Termín porodu duben 2014 🙂

Ahojky,
tento týden jsem zjistila, že už i já jsem v očekávání.. 🙂 Podle MS mám termín 1.4.2014, tak snad to nebude apríl. 😃

Vím, že je na vše hrozně brzy, k doktorovi se teprve chystám, ale snad mimčo zatím nikam nezmizí a hezky počká. 🙂 Máte někdo taky termín březen/duben? Byla bych ráda, kdyby se nás tu sešlo víc a mohly jsme se spolu dělit o své radosti, starosti, zážitky a plány spojené s naším těhotenstvím.. 🙂
xdany
7. srp 2013
@silvik77 Mě v tescu nechtěli pustit dovnitř i když pes byl zavřený v tašce!!! Jaký máte vy psy?
brisalek
7. srp 2013
Ahoj hoky, tak u mě to bylo biochemické těhu. Dnes MS dorazila a zítra jdu ještě na krev, jestli hC klesá. Tak se loučím a všem přeji pohodové bezproblémové těhotenství a zdravá miminka.
silvik77
7. srp 2013
@brisalek To je mi moc líto 😞
silvik77
7. srp 2013
@xdany Máme Jack Rusella Pupina a z děcáku něco jako drsnosrstého jezevčíka Cyrila. A ty? Z fotky to není moc poznat 🙂
xdany
7. srp 2013
@silvik77 Máte pěkný jména 🙂 Jéé, drsnosrstý jezevčík 🙂 Když jsme se dohadovali o rase, nějakou dobu jsem za něj bojovala, ale milý mi tvrdil, že vypadá jako bezdomovec... :-N My máme shih tzu, ale prvních několik měsíců mu milý říkal hezky česky (aby mu pes rozumněl): "Charlienku, ty jsi ale ošklivý štěně. A víš proč? Protože nejsi samojed." 😃
xdany
7. srp 2013
Jinak holky, my už řešíme školku 😃 Zdá se, že je potřeba mimino dát do pořadníku co nejdříve...😕 I když, já jsem celkem proti tomu, aby chodilo do státní školky, obzvláště pokud mu bude rok a půl, kdy bude potřebovat ještě dost individuální přístup a ne být s dalšíma dvaceti dětma...:/ (kdyby byly ve skupince 4 děti jako v Norsku, tak s tím nemám problém)
xdany
7. srp 2013
@brisalek 😞 Tak snad se brzo zadaří 🙂
silvik77
7. srp 2013
@xdany No toho jezevčíka jsme si nevybrali my, ale on nás. Teda manžela, když se přišel podívat do útulku. Byl tam tři týdny, ani neštěk, a jak vešel manžel, mohl se v té kleci zbláznit 🙂 Je moc chytrý, ale hlavně závislák, jak se hneme z domu, pořád štěká 😞
xdany
7. srp 2013
@silvik77 🙂 Tak hlavně, jestli máte tolerantní sousedy 🙂
silvik77
7. srp 2013
@xdany To máme, ale Cyril už to přehání 😞
xdany
7. srp 2013
@silvik77 Tak to chce nějak natrénovat, ne?
Když jsme se sem přestěhovali, tak pes taky neustále štěkal, pokud jsme odešli, prostě panika....14 dní jsem ho každej den tahala do práce a pak jsem si řekla dost, nechala jsem ho den štěkat a druhý den ho to už přešlo...ale tenhle postup na většinu psů nebude platit....
bafijkaautor
7. srp 2013
@xdany @silvik77 My jsme toho našeho trénovali tak, že jsme s ním nacvičili takovej rituál. 🙂 Vždycky jsme ho pomazlili, pohladili, dali pusu a šli. Chvilku jsme poslouchali za dveřma a když hodně štěkal, tak jsme mu šli vynadat a zase odešli. Jinak jsme ale ze začátku šli pryč třeba jen na 5 minut a zase se vrátili, aby chudák věděl, že se prostě vrátíme. 🙂 Postupně jsme to prodlužovali a ten náš hafan to teď celkem zvládá. Jen občas ještě trochu vyvádí při odchodu, ale to spraví jedno vynadání a jde se.. 🙂

