• Přihlas se
  • Registrace nového člena
  • Získej PLUSPRO
  • Doporučujeme: Beremese.czModrastrecha.cz
  • Přihlas se
  • Registrace nového člena
  • Získej PLUSPRO

Termín porodu červenec/srpen 2013

1. září 2013 
@zarzuela jj dělali mi zároveň odběr krve a ultrazvuk a asi po 10 minutách mě Dr.poslala se oblíknout a počkat chvíli v čekárně, že prý prcek absolutně nespolupracuje :slight_smile: za chvíli mě volali znova a na podruhé už naměřila všechno co bylo potřeba.
10. led 2013 v 09:06  •  2 děti  • Odpověz  •  To se mi líbí
@barucca mně taky dělal doktor utz hrozně dlouho, protože malý nespolupracoval. :slight_smile: Asi dvacet minut. Nakonec si udělal nějaké snímky a myslím, že to vyhodnocoval potom, neřekl mi nic, za dva týdny mám volat na výsledky. Bylo to fakt legrační, jak tam sebou šmudlík mydlil a jak se naschvál pořád otáčel obličejíčkem ke mně. :slight_smile:
10. led 2013 v 10:00  • Odpověz  •  To se mi líbí (1)
@vlci_mak jo my byli s manželem taky nadšení, jak jsem ho viděli mávat ručičkama a jednou si dokonce škytnul nebo kýchnul, protože celý nadskočil :slight_smile:. Mě taky nic neřekli, jen dali fotku a tvrdili mi, že výsledky budou vědět ten samý den odpoledne a pokud nebudou volat je vše v pořádku a odešlou je pak přímo mému gynekologovi. A nevolali :slight_smile: Máte taky fotečku?
10. led 2013 v 10:20  •  2 děti  • Odpověz  •  To se mi líbí
@barucca jo jo, fotečku si beru při každém ultrazvuku, zatím mám tři. :slight_smile: Je fakt, že ten náš mufínek taky prováděl takové pohyby, že jsem měla až strach, jestli nemá křeče - tak nějak škubavě se předklonil a dal nožičky k hlavičce. Ale podle toho, co píšeš, to taky vypadalo spíše na kýchnutí, já se ještě nedávno léčila s rýmou. Manžela si s sebou vemu, až půjde utz jenom přes břicho, aby se chudák nečervenal. :slight_smile: A to jsi byla na krev už dříve? Nejde mi do hlavy, že by měli všechny rozbory hotové za den. :sweat_smile:
10. led 2013 v 10:30  • Odpověz  •  To se mi líbí
@vlci_mak tohle právě byl ultrazvuk přes břicho. Na té velké krvi (taky 5 zkumavek) jsem byla už před vánoci na poslední kontrole u svého dr. a výsledky se asi dozvím na další, protože mi neřekli, že bych si pro ně měla sama volat. na další kontrolu jdu 22.1. tak uvidím :slight_smile:
10. led 2013 v 10:38  •  2 děti  • Odpověz  •  To se mi líbí
@vlci_mak jé tak to jsi mě uklidnila, že nejsem divná, že si beru fotku při každém UTZ. teda ted mám zatím jednu, ale z minulýho těchu jich je asi 8. A jak ted tak koukám na nynější UTZ tak tam mimísek vypadá jak malé slůnátko :slight_smile:
10. led 2013 v 11:52  • Odpověz  •  To se mi líbí
@barucca tak to na Tebe budu myslet, já si mám volat na výsledky 21. :slight_smile: Pan doktor měl taky snahu dělat mi utz přes břicho, ale velmi diplomaticky pronesl, že mám trochu širší břišní stěnu (krásný termín pro špíčky) a moc to není vidět (taky to bolelo jak čert, jak na to tlačil). Takže mi dělal utz střídavě horem - dolem. Snad na tom brzy budem líp, až bude mimi větší. :slight_smile:
10. led 2013 ve 13:21  • Odpověz  •  To se mi líbí
