• Přihlas se
  • Registrace nového člena
  • Získej PLUSPRO
  • Doporučujeme: Beremese.czModrastrecha.cz
  • Přihlas se
  • Registrace nového člena
  • Získej PLUSPRO

Termín porodu duben 2014 :)

26. dubna 2014 
@cacenka_d a ve všech oříškách ? tak to je něco pro mě, jsem oříšková královna :dizzy_face:
20. srp 2013 v 06:41  • Odpověz  •  To se mi líbí (1)
@holanci zagoogli, každý oříšek má něco :slight_smile:
20. srp 2013 v 06:42  •  3 děti  • Odpověz  •  To se mi líbí
Ahoj holky. Tak jak mě normálně hlava nebolívá, dneska teda extrém. V práci jsem to zabalila a už se válím v posteli. Doufám, že je to jen nízkým tlakem a zítra bude zase dobře :slight_smile:
20. srp 2013 v 09:02  • Odpověz  •  To se mi líbí
autor
@cassis1 My se o jménech bavili už dřív, ale jen o těch klučičích, přítel si vůbec nepřipouští tu druhou možnost. :zipper_mouth: Ale pro holčičku jsem taky dost vážně uvažovala nad Laurou, těch není zas tak moc jako je v poslední době Nell, Emiček a Agátek. :slight_smile: Jinak já jsem rozhodnutá, že nikdo krom nás nebude vědět ani pohlaví, ani jméno a to až do porodu. Přítel by chtěl říct, alespoň to pohlaví, jelikož se chce případně chlubit tím, že se mu povedl kluk a je to i praktičtější, co se týče dárků od rodiny atd., ale to se pak nevyhneme té debatě o jménech, které se chci alespoň trochu vyhnout. :dizzy_face:

@yildiz Taky se mi moc líbí Filip, ale zatím jsme to řešili jen tak zběžně, jelikož čekám, že se rodina ozve s tím, že jméno na kluka je přeci jasné - po tatínkovi. :pensive:
20. srp 2013 v 09:03  • Odpověz  •  To se mi líbí
Dneska je mi strašně,hlava boli,žaludek na vodě a asi se každou chvíli pozvracim.A to jdu za chvíli do práce :(
20. srp 2013 v 09:05  • Odpověz  •  To se mi líbí
@kristl85 no nám se líbí pro kluka Partik a pro holčičku chceme Anastázie.. :grinning: :grinning:
20. srp 2013 v 09:13  •  1 dítě  • Odpověz  •  To se mi líbí
@bafijka mno prave a ja toho moc zastancem nejsem davet jmena po rodicich :-/ ale mozna si to prosadim :grinning: keez by pokud by to tedy byl ten kluk :slight_smile: jinak Laura je taky moc hezky jmeno ... :slight_smile:
20. srp 2013 v 09:24  • Odpověz  •  To se mi líbí
autor
@misulka88 To ti nezávidím.. :frowning2: Já jsme fakt ráda, že je mi už mnohem lépe. Jen teď mívám docela často hlad a chuť mám většinou jen na slaný a nezdravý jídla, takže čekám, že to, co jsem zhubla, teď zase hodně rychle naberu. :grinning: Jo a zkus přestat pít vodu, jestli teda piješ, mně to jako jediný pomohlo. Piju jen čaj a džus a je mi dobře. :slight_smile:

Já mám teď období, kdy v noci pořádně nespím a většina věcí mi hrozně smrdí, včetně nádobí a některých jídel :grinning:, mám z toho občas až návaly nevolnosti - ale to zklidní CocaCola. :slight_smile:

@yildiz Já taky ne a přítel to naštěstí taky nechce, takže my dva vesele vybíráme, ale nechci to právě moc konzultovat s rodinou, čemuž se ale asi jen tak nevyhneme.. :slight_smile:
20. srp 2013 v 09:46  • Odpověz  •  To se mi líbí
@bafijka V tomhle mám "štěstí", že jsem ztratila čich, aspoň mi není zle. Ale až se narodí miminko, bude to bez toho čichu fakt hrozný, ani neucítím tu miminkovskou vůni :frowning2:
20. srp 2013 v 09:50  • Odpověz  •  To se mi líbí
autor
@silvik77 Na tu se hrozně moc těším, na vůni přebalování už tolik ne. :grinning: Jestli můžu, copak se stalo s čichem? :fearful:
20. srp 2013 v 09:53  • Odpověz  •  To se mi líbí (1)
@bafijka Od loňska mám alergii a astma a ztratila jsem čich, asi z těch léků co beru na astma :frowning2: Je to teda někdy výhoda, ale jinak prostě hrozné.....
20. srp 2013 v 10:00  • Odpověz  •  To se mi líbí
autor
@silvik77 Uff.. a je možnost, že by se ten čich vrátil?
20. srp 2013 v 10:04  • Odpověz  •  To se mi líbí
@bafijka Doktor mi řekl, že seškrábnout zduřelou sliznici, stojí to sice jen pár tisíc, ale to mi příjde hodně drastické...můj brácha má to samé, vždycky jsem ho litovala a mám to taky....možná by pomohla nějaká přírodní léčba, docela na to věřím, jen nevím o nikom, kdo se tím zabývá a třeba by mi pomohl...
20. srp 2013 v 10:11  • Odpověz  •  To se mi líbí
@holanci Tusim, ze jo ajen v kazdych jiny obsah, orisky nemuzou ublizit :slight_smile:
20. srp 2013 v 10:50  • Odpověz  •  To se mi líbí
@bafijka Hm me by se Filip taky libil, ale mame prijmeni na P, takze by se mu to pak blbe rikalo :(

Zatim jsme na Marie/Matěj a asi to tak zůstane, Toníka mi taky po půl roce schválení zase vyřadili :slight_smile:
20. srp 2013 v 10:51  • Odpověz  •  To se mi líbí (1)
@silvik77 To je nahodou jeste dobry, me u Lucky desne pachlo kazdy mas, takze jsem skoro nic nemohla, pulka veci smrdelo, co bych v tu dobu dala za ztratu cichu :grinning: BTW oo to zase tolik to miminko citit neni, alespon me to nikdy neprislo
20. srp 2013 v 10:52  • Odpověz  •  To se mi líbí
@betikap
@misulka88
@bafijka
tak kontrola za mnou,byla velice rychlá. Odpovídáme přesně jak sem si spočítala dle ovulace 6+2,už máme srdíčko. Ale paní doktorka byla velice opatrná,moc mi toho neřekla. Jen,že jeplod ještě hodně malý na nějaké přesně měření,že mám raději přijít 30.8.na kontrolu. Pokud bude 30.8.vše v pořádku dostanu od sestřičky asi prukazku. Řekla sem si o fotku,tak mám mini tečku :D
20. srp 2013 v 10:57  • Odpověz  •  To se mi líbí
Tak my o jmenech premyslime cca posledni tyden a strasne rychle sme se shodli:slight_smile: Holčička bude Stella a chlapeček buď Honza nebo Theodor:slight_smile: moc se nám líbí všechny 3 jména. Mě se jich líbí ještě víc, ale manželovi ne. Ale sem ráda, že sme se takto jednoduše shodli:slight_smile:
Jinak jak pišete hodně o rodině, že se vám do všeho plete atd. Já mám teda báječný rodiče, nikdy by mě do ničeho nenutili a vždycky respektují na 100% moje rozhodnutí. Takže když se to mamka dozvěděla, tak samozřejmě navrhla jména, ale stejným dechem taky řekla, že to je jen na nás:slight_smile: vím, že to malý budou rozmazlovat, ale že i klidně dostane na zadek když si to zaslouží, myslím, že naši budou úžasní prarodiče, mamka už má naplánovaný jak s tím malým bude jezdit na hory a bude ho učit lyžovat:slight_smile:)) No a manžel má teda jen maminku a tetu a těm je už 70, takže to už sou opravdu babičky, s některýma věcma s nima nesouhlasím, ale taky by si nedovolili nám něco nařizovat. Takže my to v tomto máme jednoduchý, prarodiče budou pomáhat, ale nebudou nás zlobit:slight_smile:
20. srp 2013 v 11:00  • Odpověz  •  To se mi líbí
Je nachlazení v těhotenství nějak nebezpečný? Nebo proč některé plánujete až přijde podzimní chrlání dětiček ve škole/školce jít na rizikový? U nás ve škole všechny těhotné podzim normálně do školy odchodily...
20. srp 2013 v 11:04  •  3 děti  • Odpověz  •  To se mi líbí
Tak jsem četla, že nevolnosti a zvracení miminku prospívají, protože chrání miminko před škodlivinami z jídla, které sníte. Neklidný žaludek může taky maminku tlačit ke stravě, které dítě potřebuje :slight_smile:
20. srp 2013 v 11:09  • Odpověz  •  To se mi líbí (1)
@silvik77 no tak to nevim že by ten náš malinkej mimísek potřeboval dortíky a buchtičky?? :grinning: :grinning:
20. srp 2013 v 11:19  •  1 dítě  • Odpověz  •  To se mi líbí (1)
Tak už asi termínem porodu k vám nezapadám. :slight_smile: Budeme mít Březňáčka. :slight_smile: Dneska jsem na kontrole podle UTZ zjistila, že jsem 9+6tt :slight_smile: Takže máme TP 19.3.2014. :slight_smile:
20. srp 2013 v 11:48  • Odpověz  •  To se mi líbí (1)
@silvik77 Fakt? Tak u nás sou to hranolky a utopenci:slight_smile:)) po těch je mi dobře:slight_smile:))
20. srp 2013 v 11:48  • Odpověz  •  To se mi líbí
Docela se mi potvrzuje teorie, že pokud má těhotná chuť na sladké (zmrzlina, zákusky...), čeká holčičku, pokud spíš na polévky a maso, čeká chlapečka. Já nemám žádné speciální chutě, ale od nevolností mi pomáhají hlavně polévky, takže u sebe to tipuju na kluka....no uvidíme.
20. srp 2013 ve 12:18  • Odpověz  •  To se mi líbí
@xdany Co mi tak říkala těhotná kamarádka, tak nebezpečný je kašel. Ty otřesy plodu mohou škodit. Asi i záleží, v jakém trimestru žena je.

