• Přihlas se
  • Registrace nového člena
  • Získej PLUSPRO
  • Doporučujeme:  Beremese.cz Modrastrecha.cz
  • Přihlas se
  • Registrace nového člena
  • Získej PLUSPRO

Termín porodu červen/červenec 2013 :-)

29. května 2014 
@kotito 28 let, 2,5 roku vdaná, fyzioterapeutka, 1 pes, 1 manžel, 2 morčata, tč. na PN, bydlíme v krásný vesničce v jižních Čechách, kde si ale všichni viděj do talíře a drbou. Na krku hypotéka. To je asi tak souhrnně to nejdůležitější :slight_smile:
7. led 2013 ve 13:13  • Odpověz  •  To se mi líbí (4)
@kajalka děkuju :slight_smile:
asi čekáte první mimčo, že? A v kolikátém týdnu jsi teď? Nechceš si to dát do profilu, ať se tě neptám pořád dokola? A aktuální fotečku pupíka?
7. led 2013 ve 13:32  • Odpověz  •  To se mi líbí
@kotito Dneska jsem začla 17.tt. No jo, měla bych si to tam dát. Snad to zvládnu :slight_smile: A zkusím někdy vyfotit špek.
7. led 2013 ve 13:33  • Odpověz  •  To se mi líbí (2)
@kotito Ha a je to tam! :slight_smile:
7. led 2013 ve 13:35  • Odpověz  •  To se mi líbí (1)
Holky teď za mnou došel Vojtík s tím, že hodně přemýšlel a že když nejsme manželé, že si nechá udělat závěť.
:cry: Je to hrozně blbé téma , ale jestli jste tady některá nevdaná jak to máte vyřešené vy? Je nutné mít závěť - je to tak hrozné slovo :unamused:
7. led 2013 ve 14:23  • Odpověz  •  To se mi líbí
@kotito Pokud je otec dítěte a chce, aby všechno zdědilo, tak závěť není potřeba. V první dědické skupině dědí zůstavitelovy děti a manžel nebo registrovaný partner (nikoli přítelkyně se kterou žije). Od 1.1.2014 se to bude měnit jen lehce - V první třídě dědiců dědí zůstavitelovy děti a jeho manžel, každý z nich stejným dílem.
Samozřejmě předpokládám, že jiné děti nemá. Pokud by chtěl zajistit i tebe, tak se buď budete muset vzít, nebo to vyřešit tou závětí (případně po 1.1.2014 dědickou smlouvou)
7. led 2013 ve 14:42  • Odpověz  •  To se mi líbí (1)
@kotito My uz taky nad tim premysleli. Myslim si, ze je dulezite zaopatrit i me jako matku ditete..A i naopak jeho jako otce. Kdyby se nahodou neco stalo. Ano dite je neopomenutelny dedic, ale s tim majetkem pak nemuzes volne disponovat..A co svatba? Tu nechcete?
Ja se nechci vdavat tehotna, tak jsme chteli az bude mit prcek trosicku rozum..Rodina nas do svatby neuveritelne tlaci..
7. led 2013 ve 14:52  • Odpověz  •  To se mi líbí
@kaijko nás tlačej taky, ale nám se do toho moc nechce. Měli jsme se brát 10.5.2008, ale Vojtík zase onemocněl a svatbu jsme zrušili. Od té doby jsme to nějak neřešili. Až teda teď....Vzít se chceme, ale až bude prcek třeba dvouletý. Pěkně na zahradě se selátkem na rožni ....
Vojtík chce abychom byli zajištění oba a já chci samozřejmě to stejné pro něj.
Je blbé to, že Vojtíka s jeho nemocema nikdo pořádně nepojistí, tak to chce ošetřit aspoň nějak takhle.
Holky takže tchýně nebo jeho sestra nebudou mít na majetek žádný nárok?
A nefunguje to tak, že k financím se dostaneme třeba až v prckových 18letech?