@zarzuela to musí být brouček rozkošný. :slight_smile: Jasňačka, říkám si o obrázek vždycky, je to přeci jen poprvé v životě a mně to přijde jako takový malý zázrak. Takže stejně jako jsem co hodinu chodila koukat na pozitivní těhotenský test, jestli je to vážně pravda, tak se pokaždé "ujišťuju" o mufínkovi v bříšku. :slight_smile:
10. led 2013 ve 13:23  • Odpověz  •  To se mi líbí (1)
@vlci_mak taky budu držet palečky, ať je vše v naprostém pořádku :slight_smile: Mě paní doktorka taky pořádně šťouchala do břicha snažila se mimi vyburcovat ke spolupráci :slight_smile: Já jsem si právě vzala teprve první fotku, protože předtím mi připadalo, že tam vlastně ještě nic moc není vidět a teď už to konečně vypadá jako opravdové miminko. A pořád se na ni koukám a nemůžu se vynadívat :slight_smile:
11. led 2013 v 10:58  •  2 děti  • Odpověz  •  To se mi líbí
@barucca : Ahoj tak co jsem koukala tak máme hodně podobný termín, liší se jen o jeden den :slight_smile:. Jinak já už mám fotečky 3 :slight_smile:). A vdycky krásně spolupracuje a hejbe se :slight_smile:. Jinak plánujete 3D? :slight_smile:)
15. led 2013 v 19:13  •  1 dítě  • Odpověz  •  To se mi líbí
@nandreawall ahoj, to je škoda, že nebydlíme blíž u sebe, mohly jsem chodit společně kočárkovat :slight_smile: Tak to budete mít vzorné hodné mimi, když už teď tak krásně spolupracuje, to my asi budeme mít malého sabotéra :grinning: A už víte jestli to bude kluk nebo holčička? O 3D jsem zatím nepřemýšlela, ani nevím kdy se na něj chodí. Nebo je to jedno?
16. led 2013 v 09:14  •  2 děti  • Odpověz  •  To se mi líbí
Ahoj holky :slight_smile: jestli to nevadí, tak se k vám taky přidám :slight_smile: Jsem 13+4 TT a termín nám vychází na 22. července, i když pan doktor si myslí, že to bude dřív :slight_smile:... Jinak za sebouuž taky máme prvotrimestrální screening - podle sona je vše v pořádku, akorát jsme kapáneček větší.. A odběry se dozvíme až za týden... Tak snad všechno bude O.K.
16. led 2013 v 11:37  • Odpověz  •  To se mi líbí
@oliiiver Ahojky, tak gratuluji, že dle sona je vše ok :slight_smile:

Ahojte, Tak dnešní kontrola v pořádku, už mám průkazku, mimísek má nosní kůstku, všechny prstíčky a vše vypadá ok - už má 5 cm :slight_smile:
Akorát mám placentu překrývající čípek, takže pokud se to během těhotenství nespraví a nevytáhne se nahoru, tak budu muset na císaře :o( takže se modlim, aby potvora povylezla.
16. led 2013 ve 14:30  • Odpověz  •  To se mi líbí
@zarzuela Děkujeme :slight_smile:... A s tou tvojí placentou to je škoda, ale uvidíš, že se spraví... Já ji naštěstí mám tam, kde má být :slight_smile:
16. led 2013 ve 14:44  • Odpověz  •  To se mi líbí
@oliiiver doufám, že se to upraví, teď mi psala, kamarádka, že to měla taky tak a že se to pak dostalo na správné místo. tak budu doufat.
16. led 2013 ve 14:50  • Odpověz  •  To se mi líbí
@zarzuela Moje švagrová i kámoška to měli úplně stejně a pak se to dostalo, tam kde mělo.. Tak to držím pěstičky :slight_smile: :slight_smile: :slight_smile:
16. led 2013 ve 14:54  • Odpověz  •  To se mi líbí
Jé, holky, to se máte, že vám doktor po utz řekl, že kůstka i šíje jsou v pořádku. Mně neřekl nic, tak jsem malinko nesvá... Musím vydržet do pondělí, kdy už snad budou vědět.
