• Přihlas se
  • Registrace nového člena
  • Získej PLUSPRO
  • Doporučujeme:  Beremese.cz Modrastrecha.cz
  • Přihlas se
  • Registrace nového člena
  • Získej PLUSPRO

Termín porodu červenec/srpen 2013

1. září 2013 
@vlci_mak ty ses ale asi dneska nějak dobře vyspala že si po ránu vysmata :slight_smile: , já už se poslední dobou na noci vůbec netěšim probouzím se víc a víc rozlámanější
20. únor 2013 v 11:33  • Odpověz  •  To se mi líbí
@lopaticka Spíš naopak, začíná mi asi období nočních můr, nic pěkného. Snažím se proti tomu jít pozitivně! :slight_smile:
20. únor 2013 ve 13:37  • Odpověz  •  To se mi líbí
Ahojte holky, jakpak se dneska máte? Mě nějak začíná pobolívat na pravém boku - asi jak břicho roste nebo nevim, au au :o(
20. únor 2013 ve 13:42  • Odpověz  •  To se mi líbí
@zarzuela mě na levé straně :slight_smile: , trochu mě to vystrašilo, ale podle informací, co jsem našla to mohou být břišní vazy jak roste děloha, tak doufám, že ano a v po se na to v poradně ještě raději přeptám a hlavně se moc těším, že zase uvidím prcka na sonu!
20. únor 2013 v 15:23  • Odpověz  •  To se mi líbí
Ahoj holky, můžu se k vám přidat? Čekáme s manželem naše první mimi a moc se na něj těšíme. Termín mám 6.8. Minulý týden jsem byla na kontrole a tak trochu jsem doufala, že už se dozvíme pohlaví, ale bohužel nešlo nic vidět.
20. únor 2013 v 18:53  • Odpověz  •  To se mi líbí (1)
@patja Ahojky, vítej! :slight_smile: Většina z nás tady taky ještě neví pohlaví a jsme asi všechny napjaté jak struny. :slight_smile: Já jdu na velký utz přesně za dva týdny, i s manželem, jsem zvědavá, jestli se nám mufínek ukáže a budem moct nakupovat výbavičku. :grinning:
20. únor 2013 v 19:30  • Odpověz  •  To se mi líbí
Ahoj maminky, tak se musím pochlubit, že u nás si na screeningu byl pan doktor jistý a nahlásil nám chlapečka - paradoxně jsme měli vnitřní tušení, že to bude holčička :slight_smile: Nebude vadit, když se taky přidám?
Pak jsem se ještě chtěla zeptat, jestli máte nějaký názor na postýlky. Koukali jsem na jednu moc hezkou, ale neměla 3 polohy dna, ale pouze dvě. Myslíte, že je to důležité nebo jde jen o zvyk?
20. únor 2013 ve 20:28  • Odpověz  •  To se mi líbí (1)
@zuza2008 vítej :slight_smile: tak gratuluji k chlapečkovi - kluci jsou fajn :slight_smile: S postýlkou, tu vrchni polohu u postýlky stejně využíváš jen velmi krátce - já ji měla jen asi 5 měsíců, pak jsme to raději dali dolu, začal se přitahovat o špriclíky a pak už byla jen jedna poloha a co tak vzpomínám tak ani postýlka co mám na chatě nemá 3 polohy ale jen dvě. Mě se Domča na konci 7 měsíce v postýlce už postavil, takže když jsem ho potřebovala vyndat postavil se sám. Takže 3 polohy bych nějak vůbec neřešila. Důležitá je ta nevrchnější - pro začátek usnadňí manipulaci s mimčem a pak ta uplně dole aby ti prcek nepřelezl. Já třeba pořád chtěla postýlku se stahovacím bokem a stáhla jsem ho ve výsledku jen párkrát, protože to dělalo randál a když jsem to pak vytahovala nahoru, když prťous usnul, takorát jsem ho tím budila, takže jsem už pak nestahovala.
20. únor 2013 ve 21:00  • Odpověz  •  To se mi líbí
@barucca kdepak Tě máme, mamino? :slight_smile:
21. únor 2013 v 10:14  • Odpověz  •  To se mi líbí
@vlci_mak ahoj, já teď mám trochu fofry v práci, tak vás tu nějak nestíhám dočítat :slight_smile:
21. únor 2013 v 10:31  •  2 děti  • Odpověz  •  To se mi líbí
@zuza2008 tak gratuluju ! to jsem teda zvedava , ja mam vnitrni pocit na kluka , tak uvidime co to bude . U me nebyl natoceny ted v pondeli dobre ,takze dr sice rekl svuj nazor ,ale taky rekl ze to nemuze potvrdit na 100%.
