• Přihlas se
  • Registrace nového člena
  • Získej PLUSPRO
  • Doporučujeme:  Beremese.cz Modrastrecha.cz
  • Přihlas se
  • Registrace nového člena
  • Získej PLUSPRO

Termín porodu duben 2014 :)

26. dubna 2014 
Holky mám hrozný dilema...doktorka mi hned nabízela nemocenskou-asi vzhledem k tomu, že jsme se tak dlouho snažili a možná k mému věku, když čekáme první-a já bych tak ráda zůstala a to těhotenství si užila, ale chyběly by nám peníze..a ještě když příjde prcek a bude potřeba nakoupit spoustu věcí...je to prekérka...mám sice sedavé zaměstnání, nijak se nenamáhám, stres ani tak není, ale to vstávání v půl páté a osm hodin v práci...já prostě nevím...kdyby mi to nařídila, asi bych nic nenadělala, ale takhle prostě váhám...
10. srp 2013 v 10:15  • Odpověz  •  To se mi líbí
@silvik77 ahoj, no myslím, že sedět doma a stresovat se, že nejsou peníze, vám taky nepřidá. Pokud máš sedavé zaměstnání (mám taky), myslím, že se to dá zvládat, samozřejmě bys na sebe byla víc opatrná, a když je možnost se občas projít a hodit nohy nahoru a vyloženě tě někdo v práci nehoní a nestresuje (víc, než sedět doma za nula nula prd), tak já bych vůbec o nemocenské nepřemýšlela... Musíš to vědět sama, ale já bych doma akorát tak se nudila a kynula a nakonec by to bylo více ke škodě než k užitku :sweat_smile: ani nemluvím o tom, že už mám jednu hypo, a nevím teda, jak to budeme zvládat, tak chci do MD něco našetřit :slight_smile:
10. srp 2013 v 10:28  • Odpověz  •  To se mi líbí
Ahoj, tak se k vám taky přidávám:slight_smile: jsem 6+3 dnes:slight_smile: k doktorovi jdu až příští čtvrtek, tak bude snad vše ok:slight_smile: ale snažím se myslet pozitivně a žádný nezdary si nepřipouštím...Akorát mám sníženou štítnou žlázu, takže musím přidat léky, a kromě klasických těhotenských neduhů- zvracení, nechutenství a další hrůzy mě nic netrápí :grinning:
10. srp 2013 v 10:42  • Odpověz  •  To se mi líbí (1)
@zuzulice V tomhle máš asi pravdu....zbytečně bych se stresovala zase penězma.....i když doma bych se asi nenudila, ale nevím jak dlouho by mě to bavilo :slight_smile: Taky máme hypotéku, nebýt jí, tak je to v pohodě, ale dneska to jinak nejde, když chce člověk vlastní bydlení..Porodné už dneska taky není, protože stát "podporuje" porodnost ( jak u koho že), takže opravdu peněz bude třeba, prcek prostě něco stojí. Pokud mi nic nebude a doktorka mi to vyloženě nepřikáže, zůstanu zatím v práci. ..A jak jsi na tom ty? Už jsi testovala?
10. srp 2013 v 10:55  • Odpověz  •  To se mi líbí (1)
@silvik77 jo, dneska je doba zlá... s tím porodným taky :frowning2: já mam hypo ještě na dům s bývalým, to už se včetně vlastnictví převedlo na mě (a spoluručí mi místo bývalého rodiče), akorát je to hodně na venkově a práci mam v Praze. Tak mi tam bydlí kámoška čekající dvojčata :slight_smile: a za to, co mi symbolicky dá, já platím svoji půlku nájmu v Praze, bydlíme s přítelem... Ten by to měl do práce 70 km z domu :slight_smile: tak je to takové komplikované, dům je prakticky neprodejný (možná za polovinu ceny), ale takhle se mi o to aspoň starají a já můžu bydlet v Praze, žít nový život. Oni mají taky pěkné zázemí, předtím to měli hrozné, v zimě doma 8 stupňů a myši, tady bude teploučko a vedle v obci kamarádky mamča :slight_smile:
Já si myslím, že pokud třeba v 6. měsíci ti bude bývat zle, že se třeba dohodneš s dr., ale dokud se budeš cítit dobře, když budeš chodit do práce, tak to nemá cenu utínat... A nejen kvůli penězům, pak budeš doma a sociálně moc nevyžiješ nějakou dobu :slight_smile: uvidíš sama, jak ti bude, od toho se to musí odvíjet :slight_smile:
Já jsem na tom tak, že jsem se teď ve výtahu (v práci :D) koukala do zrcadla, trčí mi žebra, ale ten bubínek už dole je :grinning: takhle zvláštně tvarovaná jsem ještě nebyla :slight_smile: fakt jako bych tam mela zanořený míč :D nebo balon a koukal jen ten vršek... do MS bych měla mít ještě 5-6 dní, doma mám už jen 1 mamatest, tak to nechám asi na pátek a pak skočím do lékárny pro další :slight_smile: říkala jsem si, že zkusím ten ClearBlue, až by byly ||.
