• Přihlas se
  • Registrace nového člena
  • Získej PLUSPRO
  • Doporučujeme:  Beremese.cz Modrastrecha.cz
  • Přihlas se
  • Registrace nového člena
  • Získej PLUSPRO

Termín porodu červen/červenec 2013 :-)

29. května 2014 
@zuzana_ka o dítě se budeš starat ty, né tchýně. Já tu svoji taky poslala ke dvanácti měsíčkům s látkovýma :slight_smile:)))
30. pro 2012 v 11:04  • Odpověz  •  To se mi líbí
@xmalij děkuju za názor k sedačkám :slight_smile: ráda si přečtu od tebe nejdřív, já strašně nerada takhle někoho kontaktuju :-/ jsem prdlá já vím, mám pocit, že otravuju :slight_smile:)
30. pro 2012 v 11:07  • Odpověz  •  To se mi líbí
holky dnes už je mi lépe, hurááá, jen asi jedem s manželem pro odsávačku hlenů, na můj nos se už nesmí šáhnout :-/ :slight_smile:)) mamka mi to dělávala když jsem byla mladší, takže jsem zvyklá :slight_smile:)
30. pro 2012 v 11:09  • Odpověz  •  To se mi líbí (1)
@antymania666 Tak to je krásný sen:slight_smile:, ale žádná noční můra. Já většinou před někým utíkám, dneska třeba v mem snu měl manžel autonehodu.. No prostě hrůza!!!
@antymania666
@zuzana_ka No nepovezeš domu:slight_smile: Dávají se také separační pleny nebo jak se tomu říká a ty se normálně můžou spláchnout do záchodu nebo vyhodit do koše:slight_smile: Mě zatím nikdo do ničeho nepřemlouvá a až bude tak to si něco vyslechnou.. Zatím nám (hlavně z manželovi strany) každej kecal do všeho, ale jakože ohledně toho, jak my budem vychovávat naše dítě nebo jaké plínky používat nebo oblečení nebo jména dávat, tak vůbec.. To se budu dost silně bránit. Proč si nevyslechnout jiný názor, ale nechat se přemlouvat? Každý normální člověk dělá pro své dítě to co si myslí, že je nejlepší a oni už své děti vychovali, takže tak:slight_smile: budu drsná:grinning:
30. pro 2012 v 11:20  • Odpověz  •  To se mi líbí (2)
@m_d Hlavně že už je lépe!!!:slight_smile:
30. pro 2012 v 11:20  • Odpověz  •  To se mi líbí (1)
@marcelka287 škaredé sny se mi zdají tak 3 týdny. No chvilku po kontrole. Pořád se mi zdá, že krvácím a jsem úplně sama chodim a hledám pomoc, ale nikde nikdo :frowning2:
Tchýně mi namixovala bylinkovej čaj na spaní, ale mám strach pít bylinky, taky se to moc nedopuručuje :unamused:
30. pro 2012 v 11:33  • Odpověz  •  To se mi líbí
@zuzana_ka Co se týče schovaných látkových plen. Mamča je po nás taky schovala a když se sestře narodil první prcek vytáhla je . Asi po třetí vyvářce se začaly rozpadat. No ono 30 let je 30 let :slight_smile:
30. pro 2012 v 11:37  • Odpověz  •  To se mi líbí
@kotito tuhle jsem se dokonce probudila ze spaní, i manžela teda, protože jsem brečela... No děs.. Tjn, já bych bylinky asi neriskovala. Když si vzpomenu, jak kdysi dávno mě mamka chtěla před maturitou uklidnit bylinkovým čajem a já jsem byla po něm celý den totálně uklidněná:grinning: a neschopná čehokoliv:grinning: tak od té doby jsem začala v sílu bylinek věřit:slight_smile: a v těhu vim že se moc nedoporučují, ale něco se určitě může..
30. pro 2012 v 11:39  • Odpověz  •  To se mi líbí
@kotito No to jsem zvědavá jak to dopadne s plínkama u nás, mamka mi je taky schovala:slight_smile: tak uvidíme:grinning: doufám že se nerozpadnou:slight_smile:
30. pro 2012 v 11:39  • Odpověz  •  To se mi líbí (1)
teda holky moje mamka je vyhodila hned co se narodila ségra, měla to štěstí že se narodila po revoluci a papírovky byly už na trhu, takže ségra je papírovkové dítě mezi prvníma :slight_smile: a když jsem před ní řekla, že bych to chtěla zkusit, poklepala si na čelo a řekla mi, že nejsem normální :slight_smile:)))
30. pro 2012 v 11:43  • Odpověz  •  To se mi líbí (1)
@marcelka287 tak to máme asi hodně podobné. Už prostě potřebuju na kontrolu. vědět, že je všechno ok a uklidnit se
30. pro 2012 v 11:50  • Odpověz  •  To se mi líbí
@m_d Já mám v látkových od mamči podporu:slight_smile: je ráda že jsem si je vybrala.. Ale každopádně si myslím, že mezi většinou kamarádek budu za exota, ještě s tím, že chci zkoušet bezplenkovku:grinning: To uvidíte: )A za rok vam sem budu psat, jak jsem blbá do čeho sem se to vrhla že nám to nejde:grinning: Ale třeba taky ne:slight_smile: A půjde nám to hezky:slight_smile:
30. pro 2012 v 11:50  • Odpověz  •  To se mi líbí (1)
@kotito A kdy vůbec jdeš na kontrolu? Já 7.ledna... ale věřím že je to ok.)