Nikdy jsme nad tím nepřemýšleli.....dům s pozemkem jsou na KÚ psané na Vojtíka a já tu mám trvalý pobyt.
On je hlášený na bytě, kde nechává žít tátu. A auta jsou taky obě na něj...
Asi to nebude jednoduché. Každopádně to budeme muset ututlat před tchýní, aby nepodnikala žádný šílenosti

Každopádně nechci ani pomyslet na to, že bych byla bez mé lásky :frowning2:
7. led 2013 v 15:09  • Odpověz  •  To se mi líbí
@kotito Tchýně by dědila, kdyby nedědilo vaše dítě. Zůstavitelovi rodiče jsou ve druhé dědické skupině. Jeho sestra je až ve třetí skupině. Takže leda by nedědili jeho rodiče.
Co se nakládáním s majetkem týče, tak s ním může v omezené míře nakládat zákonný zástupce, ale větší transakce je myslím potřeba probrat před opatrovnickým soudem (aby byly v zájmu dítěte), nebo tak něco. Nevím to úplně přesně. Tímhle se běžně nezabývám.
Nemůžete-li nebo nechcete-li se vzít, závěť doporučuju. Ideální je, když zajdete za notářem a sepíšete ji tam formou notářského zápisu. Notář vám nejen poradí, co a jak, ale hlavně se tato závěť centrálně eviduje v registru a ukládá se. Je pak těžké takovou závěť zpochybnit, a téměř nemožné ji zničit (zatajit), jak se to děje u závětí, sepsaných jinak. Sice to bude něco stát, ale jistota je jistota.
7. led 2013 v 15:23  • Odpověz  •  To se mi líbí (1)
@eliska_z myslíš, že můžeme jít za jakýmkoli notářem nebo musí být nějak specializovaný. A typneš si zhuba na kolik to výjde?
Moc děkuju za rady
7. led 2013 v 15:27  • Odpověz  •  To se mi líbí
Jj, presne jak pise @eliska_z Urcite v omezene mire, dedictvi by bylo mrnouse a mohlo by se uzivat pro jeho potreby..Samozrejme i Tvoje jako jeho matky co se o nej stara.., ale omezene..
U nas ma Jirik zdedit dum. Uz do nej i davame penize. Bydli tam tchanovci.Zatim "nic" nema. Auto je na me a penizky mi dava a ja "setrim" :wink: Proto mi pro zacatek musime vyridit muj ucet at ma pak na nej pravo, kdyby neco..
Kdyz jde o majetek, tak jsou lidi v rodine zakerny :cry:
Taky chceme svatbicku na zahrade se selatkem..Takova letni grilovacka :wink:
7. led 2013 v 15:41  • Odpověz  •  To se mi líbí (1)
@kotito Všichni notáři jsou na tohle specializovaní :slight_smile: Je to jejich obor :slight_smile: U nich to není jako u advokátů, že každý dělá v reálu jen něco.
Podle vyhlášky o odměnách notářů by to mělo být: Za sepsání notářského zápisu o závěti nebo o listině o vydědění anebo o listině o ustanovení správce dědictví ....................................................... 900 Kč.
Ale není nic jednoduššího, než se zeptat přímo u notáře :wink:
7. led 2013 v 15:49  • Odpověz  •  To se mi líbí (1)
@kaijko no kdyby jsme se vzali teď tak majetek nabyl stejně před manželstvím, tam jsou v tom nějaký háčky ne?
Je to na mě nějaký složitý :slight_smile: četla jsem to Vojtíkovi a prý ať zjistím co a jak a že podepíše cokoli je třeba.Taky nemá rád vyřizování.
Jestli on si mě nebude chtít raději vzít letos :grinning:

Nevím proč, ale myslela jsem že jsi paní :wink:
7. led 2013 v 15:49  • Odpověz  •  To se mi líbí
@eliska_z tyjo tak to je docela málo.
mysleli jsme daleko víc.
