Termín porodu červen/červenec 2017

Ahojda holky,tak kolik se nas tu sejde? 🙂 těším se
marketa11112
21. únor 2018
@martik16 nase mala je cca stejne stara, zuby nema, kleci, leze, sedi, snazi se stoupat, kojim, prikrmy ji trosku..
V noci kojim tak 4 x , celkove tak 12 x za 24 hodin..
jesie28
21. únor 2018
@martik16 malá bude mít 8,5měsíce a taky zub žádný. Plazí se, stoupá si. Sama si ale nesedne nebo se ji nechce sedět. Kojím taky často. Příkrmy máme, ale stejně se ráda přicucne 😃 V noci kojím aspoň 5*
mku
21. únor 2018
Holky jak vam deti basti? Ten nas prikrmy zacal uplne odmitat...
biedronka10
21. únor 2018
My mame zatim 2 zuby. Vice jak 7,5 mesice. Ale zatim nesedi, nekleci. Jen ma snahu pomalu lezt.
martik16
21. únor 2018
@mku krásně, ale nesmí být nemocná, to se pak chce jen kojit... Zatím dávám 2x denně.... Jednou ovoce a jednou zeleninu+občas maso... Chystám se přidat kaše... Sní obvykle cca 160g/porce
martik16
21. únor 2018
@marketa11112
@jesie28 no mě děsí, že když spí se mnou, nebo k ní jdu já, tak si to mlíčko vyrve i každou hodinu, když spí s tatínkem, tak max 2x 🙈
marketa11112
21. únor 2018
@martik16 tak u nas spi deti s nama..obe.. zrovna na dnesek se mala budila často, zaknourala, ja frkla prso, ona párkrát cucla a spala dal...a ja také 🙂).. neresim to....🙂)
martik16
21. únor 2018
@marketa11112 s námi taky spaly obě, ale začali se strašně budit 😕
caboja
21. únor 2018
zuby od 5,5 měsíce dva. večer/v noci kojím cca - 22h, 02, 05. někdy víckrát. zkoušel na mě fintu co hodinu vzhůru a fňukání - dám dudlík, ududá se a hned spí dál a dudlík za chvilku vyplivne 🙂 přes den spí max. hodinu dopoledne a max. hodinu odpoledne. poslední dny usíná právě až po tom kojení kolem desáté večer ... nevim, kde na vše bere energii.
llavaza
21. únor 2018
Holky vy se máte, že vám dětičky lezou, na 4, stoupají,... Naše je strašnej lenoch. Vzepře se na rukách, valí sudy, motá se dokola, ale vede pořád lítání... Zítra 8 měsíců.
Zuby máme 4
luciekiki
22. únor 2018
@llavaza neboj to příde ze dne na den. Naši Ade je 7 a včera se začala plazit jako voják 🙂 jinak taky delala to co tvoje 🙂
martik16
22. únor 2018
@llavaza to přijde 😉 svagrova má o půl roku staršího chlapečka a teprve začíná podsouvat nožičky pod sebe... Naopak užívej si ještě ten klid... Pak už budeš pořád jen ve střehu, ať nespadne, nezakloni se na hlavu, neprasti...
llavaza
22. únor 2018
Holky nemáte některá prcka na Nutrilonu? Pošlu za vlhčené ubrousky třeba... My jsme na jiným mlíčku...
llavaza
22. únor 2018
@luciekiki
@martik16 Chodím s ní od narození na rehabky a tam po mě chce,abych ji držela v šikmém sedu, podsouvala kolínka a perovala na rukách... Malá má svoji hlavu a stejně mi na to všechno kašle a dělá si svoje letadlo. A taky ji udržet ve svých rukách už je docela záběr,prot má 9kg bez pár dkg... Já to doma tak úplně nedodržuju, chci aby se ke všemu dostala sama... Ale včera mě třeba trochu naštvala doktorka. Když se ptala na kolinka a pérování na 4,tak se tak blbě zaksichtila na to, že to nedělá...
marketa11112
22. únor 2018
@llavaza nase mala nema zuby zadne, leze. A zacina si stoupat..a pada..to uz neni sranda..uzivej si klidu, ja se bojim jit i na wc...a nechat ji v obyvaku na zemi , navic s triletakem, ktery by ji nejradeji porad necim krmil...musim ji nosit s sebou....to pak jde ale i syn 🙂)..? Sranda u nas...
llavaza
22. únor 2018
@marketa11112 Já už ji taky nemůžu moc nechávat bez dozoru. V obyvaku jak se stěhuje válením sudů,tak si oblibila stojan na reprák,kterej je nebezpečnej a nebo top je miska naší Happy (🐕) konkrétně granule jsou strašně fajn 😂
biedronka10
22. únor 2018
@llavaza porad jste na tom lip nez my. Nase zatim ani ty sudy nevali. Ale jako snahu plazit ma, to je zatim ale vse.
