• Přihlas se
  • Registrace nového člena
  • Získej PLUSPRO
  • Doporučujeme: Beremese.czModrastrecha.cz
  • Přihlas se
  • Registrace nového člena
  • Získej PLUSPRO

Termín porodu červenec/srpen 2013

1. září 2013 
@zarzuela hojky,chtěla sem se zeptat hlavně tebe bo už jedno dítě máš,vyplatí se investovat do odsavačky na mléko před porodem,nebo ji koupit až potom,bo znama mi volala že by mi prodala nějakou lepší odsávačku značku ted bohužel nevím z 2000kč slevněnou na 1000kč,a já nevím jestli to ted není zbytečné bo nevím jestli budu vůbec kojit ,co když nebudu mít dost mléka atd,poradíš :slight_smile:
23. únor 2013 v 09:14  • Odpověz  •  To se mi líbí
@lopaticka ahojky, ja teda mimi jeste nemam, ale presne o tomhle nam rikala na kurzu porodni asistentka, at si dopredu odsavacky nekupujeme, ze problemy s kojenim mohou byt ruzne a ruzne se resi. Vetsinou Ti pomuzou primo v porodnici a odsavacky pujcujou. Ja si ji po tomhle urcite dopredu porizovat nebudu.
23. únor 2013 ve 13:18  • Odpověz  •  To se mi líbí (1)
@vlci_mak ahojky, a od kdy chodíš do kurzu? Já si říkala, ze bych zacal chodit až tak někdy v dubnu, ať si z toho něco zapamatuju :slight_smile: nebo myslíš, ze jsou tam témata vhodna i pro nás v tomto období?
23. únor 2013 v 15:15  • Odpověz  •  To se mi líbí
díky,to sem potřebovala slyšet
23. únor 2013 v 16:05  • Odpověz  •  To se mi líbí
třeba ji nebudu potřebovat vůbec
23. únor 2013 v 16:07  • Odpověz  •  To se mi líbí
@zuza2008 ahojky, zacala jsem chodit na tehotenske cviceni, ktere vede porodni asistentka od nas z porodnice a delala i naslednou prednasku o kojeni - hodne zajimava - a odpovidala i na dotazy. Nemyslela jsem, ze je kojeni takovy kumst, nastesti pak na sestinedeli maminkam se vsim pomahaji, takze jsem se uklidnila, ale stejne nam doporucila si o kojeni neco precist, abychom byly v obraze. :slight_smile: Jinak na predporodni kurz chci jit i s manzelem, tak 1-2 mesice pred porodem. U nas byva jednou mesicne.
23. únor 2013 v 16:29  • Odpověz  •  To se mi líbí
Ahoj holky, já bych si tedy odsávačku koupila (nebo domluvila někde půjčení), mně třeba hodně pomohla ono mimi hned nepije tolik a měla jsem hooodně nadutý prsa takže odsávačka je super a co vím tak jí potřebovali všechny kamarádky. Ta elektrická je nejlepší. Fakt mi pomohla se rozkojit. Ta moje je putovní už jsem jí snad půjčovala 5 kamarádkám.
23. únor 2013 ve 20:41  • Odpověz  •  To se mi líbí
@vlci_mak aha, tak to jo, cvičení je určitě fajn a navíc se tam koukám i něco dozvíš :slight_smile: no popravdě o kojení zatím moc nepřemýšlím. spíš teda o alternativě, kdy použít odsávačku, abych se od malýho mohla třebas na dvě tři hodinky vzdálit a nechat ho s babičkou nebo tatínkem.
24. únor 2013 v 16:40  • Odpověz  •  To se mi líbí
@lopaticka tak já odsavačku měla sice doma půjčenou, nějakou vakuovou ruční od Aventu - ale nikdy jsem ji nepoužila, resp. ano jednou jsem se o to snažila, když jsem měla zatvrdlé prso a potřebovala jsem to dostat ven, ale jednak mě to strašně bolelo tou odsavačkou a šlo to strašně pomalu, takže když jsem potřebovala odstříkat, ručně jsem to měla 10x rychleji, pokaždý když jsem potřebovala trošku odstříknout - třeba v noci když mi prsa už skoro rupala ve švech tak prostě růčo do umyvadla. To jestli se vzdálit od dítete a kvůli tomu pořizovat odsavačku - ano někdo to dělá, ale všude upozorňujou na to, že jakmile dítko začne pít z lahve může začít odmítat prso - pití z lahvičky je pro ně mnohem snazší ... nebo některé dítko z lahvičky nechce pít dlouho vůbec. Za mě je blbost kupovat ji před porodem. Kamarádka měla potřebu od dítete často mizet tak si nejprv půjčila a pak po zkušenosti koupila elektrickou Medelu - obecně Medela je velmi doporučovaná.