10. srp 2013 v 11:20  • Odpověz  •  To se mi líbí
@silvik77 bez peněz to jde těžko... taky chci vydržet čím jak nejdéle, nemocenskou si nemůžeme moc dovolit :frowning2: tak jsem sama zvědavá, jak nám to půjde. Ale pevně doufám, že bude vše ok! Je to těžké, když se musíme ohlížet na peníze. Přeci jen i ta mateřská bude dost záhul. A mimino není zrovna levná záležitost. Do jara nám třeba zase nová vláda alespoň vrátí to porodné! :grinning: Uvidíš, jak ti bude. Určitě je na prvním místě vaše zdraví, ale když není nezbytný důvod, asi bych taky ještě vydržela. Na nemocenskou přece můžeš jít kdykoliv :wink:
10. srp 2013 v 11:23  •  2 děti  • Odpověz  •  To se mi líbí
@tapato To je pravda, na nemocenskou můžu kdykoliv, taky jsem si říkala. Je to hrozné když člověk takhle musí přemýšlet...když nemá žádné sociální výhody...a že nám vrátí porodné o tom dost pochybuju. Měli to aspoň na to první nechat všem. Nebylo to sice moc, ale na kočárek a postýlku by to stačilo a člověk by to použil i pro druhé. No co naděláme. Nic :frowning2:
@zuzulice Tak to máš docela složité :frowning2: Já teda taky platím za bývalého stavebko, vzala jsem si ho tehdy na sebe, a on mi nějakou dobu peníze posílal, a pak se na to vykašlal. Je to sice "jen" tisícovka, ale ještě 6 let, no a ve finále i ta tisícovka jsou peníze, které pomůžou. No my máme barák taky na vesnici a k tomu velkou zahradu , tudíž hodně práce, a k tomu zvířata-kozy, ovce, slepice, kačeny, takže v práci sice sedím, ale doma musím něco dělat, nemůžu všechno nechat na manželovi. Ale omezuju to co nejvíc, už netáhám kýble s vodou a tak.
Jinak moc držím palečky ať je test pozitivní :slight_smile:
10. srp 2013 v 11:49  • Odpověz  •  To se mi líbí
@silvik77 pro dobrotu na žebrotu, že jo? Ten můj bývalý taky neplatil, neměl práci a aktivně si ji nehledal, k tomu další věci a už to jelo :slight_smile: konec. No co se dá dělat, já jsem ráda, že už to je za mnou, teď už jen odhad a daň z převodu té půlky nemovitosti, co mi nechal, takže 30 tisíc minimálně :slight_smile: neskutečný. Člověk aby jen platil... No a teď pokud bych třeba měla dvojčata, jakože je máme v rodině, tak by se mi to porodné 52 tisíc, co kdysi bývalo, hodilo :grinning: Teď nikdo, kdo se snažíme pracovat, nedostaneme nic. :angry: No a to máš hned 70 tisíc, co jsi mohla ušetřit, že? Jak by se to teď šiklo.
Já měla jen malou zahrádku, pěstuju tam akorát víno :grinning: takže jsem se nenadřela, ale přivezla jsem si pejsky dva, tak nevím, jak to bude do budoucna... No hlavně nic netahej, nedělej prudké pohyby a pořádně odpočívej! :slight_smile:
10. srp 2013 ve 12:41  • Odpověz  •  To se mi líbí
@zuzulice To je právě to, my co pracujeme nedostaneme nic, a přitom bysme si to zasloužili! No ne? A co máš za pejsky? My máme taky dva, "našeho" a z "děcáku" (z útulku). Jack Rusella a drsnosrstého jezevčíka.
Já se snažím trochu odpočívat, teď jsem 20 minut zdřímla :grinning:
10. srp 2013 ve 13:02  • Odpověz  •  To se mi líbí
@silvik77 tak to je správné :slight_smile: mám dvě fenky špice, jednu trpaslindu, jednu malou, takže do bytu super, až na ty všudypřítomné chlupy :rolling_eyes: :grinning: vyčesávám, jak se dá, mám i furminátor, ale je to teda síla, zvlášť teď v létě - a potom, co jsme šli z baráku, kde bylo 18 - 20 stupňů, do bytu, kde je 26 a více :grinning: Ale já jsem odchovaná taky v bytě, v teplu, tak mně to neva :dizzy_face: a s tím pracováním, samozřejmě jsou výjimky, ale kdopak to porodné asi dostane :rolling_eyes: nebudeme jmenovat, ale každému je jasné, jak je to nastavené...
