• Přihlas se
  • Registrace nového člena
  • Získej PLUSPRO
  • Doporučujeme: Beremese.czModrastrecha.cz
  • Přihlas se
  • Registrace nového člena
  • Získej PLUSPRO

Termín porodu duben 2014 :)

26. dubna 2014 
@xdany jo to jsem taky neřekla a netvrdím, že by to v čr tak mělo být, v čr by ženy ani nerodily kdyby nebyla mateřská a rodičovská to je svatá pravda, jen jsem konstatovala, že my tam u nás nedostaneme nic a všechno se platí neskutečnýma částkama, zdravotnictvím počínaje a školkou konče....takže ženské, aby to rodina utáhla prostě musí po 3 měsících do práce bez ohledu na ekonomiku daného státu. Tří letá mateřská mi u nás příjde zlatá a naprosto s ní souhlasím, matka má být s dítětem a né ho někde odstavit s flaškou odstříkaného mléka.
21. srp 2013 ve 20:34  • Odpověz  •  To se mi líbí
@cassis1 Řekla bych, že neexistuje "jediné správné řešení/odpověď", jak by to mělo být, aby to bylo to nejlepší.
Myslím si, že bejt tři roky doma s dítětem je luxus, kt. si ale nemůžou dovolit ti, u nichž se obor rychle mění, vadí mi, že chybí alternativy pro takovýhle lidi, jako třeba jestle, částečný úvazky. Nechat tříměsíční mimino cizímu asi taky není úplně to pravý ořechový...ale na druhou stranu si nemyslím, že je potřeba s dítětem (ne novorozencem a asi ani ne kojencem) být 24/7.

Naštěstí my jsme schopni žít z platu budoucího tatínka, takže pokud si řeknu, že do práce nechci, že chci bejt se svištěm, tak mi to asi bude umožněno.
21. srp 2013 ve 20:41  •  3 děti  • Odpověz  •  To se mi líbí
@xdany to je super,že můžeš bez stresů zůstat doma, my to snad taky nějak zvládnem, ale dělám sama na sebe takže si můžu dovolit pracovat třeba jen někdy či pár hodin v týdnu, nicméně já jsem odchovaná českou mentalitou a nebyla bych schopna jít po 3 měsících do práce to mi příjde strašlivě brzo. Pravda je ,že "tady" u nás u některých povolání je ženám povoleno pracovat třeba na 30% což je super, příjdou do styku s jinými lidmi, nejsou pořád doma a dítěti to neublíží....jak už se tady psalo mě taky šoupli v půl roce do jeslí a nemyslím, že by to na mě zanechalo následky....je to různé.
21. srp 2013 ve 20:54  • Odpověz  •  To se mi líbí
@cassis1 V budoucnu bych taky chtěla dělat sama na sebe, momentálně mi to ale přijde nevýhodný :sweat_smile:
Důležitý je najít to správný "hlídání"...kdysi jsem četla studii, že oproti padesátým letům teď trávíme s dětma o 50% víc času.
21. srp 2013 ve 21:02  •  3 děti  • Odpověz  •  To se mi líbí
Ahoj holky, ráda bych se k vám přidala:slight_smile:. Dnes jsem byla konečně poprvé na kontrole a vše je v pořádku, i srdíčko buší. Tak ať se nám všem daří!
21. srp 2013 ve 22:01  • Odpověz  •  To se mi líbí (3)
Tak děvčata, hlásím další zvracení, dneska na procházce se psem, psa to tak zaujalo, že dokonce nechal míček míčkem a šel prozkoumat situaci :grinning:
Nastávající tatínek odjel do Německa hrát teambuildingové hry a tancovat kolové tance, tak mi je už smutno :sweat_smile:
22. srp 2013 ve 13:42  •  3 děti  • Odpověz  •  To se mi líbí (1)
@xdany :frowning2: Já naštěstí nezvracím. Díky bohu. Doufám že to nepříjde, já zvracím jednou za 10 let a vždycky strašně trpím :frowning2:
22. srp 2013 ve 13:44  • Odpověz  •  To se mi líbí
@silvik77 Mě se pak vždycky tak uleví :slight_smile: Takže já proti zvracení nic nemám...jen toho psa bych klidně vynechala, jako na jedný straně mísy já a na druhý pes... :sweat_smile: Ale dneska jsem stláskala/ztláskala (je to vůbec český slovo?) takových věcí dohromady, že mě to vlastně ani nepřekvapilo :slight_smile:
22. srp 2013 ve 13:46  •  3 děti  • Odpověz  •  To se mi líbí
Tak tohle mě naštěstí zatím míjí, ale někdy je mi tak těžko, že by se mi možná takhle i ulevilo.
22. srp 2013 v 15:33  • Odpověz  •  To se mi líbí
@xdany Jezis to je presne muj proble, ja sem nekdy uplny cune, to co s nim, tak pak se kolikrat ani nedivim, ze je mi zle. Ty chute sou otresny:slight_smile:))
22. srp 2013 v 15:43  • Odpověz  •  To se mi líbí
@kristl85 založíme si skupinu prasátek a budem si tam psát, co jsme všechno smíchaly dohromady :grinning:
22. srp 2013 v 15:52  •  3 děti  • Odpověz  •  To se mi líbí
Dneska jsem si napůjčila knížky v knihovně a můžu začít studovat náš nový stav :wink: Pak jsem si koupila krém na strie, abych mohla začít co nejdřív :slight_smile:
22. srp 2013 v 15:53  • Odpověz  •  To se mi líbí
@misulka88 Tomu se říká efektivita :slight_smile: myslíš, že ty krémy pomáhaj?
22. srp 2013 v 15:54  •  3 děti  • Odpověz  •  To se mi líbí
@xdany Nevím, ale aspon pro ten pocit, že jsem pro to něco udělala :slight_smile: stejně to neovlivním, jestli se udělají nebo ne. Budu mazat a uvidím :slight_smile:
22. srp 2013 v 15:56  • Odpověz  •  To se mi líbí
@misulka88 dej vědět jak je to s naším stavem a který krém je nejefektivnější.... :wink: Já to budu mazat taky asi jen pro pocit neb už je mám na nohách tedy předpokládám, že na břiše budou taky....tak teď přemýšlím jestli nezačnu taky šetřit raději na nějaký ten laser nebo co tomu vlastně pomáhá :grinning: .
Do teď jsem žádné chutě neměla, jen včera se mi trochu zvedl žaludek z kačeny a už několik dní nemůžu maso nic moc jíst a vlastně ani cítít, zato jsem si k mému překvapení koupila švestky kilo, arašídovou nugetu a octové chipsy a vlastně jsem to jedla tak nějak dohromady....no doufám, že mi to nezůstane.
22. srp 2013 v 16:41  • Odpověz  •  To se mi líbí (1)
@cassis1 Když se dočtu něco zajímavého, budu informovat :wink: a krém nevím který je nejúčinější, já si koupila tento http://www.zlekarny.cz/produkt/110-elasti-q-original-krem-k-prevenci-strii-200-ml :wink:
22. srp 2013 v 16:44  • Odpověz  •  To se mi líbí
@kristl85 Kvůli tobě jsem dneska celej den bojovala s chutí na chipsy :grinning:

Přemýšlíte o tom, že byste začaly s nějakým "těhotenským" sportem? Jako jóga, plavání?
22. srp 2013 ve 20:57  •  3 děti  • Odpověz  •  To se mi líbí
@xdany Já jsem na jogu chodila, přes prázdniny jsem si dala pauzu, tak teď přemýšlím, jestli pokračovat, všechny cviky asi nebudou vhodné.
22. srp 2013 ve 21:38  • Odpověz  •  To se mi líbí
@silvik77 Já přemýšlím nad tou jógou pro těhotný, protože si od toho slibuju, že mě tam naučí dýchat a docela bych chodila i plavat...jen kdyby to všechno nebylo tak z ruky a neměla jsem psa... :sweat_smile:
23. srp 2013 v 07:09  •  3 děti  • Odpověz  •  To se mi líbí
@xdany No já myslím, že snad u nás ve městě-jsme malý město-ani joga pro těhotné není....ale nějaké cvičení pro těhotné určitě, to bych asi chodila :slight_smile:
23. srp 2013 v 07:30  • Odpověz  •  To se mi líbí
Holky, všem nám moc držím pěsti, ať jsou ty naše zatím ještě zárodky zdravé, není nám moc špatně a těhotenství si pokud možno užíváme!

@xdany Taky jsem ještě nebyla na kontrole. Mám trošku ztíženou situaci, protože měním gynekologa, ať ho mám co nejblíže. Jsem objednaná až na 5.9. Takže zatím ještě trnu, jestli je vše v pořádku a zárodek je tam, kde má být.

Holky, komu jste už o těhotenství řekly? Kromě svých partnerů, samozřejmě. Já jedné své kamarádce, na jejíž doporučení jsem si koupila poukázku na IPL a těhotenství je mezi kontraindikacemi, takže jsem jí tu poukázku věnovala s vysvětlením :slight_smile: A pak ještě bratrovi, protože jsme potřebovali jet se psem na rentgen a ho musí přidržovat minimálně 2 lidi. Volal proto kamarádovi :grinning:
23. srp 2013 v 09:51  •  1 dítě - čeká miminko, termín má v dubnu 2017 (30. tt)  • Odpověz  •  To se mi líbí
Já s cvičením moc nepočítám, zvažuju jen plavání. Ale mám dvě práce (učím a fotím), syna, který jde do první třídy, a bydlíme na vesnici, takže po večerech ještě někam jezdit asi nebude reálné...

