• Přihlas se
  • Registrace nového člena
  • Získej PLUSPRO
  • Doporučujeme: Beremese.czModrastrecha.cz
  • Přihlas se
  • Registrace nového člena
  • Získej PLUSPRO

Termín porodu červenec/srpen 2013

1. září 2013 
Ahojte maminky, tak jsem se nedávno dozvěděla, že čekáme druhého prďolku, je úplně malinký/á, tak už teď hledáme podobné další štěstíčka, budu ráda, když tady najdeme nové přátele :slight_smile: :slight_smile:
17. pro 2012 v 19:48  •  čeká miminko, termín má v červenci 2013  • Odpověz  •  To se mi líbí
Ahoj Blinetka, gratulujem, tiez cakam druhe mimi, som v druhom mesiaci. Sme s manzelom nadseni. Odkial si, my byvame v Prahe.
17. pro 2012 ve 22:13  • Odpověz  •  To se mi líbí
Ahoj maminky, potichoučku polehoučku a velmi opatrně se přidávám k vám a moc vám gratuluju k očekávaným štěstíčkům!
18. pro 2012 v 15:38  • Odpověz  •  To se mi líbí
Ahoj holky, tak mě to taky čeká v červenci :slight_smile: Dnes začínám devatý týden a je to moje první miminko. takže jsem trochu nervózní, ale moooc šťastná :slight_smile:
18. pro 2012 v 18:22  • Odpověz  •  To se mi líbí
ahoj holky, máme téma srpen 2012, tak kdo má zájem, může tam. už je nás tam hromada :grinning:
18. pro 2012 ve 20:27  •  2 děti  • Odpověz  •  To se mi líbí
Ahojte holky, můžu se k vám přidat? čekáme druhé miminko, ted bych asi měla být 9tt, bohužel zatím nemám potvrzeno od Dr. - na kontrolu jdu až po novém roce.
19. pro 2012 v 11:39  • Odpověz  •  To se mi líbí
@zarzuela Ahoj, tak to jsme na tom stejně..taky jsem 9tt a taky jsem bohužel ještě nebyla na ultrazvuku..a jsem z toho pěkně nervózní, je to mé první těhu, tak se bojím, aby se miminko vyvíjelo jak má. Doktorka mi jen prohmatala spodek a že děloha hezky roste, to mě potešilo, ale na ultrazvuk mě objednala až na půlku ledna :unamused:
20. pro 2012 ve 13:15  • Odpověz  •  To se mi líbí
@morttis Ahoj morttis, vůbec se neboj, určitě bude všechno v pořádku, holt každý doktor má jiný přístup. Mně sice dělali utz na potvrzení těhotenství, ale vcelku nic pořádného mi k tomu taky neřekli, akorát půjdu začátkem ledna na prevenci a možná mi vemou krev.... Alespoň se nemusím stresovat, jestli mám správnou výši hormonu v krvi atp., lepší někdy nevědět. Budu držet palečky, aby ten čas ubíhal rychle a abyste byli oba v pořádku. ;)
20. pro 2012 v 18:21  • Odpověz  •  To se mi líbí
@morttis Ahoj, to bud rada,) ak budes mat problemy tak sa to istotne dozvies, a takto aspon chranis svoje dieta.
Kde mas tu lekarku? /hned by som k nej sla/
Mne sa stal druhy extrem - 17.11 pohotovost UTZ - zvacseny pravy vajecnik, HCG 327, vaginalny UTZ 19.12 uz ukazal minipidi bublinku v delohe. takze mi mimomaternicove vyvratili...ale objednali ma o 10 dni na dalsi UTZ! a to citam, ze do 10tydzna sa nedoporucuje chodit na Ultrazvuk, pretoze sa v tomto obdobi vyvijaju nervove tkane, a zvukove vlny ich mozu mierne poskodit... teraz si hladam radu ci ist na kontrolu alebo nie, predsalen malinky je maly 4+2ttmaximalne, o 10dni bude mat 5tt co tam tak uvidia...nic len vacsiu bublinku bez srdiecka...