No, nestresujme se tím :slight_smile: alespoň jsme tací občané, kterým svědomí nebliká červeně :sweat_smile:
Já když byla v lékárně pro test, tak se na mě lékárnice tak soucitně podívala a povídá - jste statečná - a já říkám - proč? - a ona - no, do dnešní doby? - a já říkám, no, tak aspoň jedno určitě :slight_smile: A moc se těším, zrovna dneska se pořád usmívám :slight_smile: těším se, až (lepší než jestli) mi to test a dr. potvrdí... :slight_smile: a jak to řeknu doma...
Tobě to potvrdil po jaké době, možná jsi to psala tady někde, ale ztrácím se v tom už... A mimčo teda už je vidět? :slight_smile:
10. srp 2013 ve 13:11  • Odpověz  •  To se mi líbí
@zuzulice Já jsem šla k dr. brzy, byla jsem tam včera, dnes jsem 5+3tt, fazolka je na svém místě, krásně v děloze, srdíčko ještě není, na další kontrolu jdu 27.8., ale dr. říkala, že to vypadá skvěle. Myslela jsem, že budeme o týden starší, když ovulka byla o týden dříve, ale odpovídá to poslední MS. Musela jsem jít tak brzy, po skoro 4 letech snažení jsem musela vědět alespoň něco, nevydržela bych to. Když jsem fazolku na UTZ viděla, rozbrečela jsem se :slight_smile: Moc Ti přeju, aby vám to taky vyšlo!!!
No a s těma chlupama mi povídej :slight_smile: Toho Jack Rusella jsme měli přes rok v bytě, než jsme koupili barák, to byl děs, chlupaté naprosto všechno, teď je venku, pelech má v garáži a je klid :slight_smile:
10. srp 2013 ve 13:23  • Odpověz  •  To se mi líbí
@silvik77 určitě se to bude všecko pěkně vyvíjet :slight_smile:
budu mít blbý dotaz, ale dr. dává fotečku? Nebo až později ji dá nebo se musí jinam? Nedělá krevní test, rovnou se dívá na UZ? To jsem zvědavá, jak já to budu mít se svým doktorem, nemá úplně nejlepší vybavení, mi přišlo :slight_smile:
10. srp 2013 ve 14:08  • Odpověz  •  To se mi líbí
@zuzulice Dr. se mě ptala, jestli ji tu fotečku chci, stála mě 50 korun. Taky jsem si myslela, že mi bude brát krev, ale protože fazolka byla tam kde má, tak je to asi zbytečné, dělat test na Hcg, to asi jedině, kdyby nebylo nic vidět. Krev říkala že mi vezme až při příští kontrole.
10. srp 2013 ve 14:20  • Odpověz  •  To se mi líbí
@silvik77 jé, tak to je super :slight_smile: no neznám asi nikoho, kdo by fotečku nechtěl :slight_smile: jak já jsem zvědavá... :pensive:
10. srp 2013 ve 14:28  • Odpověz  •  To se mi líbí
@zuzulice No dr. mi říkala-fotku asi nebudete chtít, že, až příště...ale já jsem si ji stejně vzala :slight_smile:
10. srp 2013 ve 14:42  • Odpověz  •  To se mi líbí (1)
@silvik77 já bych ji taky hned brala, všemi deseti nebo i dvaceti :grinning:
10. srp 2013 ve 14:55  • Odpověz  •  To se mi líbí
@zuzulice já si o ni musela říct! Doktor si taky myslel, že když tam ještě (pro něj) není pořádně nic vidět, že je to zbytečné a dá mi ji až příště :rolling_eyes: A přitom prcek tam vidět byl a bilo mu srdíčko, tak jaké nic?! Ještě mi to navíc mohl trochu víc přiblížit a bylo by vidět víc... :zipper_mouth: Berou to jako rutinu, další těhule... Vůbec nechápe, že je přece třeba dělat mimišovi fotoalbum už od úplného začátku. Mít čím se doma kochat a ukázat prcka přece i taťkovi! :slight_smile: Zvlášť, když jsem se na toto období tak těšila a je to první těhulkování! :grinning: A budu si říkat o fotku z každého vyšetření! :wink:
10. srp 2013 v 15:09  •  2 děti  • Odpověz  •  To se mi líbí (3)
ahojky holky, vezmete mě mezi sebe? před chvilkou jsem našla // čárky:slight_smile:, tak snad bude vše v pořádku a budou jen sílit:slight_smile:, termín dle MS 18.4.2014
10. srp 2013 v 15:32  • Odpověz  •  To se mi líbí (2)
@beruska1989 Budu držet palečky :slight_smile:
@tapato Moje doktorka to brala stejně, že tam vlastně ještě není nic vidět. Ale nebrala mě jako další těhuli, říkala, že jsem jí udělala obrovskou radost. Bodejť, po těch letech :slight_smile:
10. srp 2013 v 15:41  • Odpověz  •  To se mi líbí (1)
@silvik77 přeci jen máš asi doktorku jako ženskou trochu víc empatičtější :slight_smile: můj doktor to bere jak na běžícím pásu, protože má věčně narvanou čekárnu k praksnutí a tím pádem se nějakým vyšetřováním a hovory ani moc nezdržuje :confounded: no, musí mu z těch ženských asi hrabat! :grinning: já bych to dělat nemohla :slight_smile:
10. srp 2013 v 15:54  •  2 děti  • Odpověz  •  To se mi líbí
@tapato no právě že mi tak poslední dobou nepřipadala...taky to tam má jak na běžícím páse a je někdy vidět, že toho má moc....takže mě spíš příjemně překvapila :slight_smile: ale je pravda, že ženská gyndařka s mateřskými city to bere určitě jinak jak chlap :slight_smile:
10. srp 2013 v 15:59  • Odpověz  •  To se mi líbí
@tapato no pro mě to je takový prvotní "důkaz místo slipů" :grinning: chtěla bych to přinést domů a ukázat příteli a nic neříkat...