Jinak já už jsem to pár lidem řekla, protože třeba na přímý dotaz se mi nechtělo lhát. A taky jsem to musela říct v sobotu, když jsem fotila svatbu, protože jsem v té vydýchané obřadce sebou málem sekla. Ale jinak to ještě nikde netroubím, synovi jsme to ještě neřekli, to chceme ještě počkat.
23. srp 2013 v 10:39  • Odpověz  •  To se mi líbí
ja cvicila az do porodu s druhou dcerkou ...:grinning: uplne v pohode ....cvicila jsem doma ...lehci posilovani /ruce, zadek, nohy i bricho / a kalanetiku ...chodila jsem plavat ... ted to cviceni teda flakam :slight_smile: ale zase beham kolem male takze to je taky dost pohybu ... ale kdyz spi tak si zacvicim ....nebo kdyz je casik ...neni to pravidelne jako v tehu minulem ale tak aspon pro dobry pocit ...samo ze zalezi jak na to mamina je ..takze asi kazdy podle sveho uvazeni....cviceni v tehu se nebojim...kdyz jsem tehu nebyla a chodila na aerobic tak nase cvicitelka byla docela v pokrocilem stadiu a jak jela ! :grinning: fakt byla dobra !
jinak krome manzela a nasich sourozencu to vi me 3 nej kamaradky :grinning: jinak dcerkam se to teprve nejak chystame rici i kdyz Tynka to asi jeste nepochopi :grinning: u starsi jsem zvedava na reakce :grinning: a jinak ostatnim rodicum a tak az po 3 mes resp v rijnu maji manzelovi rodice a moje mamka narozky to uz bude skoro 4 mes tak to dostanou k narozeninam darecek ...loni dostali Tynku :grinning: k Vanocum :grinning: tak jsem zvedava na reakce az se to dozvi , ze nas bude 5 ! :grinning:
23. srp 2013 v 10:49  • Odpověz  •  To se mi líbí
@yildiz koukala jsem se, že jste byli na výletě na Sychrově, kousíček odtud bydlím, jak se vám tam líbilo?
23. srp 2013 v 11:13  • Odpověz  •  To se mi líbí
@jitkak bylo to tam uzasny moooc krasnej zamek a zahrada Tynce se tam moc libilo nam taky ! :grinning: fakt mohu doporucit ...ted nedavno jsme byli jeste na hrade Český Šternberk a taky teda uuuzasny hlavne prohlidka ! Vsem se nam moc libilo ! Taky muzu doporucit !
23. srp 2013 v 11:17  • Odpověz  •  To se mi líbí
@yildiz my taky hodně výletujeme, v Českém ráji jsme za pár minut a je pořád co navštěvovat. Na Českém Šternberku jsme byli za svobodna, tam je to krásný. Jsem dějepisář, takže tohle všechno mě hodně baví a naštěstí i ty moje chlapy:slight_smile:
23. srp 2013 v 11:22  • Odpověz  •  To se mi líbí
@xdany Ahoj, já ještě na kontrole nebyla. Jsem brzo, asi 5 týdnů, tak chci ještě čekat. Mě všichni říkaj, že se nemám moc hnát k doktorovi, tak nevím co si o tom myslet.. Na netu jsem všude zatím četla v 6 týdnu. :frowning2:
23. srp 2013 v 11:55  • Odpověz  •  To se mi líbí
@bonniev jj, já byla v 6.tt (5+2) a byl vidět jen váček, takže pak se člověk zbytečně stresuje do další kontroly, i když aspoň vím, že je tam kde má být. Ale já byla nedočkavá, povedlo se nám po hodně dlouhé době, tak proto. Nejlépe jít až v tom 7.tt. Já mám další kontrolu příští úterý, hrozně se to táhne!
23. srp 2013 ve 12:07  • Odpověz  •  To se mi líbí
@silvik77 mě se právě ještě nechce plašit, radši tam půjdu až budu vědět, že tam bude něco vidět...
23. srp 2013 ve 12:25  • Odpověz  •  To se mi líbí
@bonniev Určitě. My jsme čekali skoro 4 roky, tak to víš, byla jsem netrpělivá :slight_smile:
23. srp 2013 ve 12:26  • Odpověz  •  To se mi líbí
Jdi na stranu:   Zruš
Tvůj příspěvek