llavaza
22. únor 2018
@biedronka10 Na rehabce mi ta sestra povídala, že válení sudů je nežádoucí. Že jak přijdou na to, že se tak dostanou k tomu co chtějí,tak už je to tak nenutí se plazit nebo lézt... Nevím no, ale co na to válení přišla,tak už vůbec mi nechce držet na kolínkách...
biedronka10
22. únor 2018
@llavaza to nevim no, ale asi je to i logicky, prijde jim to jednodussi a nenadrou se tolik. Na kolinka mi sla jen parkrat trochu v poleze na brisku. Ale nesnazim se na ni spechat. Kdyz se budu nervovat jako s pretacenim, ze se mi do 6 mesice nepretacela na bok, tak budu jen zbytecne ve stresu. Ona pak najednou ze dne na den zvladla ae pretocit a vzala to jednim vrzem a hned se otacela i zpet na bricho. Takze ta decka to maji skokove.
llavaza
22. únor 2018
@biedronka10 Já bych se nenervovala kdyby ta sestra nechtěla vidět výsledky. Přijde mi to jak u blbejch... Ty jejich tabulky... Ale tak jako tak ji doma do ničeho nenutím. Když se jí nechce něco dělat, tak ji stejně nedonutim. Akorát se pak začne vztekat...
martik16
22. únor 2018
@marketa11112 to znám 😁🙈 myslím, Market, že máme skoro úplně stejně staré děti, Honzík měl 3 v únoru, Terezka je 11.7.... Honzík naštěstí nekrmi, ale pořád ji chce někam přesouvat a na všechno říká 'moje' 🙈
martik16
22. únor 2018
@llavaza to je na hlavu ty děti do něčeho nutit, nesnáším tabulky, chápu že na rehabkach to není žádný med.... Stejně záleží na jakého doktora narazis... Někdo neřeší, že dítě v roce neleze a některý by nejradši, aby už v roce utíkali... Kvůli čemu jste na ty rehabky začali chodit?
marketa11112
22. únor 2018
@martik16 ju..syn mel byt 24.2
Ale narodil se uz 20.12...
O 10 tydnu driv....
A mala je 10.7.......to je dobre....u nas je rvacka o hracky i tablet...malej rve ty nasi koce vse z ruky, odstrkava ji.....
Na druhou stranu ji objima, pusinkuje, nosi ji hracky......je to nekdy narocne, ale jsem za ne moc rada..
llavaza
22. únor 2018
@martik16 No naše doktorka posílá asi všechny děti preventivně. Nektery jdou třeba jen 2x a my chodíme ještě teď. Při narození byla přidušená,museli resuscitovat. Tak asi hlavně kvůli tomu je hlídaná. Kolem 1.roku bysme měly jít na neurologické vyšetření. Ale je v pohodě. Zdravá, šikovná holka. Jen líná 😂
luciekiki
22. únor 2018
@llavaza Aďa valí sudy a plazit se začala tak předpokládám ze i to lezení bude 🙂
biedronka10
Dnes v 09:21
Musim se vypsat. Jsem ta nejhorsi matka na svete a nejradsi bych si natriskala. Jsme opet v nemocnici, na pozorovani, tedy dnes jdem snad domu. Bude to snad dobre....ale vcera mi mala spadla z postele, hlavou na dlazbu. A to jsem se jen otocila pro plynu, nebyla to ani sekunda, byla jsem primo u ni a nestihla ji chytit, byla to rychlost. Hned jecak, ja doma sama, chlap na druhe strane republiky.....hrozne si to vycitam, ze jsem neschopna matka a pritom ji neustale hlidam. Tady uz se na me koukaji jako na idiota. Nestaci ze jsme tu lezeli minuly tyden. Je mi z toho spatne a ani jsem nespala 😞 😞
biedronka10
Dnes v 09:22
*plinu, pardon
llavaza
Dnes v 09:37
@biedronka10 Z toho já mám taky hrozný strach. Na posteli ji občas nechávám, dělám ji mantinely. Ale kolikrát se z nich dostane a je na kraji. Až bude lézt,tak už ji tam nebudu moct nechávat. Máme hodně vysokou postel,tak by to byl průšvih. Přeji pevné nervy a ať je malá v pořádku!!!
biedronka10
Dnes v 10:00
@llavaza dekuji. No ja ji doted mela na posteli, abych ji vyvarovala pruvanu od podlahy (mame starsi domek v postupne rekonstrukci) ktery se musi vyresit. Maximapne jsem ji davala do postylky kdyz jsem musela odbehnout. A ja mela milnou predstavu, ze kdyz ji budu stat za pr...lkou, snatim se byt svedomita, ze se nic nestane. Kdepak, to jsem se sekla, svalila se mi primo u me. Staci fakt vterina a nevychytate to. No hlidam ji. Utz nedelali, ale kdyby se mi cokoliv nezdalo, budu sem muset znova jet. Sledovat se ma tak 3 dny. Aby nebyla spava, nebo naopak moc hyperaktivni. Pry jsou nejkritictejsi dva dny po mi rekl lekar. Kdyz nic, tak je to ok. Nastesti zadne zvraceni nic, zadna modrina. Doufam a obcas bulim jaka jsem krava