Narychlo som nasla toto:
"S ultrazvukom by ste ešte mohli počkať. I keď sa taktiež na potvrdenie gravidity robieva, ozývajú sa aj hlasy z odborných kruhov, že v tomto období ešte nie je potrebný. Svetová zdravotnícka organizácia napríklad oficiálne schvaľuje pri bežnom, nekomplikovanom tehotenstve štyri vyšetrenia a zároveň neodporúča ultrazvuk do 10. týždňa tehotenstva. Zamyslite sa preto nad tým, na čo ho použiť. Ak len na ďalšie potvrdenie gravidity – možno je to zbytočné."
20. pro 2012 ve 20:55  • Odpověz  •  To se mi líbí
@morttis Já jsem taky nervozni, ale zas aspoň pak už uvidím opravdové tělíčko mimíska, ne jen bublinku se srdíčkem. poprvé - při prvním těhu jsem byla na utz v 5tt a kupodivu bylo i srdíčko, ale jen fakt taková bublinka co nic moc neříká. Jde spíš o klid, zda je mimčo tam kde má být, - a kdyby nebylo tak by se to myslím už v 9tt docela dost projevovalo. . Ale jinak se divím, že na UTZ jdeš až v půlce ledna - to už se mi zdá zas docela pozdě - někdy mezi 11 - 13 tt se dělá to šíjové projasnění vlastně první screening - ten bych řekla, že je docela podstatný...
21. pro 2012 ve 14:16  • Odpověz  •  To se mi líbí
Ahoj holky, já se hlavně moc těšila na to srdíčko, které by na konci osmého tt bylo už krásně vidět.. Takhle uvidím mimčo až na konci 12 tt a to mi příjde dlouho..nehledě na tu nervozitu přes svátky :unamused: Ale s přítelem jsme se shodli, že rodině to už na Vánoce oznámíme, je to přece skvělá příležitost :slight_smile: A budu jen doufat, že teda bude vše ok.. Vlastně hlavní problém bude asi v tom, že moje doktorka ultrazvuk nemá, takže musím ještě ke všemu docházet jinam.. A ještě mám štítku, takže další vyšetření, ale jestli to bude všechno, tak budu moc ráda :slight_smile:
@enah Ahoj, vůbec jsem netušila, že ultrazvuk může mimču škodit, slyším to poprvé..ale jestli je na tom něco pravdy, tak možná nakonec i dobře, že jdu tak pozdě..
21. pro 2012 v 15:59  • Odpověz  •  To se mi líbí
@morttis no jo, celkom chapem, vidiet srdiecko to je nieco!!! krasny pocit a hmatatelny dokaz - pre pritele i rodinu.)
Ak chces velmi UTZ staci Ti skocit na pohotovost do nemocnice s tym ze Ta boli brucho...
A ano, to co som napisala o skodlivosti UTZ o tom sa na webe diskutuje, ale len po anglicky. Jednoducho povedane, UTz su velmi jemne a vysoke zvukove vlny ktore sa odrazaju od tkaniv, takze malemu baby pekne brnkame po nervoch, preto mozes najst aj tu deti zo zakrytymi uskami / http://www.modrykonik.sk/fotoblog/aval/album/nasa-babulka/8466774/ /, alebo "schovavajuce sa" pred UTZ, ale vazne poskodenia zaznamenane nie su-aspon som nenasla-respektive sa to tazko dokazuje. Jednoducho vyjadruje sa iste riziko. Ja som si povedala, ze pojdem az po 9tt, 3x do mesiaca je extrem. Ak budem mat bolesti a riziko mimodelozneho sa vrati, tak jasne, ale ak sa citis dobre, doveruj svojmu telu- ono vie ako sa ma o baby starat. :slight_smile:
21. pro 2012 v 16:28  • Odpověz  •  To se mi líbí