Jediný, co ho nedokážeme naučit je, aby nám tak šíleně nekňučel v autě, když někam jedeme.. 😞
silvik77
7. srp 2013
@bafijka Tohle jsme měli když byl ten náš první ještě štěně a my byli ještě na bytě. To byly problémy, šílené. Nakonec jsme museli koupit ten protištěkací obojek a to pomohlo. Teď štěká zase ten druhý. Je to závislák, je z děcáku, tak má strach, že ho chceme opustit asi 😞
xdany
7. srp 2013
@bafijka Na našeho psa nějaký prodlužování intervalů nepomáhalo...prostě terapie šokem...
Jinak teď mu říkáme "Charlienku, budeš doma sám. Neboj, já se vrátím." A on pak zaleze do postele a vypadá, že každou chvíli usne 🙂
@silvik77 A co zkusit protištěkací obojek i u toho druhýho? Jsem si myslela, jaký to je hrozný týrání psa tyhle obojky, ale kamarádka ho má a ono to toho psa netyranizuje hned šokem, dostává varování...ale i tak jsem ráda, že nemusíme používat...
silvik77
7. srp 2013
@xdany Asi ho zkusíme pohledat 🙂
bafijkaautor
7. srp 2013
@xdany Taky máme doma Charlieho. 🙂 A taky je mu už většinou šumák, jestli někam jdeme nebo ne a jde si raději lehnout.. 🙂
xdany
7. srp 2013
@bafijka 😃 My máme Charlieho protože jsem nemohla vymyslet jméno začínající na Ch...proč se ten váš jmenuje charlie? A comáte za rasu? 🙂

Tak ten náš by klidně šel s náma, to ne že ne....🙂
bafijkaautor
7. srp 2013
@xdany Já jsem vždycky chtěla Charlieho.. 🙂 Ani pořádně nevím jak jsem k tomu jménu přišla, ale věděla jsem, že prostě můj další pes bude Charlie. Navíc má hodně variant, takže ten náš je dost často "čárls", hlavně když mě štve a nebo "čárlik", když je tak krásně roztomilej. 🙂 Jo a je to Maltézský psík..
xdany
7. srp 2013
@bafijka Jedna známá má taky maltézáčka Charlieho 🙂 No jo, to my mu taky říkáme Charles, když zlobí :-N 😃
Když se tu někdo zeptá, jak se jmenuje, tak po odpovědi následuje typická věta: "Charlie Chaplin" 8-( Běžně mu říkáme Charlienku...na Charlieho moc nereaguje... :-N
bafijkaautor
7. srp 2013
@xdany Všimla jsem si, že je Charlie v poslední době až moc oblíbený jméno pro psa.. jsou všude! 😃 A Charlie Chaplin mu říká jen děda. 😃 Ten náš slyší v podstatě na všechno.. jeden čas slyšel i na "debile." Přítel ho (spíš mě) tím celkem často prudil, ale chudák na to slyšel jen díky tomu, že to říkal takovým tím nadšeným tónem.. 😃
xdany
7. srp 2013
@bafijka v Estonsku Charlie nefrčí, Ale jednou jsem slyšela nějakýho američana volat "Charlie, Charlie..." a z lesa se vynořil bígl.
Náš teď už taky reaguje na skoro jakýkoli jméno, ale když byl menší, tak ne...
meggi10
7. srp 2013
holky tak musím říct, že sport mně bude šíleně chybět, jsem aktivní registrovaný sportovec, úplně tím žiju, vedu i malýho a těším se až po porodu pak zas začnu.
lurdess
7. srp 2013
Ahoj holky, moc rada bych se k Vam pridala. Jsem 6+3 tt a dnes jsem byla na prvnim uz. Videla jsem, jak miminku tepalo srdicko 🙂 Nechci ale nic zakriknout, mam uz po dvou revizich😞 Tesim se, ze budu mit s kym sdilet pociity x-)
misulka88
7. srp 2013
@lurdess Ahoj, gratulujeme k miminku 🙂
pribinka
7. srp 2013
@meggi10
nevšimla jsem si , příspěvku, nebyla jsem v pondělí v práci . super gratulace 🙂
já v pondělí 5+3 , hcg 7595
lurdess
7. srp 2013
@misulka88 Dekuju, Misulko! Byly to dnes nervy 🙂
babsandersson
7. srp 2013
Ahoj, potichounku se k vam take pridam 🙂 mam doma uz dve holcicky 4 a 2 roky a ted mam termin 27.3 🙂 jen mi pripada, ze si ted vsechno nejak vic beru a mam porad strach aby bylo vsechno vporadku.. vsem vam gratuluji k // a doufam, ze budeme vsechny i s mimcama v poraku 🙂 pekny den!
misulka88
7. srp 2013
@lurdess Věřím 🙂
pellullinka
7. srp 2013
@lurdess moc gratuluju 🙂
lusinda77
7. srp 2013
@babsandersson tak to jsme na tom hodně podobne