Uvidime ve 20 tt na UTZ :slight_smile:
@zarzuela jsem zrovna tento tyden premyslela nad postylkou a koukala jsem na ty z ikei a rikala jsem si ze nemaji stahovaci bok , tak po tvem nazoru to aspon nemusim resit :wink:
21. únor 2013 v 11:47  • Odpověz  •  To se mi líbí
@pett21 tak budu držet palce, ať se prcek brzy ukáže :slight_smile: Já si stejně říkám, že se i doktoři můžou plést a že kdyby malej nakonec toho pindíka neměl, tak bych se vůbec nedivila :grinning: ale ne, věřím, že mu zůstane a nebudem muset na poslední chvíli lovit nějaké holčičí jméno.
21. únor 2013 ve 12:11  • Odpověz  •  To se mi líbí
@zarzuela
tak s tím chlapečkem jsi mě potěšila :wink:
jinak s tou postýlkou mám pořád problém. Tady je na ni odkaz: http://www.hezkydetskynabytek.cz/pokojicek-pro-miminko/baby-safari/rostouci-postylka-baby-safari-sf-1011.html# Volala jsem tam a řekli mi, že první poloha je v podstatě asi jen o 30 cm výš než ta druhá (o výšku matrace)- jakože ode dna, jak je to teď na obrázku. Tzn. že ta úplně vrchní u postýlky vůbec není. Je tam krom ohýbání se k miminku ještě nějaká další komlikace? Já nevím, třeba že se bude špatně hladit, když bude usínat nebo tak něco na ten způsob :slight_smile: Je to naše první, tak nemám zkušenost.
21. únor 2013 ve 12:17  • Odpověz  •  To se mi líbí
@zuza2008 ahoj Zuzi a gratulace, já dneska dostala nabídku od kamarádky na odkoupení tady té postýlky, má i 3 polohy a ani nová není nijak drahá (bohužel nedodávají s šuplíkem), tak se mrkni, jestli se ti tady nebude něco zamlouvat: http://www.levnepostylky.cz/_c106718_l3_p184192_/detske-postylky/detska-postylka-michal-se-stahovaci-bocnici.aspx
21. únor 2013 ve 12:27  • Odpověz  •  To se mi líbí
@zuza2008 Ahoj ta postýlka je kráááásná co jsi dávala odkaz. Ty bláho já už ani nevím jestli jsem bočnici často stahovala nebo ne, ale je fakt, že úplně nahoře je mimčo fakt jen chvilku pak to stejně musíš snížit. Jestli máš v pohodě záda tak bych to neřešila. Nejhorší je když ti třeba usne u kojení a pak ho musíš opatrně položit do postýlky tam je pak blbý se třeba hluboko naklánět.
21. únor 2013 ve 13:11  • Odpověz  •  To se mi líbí
Ještě koukám, že jak se potom ta postýlka zvětší tak nemá bočnici na to bych se zeptala to je pak důležitý, aby dítě napadalo, naší cácoře jsou 4 a pořád tam bočnici radši má.
21. únor 2013 ve 13:14  • Odpověz  •  To se mi líbí
@zuza2008 Týjo to je nádherná postýlka - taky mám tento typ - dostali jsme ji, ale už rozebranou jen na tu velkou postel, ve které spinká od 16 měsíců - v malinké už se od roka strašně mlátil. Hladit mimčo budeš asi stejně přes žbrdlinky, já měla vždy prostrčenou ruku skrz nikdy jsem se nenakláněla přes postýlku, ale to pak uvidíš sama co ti bude pohodlné. A s tou bočnicí - to bych neřešila. až prťouskovi uděláte z toho velkou postel - normálně koupíte odendavací mantinel třeba z Kika - maj ho v akci za 399,- a dítko ti nespadne - taky ho tam do teďka máme :slight_smile:
My měli klasickou postýlku se žbrlinkama dokola - nejdřív jsem ji měla na druhé straně pokoje cca 2 metry od sebe, ale protože malej měl děsné bolení bříška, museli jsme postel přirazit uplně k naší abych mu bříško skrz žbrdliny mohla v noci hladit a sama abych mohla taky ležet- pak jsem jen vystrčla při spaní automaticky ruku a byl klid. Chce se to zamyslet i nad takovýmadle věcma, které mohou přijít, abys pak měla prostor na to to případně přišoupnout.
Jinak holky doporučuju pro první 3 měsíce košík na mimčo - mimčo se v něm cítí bezpečněji - ten velký prostor v postýlce jim nedělá moc dobře -a je to super na manipulaci než si vytvoříte režim - dítko si odvezete kamkoli s sebou po bytě.

Se můžeš podívat ke mě do alba jakou mám postýlku, ale ten stahovací bok jsem fakt nevyužila. Ještě jsou postýlky co mají třeba některé žbrdlinky odendavací - dvě nebo tři vyndáš a dítko si pak může samo vylézt když je starší - aspoň ti nebude přelejzat a přepadávat - tu mám na chatě a je to docela fajn.