30. pro 2012 v 11:51  • Odpověz  •  To se mi líbí
@marcelka287 určitě já to nikomu neberu a naopak dokonce obdivuji tu odvahu, jak říkám, já až časem to chci zkusit. Ale nedokázu si fakt představit jak to bude s dítětem, takže starat se ještě o plenky. To fakt ne, ale až bude starší, tak to zkusím :slight_smile:)
30. pro 2012 v 11:53  • Odpověz  •  To se mi líbí
@marcelka287 jdu 3 k mé doktorce na krev , překecám jí na ultrazvuk nebo se do toho 9 co jdu na NT zblázním.
V kolikátém tt jsi?
30. pro 2012 v 11:54  • Odpověz  •  To se mi líbí
@marcelka287 Taky jsem pro látkovky, co jsme si povídali na kurzu s odborníkama o jednorázovejch, brr, nikdy. Na bezplenkovku se taky odhodlávám, hodně mě povzbudil náš pes, na tom jsem vždycky spolehlivě už od štěněte poznala, že se mu chce :grinning: Věřím, že na vlastním dítěti to poznám taky.
30. pro 2012 v 11:55  • Odpověz  •  To se mi líbí (1)
@m_d tak já taky nevím.. jak říkám, chci to zkusit od začátku, ale třeba to nepude, no lámat přes koleno nic nehodlám:slight_smile: Důležité je abychom já mimoušek ai manžel byli v pohode a ne ve stresu z nervni matky, ktera nestíhá starat se o dětatko natoz prat:slight_smile:
@kotito Jestli pocitam dobre tak jsem 14. týden:slight_smile: Asi to tady také zveřejním, jen se ještě bojím.. čeká nás ta genitika... Tak snad to bude dobrý.. :slight_smile:
30. pro 2012 v 11:57  • Odpověz  •  To se mi líbí (1)
@marcelka287 jasně, že bude!
30. pro 2012 v 11:59  • Odpověz  •  To se mi líbí (1)
@marcelka287 líbí se mi tvůj přístup :slight_smile:)))
30. pro 2012 v 11:59  • Odpověz  •  To se mi líbí (1)
@kajalka Jéé to by mě zajímalo... Když budeš mít čas, tak Ti budu vděčná, když mi to písneš:slight_smile: Já právě zatím víc kladů vidím také u látkovek a jsem si jistá že je chci používat, ale každopádně další info neuškodí:slight_smile: Já jsem bezplenkovku donedávna neznala. Ukázala mi jí poprvé kamarádka, co má teď půlročního chlapečka, a docela se mi to líbí:slight_smile:
30. pro 2012 ve 12:01  • Odpověz  •  To se mi líbí
@marcelka287 Bezplenkovku používala už moje teta před 30 lety, tuhle jsme se o tom bavily. Aniž by teda tušila, že to má nějakej název, prostě si chtěla ušetřit práci a nervy. Kojila obě děti nahatý, chvilku je pochovala a to už měla mezi nohama kyblík. Že prej nejčastějš se zadařilo po kojení. Zkusím :slight_smile:
Mám kurz Mojžíšový, hodně jsme tam napovídali o neplodnosti (jak jinak, když se to toho primárně týká :slight_smile: ) a o dětech. No a x krát přišla i řeč na papírovky. Už se začíná zvolna dávat do souvislosti neplodnost či snížená plodnost u lidí, co sami byli odchovaní na papírovkách, neb už se snaží množit ročníky, které je zažily. Nejen, že se přehřívají pohlavní orgány, především u kluků varlátka, u holčiček zas dochází ke skrytým zánětům vlivem rozkladu moči a stolice, dochází u nich ke srůstům od stydkých pysků (řeší se operativně) přes pochvu, dělohu a vaječníky. na to se ale přijde až mnohem mnohem později. Další věc jsou chemikálie použíté při bělení materálu a použité pro zvýšení savosti. A v neposlední řadě, jsou nerozložitelný a každý dítě po sobě zanechá zhruba tunu plen. Takže moje rozhodnutí je jasný. Nejen kvůli dítěti, ale i kvůli přírodě.
