• Přihlas se
  • Registrace nového člena
  • Získej PLUSPRO
  • Doporučujeme:  Beremese.cz Modrastrecha.cz
  • Přihlas se
  • Registrace nového člena
  • Získej PLUSPRO

Termín porodu duben 2014 :)

26. dubna 2014 
@bafijka Byla jsem několik let praktikující křesťan, takže si dovolím tvrdit, že tchán vnouče zatracovat nebude, protože děti jsou přece Božím darem :slight_smile: Ale možná, že vás víc budou nutit do svatby.
A o jméně bych mlžila. Když se nás náhodou někdo zeptá, tak odpovídáme, že to bude Žorík (domácky pro Georgi). :grinning:
16. srp 2013 ve 12:55  •  3 děti  • Odpověz  •  To se mi líbí
autor
@kristl85 Taky už se nemůžu dočkat nákupů.. :dizzy_face:

@xdany To máš pravdu, to mě vůbec netrklo.. :slight_smile: A je pravda, že bych se asi měla připravit na otázky ohledně svatby. Dost to naznačoval už při začátku společného bydlení. Tak já dám asi na vás a nechám to raději celé opředené tajemstvím. :slight_smile:
16. srp 2013 ve 13:21  • Odpověz  •  To se mi líbí
@bafijka Ale jinak můžeš argumentovat, že ve Starym Zákoně se na svatby taky moc nehrálo :wink: Velmi matně si vybavuju příběh, kdy spolu spali aniž by byli oddání...Akorát je blbý, že pro křesťany je klíčový Nový Zákon :unamused:

Jinak já se taky těším na nákupy, ale možná ještě víc se těším až bude byt hotový. Momentálně nám nefunguje záchod...príma :angry:
16. srp 2013 ve 13:29  •  3 děti  • Odpověz  •  To se mi líbí
Budete chtít vědět, jestli to bude holčička nebo kluk? My bysme se chtěli nechat překvapit, ALE když vidím výběr v neutrálních barvách, tak by mi skoro přišlo praktičtější si to nechat říct. :angry:
16. srp 2013 ve 13:32  •  3 děti  • Odpověz  •  To se mi líbí
Ahoj holky, tak se snažím být pozitivní a začala jsem malinko špinit, tak můžete mi říct, proč se mi pořád něco sere??? :angry:
16. srp 2013 ve 13:34  • Odpověz  •  To se mi líbí
@meggi10 Podle toho co jsem si přečetla, tak malinkaté špinění nevadí....ale nevím, blíž jsem to nezkoumala... :sweat_smile:
16. srp 2013 ve 13:36  •  3 děti  • Odpověz  •  To se mi líbí
@xdany : Já se z toho sna d nevyhrabu....no ale u malýho to bylo taky ale tam zas nebyly ty počáteční problémy...už ať je první trimestr za mnou a je ze mě zas optimista!!!
16. srp 2013 ve 13:41  • Odpověz  •  To se mi líbí
Taky se těším na nákupy.Pohlaví si určitě rict necháme,ja bych to nevydržela :grinning: a to spineni lehce je prý normální,tak nevim :slight_smile:
16. srp 2013 ve 13:41  • Odpověz  •  To se mi líbí (1)
@xdany My taky rekonstruujeme byt:slight_smile: ale nastesti tam nebydlime, sme zatim v podnajmu. Ted zamnou byl manzel v praci a ukazoval mi jak to vsechno prokrocilo, moc se tesim az to bude, coz bude na konci zari, to uz budu v druhém trimstru a budu se moc s chutí pustit do zařizování dětského pokojíčku:slight_smile:

S tím pohlavím zatím nevím, klidně bych si to nechala jako překvapení, ale třeba moje mamka mi už teď říkala ať si to nechám říct právě kvůli těm nákupům:slight_smile:))) Mě to je úplně jedno:slight_smile: co se týká té výbavičky, tak mě se stejně líbí nejvíc bíla, smetanová, hněda, béžová atd. což jsou neutrální barvy:slight_smile:
16. srp 2013 ve 13:41  • Odpověz  •  To se mi líbí
@meggi10 Neboj, spineni je ok. Rikal mi to i doktor. Treba moje kamoska dokonce normalne krvacela az do 6. mesice a vsechno bylo ok. Kazdej to ma proste jinak.
16. srp 2013 ve 13:43  • Odpověz  •  To se mi líbí
No doufám, už at je středa, chci ke svýmu skvělýmu dr. a slyšet jen pozitiva...
Pohlaví, samozřejmě, že chci holku a říct si to necáme, ale když bude druhej kluk budem štastní stejně !! :slight_smile:
16. srp 2013 ve 13:46  • Odpověz  •  To se mi líbí
autor
@xdany Oni jsou členy Apoštolské církve, tudíž tedy evangelík, ale víc tomu už nerozumím, takže nevím, jak to mají s biblí.. :unamused:

@meggi10 Špinění nic neznamená. :slight_smile: Nechci nijak děsit, ale problém je až jasná červená krev, ale to se určitě nestane!!! Bude to dobrý.. :wink:
16. srp 2013 ve 13:48  • Odpověz  •  To se mi líbí
@kristl85 Dneska bych to už taky tak udělala...rekonstruovala zatímco bysme bydleli v podnájmu....ale hold bohužel...Já si pořád říkám, že na tohle období budem jednou vzpomínat...zážitek nemusí být vždy pozitivní, ale hlavně silný :slight_smile:
Já bych chtěla mít barevný dítě :slight_smile: Jako různý sytý barvy, ale s baby blue a baby pink a bílou se toho moc nevymyslí :(
16. srp 2013 ve 13:51  •  3 děti  • Odpověz  •  To se mi líbí
@bafijka Evangelíci maj stejnou Bibli jako katolíci ;) Apoštolská církev je charismatická, tzn. že se tam dává celkem důraz na dary Ducha (mluvení v jazycích, dar uzdravování, apod.)...každopádně to je církev, kde se Bible bere dost vážně.
Kdyby se tím dalo uživit, šla bych studovat religionistiku, náboženství mě fascinujou...
16. srp 2013 ve 14:44  •  3 děti  • Odpověz  •  To se mi líbí
ahoj holky, tak já se po včerejší druhé kontrole naprosto uklidnila a už si připadám opravdu jako těhule :grinning: a věřím, že už to bude OK! :slight_smile: zítra a pozítří to oznamujeme rodinám, už se těším, ale jsem napnutá jak struna! :slight_smile: u nás to je tak, že v mé rodině to bude první vnuk, kdežto v přítelově už čtvrtý, jelikož on je ze tří sourozeců nejmladší a jako jediný ještě nic! :slight_smile: pohlaví já vědět chci, přítel nechce, tak si to asi nechám říct a mu to neřeknu :grinning: on by radši kluka, protože v rodině mají doposud jen samé holky. Jinak po kontrole jsem objednaná na dvoje odběry, screening a další kontrolu po měsíci zas u mudra. Jen mě včera překvapil, že za ten SCR se platí kolem ticky?! To jako ehradí pojišťovna? Nevíte některá jak to je?
@bafijka a zase máme spolu stejný termín kontroly na gyn.! :grinning:
16. srp 2013 ve 14:46  •  2 děti  • Odpověz  •  To se mi líbí
@tapato Tý jo, jsi o týden dál a už máš dvě kontroly za sebou a já ještě žádnou :angry:

V naší rodině to bude první vnouče (od bráchy se asi rodiče vnoučat nedočkají) a v přítelově rodině to bude druhé dítě, ale rodiče jeho bráchy si myslí, že to dítě není jeho, že to na něj ta holka nahrála... :sweat_smile:
16. srp 2013 ve 14:54  •  3 děti  • Odpověz  •  To se mi líbí
autor
@xdany Je mi jasné, že Bible je stejná, jen si psala něco o starém a novém zákoně a v tom já už se nevyznám.. :wink: Je to vidět, víš toho očividně celkem dost.. :slight_smile:

@tapato No vídíš.. Po kontrole je to tak krásný pocit, že? :slight_smile: Já to budu chtít určitě vědět, ale nikomu to neřeknu.. muhehehe :grinning: Já se s doktorkou ještě o screeningu ani odběrech nebavila, s tím, že si to řekneme na té kontrole a domluvíme se co a jak.. Ale vím, že se to 100% platí a je snad jen jedna pojišťovna, která to proplácí snad do výše 1 000 Kč a většinou to stojí něco přes a ne každý doktor to provádí. Já budu asi muset až do Liberce.. :slight_smile: No, bude výlet..
16. srp 2013 v 15:01  • Odpověz  •  To se mi líbí
@xdany no tak to je dobrý úlet, teda! :grinning: alespoň budete pečení, vaření :wink: :stuck_out_tongue_closed_eyes: být v zahraničí, asi jsme na tom s kontrolami stejně :sweat_smile: vlastně si to ani vůbec neumím představit :confused:
16. srp 2013 v 15:04  •  2 děti  • Odpověz  •  To se mi líbí
@tapato Tím se uklidňuju, že už mimino bude pěkně velký :slight_smile: Jen doufám, že se tu dělají genetické testy...platit by se mi je nechtělo.... :sweat_smile:

Jinak buďte rádi za zdravotnictví skoro zadarmo :slight_smile: Tady zaplatím jen 5 euro za to, že mi řekne doktor dobrý den :/ (a u zubaře dokonce 12), a to tu jsou platy nižší než v česku.
16. srp 2013 v 15:08  •  3 děti  • Odpověz  •  To se mi líbí
@bafijka no, mě tím tedy překvapil... na jedné straně mi oznámí, že už nebudu platit regulační poplatky, a pak na mě vybalí cca 950 korun za jeden SCR?! :confused: budeme muset pořídit kasičku extra na mimi a jeho provoz! :grinning: s nákupy pro mimi tudíž ještě vyčkávám! :slight_smile: Na ten SCR musím taky jet až do Ostravy do fakultky, což máme tak hodinku autem a na odběry taky, ale v jiný den, takže dokonce 2x! Ale naštěstí přítel hned automaticky řekl, že mě tam hodí, takže fajné - bude rodinný výlet :slight_smile:
16. srp 2013 v 15:12  •  2 děti  • Odpověz  •  To se mi líbí
Holky a tak nějak známým a kamarádům to řeknete kdy?
Jako u nás už to stejně všichni tuší, protože sem dřív kouřila a pivko sem si taky dala, tak sem všem víc než podezřelá. I v práci mně všichni podezřívají. Už ani nevím, jak se tomu bránit:(
16. srp 2013 v 15:13  • Odpověz  •  To se mi líbí
Holky a ten screening je prosím vás přesně co? To je to co se dělá v tom 12tt?
16. srp 2013 v 15:14  • Odpověz  •  To se mi líbí
autor
@tapato Taky to beru jako vejlet, máme to přibližně hoďku a kouknem rovnou po něčem pro mimčo, ale tuším, že krev mi vezmou tady, takže bude zatím jen jeden vejlet.. :slight_smile:

@kristl85 Já to chci oddalovat dokud to půjde. Zatím jsem údajně na ATB kvůli močáku.. :grinning: Přítel to řekl nejbližšímu kamarádovi a ten to prý zatím nikomu neřekl, i když se mi moc nechce věřit tomu, že by to neřekl přítelkyni.. A pak to ví ještě jedna část už ne moc dobrých kamarádů a ti to vykoukali odtud a byli té lásky, že to začali krásně roztrubovat, takže kdo ví, kdo komu bude mé těhotenství vlastně oznamovat.. :grinning: A jo, je to ten kolem 12tt.. Jde o to podrobné zkoumání nosní kůstky a šíjové projasnění a zjišťují se tak vývojové vady.. :slight_smile:
16. srp 2013 v 15:19  • Odpověz  •  To se mi líbí
@xdany no právě! V tomhle, ať si kdoví jak nadává na ČR a naši politiku, za zdravotnictví a služby tady můžeme být ještě rádi, myslím! :sunglasses: a určitě, když už půjdeš na tu kontrolu, bude to stát za to čekání! :wink: Kdysi tolik kontrol a vyšetření nebylo a stejně se děti rodily :wink:
16. srp 2013 v 15:20  •  2 děti  • Odpověz  •  To se mi líbí (1)
@bafijka Fakt odtud z modreho konika? Ty je zvlastni teda. To je trochu pod uroven ne?
Nic si z toho nedelej.
Ajoo no ja sem hrozna, myslela sem, ze mi budou brat jen krevni testy, muj doktor mi nic o screeningu nerikal:( nemuze se stat, ze na neho zapomene ze ne?
16. srp 2013 v 15:24  • Odpověz  •  To se mi líbí
@kristl85 já myslím, že u nás, když už to bude vědět rodina, nebudeme už to nějak extra tajit :slight_smile: oni to roznesou! :grinning: v práci to budu muset kvůli organizaci taky nahlásit. A když by se někdo z přátel či známých zeptal, tak to prostě řekneme... ale asi jako sama od sebe určitě chodit nebudu a všem oznamovat, že "jsem v tom! :grinning:
16. srp 2013 v 15:26  •  2 děti  • Odpověz  •  To se mi líbí
@tapato Tak v Česku je obrovskej problém byrokracie a to a celkově určitá neschopnost změny...obyčejný čech by se chtěl mít dobře nejlépe s minimální námahou :slight_smile:

Jinak si myslím, že v česku se to trochu s těma vyšetřeníma přehání :sweat_smile: Vždyť si to vem, jak tady pak holky plaší, že prďolka ještě nebyl vidět a jestli to není mimoděložní...
16. srp 2013 v 15:29  •  3 děti  • Odpověz  •  To se mi líbí
@kristl85 myslím, že SCR není povinný, jen se doporučuje, asi proto si ho musíme platit samy :confounded: tak se když tak zeptej svého mudra. I když mě se teda vůbec neptal... zvedl sluchátko, zavolal do fakultky, objednal mě, nahlásil mi termíny a tečka. Ale možná to bude i tím, že nám už je přes třicet :confused:
16. srp 2013 v 15:31  •  2 děti  • Odpověz  •  To se mi líbí
@xdany taky myslím :slight_smile: jako určitá výhoda to je, ale spíš se tím zbytečně stresuje, když jim něco náhodou nevyjde podle jejich tabulek... kdysi nebylo nic!
16. srp 2013 v 15:33  •  2 děti  • Odpověz  •  To se mi líbí
autor
@kristl85 Jojo, nevím sice jak je to napadlo, ale nějak to tu vysledovali.. Udeřili na přítele, že jestli jsme v očekávání a on že ne, kde to vzal? (v tu dobu jsem neměla ještě ani nic potvrzené, jen jsem chodila na krev) A on že se to tak říká.. což byla blbost. A pak měli blbý řeči ohledně BT, co jsem si ze začátku měřila, včetně jedné mojí citace a to jsem pak měla jasno. Jen nebylo fér, že to řekli i dalším lidem. Někdo hold neví, co se sluší a patří....

A na ten screening se optej.. není povinný, jen doporučený a ne každý doktor se o něm zmíní. Známé řekli jen o testech na krev a pak až o tom druhém screeningu. :unamused:

@tapato U nás by bohatě stačilo, říct to tchýni a máme s postupným oznamováním šlus. :grinning:
16. srp 2013 v 15:33  • Odpověz  •  To se mi líbí
Jdi na stranu:   Zruš
Tvůj příspěvek