• Přihlas se
  • Registrace nového člena
  • Získej PLUSPRO
  • Doporučujeme:  Beremese.cz Modrastrecha.cz
  • Přihlas se
  • Registrace nového člena
  • Získej PLUSPRO

Termín porodu duben 2014 :)

26. dubna 2014 
@bromlegirl @xdany Já jsem při prvním těhotenství taky byla v zahraničí a absolvovala jsem za celou dobu jen 2 ultrazvuky - první ve 12. týdnu, což byl screening, pak ve 20. týdnu, ten byl zaměřený na srdíčko, a pak byl až někdy ve třicátém, aby se zjistila poloha dítěte, ale to už jsem byla v ČR (rodit jsem chtěla tady). Taky jsem byla zpočátku nejistá, ale možná méně je někdy více... Teď půjdu poprvé k doktorce taky až v někdy v devátém týdnu, takže ono se to zas tak neliší.

@tapato Ten screening se dělá jen v Ostravě na fakultce, že musíte jet až tam? To tam asi bude nával, musí se tam nějak hodně dopředu objednávat?
16. srp 2013 v 15:34  • Odpověz  •  To se mi líbí
@bafijka To je fakt pitomý, takhle to sledovat...:/ Ještě že jsem v tom estonsku :grinning:
16. srp 2013 v 15:36  •  3 děti  • Odpověz  •  To se mi líbí (1)
@maksim Hele, a to ses pak přihlásila na ÚP, abys měla zdravotní pojištění a nemusela si porod platit?
16. srp 2013 v 15:38  •  3 děti  • Odpověz  •  To se mi líbí
@maksim no už jsem to tu psala... taky mě překvapilo, že až Ova, myslela jsem, že to budou mít v Třinci či Karviné... objednal mě tam hned po kontrole sám doktor. Vůbec se mě neptal, zvedl sluchátko, objednal a mi jen nahlásil termíny. :sweat_smile:
16. srp 2013 v 15:42  •  2 děti  • Odpověz  •  To se mi líbí
Hurá, milý donesl maliny, měla jsem na ně děsnou chuť :slight_smile: Ještě kdyby tak zprovoznil ten záchod :D
16. srp 2013 v 16:22  •  3 děti  • Odpověz  •  To se mi líbí
@kristl85 za me to vyresilo v podstate ta celodenni nevolnost. Uz jsem skoro mesic na neschopence a tak jsem to musela rict v praci plus vetsine ostatnich lidi a tem, co jsem to jeste neoznamila, tak ti to podle me tusi. Holt se mnou nic neni a jsem jak v limbu :frowning2: uz se fakt tesim az to prejde a budu si zase moct uzit jidlo.
16. srp 2013 v 16:23  •  čeká miminko, termín má v březnu 2014  • Odpověz  •  To se mi líbí
Na ten screening se musím také přeptat, jdu až v 11tt, tak to snad stihnu.

Ohledně pohlaví, u prvního jsem si to říct nechala, manžel nechtěl, abychom to prozrazovali, takže jsme to tutlali až do konce, ale někdo to zkrátka poznal...ohledně jména, to jsme opravdu utajili a jsem ráda, nikdo mi ho nezošklivil a ani nehaněl a po porodu už to zkrátka bylo dané a všichni to brali jako fakt. Určitě opět jméno prozrazovat nebudeme, pohlaví bych ale říct všem chtěla, už kvůli synovi, hrozně se těší na bráchu a kdyby to byla holčička, abychom ho na to připravili.