Jinak všem gratuluji, že jste v pořádku a že mimísci prospívají, jak mají! :slight_smile:
16. led 2013 v 15:41  • Odpověz  •  To se mi líbí
ahoj maminy gratuluji vam ja jsem skoro ve 3 mesici a termin mame 14.8.2013
16. led 2013 ve 23:42  •  2 děti  • Odpověz  •  To se mi líbí
ahoj holky, jak jsete na tom s pořizováním výbyvičky? Už jste začaly?
Teď mají v Tescu akci na dětské zboží a plenky, tak jsem neodolala a pořídila prvních pár věcí.
18. led 2013 v 11:07  •  2 děti  • Odpověz  •  To se mi líbí
barucca@ Ahoj no doktorka nám říkala ,že to zatím vypadá na kluka, ale že to zatím nemáme brát vážně , že pořádně se to dá poznat až ve 20tt :slight_smile:. To 3D se dela od 18 tt. Doktorka nám doporučila jít 20tt či později. A vy už víte co to bude?:slight_smile: No já zatím jediné, co koupila byli jedny supermanský dupačky :slight_smile: jsou užasný a těm jsme neodolali :slight_smile:. A manžel nám koupil dětské lžičky :D Jinak zatím ještě nic nekupujeme, ale něco málo už jsme dostali :slight_smile:. Co si pořídila malému/malé?:slight_smile:
18. led 2013 v 16:30  •  1 dítě  • Odpověz  •  To se mi líbí
holky,jak ste spokojené se svymi gynekology nebo gynekoložkami,ptám se protože já moc ne a uvažuju že pujdu k jinému akorát je nevýhoda že ted ho mám v místě bydliště a pokud bych ho změnila tak bych musela dojíždět 8km,na mém současném gynekologovi mě mrzí že mi nic neřekne sám od sebe pokud bych neměla kamarádky a nebo nebyl internet tak nic nevim.Ani sem nevěděla o tom prvotrimestrálním screeningu,ani nevim kdy mě pošle na nějaky větší ultrazvuk nebo kdy mi bude dělat nějake genetické testy ,v utery jdu do poradny tak se ho zeptám a pokud mě zase neochotně odpoví tak ho budu muset změnit. A co vy máte ochotnější dotkory?
19. led 2013 v 16:43  • Odpověz  •  To se mi líbí
@lopaticka Ahojky, u nás informace podává sestřička ještě před vstupem do ordinace. Můj gynekolog je skvělý, ale je pravda, že pokud se neptám, taky mě sám od sebe o všem hned neinformuje. Možná je to i tím, že u mého gynekologa je narváno od rána do večera (na objednání), takže kdyby měl doktor ještě všechno vysvětlovat, asi by se zbláznil i všichni v čekárně. Nicméně ze zkušenosti kamarádek, které chodí do jiných ordinací, je to jak kde - někde dělají automaticky až ty triple testy cca v 16. týdnu, o prvotrimestrálním screeningu některé kamarádky vůbec nevěděly. Totéž třeba o těch nových preventivních prohlídkách (opět - neplatí je pojišťovna, žena si ho musí zaplatit - u nás 500,- Kč). Prostě jak kde. Trošku mě zaráží, že Ti neřekli nic o těch triple testech ve druhém trimestru... Jinak já mám skoro všechny informace z internetu, kdy jaké vyšetření a co obnáší. Být tebou, nelámu hůl a více se ptám. Pokud bys i potom byla nespokojená, zkus se zeptat na zkušenosti z jiných ordinací v okolí. :wink:
20. led 2013 v 17:47  • Odpověz  •  To se mi líbí
@nandreawall ahoj, nám zatím ohledně pohlaví ještě nic neřekli, ale zítra jdu na kontrolu, tak třeba už půjde něco vidět :slight_smile: v tom tescu jsem koupila první dudlík a dalo me velkou práci vybrat nějaký neutrální, už jsem myslela, že to vzdám a nakonec jsem úplně vzadu vyhrabala zeleno fialový :slight_smile: a pak balení pampersek, měli je tam v mega balení 108 kusů za 349 Kč. Jinak z oblečků jsem ještě nekupovala nic, ale 3 bodyčka a nějaké ponožtičky jsme už dostali k vánocům.
