• Přihlas se
  • Registrace nového člena
  • Získej PLUSPRO
  • Doporučujeme:  Beremese.cz Modrastrecha.cz
  • Přihlas se
  • Registrace nového člena
  • Získej PLUSPRO

Termín porodu červen/červenec 2013 :-)

29. května 2014 
@kotito kuličky myslíš ty masové? Booože mňaam :slight_smile:)) toho jsme se Finsku nemohli dopapat :grinning: Sirpiny masový kuličky s br. kaší...mnaam :grinning: (polotovary nesnáším, ale tam nic jiného nejí :grinning:)
10. led 2013 v 11:16  • Odpověz  •  To se mi líbí (1)
@m_d máš papiňák?
10. led 2013 v 11:16  • Odpověz  •  To se mi líbí
@kotito nee papinák mi nesmí do domu :grinning: ačkoliv včera jsem už nad tím uvažovala, ale neee :grinning:
10. led 2013 v 11:17  • Odpověz  •  To se mi líbí
@m_d Papinak je super! Proc ho nechces?
10. led 2013 v 11:24  • Odpověz  •  To se mi líbí
@kotito omyješ masíčko, pokud nemáš papiňák nakrájej si to na menší kousky.
Do hrnce dáš masíčko, nejlépe čerstvou kořenovou zeleninu ( celer, petržel a mrkev), do hov. dávám cibuli rozpůlenou omytou i se šlupkou-kůli barvičce a pokud máš tak kousek papriky.bobkový list, nové koření celé a celý pepř. Nevím kolik toho máš, ale kuliček tak od každé 5 a 3 bob.listy.
Zaleješ studenou vodou a na mírném ohni necháš co nejdýl - měl by se táhnout nemusí bublat, ale když bude probublávat nevadí, čím dýl je na plotně tím je polívečka lepší.
V práci se vývar dělal minimálně 12 hodin. Já dělám doma hovězí tak 3- 4 hodky.
Až máš masíčko úplně měkoučké přecedím polívku, někdy se na to vyprdnu a vyndám jen maso a zeleninu co pokrájím a vrátím zpět.
Vývar osolím a dám trošlu mletého pepře.
To je vše :wink:
Doporučuju ty krupičkové nočky 1vejce+dětská krupička+špetka soli . lžičkama do vroucího vývaru. Dej prvně jeden noček abys viděla jestli drží

Já dnes zkouším chlebové knedlíky : rohlíky na ně jsme ráno posnídali :slight_smile:
10. led 2013 v 11:25  • Odpověz  •  To se mi líbí (2)
@kaijko já v papiňáku dělám jenom vývary a koleno . Jinak všechno pěkně pomaličku
10. led 2013 v 11:26  • Odpověz  •  To se mi líbí
@m_d Muzes tam odvest strom jen u nich koupeny :grinning:
@kotito My letos vybirali ze trech poslednich :grinning: Nekde jsme vetev usmikli a jinde navrtali diru a vsunuli ji tam :grinning: Nikdo to nepoznal a byl v pohode :grinning: Stejnak mu kocour dal zabrat :grinning:
10. led 2013 v 11:27  • Odpověz  •  To se mi líbí (1)
@kaijko aale zkušenosti z války :grinning: babce jednou vybuchl :slight_smile:) od té doby se u nás dělalo s papinákem jen když jsme nebyli doma, jinak bylo zakázané :slight_smile:). Když jsme tam jestli bydleli řekla jsem, že teda koupíme nový papinák, že jsou lepší...na to mi bylo řečeno, že ona ale má první papiňák v Hustopečích...takže zameteno :grinning:
@kotito oo děkuji, jdu na to :slight_smile:) za chvíli jsem zpět :grinning:
10. led 2013 v 11:28  • Odpověz  •  To se mi líbí (1)
Vojtík mi šel hledat nafukovací kruh :slight_smile: prdelína bolí jak čert. Sedím na 5 podprdelnících, chvilku klečím - kroutím se tu a nepomáhá :slight_smile:
10. led 2013 v 11:29  • Odpověz  •  To se mi líbí (1)
@m_d my máme novej ale obyč. Ségra má se 4 pojistkama
10. led 2013 v 11:30  • Odpověz  •  To se mi líbí
@kotito no možná řeknu manžovi že teda v únoru nebo březnu si ho koupíme, Davídek bude ráád :grinning:
10. led 2013 v 11:39  • Odpověz  •  To se mi líbí (1)
@m_d pak v tom budet vařit malé zeleninové kaše :slight_smile:

Vidíte plánujete vařit domácí víživy a papáníčka nebo budete kupovat?
Pokud budu stíhat, chtěla bych dělat domácí
10. led 2013 v 11:42  • Odpověz  •  To se mi líbí
@kotito já jsem pro domácí...nepřijde mi to nic těžkého uvařit to doma :slight_smile: zvládala to moje máma s dvěma holkama, zvládnu to i já :slight_smile: ale neodsuzuji nikoho, kdo to koupí. Třeba taky někdy nějakou koupím, nicméně se budu držet toho dělat vše doma :slight_smile:
10. led 2013 v 11:45  • Odpověz  •  To se mi líbí
@m_d určitě taky koupím nějakou baštu hotovou :wink:
Vojtík má ty kašičky hrozně rád, když byla neteř malá nemohl jí krmit on-měla pak pořád hlad :slight_smile:
Už se těším na to naše malé ňunátko....budu jí pořád jen pusinkovat a očmuchávat ....ta ze mě bude chuděra na nervy.
Podle včerejšího videa ještě asi nesliší, ale jestli jo, tak si mě užívá. Od rána do noci jí něco vykládám
10. led 2013 v 11:50  • Odpověz  •  To se mi líbí
@kotito já to nikdy nejedla :slight_smile:) třeba přesnídávky to jo, to miluju :grinning: ale ty mrkvičky s masem, to radši nee :slight_smile:)) Nicméně hodlám letos na balkoně pěstovat domácí zeleninku :grinning: nevím, jak se mi to zadaří s naším krakenem (Dexem), ale pokusím se :grinning: a taky poprosím babičku jestli nezasadí víc špenátu atd :slight_smile:)
10. led 2013 v 11:54  • Odpověz  •  To se mi líbí (1)
@m_d my tady míváme jen bylinky, rebarboru a rajčátka. Naši jsou z vesnice, tak o čersvé suroviny nouze nebude :slight_smile:
10. led 2013 v 11:59  • Odpověz  •  To se mi líbí
Holky vy jste toho zase napsaly:grinning: Také vítám nové budoucí maminky:slight_smile:

@miranda77 Ahoj nene jsem z Benešova:slight_smile:
@kotito
@m_d jsem ráda, že se ten dokument líbí:slight_smile: Můj Pája říkal, že se na to klidně někdy koukne, ale myslím, že to taky nebude tak prožívat jako já:grinning:
@kaijko Chichi:grinning: ty ses teda rozepsala:slight_smile: A jinak moje pleť je taky nic moc teda:grinning: takže často slýchám že to bude holčička, ale já si stále myslím, že kluk:slight_smile: No, ale jinak se snažím mluvit neutrálně na pupík:slight_smile:

Já bych bez papiňáku byla jak bez ruky:slight_smile: A to máš ještě takový ten starý, dala mi ho mamka, když si koupila nový.

Já jsem dneska byla na triplech a výsledky budu vědět za týden ve čtvrtek, ale zatím se ani moc nebojím.. Asi možná proto, že všude slyším, že často vychází špatně.. No, ale stejně doufám, že mi to špatně nevyjde, abych nemusela na další testy:slight_smile:
10. led 2013 ve 12:00  • Odpověz  •  To se mi líbí (2)
@kotito já objevila v Tescomě takové mističky ze kterých rostou bylinky, takže půjdu nakoupit :slight_smile: a samozřejmě rajčátka :slight_smile:) loni mi je Dexík požral :grinning: takže nic nebylo, ale letos se nedááám :sunglasses:

kočárek už je naložený v autě :slight_smile:)
10. led 2013 ve 12:03  • Odpověz  •  To se mi líbí (2)
@kotito a s tím jídlem pro děti jsem ještě tak trošku na váhách.. Asi bych spíš chtěla vařit doma.. Ale zase jsem slyšela, že pro ty děti ty příkrmy jsou opravdu hlídané, takže tam nejsou žádné škodlivé látky nebo v normě a když se kupuje zelenina a ovoce v obchodech, takže je hrozně chemická.. Ale každopádně, jestli někdy bude druhé, tak to už budeme mít vlastní zahrádku, tak to už určitě vařit budu:slight_smile:
10. led 2013 ve 12:03  • Odpověz  •  To se mi líbí (1)
@marcelka287 taky to zkusím pustit Davídkovi, uvidíš že triply dobře dopadnou :slight_smile:) já už řekla manželovi, že papiňák koupíme, takže nadšení bylo :grinning:
10. led 2013 ve 12:05  • Odpověz  •  To se mi líbí (2)
@m_d jé super. Nevím proč myslela jsem, že pro něj jedete zítra.
Na tescomu se vyprdni. Kup si je v květníku v kauflandě za 29kč nebo semínka za 9kč.
10. led 2013 ve 12:12  • Odpověz  •  To se mi líbí
@marcelka287 určitě to dopadne dobře :wink:

A pleť už mám jak alabastr a holku v bříšku :wink:
10. led 2013 ve 12:13  • Odpověz  •  To se mi líbí
@kotito jooo? :slight_smile: já si vždykcy koupila už vyrostlou, ale za chvíli mi všechny chcíply :-/ naposledy třeba mi zůstala bazalka a ta byla kráásná a rostla jak divá :slight_smile:) ale taky už je v pánu bohu :grinning:
10. led 2013 ve 12:14  • Odpověz  •  To se mi líbí
@m_d
@kotito Díky holky:slight_smile:

papiňák je prostě super, já bych se bez něj neobešla:slight_smile: Mám pocit že v něm vařím skoro vše co je na déle:slight_smile: maso, omáčky, polévky, čočku.. no akorát v něm nesmažím:grinning:

To jsem přesně potřebovala vědět kotito, že na pleti nezáleží:slight_smile:) když se všichni na to nějak upínají:D
10. led 2013 ve 12:22  • Odpověz  •  To se mi líbí (2)
@m_d no základ je si to přesadit.
10. led 2013 ve 12:24  • Odpověz  •  To se mi líbí
@marcelka287 tak do 11týdne jsem pupínky měla a hnusná záda a paže, ale teď je to bájo.
Myslím, že záleží komu se jak plaší hormony.

Holky kdyby jste viděly Vojtíka, stojí nad plotnou užítá segedyn a očima hypnotizuje vodu na knedlíky...ne a ne mrcha začít vařit :grinning:

@m_d ty vaříš vývar a nejsi doma?
10. led 2013 ve 12:28  • Odpověz  •  To se mi líbí
@m_d pak nám to vaše vozidlo detailně nafoť :wink:
10. led 2013 ve 12:31  • Odpověz  •  To se mi líbí
@kotito To já spíš ze začátku byla oka, a teď ty poslední tři týdny... No hrůza, škoda mluvit.. Doufám že to ještě někdy zmizí:slight_smile:

Chudáček už je asi pěkně hladový a to jídlo mu dělá chutě:slight_smile: se nedivím, mě děláš chutě na dálku:grinning: a to to ani nemusím vidět v kastrolech:grinning:
10. led 2013 ve 12:34  • Odpověz  •  To se mi líbí (1)
@kotito jsem doma, prooč? :slight_smile:) zrovna odstrojuji stromeček. No Davča ho nechce vzít ani dom :grinning: tak vám ho večer nafotím, bude u babky :slight_smile:
10. led 2013 ve 12:37  • Odpověz  •  To se mi líbí (1)
@marcelka287 nabral si už i ochutnávací talíř :grinning: , a za 10minutek budou knedlíčky hotové....otázka je jestli budou i jedlé.
Z chleba jsem je fakt ještě nedělala :slight_smile: je to pokrájený chleba s vejci, mlékem, solí, pepřem, na másle osmaženou cibulkou a zel. petrželkou
10. led 2013 ve 12:38  • Odpověz  •  To se mi líbí
Jdi na stranu:   Zruš
Tvůj příspěvek