Termín porodu duben 2014 🙂

Ahojky,
tento týden jsem zjistila, že už i já jsem v očekávání.. 🙂 Podle MS mám termín 1.4.2014, tak snad to nebude apríl. 😃

Vím, že je na vše hrozně brzy, k doktorovi se teprve chystám, ale snad mimčo zatím nikam nezmizí a hezky počká. 🙂 Máte někdo taky termín březen/duben? Byla bych ráda, kdyby se nás tu sešlo víc a mohly jsme se spolu dělit o své radosti, starosti, zážitky a plány spojené s naším těhotenstvím.. 🙂
xdany
16. srp 2013
@bafijka Byla jsem několik let praktikující křesťan, takže si dovolím tvrdit, že tchán vnouče zatracovat nebude, protože děti jsou přece Božím darem 🙂 Ale možná, že vás víc budou nutit do svatby.
A o jméně bych mlžila. Když se nás náhodou někdo zeptá, tak odpovídáme, že to bude Žorík (domácky pro Georgi). 😃
bafijkaautor
16. srp 2013
@kristl85 Taky už se nemůžu dočkat nákupů.. x-)

@xdany To máš pravdu, to mě vůbec netrklo.. 🙂 A je pravda, že bych se asi měla připravit na otázky ohledně svatby. Dost to naznačoval už při začátku společného bydlení. Tak já dám asi na vás a nechám to raději celé opředené tajemstvím. 🙂
xdany
16. srp 2013
@bafijka Ale jinak můžeš argumentovat, že ve Starym Zákoně se na svatby taky moc nehrálo 😉 Velmi matně si vybavuju příběh, kdy spolu spali aniž by byli oddání...Akorát je blbý, že pro křesťany je klíčový Nový Zákon :-|

Jinak já se taky těším na nákupy, ale možná ještě víc se těším až bude byt hotový. Momentálně nám nefunguje záchod...príma ]-(
xdany
16. srp 2013
Budete chtít vědět, jestli to bude holčička nebo kluk? My bysme se chtěli nechat překvapit, ALE když vidím výběr v neutrálních barvách, tak by mi skoro přišlo praktičtější si to nechat říct. ]-(
meggi10
16. srp 2013
Ahoj holky, tak se snažím být pozitivní a začala jsem malinko špinit, tak můžete mi říct, proč se mi pořád něco sere??? ]-(
xdany
16. srp 2013
@meggi10 Podle toho co jsem si přečetla, tak malinkaté špinění nevadí....ale nevím, blíž jsem to nezkoumala... :-N
meggi10
16. srp 2013
@xdany : Já se z toho sna d nevyhrabu....no ale u malýho to bylo taky ale tam zas nebyly ty počáteční problémy...už ať je první trimestr za mnou a je ze mě zas optimista!!!
misulka88
16. srp 2013
Taky se těším na nákupy.Pohlaví si určitě rict necháme,ja bych to nevydržela 😃 a to spineni lehce je prý normální,tak nevim 🙂
kristl85
16. srp 2013
@xdany My taky rekonstruujeme byt🙂 ale nastesti tam nebydlime, sme zatim v podnajmu. Ted zamnou byl manzel v praci a ukazoval mi jak to vsechno prokrocilo, moc se tesim az to bude, coz bude na konci zari, to uz budu v druhém trimstru a budu se moc s chutí pustit do zařizování dětského pokojíčku🙂

S tím pohlavím zatím nevím, klidně bych si to nechala jako překvapení, ale třeba moje mamka mi už teď říkala ať si to nechám říct právě kvůli těm nákupům🙂))) Mě to je úplně jedno:) co se týká té výbavičky, tak mě se stejně líbí nejvíc bíla, smetanová, hněda, béžová atd. což jsou neutrální barvy🙂
kristl85
16. srp 2013
@meggi10 Neboj, spineni je ok. Rikal mi to i doktor. Treba moje kamoska dokonce normalne krvacela az do 6. mesice a vsechno bylo ok. Kazdej to ma proste jinak.
meggi10
16. srp 2013
No doufám, už at je středa, chci ke svýmu skvělýmu dr. a slyšet jen pozitiva...
Pohlaví, samozřejmě, že chci holku a říct si to necáme, ale když bude druhej kluk budem štastní stejně !! 🙂
bafijkaautor
16. srp 2013
@xdany Oni jsou členy Apoštolské církve, tudíž tedy evangelík, ale víc tomu už nerozumím, takže nevím, jak to mají s biblí.. :-|

