• Přihlas se
  • Registrace nového člena
  • Získej PLUSPRO
  • Doporučujeme: Beremese.czModrastrecha.cz
  • Přihlas se
  • Registrace nového člena
  • Získej PLUSPRO

Termín porodu duben 2014 :)

26. dubna 2014 
@bafijka No jelikož my jsm po IVF, všichni na to vpodstatě čekali jak to dopadne. TAkže my už museli s pravdou ven :slight_smile:
16. srp 2013 v 06:38  • Odpověz  • To se mi líbí (1)
My už jsme to rodičům oznámili - moje mamka stejně tušila :slight_smile: a tchánovci byli nadšení :slight_smile:
16. srp 2013 v 06:45  • Odpověz  • To se mi líbí (1)
A zapomněla jsem napsat, že moji rodiče byli tak dojatí, že si hned nalévali panáka na oslavu :slight_smile:
16. srp 2013 v 07:14  • Odpověz  • To se mi líbí
@misulka88 U nás to bylo stejné - naši hned rozdělali šampíčko a tchánovci hned panáka, tchýně byla tak dojatá, že jí naskočila husina a úplně se rozbrečela, bylo to krásné :slight_smile:
16. srp 2013 v 07:34  • Odpověz  • To se mi líbí
@holanci Je to krásné co :slight_smile:
16. srp 2013 v 07:37  • Odpověz  • To se mi líbí
@misulka88
@holanci Tak takovou reakci vám trochu závidím :sweat_smile:
16. srp 2013 v 08:36  •  3 děti  • Odpověz  • To se mi líbí
@xdany u nás taková reakce taky neproběhla,snad jen tchán.
16. srp 2013 v 08:43  • Odpověz  • To se mi líbí
Ahoj holky, ja jsem to svoji rodine musela oznamit pres skype - neziji v CR. A tchyni jsem na den matek dala obalku s obrazkem z ultrazvuku:slight_smile: Myslim, ze dostala nejhezci darek,co mohla:slight_smile:
16. srp 2013 v 08:51  •  2 děti  • Odpověz  • To se mi líbí
@ivaflo Tak naši se to taky dozvěděli přes skype, a to jen proto, že se zeptali....a "in-laws" se to dozvědí asi až na svatbě bráchy přítele, kdy to už asi bude vidět...nevěřím, že by jim to nastávající řekl :sweat_smile:
16. srp 2013 v 09:04  •  3 děti  • Odpověz  • To se mi líbí
Tak uz jsem asi mesic nefunkcni a na neschopence az do konce srpna. 3.9. Mam 1. utz tak doufam, ze vse v pohode. Mam uplne vsechny tehotenske priznaky. Jidlo ze mne jde spodem I vrchem ( obcas nevim, do jake pozice mam jit. Jestli mam zachodovou misu objimat nebo si na ni sednout. Kvuli zvraceni, nevolnosti a bolesti hlavy uz jsem skoro mesic nebyla v praci. :frowning2: dovcu, ktera uz byla zaplacena jsme taky museli na posledni chvili zrusit. V noci od 2 nespim, takze po ranu to dohanim. Uz fakt nevim, kdy se zacnu citit jako clovek :frowning2::frowning2: v UK nedelaji zadne pocatecni vysetreni az kolem 11-12 tydne tak ani netusim, jestli je vse jak ma byt. Ach jo. Mam uplnou depku. Jedine, co uz mesic delam je jim, zvracim, spim, jim...ma vcerejsi aktivita byla udelat veceri, pri ktere se nadavuju. ..
16. srp 2013 v 09:12  •  čeká miminko, termín má v březnu 2014  • Odpověz  • To se mi líbí
@bromlegirl Zrovna na tebe jsem včera myslela, zda-li už tvoje zvracení zmizelo nebo ne...tak ne :( Neměli by tě skoro hospitalizovat, nemůžeš už být dehydratovaná? Je mi tě líto :frowning2:
16. srp 2013 v 09:15  •  3 děti  • Odpověz  • To se mi líbí
Holky, já vás obdivuju, že zvládáte studovat při práci nebo při dětech, mě vejška stála tolik nervů, že bych to už nikdy nechtěla zažít znovu, natož při práci.