30. pro 2012 ve 12:16  • Odpověz  •  To se mi líbí
@kajalka Chichi tak to je dobrý:slight_smile: Na bezplenkovku mi máma řekla, že se chci vracet do pravěku:grinning: ale nerozmlouvá:slight_smile: Aha, tak to o té neplodnosti jsem nevěděla.. To je zajímavé. Já si vždycky říkala, že mám pocit, že při papírových plínkách musí mít to děťátko problém naučit se chodit na nočník, když ho vlastně nic nestudí.. A taky jsem si říkala, nechávat ho v tom asi taky nebude nejlepší, přeci jen mám pocit, že v těch látkových si zakňučí dřív, že se něco stalo.. Ale kdo ví:slight_smile: A pak pro nás i finanční úspora a jak říkáš ty, když si představím ty haldy odpadů.. Ale jak jsem psala výš.. Když mi to nepůjde přes koleno to lámat nebudu.. Ale bude to mě mrzet.. A na té bezplenkovce se mi zase líbí, že vlastně od začátku to miminko učíš, že vylučovat pod sebe do plínky není úplně ono, ale čůrá a kaká se jinam:slight_smile: I když je mi jasný že to malé miminko tohle ještě nechápe:slight_smile: Ale nevim no, tak nějak si říkám, že by nám to třeba taky přechod na nočník mohlo usnadnit:slight_smile: Uvidíme:slight_smile:
30. pro 2012 ve 12:42  • Odpověz  •  To se mi líbí
@marcelka287 Já zas myslím, že chápe, že když to pustí do plín, není mu v tom dobře, takže si řekne, že se mu chce. Pokud teda nespí. Jsem odhodlaná to nevzdat a zajet si svůj systém. A co víc - zajet i manžela, i když myslím, že spíš bych vyšla v 9. měsíci na Kilimandžáro. A hlavně, látkovky už nejsou, co bývaly. Daj se koupit kalhotovky vše v jednom, takže ty se jen perou. Ovšem nejlevnější jsou starý známý čtvercovky. Budu muset najít nějakou zlatou střední cestu.
30. pro 2012 ve 12:52  • Odpověz  •  To se mi líbí
@kajalka tak já budu mít ty čtvercovky od mamky, pokud se nerozpadnou po pár vypráních, jak psaly holky:grinning:takže akorát koupím asi pár svrchních kalhotek a ty separačky.. Ale možná si pro radost taky koupím nějakou moderní látkovku:slight_smile: Mám jednu kamarádku, co je používá, tak určitě poradí:slight_smile: Myslím že i bazarové plínky by se daly koupit:slight_smile: Ta kamarádka říkala že koupila vše nové takže pčáteční investice byla poměrně vysoká, myslím, že říkala něco kolem 9 tisic, ted nevím. Ale podle mě není potřeba mít vše nové:slight_smile:
30. pro 2012 ve 13:05  • Odpověz  •  To se mi líbí
@marcelka287 To asi není, ale u plínek tomu nějak nevěřím, no. První chci nový a nechám je i na další dítko/a. Zatím jsem rozhodnutá pro haipa daipa, upřednostním a podpořím českou značku. :slight_smile:
30. pro 2012 ve 13:20  • Odpověz  •  To se mi líbí
@kajalka Tohle naštěstí řešit nemusím, jestli nové plínky nebo bazarové.. Zase si říkám že když se to vyvaří, tak se všechny "bacily" vyperou. Já vím, že ta kámoška mluvila o značce anavy, tak se ještě poptám, ale ono asi záleží, třeba každému vyhovuje něco jiného kvůli zapinání, kvůli tmu jak rychle dítko roste a tak.. A vím že vyloženě nějakou značku říkala že s ní byla nespokojená. Kouknu na ty Haipa daipa jak vypadaj:slight_smile: A jednu anavy jsem si teď právě objednala ve slevě, ale další nakupování až po té genetice:slight_smile:
30. pro 2012 ve 13:25  • Odpověz  •  To se mi líbí
@marcelka287 Jenže když by se koupily ty vše v jednom bazarový, tak ty se vyvařit nesměj, protože popraská ten umělej potěr, max. prý na 40. Takže kupuju jedině nový.
30. pro 2012 ve 13:28  • Odpověz  •  To se mi líbí
@kajalka Jo takhlenc.. tak to jo:slight_smile: Tak já jich budu kupovat jen pár, tak si taky koupím nový:slight_smile:
30. pro 2012 ve 13:55  • Odpověz  •  To se mi líbí
@marcelka287 Tak si dáme vědět za pár měsíců, jak na tom budem :grinning:
30. pro 2012 ve 13:56  • Odpověz  •  To se mi líbí (2)
Holky našla jsem u ikarkulky v albíčku zajímavosti.
Pro ty méně otrlé nedoporučuji http://www.modrykonik.cz/fotoblog/ikarkulka/album/cisarsky-rez/
30. pro 2012 v 15:51  • Odpověz  •  To se mi líbí
Jdi na stranu:   Zruš
Tvůj příspěvek