@meggi10 Špinění nic neznamená. 🙂 Nechci nijak děsit, ale problém je až jasná červená krev, ale to se určitě nestane!!! Bude to dobrý.. 😉
xdany
16. srp 2013
@kristl85 Dneska bych to už taky tak udělala...rekonstruovala zatímco bysme bydleli v podnájmu....ale hold bohužel...Já si pořád říkám, že na tohle období budem jednou vzpomínat...zážitek nemusí být vždy pozitivní, ale hlavně silný 🙂
Já bych chtěla mít barevný dítě 🙂 Jako různý sytý barvy, ale s baby blue a baby pink a bílou se toho moc nevymyslí 😞
xdany
16. srp 2013
@bafijka Evangelíci maj stejnou Bibli jako katolíci 😉 Apoštolská církev je charismatická, tzn. že se tam dává celkem důraz na dary Ducha (mluvení v jazycích, dar uzdravování, apod.)...každopádně to je církev, kde se Bible bere dost vážně.
Kdyby se tím dalo uživit, šla bych studovat religionistiku, náboženství mě fascinujou...
tapato
16. srp 2013
ahoj holky, tak já se po včerejší druhé kontrole naprosto uklidnila a už si připadám opravdu jako těhule 😃 a věřím, že už to bude OK! 🙂 zítra a pozítří to oznamujeme rodinám, už se těším, ale jsem napnutá jak struna! 🙂 u nás to je tak, že v mé rodině to bude první vnuk, kdežto v přítelově už čtvrtý, jelikož on je ze tří sourozeců nejmladší a jako jediný ještě nic! 🙂 pohlaví já vědět chci, přítel nechce, tak si to asi nechám říct a mu to neřeknu 😃 on by radši kluka, protože v rodině mají doposud jen samé holky. Jinak po kontrole jsem objednaná na dvoje odběry, screening a další kontrolu po měsíci zas u mudra. Jen mě včera překvapil, že za ten SCR se platí kolem ticky?! To jako ehradí pojišťovna? Nevíte některá jak to je?
@bafijka a zase máme spolu stejný termín kontroly na gyn.! 😃
xdany
16. srp 2013
@tapato Tý jo, jsi o týden dál a už máš dvě kontroly za sebou a já ještě žádnou ]-(

V naší rodině to bude první vnouče (od bráchy se asi rodiče vnoučat nedočkají) a v přítelově rodině to bude druhé dítě, ale rodiče jeho bráchy si myslí, že to dítě není jeho, že to na něj ta holka nahrála... :-N
bafijkaautor
16. srp 2013
@xdany Je mi jasné, že Bible je stejná, jen si psala něco o starém a novém zákoně a v tom já už se nevyznám.. 😉 Je to vidět, víš toho očividně celkem dost.. 🙂

@tapato No vídíš.. Po kontrole je to tak krásný pocit, že? 🙂 Já to budu chtít určitě vědět, ale nikomu to neřeknu.. muhehehe 😃 Já se s doktorkou ještě o screeningu ani odběrech nebavila, s tím, že si to řekneme na té kontrole a domluvíme se co a jak.. Ale vím, že se to 100% platí a je snad jen jedna pojišťovna, která to proplácí snad do výše 1 000 Kč a většinou to stojí něco přes a ne každý doktor to provádí. Já budu asi muset až do Liberce.. 🙂 No, bude výlet..
tapato
16. srp 2013
@xdany no tak to je dobrý úlet, teda! 😃 alespoň budete pečení, vaření 😉 :-p být v zahraničí, asi jsme na tom s kontrolami stejně :-N vlastně si to ani vůbec neumím představit =-)
xdany
16. srp 2013
@tapato Tím se uklidňuju, že už mimino bude pěkně velký 🙂 Jen doufám, že se tu dělají genetické testy...platit by se mi je nechtělo.... :-N

Jinak buďte rádi za zdravotnictví skoro zadarmo 🙂 Tady zaplatím jen 5 euro za to, že mi řekne doktor dobrý den :/ (a u zubaře dokonce 12), a to tu jsou platy nižší než v česku.
tapato
16. srp 2013
@bafijka no, mě tím tedy překvapil... na jedné straně mi oznámí, že už nebudu platit regulační poplatky, a pak na mě vybalí cca 950 korun za jeden SCR?! =-) budeme muset pořídit kasičku extra na mimi a jeho provoz! 😃 s nákupy pro mimi tudíž ještě vyčkávám! 🙂 Na ten SCR musím taky jet až do Ostravy do fakultky, což máme tak hodinku autem a na odběry taky, ale v jiný den, takže dokonce 2x! Ale naštěstí přítel hned automaticky řekl, že mě tam hodí, takže fajné - bude rodinný výlet 🙂
kristl85
16. srp 2013
Holky a tak nějak známým a kamarádům to řeknete kdy?
Jako u nás už to stejně všichni tuší, protože sem dřív kouřila a pivko sem si taky dala, tak sem všem víc než podezřelá. I v práci mně všichni podezřívají. Už ani nevím, jak se tomu bránit😞
kristl85
16. srp 2013
Holky a ten screening je prosím vás přesně co? To je to co se dělá v tom 12tt?
bafijkaautor
16. srp 2013
@tapato Taky to beru jako vejlet, máme to přibližně hoďku a kouknem rovnou po něčem pro mimčo, ale tuším, že krev mi vezmou tady, takže bude zatím jen jeden vejlet.. 🙂