a ještě...našla jsem na netu, že existují testy na určení pohlaví z moči od 11tt, neznám nikoho, kdo by to zkusil a tedy ani, zda je to spolehlivé (ani diskuse na netu...), vrtá mi to hlavou, ale zase si říkám, že je přece důležitější, aby to bylo zdravé a ne, co to je, ale znáte to, ta zvědavost.....
16. srp 2013 v 16:27  • Odpověz  •  To se mi líbí
@xdany klidne si prijd otrhat maliny u nas na zahrade, I rybiz. Miluju je, ale momentalne po nich bliju :wink:
16. srp 2013 v 16:27  •  čeká miminko, termín má v březnu 2014  • Odpověz  •  To se mi líbí
@bromlegirl Neříkej dvakrát, mám ještě dva týdny prázdnin :grinning:
16. srp 2013 v 16:39  •  3 děti  • Odpověz  •  To se mi líbí
@jitkak udelej si cinskou predpoved. Asi je to jen takova blbost, ale je to sranda a vsem mym kolegynim to vyslo :wink:
16. srp 2013 v 18:04  •  čeká miminko, termín má v březnu 2014  • Odpověz  •  To se mi líbí (1)
@xdany Já jsem si to doplatila jako samoplátce, byl to měsíc nebo dva, už přesně nevím, a pak už jsem byla na rodičovské.
@tapato Tak to máš akčního doktora :slight_smile:
@jitkak My jsme u prvního udělali tu chybu, že jsme všechno prozradili, včetně jména, a samozřejmě, že bylo hned ze všech stran plno připomínek... Teď se toho chceme vyvarovat a minimálně jméno si necháme pro sebe. Jinak na pohlaví jsem taky zvědavá, ale myslím, že různé testy jsou jen na tahání peněz, holt se musí vydržet.
16. srp 2013 v 18:18  • Odpověz  •  To se mi líbí
autor
@jitkak To bude asi tenhle test, ne? Četla jsem o něm, řekla bych, že asi bude i trochu víc spolehlivej, než ty čínský kalendáře apod, ale u nás v ČR to není k dostání a vyjde, tuším, na víc než 600 Kč.. :slight_smile: To si raději počkám na to, až správně roztáhne nožky. :slight_smile:
16. srp 2013 v 18:22  • Odpověz  •  To se mi líbí (1)
Našla jsem více druhů, třeba tento:
http://nejenchlebem.cz/vsechny-produkty/Ostatni/Test-Pohlavi-Ditete-Gendermaker.aspx

nevím, na kolik to může být spolehlivé......já už se totiž hrozně těším na to nakupování, po synovi jsem dala vše pryč a v těch neutrálních barvách se toho dnes moc vybrat nedá