Ahoj holky, tak já jsem si takhle hezky mezi svátky lehla s virózou, kýchám a smrkám ostošest, škrábe mě v krku a pomalu přecházím do kašle, mám i trochu zvýšenou teplotu. Ale protože se v prvních třech měsících skoro nic nesmí, léčím se ovocným čajem a spánkem. :slight_smile: Doufám, že se máte lépe a že si užíváte první trimestr s lehkostí a ve zdraví! :slight_smile: Za týden jdeme na kontrolní UTZ a pak už asi i odběry, tak snad už budu fit. Přeji vám pohodový konec roku, spoustu pohody a pěkně si užívejte své těhu! :slight_smile:
27. pro 2012 ve 23:00  • Odpověz  •  To se mi líbí
Ahoj holky, snad tu najdu spřízněné duše :slight_smile: Už jednoho prcka máme 3,5 letou Adélku (nebo spíš já z předchozího vztahu který nebyl ok) a včera jsem zjistila že jsem těhotná... na testu byly pěkné // ..... Je to pro mě šok protože jsme to neplánovali a hlavně zdravotně to nebylo možné takže zázrak... Každopádně tatínek se nám asi zhroutí protože se na druhé zatím necítí ale kamarádka mi řekla at mu dám čas že chlapi jsou padavky a on se musí uklidnit, atd... Každopádně mi včera i doktorka potvrdila a jsem v 5tt. nevolnosti mám už asi týden ty jsem přisuzovala stresu :grinning: a tu neskutečnou únavu zase práci :grinning: takže ted už spolehlivě vím že je to uplně někým jiným :wink: Do toho mi dnes začala řádná chřipajzna kterou jsem chytla od malé :frowning2: takže jsem řádně k.o Uvítám jakékoliv rady jak zahnat únavu a co zobnout při chřipajzně a zabírá to ???
28. pro 2012 v 11:24  • Odpověz  •  To se mi líbí
Ahoj holky, možná tyto stránky znáte, ale mně dost pomohly s různými otázkami, které mi vrtaly hlavou.
http://www.porodnice.cz/
Obzvlášť mi přijdou přínosné stránky ohledně porodu - pro mě jako prvorodičku jedna velká neznámá. Takhle už můžu tušit, co mě čeká a nemusím mít strach z neznámého. Jasně, ještě je v podstatě brzy, ale proč by si člověk alespoň nerozšířil obzory. :slight_smile:
3. led 2013 v 15:33  • Odpověz  •  To se mi líbí
Ahojte holky, tak konečně jsem se dnes dočkala kontroly a viděla srdíčko i celého mimíska jak se krásně hýbe :slight_smile:
průkazku dostanu až za 14 dnů. vy jste byly holky na prvotrimestrálním screeningu nebo ne?
4. led 2013 v 15:34  • Odpověz  •  To se mi líbí
@zarzuela Já jdu příští týden. Prý je mnohem spolehlivější než triple test, tak mi ani těch 1500,- poplatek nevadí. Jinak gratuluji k mimísku, já na tom utz pohyby nepoznala, doktor to všechno probral nějak moc rychle.
4. led 2013 v 19:53  • Odpověz  •  To se mi líbí
@vlci_mak taky jsem slyšela, že jsou spolehlivější. Při prvním dítěti jsem měla akorát triply a šíjový projasnění a vše bylo v poho. Moje Dr. UTZ probírá vždy docela dlouho, vše mi ukáže a vysvětlí, tak i počkala až se začne trošku hýbat. no úžasné :slight_smile:
5. led 2013 v 10:26  • Odpověz  •  To se mi líbí
Ahoj,sem v 15týdnu ale o tripl testu sem ještě neslyšela chtěla sem se zeptat v kterém týdnu se dělá?
6. led 2013 v 19:59  • Odpověz  •  To se mi líbí
@lopaticka Ahojky, tripple se dělá právě v 16 týdnu, mělo by to být přesně, aby byl správný. Ale poslední dobou se právě, říká, že tripply jsou nespolehlivé a ustupuje se od nich. Já se právě nakonec objednala na zítra na ten screening, který je mnohem spolehlivější a při porovnání pak s triplama se už nemusí třeba na plodovku....

Každopádně pokud jsi ted 15 tt tak bys příští týden na něj měla jít.