Jinak o těhotenství už pár lidí ví, ale syn ještě ne, to ještě chceme vydržet aspoň do konce prvního trimestru....ale na to se asi těším úplně nejvíc, až mu to řekneme, sourozence si moc přeje a pořád se ptá, jestli už je brácha v bříšku:slight_smile:
16. srp 2013 v 09:16  • Odpověz  • To se mi líbí
@jitkak Vejška byla nejlepší dovolená mýho života...ze zkouškama jsem neměla problém, rodiče mi financovali bydlení + jídlo, z brigády jsem si financovala výlety po světě... :sunglasses:
16. srp 2013 v 09:20  •  3 děti  • Odpověz  • To se mi líbí
@bromlegirl zijes v UK? moje znama taky, v londyne, a nedavno tam rodila, a rikala, ze v UK uz nikdy vice. Myslim, ze rikala, ze ji s kontrakcema posilali jeste domu a prijali az na tlaceni. jaky je tam zdravotnictvi? pises, ze vysetruji az 11. tyden....to mi prijde celkem pozde.
16. srp 2013 v 09:28  •  2 děti  • Odpověz  • To se mi líbí
@xdany ma doktorka, ke ktere chodim je asi meho veku , ma sama 3 deti ( ted momentalne mam jen konzultace pres telefon) vsechny me symptomy bere sportovne a vzdycky rika, jojo je to Stano hrozne, ale normalni a az ta nevolnost skonci, tak na to uplne zapomenes. Vi, o cem mluvi, protoze tim sama prosla. Minule pondeli jsem ji zase volala, mela volno,tak mi zavolal jiny doktor ( chlap) a pristup byl uplne jiny. Sichroval se po vsech stranach. Ptal se me, kolikrat za den zvracim, jestli me nekdo poslal na ultz se ujistit, ze vse je v poradku, ptal se me, jestli jsem byla na krev, jestli mi nekdo predepsal tabletky proti nevolnosti. ...
16. srp 2013 v 09:32  •  čeká miminko, termín má v březnu 2014  • Odpověz  • To se mi líbí
@jitkak ja na vysku taky rada vzpominam, byla to totalni svoboda, nicmene, kdyz jsem ji udelala, byla jsem moc rada, ze to mam uz za sebou. Taky kazdeho obdivuju, kdo dela vysku pri detech. Klobouk dolu! :slight_smile:
16. srp 2013 v 09:40  •  čeká miminko, termín má v březnu 2014  • Odpověz  • To se mi líbí
@ivaflo jj v UK. Britska NHS se snazi setrit uplne na vsem, zdravotnictvi nic moc, ale zalezi, kam chodis, jakeho doktora mas atd. Ja jsem byla zatim spokojena, ale s tim porodnictvim, hmmmm. Tady vubec nedelaji 1. Utz na potvrzeni tehotenstvi nebo vylouceni mimodelozniho. V podstate te vemou za slovo. Na 1.schuzce ti doktor pogratuluje a referuje te do nemocnice na odber krve s na utz, ale na to cekas az do 11-12 tydne. Ranny utz mas pouze pokud jsi mela komplikace v 1.tehotenstvi nebo potrat.
S tema kontrakcema mas pravdu. Nechcou te v nemocnici videt prilis brzo. ..hmmm
16. srp 2013 v 09:51  •  čeká miminko, termín má v březnu 2014  • Odpověz  • To se mi líbí
@bromlegirl Mám pocit, že v Estonsku to bude podobný, co se veřejného zdravotnictví týče :confounded:
16. srp 2013 v 09:57  •  3 děti  • Odpověz  • To se mi líbí
Jsem rada, ze rodim v Nemecku...a ve vyhlaseny maly porodnici, kde je rodinny zazemi:slight_smile:
16. srp 2013 v 10:09  •  2 děti  • Odpověz  • To se mi líbí (3)
autor
@holanci @misulka88 @xdany @pellullinka Já se reakce rodiny normálně trochu děsím.. :zipper_mouth: S mojí mamčou to bude v pohodě, "nevlastní táta" bude asi dost rejpat, ale asi bude rád.. U tchýně to bude asi nadšení, už dlouho oba syny prudí s tím, že nemá pro koho kupovat hračky a vyvářet atd. No ale bojím se tchána. Jsou s novou ženou dosti věřící a nevím jak nám schválí, že budeme mít mimčo dřív než svatbu. Už takhle se několikrát zmínil, že žijeme ve smilstvu a že jeho životním cílem je, aby jeho synové uvěřili v Boha a že ten by nám spoustu takovejhle věcí neschvaloval a nedovolil... :confounded:

Ale zase na druhou stranu.. Bude to jeho první vnouče a to snad nezatratí. :grinning: Věřím, že spíš to svoje životní poslání přenese na prcka a to bude (pro nás s přítelem) ještě horší.. :grinning:

@ivaflo Já plánuji dát svojí mamince v září "mimčo" k narozkám. Mám připravený poukaz na vnouče a ještě budu mít pro ni 2 dny starou fotku z UTZ, tak jsem na ni zvědavá. :slight_smile:
16. srp 2013 v 10:17  • Odpověz  • To se mi líbí (2)
@bafijka ach joooo, nemam vubec nic proti lidem, kteri maji svou viru nebo nazor ...spis naopak! nekterym lidem bych nekdy rada pripomela, ze je rok 2013 a spousta lidi zije jen tak na hromadce a to bud z vlastniho rozhodnuti nebo proste nemaji prasule na svatbu. Nekdy to planovani zivota neni tak pripomocare, jak by si clovek pral. Myslim, ze postavit dum, zasadit strom a porodit syna uz je trochu pase :slight_smile:
Stejne si myslim, ze to bude s tchanem vse v pohode. Treba te sam prekvapi:wink:
16. srp 2013 v 10:54  •  čeká miminko, termín má v březnu 2014  • Odpověz  • To se mi líbí (1)
@bafijka já myslím, že by sis reakci tchána neměla připouštět, je to tvůj život, tvoje rozhodnutí a tvůj život nikdo jiný nežije a myslím, že takhle jsi spokojená, tak si do toho nenech nikým mluvit.

U prvního syna jsme to budoucím prarodičům oznamovali až po 9tt, a formou kytičky od miminka. Tentokrát, protože jsem ze začátku krvácela, jsem se potřebovala poradit s mamkou, takže ta už to ví, tchýně ještě ne, ale ta bude mít určitě radost.
16. srp 2013 v 10:58  • Odpověz  • To se mi líbí
@ivaflo kde v Nemecku bydlis? S tou porodnici ti zavidim. Ja budu ( pokud vse v poradku) rodit v nedaleke nemocnici, ktera ma nove porodni oddeleni, sousedka tam rodila a byla spokojena, tak doufam, ze v pohode. :slight_smile:
16. srp 2013 v 11:00  •  čeká miminko, termín má v březnu 2014  • Odpověz  • To se mi líbí
autor
@bromlegirl @jitkak Doufám, že to ponese kladně.. :slight_smile: Já si ráda poslechnu jeho názor, jeho vyprávění o víře, ale myslím si o tom své, stejně tak přítel.. Jen doufám, že nám nebude v budoucnu moc povídat do výchovy, co se týče Boha.

Ale jak říkám, první vnouče snad nezatratí.. :slight_smile: No, jsem zvědavá, kdy to půjdeme oznámit a jaké to opravdu bude. :slight_smile:
16. srp 2013 v 11:07  • Odpověz  • To se mi líbí
@bafijka urcite nezatrati, neboj! :slight_smile: (Jinak bych zacala pochybovat o jeho vire) Moji babicce je pres 80, taky silna verici. Loni v listopadu jsme se konecne vzali s manzelem na Mauriciu, ale jsem si jista, ze by babicka oznameni o ditku, I kdyby to bylo pred svatbou brala v klidku. Vnoucata jsou vnoucata :slight_smile:
16. srp 2013 v 11:20  •  čeká miminko, termín má v březnu 2014  • Odpověz  • To se mi líbí
autor
@bromlegirl No, začínám opravdu věřit tomu, že to bude dobrý.. :slight_smile:

Holky, jak to vidíte s oznámením pohlaví a výběrem jména? Já nemám moc ráda, když mi někdo do něčeho moc mluví a myslím si, že výběr jména by měl být na rodičích.. U přítele v rodině, se spíše očekává, že prvorozený zdědí jméno po otci, ale co jsme se tak s přítelem bavili, vybíráme si jiná a i celkem neobyčejná jména a věřím, že by se to ne všem zamlouvalo.. Především tchyni. :grinning:
No ale říkala jsem si, že bychom se mohli pokusit pohlaví přede všemi zatajit až do porodu, ale nechali by jsme je navrhnout nějaká jména, aby jsme je úplně neodstřihli.. Co si o tom myslíte? :slight_smile:
16. srp 2013 v 11:32  • Odpověz  • To se mi líbí
@bafijka od te doby, co jsem oznamila nekterym lidem, ze cekame, dostavam neustale nejake dobre minene rady do zivota :wink: Kdyz jsem se zminila o tom, ze bych chtela vedet pohlavi, nekteri lide se zacali pohorsovat, ze to nemuzu, kor pri prvnim diteti, ze si to musim nechat jako prekvapko...s jmenama to same, kazdy ma na to nazor, ktery si "musim" poslechnout :wink:
Vsechno zalezi na dohode mezi vama dvema. A pokud je v jeho rodine tradice, kterou tvuj partner chce nasledovat, tak budete muset oba udelat kompromis. Moc jmena pred rodinou nediskutujte, a kdyz vam nekdo bude davat " rady do zivota", tak si ty rady poslechni. ..v zaveru udelejte to, co chcete vy. Jmeno pro vaseho prcka se musi libit predevsim vam dvema.
16. srp 2013 v 11:52  •  čeká miminko, termín má v březnu 2014  • Odpověz  • To se mi líbí (1)
autor
@bromlegirl Ona je to spíš takové jakože tradice - netradice.. Nikdo to veřejně neprohlásil, ale prostě to tak bylo. :slight_smile: Dokonce i první dcera dědy se jmenovala po něm. :dizzy_face: Přítel s tím ale nesouhlasí, za což jsem ráda. Asi bych se ale měla spíš pořádně obrnit právě proti těm dobře míněným radám.. :slight_smile: Jen jsem si právě myslela, že nechat je navrhnout nějaká ta jména s tím, že se můžeme ale nemusíme inspirovat, by mohl být dobrý nápad..
16. srp 2013 v 11:59  • Odpověz  • To se mi líbí
@bafijka ja bych je moc do tech jmen neangazovala. Proste bych to moc nediskutovala, a kdyby o tom zacala debata tak bych rekla, ze jeste nevite, nebo vite, ale je to prekvapko ( Chcete si to nechat pro sebe) :wink:
16. srp 2013 ve 12:19  •  čeká miminko, termín má v březnu 2014  • Odpověz  • To se mi líbí
Ahoj holky, tak u nás to ví náš svěděk a jeho přítelkyně, pár kamarádek a moji rodiče, brácha a babička. To jsou lidi kterým důvěřuji na 100% takže sme jim to řekli nebo spíš já to řekla, manžel to řekl jen svému svědkovi a měl z toho hroznou radost, že to mohl někomu říct:slight_smile: Jinak všechny reakce byly úžasné, holky kámošky mě objímaly a moc se těší, mamka to prý tušila a byla nadšená, ta už se na vnouče těší tak 5 let:slight_smile:)) a taťka hned donesl panáka a dali si i za mě:slight_smile: Jediný, kdo to ještě neví je tchyně, ona je už starší tak chceme počkat, aby to bylo tak jak to má být no a taky se hrozně těším až to řekneme Matýskovi-to je manželův syn, kterého má z předchozího vztahu. Moc se těší na sourozence a jeho mamka (manželova bývalka) taky, máme spolu super vztah, tak se těším.

Jinak se hrozně těšíme až půjdeme nakupovat, hlavně já a mamka, ta mi dokonce říkala, že už se dívala a má něco vyhlídlého, ale ještě má ode mě zákaz něco kupovat tak se zatím drží, ale myslím, že to koncem září vypukne:slight_smile:

Já sem se zatím dívala jen na kočárky a mám dva velké favority:slight_smile:
16. srp 2013 ve 12:52  • Odpověz  • To se mi líbí (1)
Jdi na stranu:   Zruš
Tvůj příspěvek