21. únor 2013 ve 13:54  • Odpověz  •  To se mi líbí
@verueu Ahoj Verčo, děkuju moc za typ. Vypadá to, že jsme se asi zamilovali do té postýlky o které jsem mluvila, takže ikdyž je ta od kamarádky cenově lákavá, zatím zkusíme mrknout přímo v obchodě na tu naši vysněnou :slight_smile:
21. únor 2013 v 16:27  • Odpověz  •  To se mi líbí
@zarzuela
@kamiiik holky děkuju moc za postřehy. Koukám, že se vám postýlka taky moc líbí, tak asi chápete, proč se jí nechci jen tak vzdát :grinning: No na ten košík jsem hned koukala na internetu a je to super, ten určitě pořídíme - no a asi se nám vyřeší i problém s tím častým ukládáním do postýlky. Prostě někdy bude v košíku a navíc ho tak budu moct krásně stěhovat s sebou po bytě :slight_smile: díky :slight_smile:
21. únor 2013 v 16:38  • Odpověz  •  To se mi líbí
@zarzuela dívala sem se na ty košíky vypadaj super praktické ale sou bohužel moc drahé :frowning2:
22. únor 2013 v 08:43  • Odpověz  •  To se mi líbí
@lopaticka taky jsem na ne koukala ,ale zjistila jsem ze existuji i latkove verze a ty jsou levnejsi ( aspon tady u nas v BCN ) . koukala jsem ze se da z druhe ruky koupit kolem 50 eur. coz uz zase neni tak hrozny . Ale jinak ty prouteny to je darda ....
22. únor 2013 ve 12:47  • Odpověz  •  To se mi líbí
Taky budu holky shánět košík, hlavně bydlíme v baráku tak to bude asi nutnost, košík dole a postýlka nahoře. Jen asi v něm dlouho mimčo nevydrží co?
22. únor 2013 ve 13:01  • Odpověz  •  To se mi líbí
@lopaticka na aukru nebo mimibazaru se dá sehnat i za 1000,-
@kamiiik Mimčo se zpravidla do něj vejde tak do 3 měsíců - měla jsem ještě půjčenej jeden koš u tchyně a ten byl o hodně větší, vešel se tam tak do 5 měsíce.
22. únor 2013 ve 13:35  • Odpověz  •  To se mi líbí
@zarzuela ja jsem koukala i na mimibazar, ale nic levnejsiho jsem tak nevidela, tak jsem asi spatne koukala :unamused:
22. únor 2013 ve 14:24  • Odpověz  •  To se mi líbí
@zarzuela tak nejak tento ,ale jak pisu spatne jsem koukala . ja chtela vedet je cca kolik se pohybuji ceny v CR. stejne to budu kupovat tady , takze zase tak do podrobna jsem to neporbirala . ale mysli ze odkazama jsi pomohla holkam :wink: ja jsem si tu nasla za 30 e ,tak uvidim zda ji jeste ma .
22. únor 2013 ve 14:37  • Odpověz  •  To se mi líbí
@pett21 nojo ty jsi vlastně mimo ČR promiň nedošlo mi to. Nové jsou tady tak kolem 3500 - teda ten můj tak nějak stál tuším. ještě dost ženských to dělá tak, že prostě odcvaknou korbičku z kočárku a mimčo si v ní vezmou vždy kam potřebujou - taky řešení :slight_smile:
22. únor 2013 v 15:30  • Odpověz  •  To se mi líbí
holky cetly jste dneska ten clanek na Idnes, kde matka jela do nemocnice s bolestmi zad a po chvili porodila s tim ze nevedela ze je tehotna? Jak muzou vubec takovou blbost vypustit? Chapu ze to nekdo nepozna do 3-4 mesice, kdyz nema nevolnosti a tak ,ale potom ?
22. únor 2013 v 15:39  • Odpověz  •  To se mi líbí
@pett21 hele je to možné, kolegyně měla kamarádku - byla silnější fakt dost a do 6 měsíce nevěděla že je těhotná protože dokonce normálně měla menzes. a jsou i ženský co MS maj třeba jen 2x do roka, tak těm to pak taky může lehce uniknout kor pokud jsou obezní. Jediný co může být zarážející, že ty pohyby dítete v pozdějším stádiu jsou bych řekla dost silné, ale tloušťka břišní stěny to hooodně může tlumit.
22. únor 2013 v 17:38  • Odpověz  •  To se mi líbí
@zarzuela ja si prave rikam ze az do 9 mesice to preci nejde aby to nepoznala , vim ze jsou zeny ktery maji menzes i kdyz jsou tehu ,ale musi nastat nejaky ten cas kdy to musi ta matka poznat. Ja zatim co se tyka pohybu soudit nemohu ,ale myslim si ze nekde ke konci tehu jsou asi dost znatelny :wink: a navic tam pisou ze to nebyla prvorodicka , tak nevim...
22. únor 2013 v 17:54  • Odpověz  •  To se mi líbí
Jdi na stranu:   Zruš
Tvůj příspěvek