@zuza2008 Zuzi když nakojíš a hned zmizíš tak dvě hodinky mimčo vydrží s tatínkem i bez mléka :slight_smile: Sice než se zajede režim tak ten měsíc kojíš častěji, ale pak je to cca co 3 hodiny
24. únor 2013 v 19:40  • Odpověz  •  To se mi líbí
@pett21 týjo no tak jestli to byla druhorodička, tak tomu nerozumim už vůbec, to ta ženská musela být nějaký mimoň :grinning:
24. únor 2013 ve 21:01  • Odpověz  •  To se mi líbí
Ahoj holky, no právě ty ruční odsávačky jsou naprd to radši nic, když už tak elektrickou, taky mám Medelu a hlavně to s ní bylo šup šup a nic nebolelo. Ale je to jenom na začátek, ale popravně můžu říct, že jsem se s ní krásně rozkojila.
Jak píše Zarzuela s flaštičkou je to těžký, moje malá třeba nevzala ani dudlík natož flašku takže jsem kojila a kojila. Všechno se těžko plánuje dopředu každé miminko je jiné no.
25. únor 2013 v 07:56  • Odpověz  •  To se mi líbí
No s tím, že neví že je těhu to je síla. Ale taky jsem to slyšela, jednou prý vezli pani, že má ledvinovou koliku a taky jim tam porodila. :grinning: Moje jedna známá to zjistila v šestým měsíci, prý si vsugerovala že má cystu takže to že nemá menzes a je jí jinak prý myslela, že je k tomu. Taky nechápu.
25. únor 2013 v 07:58  • Odpověz  •  To se mi líbí
@kamiiik to si to spis nechtela priznat , myslet si ze mam cystu tak jsem u dr tak rychle ...
25. únor 2013 v 08:38  • Odpověz  •  To se mi líbí
Holky vracím se ke kojení :grinning: Kamarádka používá lahvičku od Medely a malá prý saje jak z prsu tak z lahvičky. Jsou to prý lahve, které mimču neulehčují sání, takže pro ně návrat k mamce není nic nepříjemného :slight_smile: No třebas v říjnu jsme pozvaní na svatbu a ráda bych si tam dala nějakou skleničku. Tak jsem si říkala, že odstříkám pomocí el. odsávačky, aby se to vínko k malýmu nedostalo. Nejsem žádný notorik :grinning: , ale ráda se bavím a na tuto akci se těším, tak jsem doufala, že ta odsávačka bude řešení. Co myslíte?
25. únor 2013 v 09:06  • Odpověz  •  To se mi líbí
@pett21 No přesně, neni to normální. Hlavně i kdybych to třeba 2 měsíce nedostala nebo měla hodně slabé tak pelášim k dr.
25. únor 2013 v 09:48  • Odpověz  •  To se mi líbí
@zuza2008 Zuzi jo určitě taky mám plno známých co kojí a dokrmují z lahvičky, ale třeba u nás byl fakt problém, aby si lahvičku vzala. Asi bych jí musela nechat vyhladovět a to se mi fakt nechtělo. Mlíka jsem měla dost tak jsem kojila. Ale večer pak třeba vydržela i pět hodin v kuse spinkat tak jsem i šla na ples. Ale přes noc bez ní až do rána jsem fakt byla až kolem 1,5 roku.
25. únor 2013 v 09:52  • Odpověz  •  To se mi líbí
@kamiiik Kami, to bych taky jen tak na noc neodešla, to ne :slight_smile: No budu doufat, že náš prcek tu lahvičku příjme a nechá maminku oslavovat. Stejně si myslím, že mi to nedá a budu ten den co nejvíc s ním :sunglasses:
25. únor 2013 v 11:24  • Odpověz  •  To se mi líbí
Holky, tak já taky ještě přispěju svou troškou do mlýna ohledně toho nečekaného porodu. :slight_smile: U nás na základce byla učitelka, statná udělaná ženská (nikoliv obézní). Jednou měli učitelé večírek, tuším ke dni učitelů. Z toho večírku ji odvezli do nemocnice s ukrutnými bolestmi břicha a za pár hodin porodila. Pro všechny šok jak blázen. Jde o to, že měla tři už skoro všechny dospělé děti. Nemenstruovala, ale přičítala to přechodu - bylo jí kolem 50 let. A ty těhotenské pocity okolo přičítala prostě návalům v přechodu, motání hlavy a pod. Normálně dělala všechny aktivity, co vždycky - jezdila na kole, plavala, udržovala se fit, s manželem asi měli i docela vášnivý život. Prostě nepoznala, že je těhotná, protože už to ve svém věku ani nečekala a břicho měla taky vždycky pořádné, tak jí to ani nepřišlo. A jakou teď mají krásnou holčičku! :slight_smile: Stejně jako máme teď každá to těhotenství jiné, tak věřím, že to některá žena na sobě nemusí poznat.