Dnes jsem byla se psem na veterině. Dr. potřebovala udělat rentgen, tak jsem jí řekla, že se mnou nemůže počítat, protože jsem těhotná. Bylo to poprvé, kdy jsem to někomu nahlas řekla (kromě manžela, samozřejmě). Pes je nemocný a musela jsem ho přidržovat, když dostával injekce. Je to německý ovčák, takže žádné tintítko. Teda, ten mi dal. Cloumal sebou tak, až mě podrápal a bylo mi špatně. Chjo, měla jsem strach, že se něco stane.

@xdany Když jsem si na netu četla info ohledně toho testu Clear Blue, došlo mi, že by mi v tuto chvíli stejně moc nepomohl. Maximálně ukáže délku těhotenství 3 týdny, a to, i když je žena těhotná déle. Já jsem buď ve 3. nebo 6. týdnu :sweat_smile: Každopádně děkuji za radu :wink:
20. srp 2013 ve 12:23  •  1 dítě - čeká miminko, termín má v dubnu 2017  • Odpověz  •  To se mi líbí
To nachlazení a chřipky bývají rizikové hlavně v prvním trimestru, kdy se plod vyvíjí. Těhotné mívají sníženou imunitu a proto snadno něco chytí, hlavně ty agresívní dětské bacily, proti nimž už my dospělí nemáme protilátky. Tak mi to aspoň vysvětloval dr. při prvním těhotenství, protože jsem ve škole od dětí stále něco chytala, až mě nechal doma.
20. srp 2013 ve 12:30  • Odpověz  •  To se mi líbí
@elis_two Myslím, že ukazuje i pátý týden, ale nejsem si tím jista, jen jsem to zahlídla tady na koňovi.
20. srp 2013 ve 12:31  •  3 děti  • Odpověz  •  To se mi líbí
@xdany Máš pravdu, on totiž měří uplynulou dobu od početí, ne od prvního dne poslední menstruace. Viz tabulka dole: http://www.clearblue.com/cz/novy-digitalni-tehotensky-test-clearblue-s-indikatorem-poceti.php

Takže zítra do lékárny! :slight_smile:
20. srp 2013 ve 12:39  •  1 dítě - čeká miminko, termín má v dubnu 2017  • Odpověz  •  To se mi líbí
Ne ne, neukazuje, ukazuje jen 1-2, 2-3 a vše další jako 3+.
20. srp 2013 ve 12:39  • Odpověz  •  To se mi líbí
Ano, měří od početí.
20. srp 2013 ve 12:41  • Odpověz  •  To se mi líbí
Jdi na stranu:   Zruš
Tvůj příspěvek