• Přihlas se
  • Registrace nového člena
  • Získej PLUSPRO
  • Doporučujeme:  Beremese.cz Modrastrecha.cz
  • Přihlas se
  • Registrace nového člena
  • Získej PLUSPRO

Termín porodu červenec/srpen 2013

1. září 2013 
@pett21 já taky pozoruju dění v bříšku a říkám si, jestli to by mohlo být ono nebo tamto, ale nevím :slight_smile: máme doma fonendoskop, což je úžasný, tak večer s přítelem posloucháme a je tam uvnitř poměrně živo, je to takový bublání..chvíli nic a pak bubliny a zase, snažím se objevit srdeční akci, ale zatím neúspěšně, asi to bude slaboučké ještě a navíc přehlušené tím aerobikem :slight_smile:
15. únor 2013 v 15:22  • Odpověz  •  To se mi líbí
@pett21 Jestli čekáš první mimi, tak máš ještě čas :wink: Já pohyby u dcery začala cítit až tak v 19.-20tt. Teď u druhého těhotenství jsem lehké ťukání ucítila koncem 16tt a od té doby pravidelně každý den:slight_smile:
@barucca Tak já jsem tedy normální, nikterak extrémně hubená ženská a taky pohyby vnímám od 16tt...ale jde tedy o druhé těhotenství, což jak bylo zmíněno, je celkem postatné...ale jak jsi psala, je to indviduální a co ženská, to originál :slight_smile:
15. únor 2013 v 16:11  • Odpověz  •  To se mi líbí
Ahoj holky:slight_smile: Chtěla jsem se zeptat, jestli to lehké dloubání mimíska cítíte většinou na jendom místě? Já mám dojem, že když si večer lehnu, tak malýho cítím, ale nerada bych to zaměnila s jinými fyzickými projevy :grinning: V podstatě to připomíná takový jemný záškuby , něco jako tik v oku... :wink: Může to být ono?
15. únor 2013 v 16:22  • Odpověz  •  To se mi líbí
ahoj holky,tak velky UTZ super,doktor řikal že vše jak má byt obličej bez rozštěpu(nevim proč ale to mě děsilo nejvice) srdíčko krasně tlouklo nám i popisoval komory a prostě vše jak má byt tak jsem rada, pohyby už mám týden ale od včerejška už sou docela silné dneska sem se docela i lekla protože nejvice se hybe v břišku když ležim v klidu,sem to nečekala že ve mě i cuklo,a dnes ji poprvé cítěl i přítel. Ale když už ted má takovou sílu tak sem zvědava co bude za 2,3měsíce :slight_smile: , a jinak doktor potvrdil že to bude holčička,už se těším na princeznu :slight_smile:
15. únor 2013 v 16:43  • Odpověz  •  To se mi líbí (3)
@lopaticka tak to je úžasné a gratulace k holčičce! máte už jméno? :slight_smile:
15. únor 2013 v 17:04  • Odpověz  •  To se mi líbí
@verueu jméno už sice máme vybrané ale slibili sme si s přitelem že to nikomu neprozradíme :slight_smile:
15. únor 2013 v 17:43  • Odpověz  •  To se mi líbí (1)
@lopaticka tak to je super, že je vše v pořádku a taky moc gratuluji k holčičce! :slight_smile:
15. únor 2013 v 19:17  •  2 děti  • Odpověz  •  To se mi líbí
@vlci_mak ted nevim jestli sem tu něco nepřehlídla nebo si ani nenapsala jak si dopadla u zubaře? :wink:
15. únor 2013 ve 20:12  • Odpověz  •  To se mi líbí
@lopaticka eeeeeeh, děkuji za optání! :slight_smile: Dnes mohu hrdě prohlásit, že jsem to přežila! :grinning: Sice jdu za měsíc na vrtání, ale už se bojím méně, protože paní hygidentistka na mě byla moc hodná a nechtěla vůbec vědět přesně, jak dlouho že jsem nebyla u zubaře. A ještě mě pochválila, že to zas tak hrozný nebylo! :grinning: Ufff. Ale ještě večer mě bolela celá pusa od čištění zubního kamene. Takže vyvrtáme, uvidíme, jestli i to přežijeme a pak už snad budu chodit pravidelně. :sweat_smile: MOC DĚKUJI VŠEM, KTEŘÍ NA MĚ MYSLELI!!! :hearts:
15. únor 2013 ve 20:49  • Odpověz  •  To se mi líbí (1)
@zuza2008 těžko říct, na jednom místě asi ne, mimi se přeci jen pořád dost stěhuje. ale to co popisuješ by mohlo být ono :grinning:
