• Přihlas se
  • Registrace nového člena
  • Získej PLUSPRO
  • Doporučujeme: Beremese.czModrastrecha.cz
  • Přihlas se
  • Registrace nového člena
  • Získej PLUSPRO

Termín porodu červenec/srpen 2013

1. září 2013 
@barucca Paráda! Gratuluju a rovněž děkuju za dobré reference. :slight_smile: Zjistila jsem, že přesně ten kočár (DorJan), který se mi tak líbí, má jedna kamarádka od nás ze vsi, takže si ho vyzkouším v reálu i s dítětem, ale v podstatě už jsem rozhodnutá, že ho vemu. Už máš vybranou barvu a kolekci?
11. únor 2013 v 10:29  • Odpověz  • To se mi líbí
@vlci_mak jéé tak pak napiš, jak jízda v terénu dopadla. Barvičku až asi mám vybranou, koukni ke mně do alba :slight_smile:
11. únor 2013 v 10:36  •  2 děti  • Odpověz  • To se mi líbí
@barucca Úžasná barva! :slight_smile: Je stejná, jako ta "moje", akorát já vybrala z té flower kolekce...
11. únor 2013 v 10:39  • Odpověz  • To se mi líbí
@vlci_mak jj koukala jsem do Tvého albíčka. Já nejsem žádný milovník koček, ale tenhle mě fakt na živo dostal :slight_smile: Barvičku jsem vybraly obě krásnou neutrální pro holku i kluka :slight_smile:
11. únor 2013 v 10:50  •  2 děti  • Odpověz  • To se mi líbí
https://www.facebook.com/#!/groups/335508273215299/ - zkuste kuknout, dovozové zboží, bezkonkurenční ceny :slight_smile:
12. únor 2013 v 15:50  • Odpověz  • To se mi líbí
@segafredo vau tak to jsou krásné kousky :slight_smile: to zas budou penízky lítat :o(
13. únor 2013 v 08:38  • Odpověz  • To se mi líbí
ahoj,zdravim vsechny nastavajici maminky a preju hodne stesti . MOhu se jeste pridat do skupinky :slight_smile:
13. únor 2013 v 10:21  • Odpověz  • To se mi líbí (1)
Holčiny chystáte se některá na 3D? Já jsem objednaná na 28. října , tak jsem zvědavá :slight_smile:. ..
13. únor 2013 v 10:46  •  1 dítě  • Odpověz  • To se mi líbí
@pett21 ahoj, no jasně, že se můžeš přidat! Vítej mezi námi :slight_smile: Odkud jsi?
13. únor 2013 v 11:19  •  2 děti  • Odpověz  • To se mi líbí
@nandreawall 28. října asi nééé, ne? To už bude prcek pomalu běhat :grinning:
13. únor 2013 v 11:21  •  2 děti  • Odpověz  • To se mi líbí
@pett21 Vítej, pett21! :slight_smile: Vypadá to, že máme stejný termín! :slight_smile:
13. únor 2013 ve 12:49  • Odpověz  • To se mi líbí
@barucca dekuju !. Ziju v Barcelone .
@vlci_mak mam termin 27.7. tak jsem zvedava , takovy datum by se mi libil :slight_smile:

@nandreawall ja bych chtela , ale manza nechce , ze pry je to strasidelny . tak nevim zda ho presvedcim .
13. únor 2013 ve 13:26  • Odpověz  • To se mi líbí
@pett21 tak to se na kočárkování asi nedomluvíme :grinning:
13. únor 2013 ve 13:30  •  2 děti  • Odpověz  • To se mi líbí
@barucca :wink: to asi neee
13. únor 2013 ve 13:32  • Odpověz  • To se mi líbí
@pett21 no nevadí, tak alespoň virtuální pokec :slight_smile:
13. únor 2013 ve 13:35  •  2 děti  • Odpověz  • To se mi líbí
Holky, blíží se mi konec světa. :frowning2: Zítra jdu po milionu letech k zubaři. Vím, že vy, co chodíte pravidelně, mi řeknete, že je to pohoda a že jsou na těhotný hodní, ale to nemáte v hubě to, co já!!! Snad se za ten milion let už přístup zubařů k pacientům změnil, snad už nejsou takoví sadisti a snad mi nebudou nadávat. No já prostě dneska neusnu. Jestli je tady jedna dobrá duše, která mi zítra věnuje vzpomínku (kolem 9. hod.), budu jí vděčná a nadosmrti na ni nezapomenu! :grinning:
13. únor 2013 ve 13:39  • Odpověz  • To se mi líbí
@vlci_mak ja myslim ze hrozne zalezi na zubari. Mam sice zkusenosti jen asi od 3 zubaru a kazdy uplne jiny. Prvni zubarka ke ktere jsem chodila od malicka des a hruza ! Ted jsem zazila 2x naprostou pohodu :wink:
13. únor 2013 ve 13:49  • Odpověz  • To se mi líbí
Holky asi bych potrebovala neco vysvetlit . Jelikoz nejsem v CR tak se v tom nevyznam.
Vsude tady holky pisou o 2-3 ultraz co jim delaji v tehu,ale ja mam tady takovou zkusenosti ze jsem pod UTZ kazdou navstevu u dr . To jsou nejake jine UTZ ?
13. únor 2013 ve 13:50  • Odpověz  • To se mi líbí
@vlci_mak neboj, určitě na Tebe budou hodní, budu na Tebe myslet a držet palce ať Tě jen prohlídnou a pochválí jak máš krásné zdravé zuby :slight_smile:
13. únor 2013 ve 13:55  •  2 děti  • Odpověz  • To se mi líbí
@pett21 no mě zatím dělal můj gynekolog ultrazvuk při každé návštěvě (zatím 3x) s tím, že na prvotrimestrální screening mě poslal do fakultní nemocnice a stejně tak i na ten "velký" ultrazvuk ve 20.tt. Tohle jsou asi dva takové nejzásadnější ultrazvuky, které tady nastávající maminky řeší. Nevím, jestli každý doktor dělá uzt při každé návštěvě, ale 3 za celé těhu mi přijde hodně málo.
13. únor 2013 ve 13:59  •  2 děti  • Odpověz  • To se mi líbí
@barucca no tak 3 UTZ mi prijde taky malo , a hlavne ty fotecky z toho ( ze zacatku jsem tam byla co tyden ) jelikoz to tady funguje jinak , je to rozdelene na gynekologii a porodnictvi ,takze kazdy dr dela to svoje, takze nez jsem presedlala k porodnikovi tak mam takovych fotecek :slight_smile:
aha , takze ten UTZ co mi delali ve 12tt nebo kdy ,se bere jako "velky " ? Ja ho totiz mela v ramci toho 3 testu , nevim jak se jmenuje v CR ,tak jsem to brala jako samozrejmost. Ale vim ze tento test se v CR moc nedela v prvnim trimestru a kdyz ano tak ze si ho holky plati .
13. únor 2013 ve 14:05  • Odpověz  • To se mi líbí
@pett21 ten utz, který se dělá tuším mezi 11.-14.tt se tad jmenuje prvotrimestrální screening a současně s ním se odebírá i krev, zjišťuje se tak riziko vrozených genetických vad a je pravda, že se to na hodně místech musí platit (okolo 1000 Kč) naštěstí Olomoucká FN na to má nějaké granty, takže já neplatila nic :slight_smile:
13. únor 2013 ve 14:13  •  2 děti  • Odpověz  • To se mi líbí
@pett21 Díky, snad natrefím na hodnou paní skřítkovou, něžnou a citlivou duši! :slight_smile:

@barucca Moc moc děkuji! Ony právě ty mršky začínají pobolívat, dneska tím tuplem mě bolí celá pusa, ale vím, že vrtat se bude. Snad jen vrtat, existují i horší věci. Děkuji za podporu! :slight_smile:
13. únor 2013 ve 14:15  • Odpověz  • To se mi líbí
@barucca Když jsme u těch screeningů, nechala sis udělat i ten hrazený tripple test v 16. týdnu? Mám pocit, že se tam zjišťují i rozštěpy, které se u prvotrimestrálního screeningu neřeší. Já si říkala, že když ten 1. trimest. vyšel dobře, že se nebudu zbytečně stresovat u těch triplů, protože co kdyby byly falešně pozitivní a musela bych jít na plodovku. Takže mám akorát ten TN screening.
13. únor 2013 ve 14:17  • Odpověz  • To se mi líbí
ahoj maminky, hledala jsem informace o látkových plenách a narazila na koníka a následně na fórum a vaší sekci, tak bych se k vám ráda přidala. Já mám termín 3.8. dle PM a 6.8. dle UTZ ve 13tt, takže skoro žádný rozdíl. Bydlím už skoro 6 let a rodit budeme v Praze, ale na všechny testy dojíždím do Brna, protože mám úžasného gynekologa a nechtěla jsem v těhotenství shánět někoho nového. UTZ mi dělá při každé návštěvě a na 3 "velké" UTZ - 13., 20. a 30. tt budu absolvovat taky v Brně - v Prenatalu. Ten v 13. tt byl úžasný (stál ale i s ostatními testy 1450,- Kč) a dokonce nám už řekli, že to asi bude holka, ale ještě nenakupuju zběsile růžovou a počkáme raději na potvrzení ve 20. tt. O triple test určitě nepůjdu kvůli jeho falešně pozitivních výsledcích a spoléhám na výsledky z NT a dalších testů ve 13. tt. Začínám řešit kočárek, tak se chci zeptat, jestli nemáte nějaké tipy na kočárek, který by byl vhodný na in-line bruslení a zároveň by se do něj letní dítě vešlo i v zimě (hodně holek mě straší, že do většiny kočárků už se mi v zimě mimčo nevejde :(
Jinak s váhou zatím dobrý, přibrala jsem zatím 3 kg a většinu asi tvoří prsa - fakt síla, no a bříško mi začalo růst trochu teprve minulý týden, tak uvidíme jak to bude pokračovat :sunglasses:
13. únor 2013 v 15:00  • Odpověz  • To se mi líbí
@vlci_mak ne tripple test jsem si dělat nenechala, přišlo mi to zbytečné, když jsem se tady dočetla, že kolikrát vycházejí zbytečně pozitivně a je to už zastaralé a pomalu se od toho upouští a preferuje se mnohem přesnější prvotrimestrální screening. Můj gynekolog mi ho ani nenabízel :slight_smile:
13. únor 2013 v 15:32  •  2 děti  • Odpověz  • To se mi líbí
@verueu ja mam latkovky uz nakoupeny . Jen cekam az mi je manza priveze z CR ( jsou tam levnejsi nez tady ) Koupila jsem si nejake pouzite all in one a pak klasiku ctvercovku od KIKA ,brala jsem ti drazsi , po precteni zkusenosti holek .
Co se tyka kocarku tak jsem taky koukala po nejakem na inline a tak . zatim favorit neni a hl. nechci kupovat novy ,prijde mi to zbytecne moc penez , ale co jsem se docetla tak proste trojkolka s rucni brzdou .... Na zacatku dubna jdu na vystavu pro mimi ,tak doufam ze tam neco vyzkousime a najdeme favorita :wink:
Ja jsem na posledni kontrole zatim bez kg navic, ale uvidim v pondeli co mi reknou , jelikoz brisko min tyden vylezlo tak si myslim ze uz tam neco nahore bude ( doufam ze ne moc, jeste zbyva par mesicu na pribirani :slight_smile:

Nechapu proc se v CR ten prvotrimestralni test plati a pak ten tripl ne , kdyz je vsude napsane ze ten z 1 trimestru je kvalitnejsi, myslim ze by to usetrilo finance zdrav. pojistovnam , kdyby se prislo na to ze je neco v neporadku hned na zacatku a nez az buhvi kdy a vzhledem k tomu ze vetsinou vychazi spatne ten v 2 trimestru ( i kdyz falesne ) tak se delaji dalsi testy ktere stoji dalsi penize - fakt tomu nerozumim .
13. únor 2013 v 15:47  • Odpověz  • To se mi líbí
@pett21 jé ahojky, koukám, že máme stejný termín porodu, taky mi to vypočetla na 27.7. krásné datum :slight_smile:

S tím kočárkem na inline - určitě by měl mít brzdu, bez brzdy bych se bála. Dřív jsem chtěla taky trojkolku, ale pak jsem viděla v Praze jednu maminku, jak s tím kočárkem hrozně bojovala- najížděla na obrubník, poměrně vysoký tím předním kolečkem a kočárek se jí zvrtnul a málem se i s miminkem překlopil - přijde mi to dost nestabilní. Kamarádky si na inline pořizovali takový ty vozíky za kolo, má to brzdu a je to perfektně stabilní, ale zas další financ navíc no :o(
13. únor 2013 v 17:26  • Odpověz  • To se mi líbí
@vlci_mak já sem u zubaře vždycky dělala strašné sceny,ale ted si nechavam při každém zakroku píchat injekci,byla sem minuly tyden a zubařka řikala že to mimi neublíži tak sem byla v klidu,držím palce. Jinak v pátek jdu na velky UTZ teprve první bo sem na ten prvotrimestrální screening nebyla,naštěsti mě triple test dopadl dobře,takže jestli to v pátek dobře dopadne tak už začinam ve velkem nakupovat,bo sem se do ted držela :slight_smile:
13. únor 2013 v 17:57  • Odpověz  • To se mi líbí
@barucca
Co to pořád melu s tím říjnem :D V únoru jdu :D
13. únor 2013 v 18:31  •  1 dítě  • Odpověz  • To se mi líbí
Jdi na stranu:   Zruš
Tvůj příspěvek