@beruska1989 gratuluji! :slight_smile: to je krásné...

no ten můj dr. je v obci, která trochu zaspala dobu, takže nevím... Umožňuje to každý gynekolog?? Abyste dostaly fotečku?
10. srp 2013 v 17:21  • Odpověz  •  To se mi líbí
@silvik77 no mě se doktor na fotku ani neptal, normálně je hovornej dost, když chodím na kontrolu tak vždycky probýrá moje studený nohy, ale tentokrát byl docela unavenej a měl špatnou náladu, předemnou tam bylo asi 7 holek z léčebny pro mentálně nemocné děti a tak toho ai měl docela dost.. :grinning: :grinning: Ale příště si o ni řeknu... :grinning:
10. srp 2013 v 17:37  •  1 dítě  • Odpověz  •  To se mi líbí
2in1 zdravi z Helsinek :slight_smile:
10. srp 2013 ve 20:42  •  3 děti  • Odpověz  •  To se mi líbí (5)
autor
@betikap Chudák doktor.. :grinning: Já "první" fotku taky nemám, nějak jsem si tou radostí neuvědomila, že když ona nic neřekla, že si o ni mám říct sama.. :frowning2: Ale tak ve čtvrtek už si řeknu a bude tam i něco málo vidět. :slight_smile:
11. srp 2013 v 08:33  • Odpověz  •  To se mi líbí
Tak ja se pridam, zatim mame takove to tiche tehotenstvi, u doktorky jsme byli 5+1 kdy neni nic videt, ale sliznice hlasila tehu a nalez tam nejaky byl, tak ted drzte palecky 21. 8. jdeme na kontrolu a pak nejak v tretine dubna jupi :slight_smile:
11. srp 2013 v 11:20  • Odpověz  •  To se mi líbí (1)
@silvik77 Pokud nejezdite dalku autem, MHD nebo necim a nezacne vam delat problem to vstavani, tak to zkuste na nemocenskou preci muzete jit vzdycky az vam nebude dobre :slight_smile:
11. srp 2013 v 11:22  • Odpověz  •  To se mi líbí
@cacenka_d jj já vím...stejně mi připadá že se doma nahoním víc jak v práci, i se víc nervuju...zase zdrhly kozy z ohrady, sotva je vyženu zpátky tak za pět minut jsou tu zas...zoufalstvím jsem se rozbrečela, navíc mě začalo píchat v podbřišku, to v té práci je to opravdu klidnější :frowning2:
11. srp 2013 ve 14:08  • Odpověz  •  To se mi líbí (1)
@silvik77 no to se ted fakt nehonte, ja je mam nastesti ted na 3 mesice u kozla, takze mam klid, fakt se na ne radsi vyprdnete nez nekde behat, stejne zdrhnou znova, tak ohradnik leda
11. srp 2013 ve 14:13  • Odpověz  •  To se mi líbí
@cacenka_d Taky máte kozy? :slight_smile: Že všechno ožerou, to už neřeším, ale sežerou šrot a brambory kačenám a ty pak nemaj nic...mrchy mlsný...to ovečky jsou hodnější...manžel všechno zadělal a oni stejně zase někde prolezou, vždycky si najdou způsob jak se tu dostat!
11. srp 2013 ve 14:17  • Odpověz  •  To se mi líbí
Jdi na stranu:   Zruš
Tvůj příspěvek