Ale jakmile budeme vědět pohlaví, tak už chci postupně začít nakupovat ať toho pak není moc najednou.
A co jména, už máte vybrané?
21. led 2013 v 09:08  •  2 děti  • Odpověz  •  To se mi líbí
@lopaticka ahoj já svého gynekologa vybírala podle hodnocení na znamylekar.cz a jsem spokojená i když jak píšeš sám od sebe mi toho moc neřekne, ale když se zeptám, tak vše ochotně vysvětlí a zodpoví. Na prvotrimestrální screening mě poslal automaticky, vypsal mi žádanku hned na první kontrole kdy mi potvrdil těhotenství a jako bonus ho u nás ve FN Olomouc dělají zadarmo.
Co mi přišlo ale divné, že mě ještě ani jednou v ordinaci nevážili ani mi neměřili tlak, jen jsem byla na odběrech krve.
a to mi těhotenství potvrdil koncem listopadu a od 19.12. už mám průkazku. No zítra jdu na kontrolu, tak se na to zeptám.
21. led 2013 v 09:12  •  2 děti  • Odpověz  •  To se mi líbí (1)
@barucca tak to mě váží až moc často i při odběrech krve,jak to tady čtu tak asi se musí ptát všude,tak já to s ním ještě zkusím vydržet,a na zítra si nachystám otázky :slight_smile:
21. led 2013 v 11:40  • Odpověz  •  To se mi líbí
@lopaticka určitě si nachystej otázky ohledně všeho co Tě zajímá a uvidíš jak bude ochotný a co Ti řekne, třeba ho tím rozmluvíš a příště už se nebudeš muset tak moc ptát :slight_smile: No a na základě toho bych se pak rozhodla zda u něj zůstat nebo vyměnit.
21. led 2013 ve 12:54  •  2 děti  • Odpověz  •  To se mi líbí
@lopaticka já jsem se svou doktorkou spokojená, ale je to přesně jak píšeš ty, moc toho nenamluví a když se neptám, tak nic moc nepoví - akorát u UTZ mi všechno ukazuje a vyzvětluje. Jinak s tím prvotrimestrálním screeningem - ona by mi o něm taky neřekla, kdybych se po tom nepídila, navíc mi řekla, že jí to přijde zbytečné, že rodinná anamneza na to u nás není. ale pokud chci mám si to sama zařídit. a když jsem tam ted byla s tím, že jsem ten screening absolvovala, tak se divně podívala a říkala a proč jste na tom byla - asi jsem jí měla připomenou, že jsme se předtím o tom bavili. Navíc ani netušila, že se pak tripply mají dělat v tom samém centru jako se dělal ten první screening aby se ty výsledky spojily dohromady - tak mi je chtěla příště dělat sama -ale nedala jsem se - možná se jí to trošku dotklo, ale na to kašlu...
21. led 2013 ve 13:50  • Odpověz  •  To se mi líbí
zdravím :slight_smile: už se rozkoukávám taky a jsem ráda, že se k vám můžu přidat :slight_smile:
21. led 2013 ve 20:43  •  čeká miminko, termín má v srpnu 2013  • Odpověz  •  To se mi líbí (1)
@bettman vítej v klubu :slight_smile:
22. led 2013 v 08:24  •  2 děti  • Odpověz  •  To se mi líbí
@barucca Ahojky! Jak dopadla dnešní kontrola? :slight_smile: Vše ok?
22. led 2013 v 15:20  • Odpověz  •  To se mi líbí
Jdi na stranu:   Zruš
Tvůj příspěvek