No a co se týče kojení a odstříkávání, tak to já asi řešit nebudu muset, protože ty moje jedničky budou mímu sotva stačit a na nějaký přebytek mléka ani nečekám. Snad ještě trochu povyrostou do porodu, protože bych chtěla kojit, moc, ale jak to tak sleduju, tak nevím, jestli takovéhle kojící podprdy na mě vůbec vyrábějí. :grinning:
25. únor 2013 ve 13:42  • Odpověz  •  To se mi líbí
@zuza2008 jo Zuzi já si taky plánovala, jak půjdu na ples atd. ale ono to většině maminek pak nedá a takhle malé mimčo většinou nenechají jen tak bez dozoru. Je to o nátuře, ale hormon dělá divy :slight_smile: být tebou neřešim to dopředu, ono se to nějak vyvrbí a ukáže jestli to půjde nebo ne :slight_smile:

@vlci_mak velikost prsou fakt neřeš. já taky před prvním dítkem měla nula nula nic a pak najednou se mi to vyšvihlo, že jsem z porodnice odcházela a měla balony na které jsem fakt nebyla zvyklá, po kojení to teda samozřejně šlo na původní formu :o( takže když jsem si prohlížela někdy před půl rokem podprdu tak to mohla být čepička pro malého, - no a teď už jí nosim opět :slight_smile: a děsím se aby už nerostly - páč pak nevím co s tím. A kojit se dá i s malýma prsama - však oni se ti v porodnici nalejou až budeš koukat :slight_smile:
25. únor 2013 ve 13:58  • Odpověz  •  To se mi líbí (1)
@vlci_mak no vidíš, mě teda poskočily o jednu velikost už teď, ale musím říct, že bohužel stejně tak i moje pozadí, takže si z toho děláme s manželem srandu, že aspoň dobře vyvažuju :grinning: ale sestřenka má dvě děti, měla vždy jedničky, po porodu má slušné dvojky, které jí zůstaly, ikdyž už mají děti pár let, takže naděje je vždy :wink:
25. únor 2013 ve 14:46  • Odpověz  •  To se mi líbí
@zarzuela jj, určitě máš pravdu :slight_smile: hormon mě překvapil už teď, a to ještě malýho miláčka nemám v náručí, takže věřím, že se priorita sama ukáže :slight_smile:
25. únor 2013 v 15:01  • Odpověz  •  To se mi líbí
@zarzuela
@zuza2008 Tak já jsem jedna z těch, která po krásných dvojkách touží už od sedmi let. :grinning: Zahlídla jsem v telce jakýsi zakázaný film, kde se paní prohlížela před zrcadlem a já si říkala: "to chci mít taky!" :slight_smile: Tak jsem se těšila na pubertu, až to poroste. Nic. Pak zase na antikoncepci (většina kámošek nabrala na těch správných místech). Já nic. Tak jsem si říkala, že aspoň v tom těhotenství by to mohlo přijít. No a hádejte. :grinning: Za svůj život jsem si už zvykla a přijala se, takže kvůli postavě to už vážně neřeším, jen si říkám, abych zase nebyla já z těch výjimek, kterým se nedělá mlíko. I když asi ani to není trága, ale není nad přirozenou imunitu, kterou bych tomu miminku dala. No, budu doufat, že mlíčko bude a pozitivním myšlením to přivolávat. :sunglasses:
25. únor 2013 v 17:01  • Odpověz  •  To se mi líbí
@vlci_mak :grinning: no já bych to jak říkáš viděla pozitivně. nemůžeš tahat černého (prsního) Petra věčně :sunglasses:
25. únor 2013 v 17:58  • Odpověz  •  To se mi líbí (1)
@vlci_mak něco ti napíšu k té přirozené imunitě jo: já to taky děsně žrala, jako že budu kojit co nejdýl dokud to půjde, abych mu dala "to nejlepší" Kojila jsem 9 měsíců - resp. do doby než mu narostly zuby a do doby kdy jsme přišli na jistý problém- jenže - už někde od 4 měsíce byl domča pravidelně 1x za měsíc nemocnej. - takže přirozená imunita u nás jaksi nezafungovala - nota bene jsme se od narození potýkali s děsnými problémy s bolením bříška, každých 14 dní jsem lítala k Dr. a prosila o nějakou pomoc - Dr. ze mě dělala histerickou prvorodičku, která nadělá z každého prdu ... když mu bylo těch 9 měsíců už jsem to nevydržela a vyřvala jsem si testy - vyšly pozitivně na mléko - resp. se potvrdila intolerance laktozy - takže já toho svýho prďolku 9 měsíců kojením trápila - pak jsme najeli na bezlaktozové UM a byl klid - ale jen na 3 měsíce - pak se přidal lepek (ten díky bohu vadil jen do 1,5 roku) Takže kojení jako prostředek na vybudování přirozené imunity je podle mě blbost. Kojit ano, ale fakt jen do doby kdy je to nutné pro správný vývoj trávicí soustavy cca 6 měsíců. a kdo ví jestli já budu teď kojit dýl jak 3 měsíce, pokud se vyskytne stejný problém :o( Holky pokud byste měly problém s kojením, nešlo to, nedělalo se mlíko, nemá smysl trápit sebe a mimčo, pokud to nejde přináší to akorát víc stresu pro všechny strany...
25. únor 2013 v 19:06  • Odpověz  •  To se mi líbí (1)
@zarzuela Aha, děkuju moc za zkušenost! ;) Čím dál víc zjišťuju, jak moc je důležitá ženská (resp. mateřská) intuice. Když si říkáš, že je asi něco v nepořádku a něco s tím uděláš - i přes to, že ti okolí tvrdí, že je to blbost a moc to žereš atp. Kojit bych chtěla, jak říkáš, tak těch 6 měsíců. Ale všechno se uvidí. :slight_smile: Bude to pro mě poprvé, všechno se budeme s miminkem teprve učit, všechno bude nové, jiné, s manželem budeme rodiče, fíha, ještě teď tomu nemůžu pořádně uvěřit! :slight_smile:
25. únor 2013 ve 20:43  • Odpověz  •  To se mi líbí
@vlci_mak přesně tak čas pak ukáže jak vše bude. Neboj se já taky furt nemůžu uvěřit tomu, že budeme mít druhé. Nějak ani nemám čas to vnímat a strašně to letí, až se bojím, že mi bude líto, že jsem si to těhu moc neužila, ale ono to s dítkem doma ani moc nejde vnímat, vše se točí kolem něj :grinning:

Holky berete nějaké vitaminy?
25. únor 2013 ve 22:33  • Odpověz  •  To se mi líbí
Holky víte někdo jak uzamknout skupinu, já to teď hledala, a nějak jsem asi mimoň na tohle.
26. únor 2013 v 08:16  • Odpověz  •  To se mi líbí (1)
@vlci_mak ja jsem s prsama nikdy problem nemela co se tyka velikosti ,ale ted rostou a rostou a to jsme jen skoro v pulce tehu,takze mam strach ze mi pak po tehu zustanou dve vytahany usi :unamused: Takze kazda to resime a nic neni idealni :wink: Ale manza tak ten je nadsenej :grinning:
@zarzuela ja mam Mamavit i krem na strie od te same znacky ( je to jeden z mala kremu po kterem nemam vyrazku )

Ale je krasny jak si kazda z nas vsechno planuje ( hlavne my prvorodicky ) a pak jsem zvedava na tu realitu :slight_smile: az to male bude na svete :wink: tak asi vsechno bude stejne jinak a nase plany pujdou ..... :grinning:
26. únor 2013 v 08:47  • Odpověz  •  To se mi líbí (1)
Ahoj holky.:slight_smile: S prsama jste mě pobavily. Já měla vždycky docela dobrý, byla jsem spokojená, ale po ročním kojení mi opravdu zbyly dva pytlíky.:( A teď se tak krásně nalily, MM je moooc spokojenej.:grinning: Asi si začnu šetřit na silikony.:grinning:

A s velikostí mlíko nesouvisí fakt. Kolegyně měla fakt nekecám nulky a měla tolik mlíka, že zásobila i porodnici.

Holky s tím zamčením skupiny by to bylo supe.

A ještě holky pijete kafe? Já si někdy odpo slabý dám, ale mám černé svědomí. Ale jsem tak utahaná, že bych bez něj v práci asi usnula.:(
26. únor 2013 v 08:59  • Odpověz  •  To se mi líbí
holky a tim uzamcenim , koukala jsem a musime z toho udelat soukromou diskuzi ,ale nevim jak jedine napsat na admina :frowning2:
@kamiiik a nemas strach ze az skoncis s kojenim tak ti zase zustanou dva pytliky ?
kafe piju pravidelne kazde rano , male presso s mlekem . Jedno kafe denne nevadi , pokud pijes caj tak tam je kofein taky a kdyz das vice hrnecku za den ,tak to muze byt skoro stejne :wink:
A zadne cerne svedomi nemam :wink: obcas si dam i sklenicku vina :wink:
26. únor 2013 v 09:03  • Odpověz  •  To se mi líbí
Jdi na stranu:   Zruš
Tvůj příspěvek