@kristl85 Já to chci oddalovat dokud to půjde. Zatím jsem údajně na ATB kvůli močáku.. 😃 Přítel to řekl nejbližšímu kamarádovi a ten to prý zatím nikomu neřekl, i když se mi moc nechce věřit tomu, že by to neřekl přítelkyni.. A pak to ví ještě jedna část už ne moc dobrých kamarádů a ti to vykoukali odtud a byli té lásky, že to začali krásně roztrubovat, takže kdo ví, kdo komu bude mé těhotenství vlastně oznamovat.. 😃 A jo, je to ten kolem 12tt.. Jde o to podrobné zkoumání nosní kůstky a šíjové projasnění a zjišťují se tak vývojové vady.. 🙂
tapato
16. srp 2013
@xdany no právě! V tomhle, ať si kdoví jak nadává na ČR a naši politiku, za zdravotnictví a služby tady můžeme být ještě rádi, myslím! 😎 a určitě, když už půjdeš na tu kontrolu, bude to stát za to čekání! 😉 Kdysi tolik kontrol a vyšetření nebylo a stejně se děti rodily 😉
kristl85
16. srp 2013
@bafijka Fakt odtud z modreho konika? Ty je zvlastni teda. To je trochu pod uroven ne?
Nic si z toho nedelej.
Ajoo no ja sem hrozna, myslela sem, ze mi budou brat jen krevni testy, muj doktor mi nic o screeningu nerikal😞 nemuze se stat, ze na neho zapomene ze ne?
tapato
16. srp 2013
@kristl85 já myslím, že u nás, když už to bude vědět rodina, nebudeme už to nějak extra tajit 🙂 oni to roznesou! 😃 v práci to budu muset kvůli organizaci taky nahlásit. A když by se někdo z přátel či známých zeptal, tak to prostě řekneme... ale asi jako sama od sebe určitě chodit nebudu a všem oznamovat, že "jsem v tom! 😃
xdany
16. srp 2013
@tapato Tak v Česku je obrovskej problém byrokracie a to a celkově určitá neschopnost změny...obyčejný čech by se chtěl mít dobře nejlépe s minimální námahou 🙂

Jinak si myslím, že v česku se to trochu s těma vyšetřeníma přehání :-N Vždyť si to vem, jak tady pak holky plaší, že prďolka ještě nebyl vidět a jestli to není mimoděložní...
tapato
16. srp 2013
@kristl85 myslím, že SCR není povinný, jen se doporučuje, asi proto si ho musíme platit samy :-S tak se když tak zeptej svého mudra. I když mě se teda vůbec neptal... zvedl sluchátko, zavolal do fakultky, objednal mě, nahlásil mi termíny a tečka. Ale možná to bude i tím, že nám už je přes třicet =-)
tapato
16. srp 2013
@xdany taky myslím 🙂 jako určitá výhoda to je, ale spíš se tím zbytečně stresuje, když jim něco náhodou nevyjde podle jejich tabulek... kdysi nebylo nic!
bafijkaautor
16. srp 2013
@kristl85 Jojo, nevím sice jak je to napadlo, ale nějak to tu vysledovali.. Udeřili na přítele, že jestli jsme v očekávání a on že ne, kde to vzal? (v tu dobu jsem neměla ještě ani nic potvrzené, jen jsem chodila na krev) A on že se to tak říká.. což byla blbost. A pak měli blbý řeči ohledně BT, co jsem si ze začátku měřila, včetně jedné mojí citace a to jsem pak měla jasno. Jen nebylo fér, že to řekli i dalším lidem. Někdo hold neví, co se sluší a patří....

A na ten screening se optej.. není povinný, jen doporučený a ne každý doktor se o něm zmíní. Známé řekli jen o testech na krev a pak až o tom druhém screeningu. :-|

@tapato U nás by bohatě stačilo, říct to tchýni a máme s postupným oznamováním šlus. 😃

Začni psát odpověď...

Odešli