Ještě jenou moc díky
7. led 2013 v 15:50  • Odpověz  •  To se mi líbí
@kaijko Jé, my měli taky svatbu se selátkem - teda v pronajatém kulturáku a na jeho terase, ale byla to spíš takový garden párty. :slight_smile: Za sebe doporučuju, byla to pohoda. Ani takový ten oběd v restauraci nebyl. Jen jsme zaskočili rodiny na oběd před obřadem. Pěkně na sobotní meníčko :slight_smile:
7. led 2013 v 15:52  • Odpověz  •  To se mi líbí (2)
@kotito Nemáš zač. Není těžké to v zákonech najít, když na to máš program :slight_smile: Ale jak říkám, vždycky je nejlepší zajít přímo za tím notářem. Jednoduchá informativní rada je zadarmo a přímo od zdroje :wink: Přece jen, já se pohybuju v jiné, mnohem smutnější oblasti práva a nemám dost času to studovat podrobně.
7. led 2013 v 15:54  • Odpověz  •  To se mi líbí
@kotito slecna :grinning:
Ten poplatek je malinkej. Taky jsem cekala mnohem vic..
Tchyne by to asi resila, kdyby se dozvedela, ze resite takove veci, vid? Ale v dnesni dobe je to dulezite! A myslim si i zodpovedne :wink:
7. led 2013 v 16:01  • Odpověz  •  To se mi líbí
@kotito Majetek nabytý před manželstvím se nepočítá do společného jmění manželů, takže se v případě rozvodu nebo smrti nedělí automaticky napůl. V případě dědictví ale pak bude jedno, jestli to měl před manželstvím nebo ne. Bude důležité, že ty budeš mít v té době právně status jeho manželky.
Dám příklad:
1) A má dům, B nemá nic a mají spolu dítě C. Nejsou manželé. A zemře a dům zdědí dítě C. (váš případ)
2) A má dům, B nemá nic a mají spolu dítě C. A nabyl dům před manželstvím. A zemře a dům si rozdělí B a dítě C rovným dílem.
3) A nemá nic, B nemá nic a mají spolu dítě C. Vezmou se a koupí si dům (ten půjde do společného vlastnictví manželů- SJM). A zemře. Vypořádáním SJM získá B půl domu. Druhá půlka domu půjde do dědictví. B a dítě C získají každý po čtvrtce domu. Nakonec tedy bude mít B 3/4 domu a dítě C 1/4 domu.

Doufám, že jsem to trochu vysvětlila :grinning:
7. led 2013 v 16:01  • Odpověz  •  To se mi líbí (2)
@eliska_z V jake oblasti prava se pohybujes Ty?
7. led 2013 v 16:03  • Odpověz  •  To se mi líbí
@kaijko Dělám hlavně insolvence - konkurzy, reorganizace, oddlužení. Případně správa pohledávek (výzvy dlužníkům, žaloby, ježdění po soudech). Občas tu mám smlouvy - kupní, darovací, o dílo. Výjimečně se dostanu k trestu.
7. led 2013 v 16:05  • Odpověz  •  To se mi líbí
@eliska_z Super svatba :wink:
To co jsi vypsala me ve skole nebavilo :wink: Spis trestni a nebo rodinne. Ale jen na SS. Po narozeni mimi chces zustat jak dlouho doma? Psala jsi, ze Ti bude chybet praxe.