7. led 2013 v 11:00  • Odpověz  •  To se mi líbí
@zarzuela Tak to záleží asi na dotkorovi já jdu v 17tt do poradny ,tak se ho zeptám,a na screening si chtěla jít sama nebo tě poslal doktor? Protože můj dotkor posílá až nějak po 20tt
7. led 2013 v 15:50  • Odpověz  •  To se mi líbí
@lopaticka no mělo by to správně proběhnout mezi 14 - 16 týdnem no. Na screening chci jít sama, ale právě na ten prvotrimestrální, který je víc vypovídá než ten v 16tt. Ten v 20 týdnu to je zas něco jiného.
7. led 2013 v 16:39  • Odpověz  •  To se mi líbí
@zarzuela Nevíš prosím tě, jak dlouho se u toho prvotrimestrálního screeningu čeká na výsledky, když mi dělají odběr i utz v jednom dni? Myslím, že krev se bude posílat do specializovaného centra. Ale i tak se prý nemusí čekat jako u triple testů, nebo jo?
8. led 2013 v 09:53  • Odpověz  •  To se mi líbí
@vlci_mak Juj tak takhle nevim, protože já byla na krvi dneska a pak jdu na UTZ až 24. a prý ty výsledky z krve sami o sobě žádnou váhu nemají, že se to pak bere jako celek s tím UTZ - prý do toho nějak nakopou ty hodnoty a podle UTZ pak nějak vyjednou ta rizika ... tak nějak mi to vysvětlovala sestra. ale asi 14 dní si na krev určitě počkáš.
8. led 2013 ve 12:24  • Odpověz  •  To se mi líbí
Ahoj holky, tak mám za sebou prvotrimestrální screening - pět zkumavek krve a ultrazvuk. Výsledky jsou za týden, ale protože se krev posílá k rozboru až v pondělí, počkám si skoro 14 dní. Bylo úžasný koukat, jak se malý vrtí, hýbe ručičkama, nožičkama, jak se přetáčí.... Díky tomu jsem byla na utz alespoň 20 minut, protože se pořád nechtěl přetočit tak, jak měl, aby se dalo udělat to šíjové projasnění. Ale věřím, že i tak si s tím pan doktor poradí. Jo a taky jsme konečně dostali průkazku! :slight_smile:
9. led 2013 v 15:30  • Odpověz  •  To se mi líbí
ahoj holky, můžu se k vám přidat? Čekám první miminko a termín mám zatím 17.7.2013. Dnes jsem taky byla na prvotrimestrálním screeningu a výsledky mi řekli, že budou ještě dnes odpoledne (FN Olomouc)a že pokud bude vše v pořádku pošlou výsledky mému gynekologovi a jen pokud něco nebude ok, budou ještě dnes volat. Říkali do půl 4, tak snad už se neozvou :slight_smile:
9. led 2013 v 15:35  •  2 děti  • Odpověz  •  To se mi líbí
@vlci_mak cože 5 zkumavek? mě brali včera jen jednu :confused: na ten screening.
9. led 2013 v 16:06  • Odpověz  •  To se mi líbí
@zarzuela
@vlci_mak mě brali taky jen jednu
9. led 2013 v 16:14  •  2 děti  • Odpověz  •  To se mi líbí (1)
@barucca ty jsi měla současně s odběrem i UTZ?
9. led 2013 v 16:18  • Odpověz  •  To se mi líbí
@barucca @zarzuela Myslím, že zároveň budou dělat testy na HIV, krevní skupinu a pokud to není samozřejmost, tak i krevní obraz.... Ale v podstatě mi sestra řekla, že je to pouze na ten screening...
9. led 2013 v 17:11  • Odpověz  •  To se mi líbí
@vlci_mak to by pak odpovídalo, protože na to mi při prvním brali tuším 4 zkumavky... a ted na tyhle odběry jdu příští týden bléé minule mi propíchla žílu skrz na skrz auu. :cry:
9. led 2013 v 18:00  • Odpověz  •  To se mi líbí
Jdi na stranu:   Zruš
1 2 3 ... 12
Tvůj příspěvek