no nevím, zda do toho půjdu, ještě si to nechám projít hlavou
16. srp 2013 v 18:46  • Odpověz  •  To se mi líbí
Holky, ja mela 1. screening v 12. tydnu, dobrovolne, meril sijovou projasnenost a vypocitaval pravdepodobnost Down syndromu apod. A zkontroloval vsechny telni organy miminka. Platila jsem 56 eur. Ziju v NEemecku. A pristi tyden jedeme na 2. screening, taktez dobrovolne, a ten by mela proplatit pojistovna. Uz se tak tesim. Mimi uz kope a je to fakt zazitek. Teste se a uzivejte si tehotenstvi!!!
16. srp 2013 ve 20:59  •  2 děti - čeká miminko, termín má v dubnu 2018 (22. tt)  • Odpověz  •  To se mi líbí
@bromlegirl souhlasí s tou čínskou předpovědí jsem to slyšela už několikrát, že to opravdu vychází.
16. srp 2013 ve 21:24  • Odpověz  •  To se mi líbí
ahoj, asi se přidám i já. Naprosto neplánovaně jsem našla 2 // na testu před týdnem. Podle UZ 4. tt. Ještě jsem to nedokázala rozdýchat. Máme 16ti měsíčního rošťáka a další jsme neplánovali ještě pár let. Zatím ve mě převažuji negativní pocity, ještě se neumím radovat, že ten můj malej brouček bude bráškou. Snad se to brzy změní. Podle PM mám termín 14.4.
17. srp 2013 v 07:58  •  2 děti  • Odpověz  •  To se mi líbí
@ululul Gratuluju. Někdy se stane něco co nečekáme, ale určitě se za chvíli začneš radovat a těšit z toho, že jsi těhotná a čekáš miminko :slight_smile:
17. srp 2013 v 08:15  • Odpověz  •  To se mi líbí
@misulka88 snad ano :slight_smile: zatím jenom zvracím a brečím :grinning:
17. srp 2013 v 08:18  •  2 děti  • Odpověz  •  To se mi líbí
@ululul Pěkná kombinace :grinning:
17. srp 2013 v 08:20  • Odpověz  •  To se mi líbí
@ululul taky bych si to tehotenstvi chtela uzivat, ale uz mi to zvraceni a ta hrozna nevolnost fakt leze krkem. V noci jsem vstavala 3x a zvracela jsem I krev, ale to je prej normalni. Chudak hrdlo musi byt opotrebovane a asi z te zluci nestiha. :frowning2:
17. srp 2013 v 11:49  •  čeká miminko, termín má v březnu 2014  • Odpověz  •  To se mi líbí
Ahojky holky :slight_smile: Podle všeho se k Vám taky přidám :slight_smile: Už mám dvě dítka a přibyde nám třetí benjamínek :slight_smile: Moc se těšíme, tak snad bude vše v pořádku, jako u obou předchozích dětí.
Něco málo jsem tu pročetla. Probírali jste věcičky :slight_smile: Co se týče těch neutrálních věcí, tak je pravda, že je jich dost málo k sehnání. Řekla bych, že když jsem čekala Danielku, tak toho bylo mnohem víc, teď je to buď růžový a nebo modrý a když už je to třeba bílé tričko, tak je na něm obrázek buď klučičí a nebo holčičí. Původně jsem si myslela, že si necháme asi překvapení, ale když to tak pozoruju, tak si to necháme říct...
17. srp 2013 ve 13:47  • Odpověz  •  To se mi líbí (1)
ahojky, tak já se taky přidávám :slight_smile: měla bych být 7+1, ale podle prvního UZ to vypadá, že jsem míň. Plůdek je sice tam kde má být, ale je maličkej, nezměřitelnej. Na další UZ jdu aaaaaž 4.září, dr má dovču a nemůžu myslet na nic jinýho, než, jestli to bude ok, jestli to už povyroste, jestli už bude vidět srdíčko, no hrůza. Jsem těhu po druhé a zatím to nějak nedávám, šílím :grinning: myslím, že mi dr neměl říkat, že je to menší, teď mi z toho fakt trošku jebe :grinning: jinak mě bolejí jen prsa a trošku mi vylezlo bříško, ale jinak mi nic není. Tak snad bude vše v pořádku.
17. srp 2013 v 18:06  • Odpověz  •  To se mi líbí
@maivo1 tak u mě nápodobně, taky u dr.o týden menší, první den nervy a stres a teď už jsem se nějak hodila do klidu a beru to buď a nebo....budeme myslet pozitivně a bude to dobrý... :slight_smile:
17. srp 2013 v 18:26  • Odpověz  •  To se mi líbí
a kdy jdeš na další UZ? Taky si říkám, že buď a nebo, snažím se být v klidu, ale nějak úplně mi to nejde. Taky jsme chtěli jet na konci září k moři, to budeme muset odložit, páč jsem RH negativní, tudíž riziko a nerada bych, kdyby se něco stalo v cizině. Dcerka se těší a já nevím jak jí to říct, no mazec :slight_smile: zase jí nechci říkat, že budeme mít miminko, páč by moc chtěla, ale chci radši počkat až po prvním trimestru. Je to složitý a pak mám bejt v klidu :grinning:
17. srp 2013 v 19:27  • Odpověz  •  To se mi líbí
jdu ve středu. a malá má kolik?
17. srp 2013 v 19:37  • Odpověz  •  To se mi líbí
holky koukněte na tohle, můj muž to našel na netu. Je to docela hezky udělané http://www.youtube.com/watch?v=wzDCfYMmAEo emoticon emoticon
18. srp 2013 ve 20:44  •  1 dítě  • Odpověz  •  To se mi líbí (1)
@betikap Tak jsem se koukla... hudba jak z velkovýpravnýho válečnýho eposu :grinning: ale co, však to pro tý malý potvůrky JE velká výprava s neznámým koncem a zvítězí jen jeden... většinou :grinning:
18. srp 2013 ve 20:48  • Odpověz  •  To se mi líbí (1)
Ahoj holky, tak vám musím napsat svůj otřesný zážitek. Včera večer jsme šli ukládat děti do hajan a na jednou koukám a po nohou mi tekla krev. No co vám budu povídat. Stála jsem ve vaně a jen jsem koukala jak to ze mě teče pak ze mě vypadli nějaký cucky, takže jasný je to v háji. Musela jsem počkat až to ustane aspoň tak abych si byla schopná dojít pro vložku. No jeli jsme hned do motola. Pořád jsem cítila jak to ze mě teče. Doktor prý at se vysleču, no já na to,, že to uplně nejde, že musím až na stole. No nebudete tomu věřit, to miminko tam pořád je.Já už to zabalila, ale ono ne. Dal mi nějaké léky a pustil mě domu. Dneska už nekrvácím. Asi to byl nějaký hematom. Tak snad jen, naděje umírá poslední.
Nicméně mě to na psychice moc nepřidá, pořád se teď sleduju.
18. srp 2013 ve 21:05  •  2 děti  • Odpověz  •  To se mi líbí (1)
@lusinda77 Tak to zní fakt hrozně... taky bych si myslela, že je to v háji :( Ale máš mimčo bojovníka :slight_smile:
18. srp 2013 ve 21:08  • Odpověz  •  To se mi líbí
@lusinda77 To je fajn , že to dobře dopadlo, tak se šetři a držím palečky, všechno bude určitě dobrý!
19. srp 2013 v 05:58  • Odpověz  •  To se mi líbí
Jdi na stranu:   Zruš
Tvůj příspěvek