15. únor 2013 ve 21:16  • Odpověz  •  To se mi líbí
@vlci_mak no vidis , zalezi na dr . i to vrtani bude v poho
15. únor 2013 ve 23:41  • Odpověz  •  To se mi líbí
@zarzuela děkuju za názor :slight_smile: No snad to bude sílit a chlapeček se co nejdřív jasněji pojeví :wink:
16. únor 2013 v 08:41  • Odpověz  •  To se mi líbí
Ahoj holky, dlouho jsem tu nebyla, nějak nestíhám dočítat vaše příspěvky :slight_smile: Zatím nevíme, zda čekáme holčičku nebo chlapečka, na velký UTZ jdeme "až" 12.3. Teď jsme byli na triple testech a vyšly parádně :dizzy_face: Jinak pomalu vybíráme kočárek a nejvíc se nám zatím líbí Tako Ballila - bydlíme na vesnici, takže otočná kolečka nijak nevyužijeme (nedá se s nimi po nerovném terénu moc jezdit) a tenhle kočárek má velká kola, která všude projedou, jezdí se s ním úžasně lehce a je suprově houpací. Má velkou korbičku, takže doufám, že se do něj mimčo vejde ještě na jaře ve fusaku. Sportovní verze se mi teda moc nelíbí, tak pak asi pořídíme zvlášť sportovní kočárek. Teď jen váhám a vybírám autosedačku-vajíčko. Budete pořizovat autosedačku v kompletu ke kočárku? Já přemýšlím, jestli raději nekoupit nějakou jinou - např. Cybex Aton, která se dobře umístila v bezpečnostních testech. Ta cena není nějak zvlášť rozdílná. Díky za názory :wink:
17. únor 2013 ve 14:16  • Odpověz  •  To se mi líbí
@handule Ahojky gratuluji, že testy vyšly parádně, já jsem teď kvůli nim jak na trní. To Tako balilla je pěkný a zajímavý kočárek. Já mám teda na normální ježdění V-Cross travel s předními otočnými koly - každá tato kola se dají zaaretovat a pak se neotáčí, ale obecně můžu říct, že se mi v terénu daleko líp jezdí s tím V-Crossem než s kočárkem který mám u našich na vesnici - tam mám Vydeko Princes a je to teda mega rozdíl. S tím vydekem jsem vždy vzteklá jak se to nedá ovládat, je těžký jak kráva -sice mega prostorný, ale na normální ježdění bych ho fakt nezvládla jak bych byla urvaná. Autosedačku jsem kupovala tehdá v kopmletu s kočárkem. Hodně holek kupuje autosedačky vajíčka - maxi cosy a jsou spokojené.
17. únor 2013 ve 14:40  • Odpověz  •  To se mi líbí
Ahoj holky, mohla bych se k vám také přidat? Našla jsem vás až teď. Čekáme druhé mimčo, termín mám 26.7. :slight_smile:
18. únor 2013 ve 12:46  • Odpověz  •  To se mi líbí (1)
@kamiiik ahojky jé tak to máš termín o den dřív než já a vlci_mak a pett21 :grinning:
18. únor 2013 ve 12:58  • Odpověz  •  To se mi líbí
:grinning: Třeba budeme rodit všechny v jeden den. :grinning: Ale u prvního jsem kvůli tlaku musela rodit o tři týdny dřív tak kdoví jak to bude.
18. únor 2013 ve 14:07  • Odpověz  •  To se mi líbí
@zarzuela A už cítíš pohyby? Mně přijde, že ještě ne. :frowning2:
18. únor 2013 v 15:17  • Odpověz  •  To se mi líbí
ahoj, tak dnesni kontrola ok. pohlavi videt nebylo ,takze nevime , az na dalsim UTZ v breznu :slight_smile:

vcera me chytli zada a nepreju nikomu takovou bolest , normalne me to hodilo do kolen a aj slza se vyrojila :unamused: hrozny , vubec nechapu z ceho . Dneska jsem kvuli tomu stravila 3 hodiny na pohotovosti a vzhledem k tehu ,tak mi dali jen nejaky slabounky paracetamol. takze uvidime jak dlouho se nehnu - hrozny! Nikdy byvh neverila ze zada muzou takhle bolet :angry:
18. únor 2013 v 15:30  • Odpověz  •  To se mi líbí
@kamiiik no s pohyby ani moc ne, párkrát jsem měla pocit, že ano, ale velmi slaboučce - spíš asi ani nemám čas to vnímat, furt se motám kolem Domči a kolikrát ani nevnímám, že jsem těhu.
