelly bylo k nezaplacení...byla fakt hodně živá a než aby si někde o nábytek rozbila pusu,bylo chodítko bezpečnější a byla i ona ve svém živlu a nebránilo to nijak v jejím rozvoji a v 9,5 měsíci sama chodila !!! :grinning:
Jinak zuby u Tobíka vyhlížím už od 2 .měsíce co začal strašně slintat a vše kousat a pořád sou schované :sweat_smile:

Jo a co se týče jídla-radši se snažím vše vařit-ve skleničkách mám koupené pouze přesnídávky... :wink:
7. led 2014 ve 14:06  •  3 děti  • Odpověz  •  To se mi líbí
Posílám pár fotek-nejsou nejnovější,ale nějak to nechce nahrávat,tak zkusím později...
7. led 2014 ve 14:18  •  3 děti  • Odpověz  •  To se mi líbí (1)
@olgas Máťa se narodil 2 min před půlnocí, chtěla sem, aby byl 3.7. :slight_smile: ale už to nešlo... Tak dneska mi mrkvičku (proklatě drahou z Bio-obchodu - zato ale slaďounkou :slight_smile:..) papal! :slight_smile:Trošku, ale obrovský posun :slight_smile: ufff... zuby taky očekávám tak od 3 měsíců, podle toho, jak slintá, ale nikde nic .)
a na včerejší půlroční kontrole se pani doktorka několikrát ujišťovala, že je Matějovi opravdu "jen" 6 měsíců, když sem jí řikala, že od pěti už leze, sám si stoupá, sedí.. říká máma, táta, bába, dáda, agú apod.. vtipné. no je to malej raubíř, sviští tu jak torpédo vždycky někam, kde to má zakázaný..
8. led 2014 ve 20:56  • Odpověz  •  To se mi líbí
Ahoj holky, tak se po dlouhé době hlásím. :slight_smile: Dítě nám roste jako z vody - podle vyjádření pediatra jsem velikostí nadprůměrné roční dítě :grinning: A to nám je půl roku a týden :grinning: Jinak - jak se máte? Nemám čas to tu všechno načítat... maličký mi sežere většinu času. Ale je to mazel! Doufám, že i vám děti dělají maximální radost!
11. led 2014 ve 22:23  • Odpověz  •  To se mi líbí (1)
Ahoj mamky - prosím o nějaké tipy jak si hrát s půlročním mimčem, dochází mi fantazie :slight_smile: Dělaly jste třeba i nějaké cviky na podporu otáčení nebo trénink lezení? Já to zatím nechávám na malé a jejímu tempu, ale kamarádky chodí na jakési cvičení a že prý takhle budeme pozadu s vývojem... no nevim...
15. led 2014 v 09:42  • Odpověz  •  To se mi líbí
http://obchod.portal.cz/hry-pro-maminky-s-detmi/ ... my také na žádné cvičení nechodíme :sweat_smile: a budeme pozadu? I kdyby a co? Až přijde jeho čas naučí se ... vůbec se nestresuj
17. led 2014 v 18:46  • Odpověz  •  To se mi líbí
@tina_7 a jkak je na tom pohybově prcek? Správě by se asi do 6m měli otáčet na obě strany, ale třeba naší dr. to stačí do 7m, takže na to máme nakonec do 7,5 měsíců . Teprve tento týden se začal otáčet na jednu stranu, jak ze zad ,tak z bříška. a dělá to bez jakéhokoliv cvičení. Se starším jsem chodila na cvičení na rhb, kvůli slehlé hlavičce, otáčel se dřív než Matýsek teda, ale mohlo to být tím cvičením. Jinak si osobně myslím, že je dobré nechat dítěti prostor pro přirozený vývoj, než pořád jen někam postrkovat. A teda jako za rok už bude každému jedno , jestli se otočil ve 4m. 5m nebo až v 7m. :wink: Takže tím bych se nestresovala. Se straším jsem taky chodila cvičit i jen tak k por. asistence, ale spíš pro to, abych neseděla jenom doma. Te´D UŽ na to moc času nemám, ale na tom cvičení se nic extra nedělalo. Zpívaly se tam písničky, houpali jsme děti na balonech, ukazovali jsme jim hračky a dávaly na strany, aby si je brali... No myslím takové normální věci co děláš i doma. :wink:
21. led 2014 v 10:01  •  2 děti  • Odpověz  •  To se mi líbí
...dnes je nám 6 měsíců :sunglasses: Půlroční prohlídka dopadla skvěle-Tobík je moc šikovný a až moc akční-prej je to drak :grinning: Občas už i sám sedí,ale jen chvíli,otáčí se už dlouho,snaží se plazit,v postýlce se snaží zvednout a chodítko teda uspělo-hned na poprvé věděl co má dělat s nohama a občas jede jak drak...Jen podle Dr.by neměl ještě ani sedět,ovšem Tobík je fakt živel a divoch-neposeda co není v klidu :sweat_smile: Že Tobík občas na chvíli zkusí chodítko,Dr neví...A dávám ho tam jen sem tam na pár minut-by ste měly holky vidět,jak se začne smát a utíkat pryč...
Jinak váha 7800g a 72 cm....
Prej je divoký-po mě-že sem jako těhule byla moc akční a nebyla v klidu a pořád lítala... :grinning: a pobral to po mě... :grinning: hehe :grinning:
Ale i tak je to poklad a smíšek...a kolik toho sní-to je mazec :astonished: Ale naštěstí na to nevypadá :wink:
21. led 2014 ve 13:01  •  3 děti  • Odpověz  •  To se mi líbí (1)
Ten čas tak strašně letí...!!!Tak to bylo maličké a ted už to sedí a je to uplně jiný človíček :sweat_smile:
21. led 2014 ve 13:02  •  3 děti  • Odpověz  •  To se mi líbí
@olgas otáčíme se na obě strany na bok v pohodě, na bříško jen občas a na záda se jí otáčet z bříška nechce, já jsem ráda i za to a nechávám jí její tempo, ale se mě pořád někdo v okolí ptá, jestli už leze...
21. led 2014 v 18:08  • Odpověz  •  To se mi líbí
...mimochodem kolik toho vaše 6 - 7 měsíční miminka za den zbaští? A co jim dáváte?
21. led 2014 v 18:09  • Odpověz  •  To se mi líbí
Jdi na stranu:   Zruš
Tvůj příspěvek