7. led 2013 v 16:10  • Odpověz  •  To se mi líbí
@kaijko Musím zůstat doma 6 týdnů a pak půjde na MD manžel. Já teda budu vybírat dovolenou, abych splnila podmínku praxe, ale počítám s tím, že budu muset být na telefonu - přece jen nikdo v této branži neodchází s čistým stolem :slight_smile: Až splním podmínku praxe, začnu se připravovat na zkoušky. Po mateřské počítám, že se vrátím do práce alespoň na pár hodin týdně (část se dá dělat z domova a manžel většinou pracuje 3 dny v týdnu, tak by třeba jedno dopoledne mohl hlídat). Rodičovskou plánuju dvouletou, pokud to půjde. Stejně se do cca roka musím vrátit alespoň na 2 dny v týdny - tak to má i jediná advokátka, co tu je. Problém bude s hlídáním - babičky daleko, ale ono se to nějak udělá. Stejně jsem workoholik a doma bez "práce" nevydržím. Teď mám 2 práce a 2 brigády. Hlavně teda kvůli financím, ale mít jen jednu věc, tak bych se asi unudila k smrti :grinning:
7. led 2013 v 16:18  • Odpověz  •  To se mi líbí (1)
@eliska_z A to rikej nekomu kdo je na PN :grinning: A je zvyklej byt mezi lidma :grinning:
7. led 2013 v 16:22  • Odpověz  •  To se mi líbí (1)
@kaijko To tě lituju. :frowning2: I já bych si občas pár dní odpočinula a na PN zaskočila, ale asi by se to nedalo :slight_smile: Za poslední 2,5 roku jsem byla v PN 5 dní a v práci průšvih jak barák - kolega převzal jeden jediný případ, co jsem nestihla před měsíc plánovanou PN dokončit (5 týdnů jsem přecházela nemoc, abych stihla všechno vyřídit) a byla to katastrofa, která se žehlila ještě hooodně dlouho. Dovolenou delší jak 3 dny jsem neměla kromě 8 dnů na svatbu také 2,5 roku. A ta dovolená kvůli svatbě byla ještě větší průšvih než ta nemoc. Kvůli svatbě totiž ten samý kolega dostal věc, kterou jsem měla původně řešit já a opět průšvih. Ten se řeší ještě teď a konec v nedohlednu...
7. led 2013 v 16:33  • Odpověz  •  To se mi líbí
@eliska_z Tak co tam kolega dela, kdyz vse pokazi? To, aby jsi porodila a druhy den, no mozna ten den supky dupky do prace :grinning:
7. led 2013 v 16:37  • Odpověz  •  To se mi líbí
Holky, dostala jsem strašnou chuť na něco sladkýho (asi moje první těhotenská chuť), tak si uklohním nepečenej jablečnej dort a zaleju ho bílým jogurtem, zbožňuju!

@eliska_z Kvůli financím asi taky půjdu jen na 2 roky na rodičovskou. Zkusím se v práci domluvit na práci na dohodu, to bych byla doma 3 roky s tím, že bych na 3-4h denně sjela do práce. Hlídání naštěstí mám, v domě s náma bude bydlet moje máma. S tou dovolenou to je síla, mně to stačilo letos, všechna rupla na stavbu domu, naopak jsem chodila odpočívat do práce.
7. led 2013 v 16:40  • Odpověz  •  To se mi líbí (1)
@eliska_z bezvadně si mi to vysvětlila :wink:
7. led 2013 v 16:46  • Odpověz  •  To se mi líbí
@kajalka jak ten dort delas? Udelalas mi na to chut :grinning:
7. led 2013 v 16:49  • Odpověz  •  To se mi líbí (1)
@kaijko To je uplně jednoduchý. Nakrájíš jabka, rozvaříš je s trochou vody, hřebíčkem a skořicí, přidáš do toho pudink rozmíchanej ve studený vodě, necháš to chvilku probublat, můžeš trošku osladit a horký to vyleješ na piškoty a dáš ztuhnout. Brnkačka. A výborný to je s tím bílým jogurtem, ten si dávám zvlášť navrch.
7. led 2013 v 16:52  • Odpověz  •  To se mi líbí (1)
První várka koláčů v troubě. Měly být Honzovské buchty, ale drahouškovi se změnila chuť na Moravské koláčky.
Holky škoda, že nejste někde tady poblíž, hned bych mám koláče donesla..už začínají vonět
7. led 2013 v 16:52  • Odpověz  •  To se mi líbí (1)
Jdi na stranu:   Zruš
Tvůj příspěvek