18. únor 2013 v 19:55  • Odpověz  •  To se mi líbí
@pett21 ty bláho záda to je svinstvo, sama mám vyhřezlou plotýnku a půl roku jsem se z toho dostávala.:( A jak jsi na tom dneska? Pamatuju si, že to byla taková bolest, že mi porod přišel lepší. :grinning:
19. únor 2013 v 09:15  • Odpověz  •  To se mi líbí
Holky a vyšly vám všem dobré krevní testy? Mně jo, ale vzhledem věku (36) mně doporučují genetickou konzultaci a genetický UTZ ve 20tt. Jsem z toho nervozní. :unamused:
19. únor 2013 v 09:17  • Odpověz  •  To se mi líbí
@kamiiik Ahojky, vůbec neboj! To doporučují opravdu každé mamince nad 35 i s výbornými výsledky krve, můžeš odmítnout, je to na Tobě. ;) Je otázka, jestli si nechat vysvětlit, co všechno by mohlo nastat a důkladněji na to přes utz mrknout, nebo si říct, že ať bude miminko jaké chce, je prostě moje a hotovo. Budu držet palečky a určitě buď v klidu. ;)
19. únor 2013 v 10:31  • Odpověz  •  To se mi líbí
@kamiiik mě vyšly krevní testy v tom prvotrimestrálním, ne uplně dobré, ale ultrazvukové vyšetření to pak vylepšilo, ale i tak čekám na výsledky tripplu a modlím se aby vše bylo ok.
Ale pokud u tebe jde jen o konzultaci a genetický UTZ tak si to zkouknout nech, budeš klidnější.
19. únor 2013 ve 12:43  • Odpověz  •  To se mi líbí
Holky to jo na to půjdu to je jasný. Ono dřív se muselo i na plodovku po 35 letech ne? On mi právě tvrdil můj dr, že tu hranici zrušili a že on pokud jsou dobrý výsledky plodovku nedoporučuje. Jen jsem z těch papírů u tripplů zahlídla výsledek u downa 1:550 snad to neni moc. U prvního jsem byla i na plodovce, vyšly mi šíleně testy krevní, dokonce hodnota 2:3, jsem z toho víkend nespala a nakonec máme zdravou holčičku.

A vy všechny už víte co čekáte? Já byla na tom NT ve 14tt tak jsem se nechtěla ptát, že je to ještě asi brzo a teď co jsem byla tak mi dělal UTZ snad sekundu, že jsem to ani nestihla. A jak už ty týdny letí tak se asi necháme nakonec překvapit. :slight_smile: Já už vysněnou holčičku mám tak je mi to nějak fuk. Jen MM by se mohl psychicky naladit kdyby to byla náhodou druhá holka aby ho v porodnici nešlehlo. :grinning:
19. únor 2013 ve 13:29  • Odpověz  •  To se mi líbí
@zarzuela Držím palce ať ti vyjdou tripple dobře. Kdy to budeš vědět? Jsou to nervy hrozný.
19. únor 2013 ve 13:31  • Odpověz  •  To se mi líbí
@kamiiik měla bych to vědět v pátek, u toho screeningu mi vyšla blbě hodnota HCG , která má být prý do 2, a já měla 3,14. tak riziko v tu chvíly bylo 1:1000, ale UTZ to vylepšil na 1:4900. tak snad to bude ok.
To riziko co píšeš ty je asi odpovídající věku, ono při každém věku je ta hranice jiná. Před třemi lety jsem ty hodnoty měla taky někde uplně jinde...
19. únor 2013 ve 13:45  • Odpověz  •  To se mi líbí
@kamiiik no dneska uz lepsi , uz se pohnu :slight_smile:
akorat mam strach z ledvin, jelikoz mi delali rozbor moci a zjistili ze tam je nejaky lehky zanet a dali mi tabletu -antibiotika- ale jen jednu ze se to ma zlepsit a po tom co jsem si ji vzala tak zada povolili. Celkove vysledky budu mit az ctvrtek nebo patek :frowning2:
Co budeme mit nevime ani v 18tt, bylo to spatne videt , i kdyz dr mi rekl co asi ,ale ... musime pockat do 20 tt na UTZ
@zarzuela take se pridavam a drzim pesti ,at to dobre vyjde
me se dr ani na tripltesty neptal vcera , takze prepokladam ze se kvuli tomu nerovat nebudu ( vysli mi dobre ty v prvnim trimestru )
19. únor 2013 v 15:09  • Odpověz  •  To se mi líbí
@kamiiik na NT nemusí být brzo na určení pohlaví, dokonce se tím i chlubí na webu, že jednou z mnoha přidaných hodnot NT je i možnost rozpoznat již pohlaví dítěte, ale samozřejmě ti to asi nikdo neřekne na 100% - nám řekli na NT ve 13, tt holčičku na 70%, ale snažím se to brát tak, že to je jen "věštění" a čekám nedočkavě na potvrzení v březnu, ale i tak, jak nám to řekli, tak nás to chtě nechtě ovlivnilo a mluvíme od té doby o miminku v ženském rodě :slight_smile:
19. únor 2013 ve 22:03  • Odpověz  •  To se mi líbí (1)
Dobré ráno, světe! Jak jsi se dnes vyspal? :grinning:
20. únor 2013 v 08:50  • Odpověz  •  To se mi líbí
Jdi na stranu:   Zruš
Tvůj příspěvek